110/DOA/01/17 z dnia - Aukcje Getin Leasing
WYCENA Nr: 110/DOA/01/17 z dnia: 20.01.2017 Wykonawca opinii : Inż. Wojciech Sowa, Inż. Maciej Niemczyk Zleceniodawca: GETIN LEASING S.A. Adres: UL. GWIAŹDZISTA 66, 53-413 WROCŁAW Sygnatura akt: 0188441/2016/OPER/WROC Zadanie: Określenie wartości rynkowej pojazdu DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU Marka: FIAT Model pojazdu: Wersja: L4 Nr rejestracyjny: Rodzaj pojazdu: Samochód ciężarowy do 3.5t Nr INFO-EKSPERT pojazdu bazowego Nr identyfikacyjny (VIN) Data pierwszej rejestracji Data ważności badania technicznego Data oględzin Wskazanie drogomierza Okres eksploatacji pojazdu (16.10.07-17.01.20) Kolor powłoki lakierowej, (rodzaj lakieru) Dop. masa całk. / Ładowność Rodzaj zabudowy Rodzaj kabiny Liczba osi / Rodzaj napędu / Skrzynia biegów Rozstaw osi Rodzaj silnika Pojemność / Moc silnika Doładowanie Liczba cylindrów / Układ cylindrów Norma spalin Dane: [D] I-2017 Ducato 35 3.0 M-jet MR`14 E5 3.5t FZ5878H Rok prod.: 2016 045-03942 ZFA25000002C01969 07.10.2016 07.10.2019 19.01.2017 34002 km 3 mies. Biały 549 2-warstwowy typu uni 3500 kg / 960 kg skrzyniowa z opończą krótka 2 / przedni (4x2) / manualna 4035 mm z zapłonem samoczynnym 2999 ccm / 130kW (177KM) Turbosp. z chłodn. powietrza 4 / rzędowy E5 RÓŻNICE WZGLĘDEM POJAZDU BAZOWEGO Wycena wykonana na podstawie pojazdu o zbliżonych parametrach. Zmodyfikowane elementy to: Pojazd bazowy Wymiary zabudowy Wyposażenie zabudowy: Pojazd wyceniany dług.: 4900 mm / szer.: 2300 mm / wys. burt: 400 mm Stelaż z opończą WYPOSAŻENIE SPECJALNE L.p. 1 2 3 4 5 6 3.136 Nazwa elementu wyposażenia Kabina sypialna dachowa Ogrzewanie niezależne Zbiornik wody Przedłużenie ramy Poduszki pneumatyczne + instalacja + kompresor Dach podnoszony mechanicznie 9038 Inż. Wojciech Sowa, Inż. Maciej Niemczyk Wartość [PLN] 4642 3545 152 802 1519 1266 System INFO-EKSPERT / SRTSiRD Strona 1 110/DOA/01/17 WYPOSAŻENIE STANDARDOWE (2016.06-2016.10) L.p. Nazwa elementu wyposażenia 1 ABS - system zapobiegający blokowaniu kół 2 Fotel kierowcy z regulacją odcinka lędźwiowego 3 Fotel kierowcy z regulacją wysokości 4 Kolumna kierownicy regulowana 5 Koło zapasowe pełnowymiarowe 6 Komputer pokładowy 7 + Osłony p.wjazdowe boczne 8 Poduszka powietrzna kierowcy 9 Przygotowanie do montażu radia L.p. Nazwa elementu wyposażenia 10 + Skrzynka narzędziowa 11 System kontroli ładunku LAC 12 System kontroli trakcji ESC 13 System wspomagania nagłego hamowania HBA 14 System wspomagania ruszania pod górę 15 Szyby przednie regulowane elektr. 16 Zamek centralny zdalnie sterowany 17 + Zawieszenie tylne wzmocnione BRAKI W WYPOSAŻENIU STANDARDOWYM POJAZDU L.p. Nazwa elementu wyposażenia 1 +Deska rozdzielcza TECHNO 2 *Fotel pasażera podwójny Wartość [PLN] - 246 - 774 WYPOSAŻENIE DODATKOWE L.p. Nazwa elementu wyposażenia 1 +Chromowany grill 2 +Dywaniki gumowe 3 +Fartuchy p.błotne tylne 4 +Fotel pasażera pojedyńczy z podłokietnikiem 5 +Lusterka na długich ramionach 6 +Pakiet SX NAV AUTO: klim.aut., Radio Uconnect 5 Nav, lusterka el.ogrz., tempomat 7 +Półka górna 8 +Zagłówki profilowane z napisem DUCATO 2 szt. 9 +Zbiornik paliwa 125 L Wartość [PLN] 286 111 301 778 206 6 538 214 254 214 OPIS ZAMONTOWANEGO W POJEŹDZIE OGUMIENIA Koło Przednie lewe: Przednie prawe: Tylne lewe: Tylne prawe: Zapasowe: Marka, typ CONTINENTAL 215/75 CONTINENTAL 215/75 CONTINENTAL 215/75 CONTINENTAL 215/75 CONTINENTAL 215/75 R16C R16C R16C R16C R16C 116/114R 116/114R 116/114R 116/114R 116/114R VAN CONTACT 100 TL VAN CONTACT 100 TL VAN CONTACT 100 TL VAN CONTACT 100 TL VAN CONTACT 100 TL Bieżnik [mm] Zużycie [%] 6,0 50 6,5 44 8,0 27 8,0 27 9,5 10 KOREKTY WARTOŚĆ BAZOWA (POJAZDU BAZOWEGO) NETTO (8 mies.) ............... KOREKTA ZA ZMIANĘ PARAMETRÓW ZABUDOWY ........................ KOREKTA ZA WYPOSAŻENIE SPECJALNE ................................ KOREKTA ZA BRAKI W WYPOSAŻENIU STANDARDOWYM ................ KOREKTA ZA WYPOSAŻENIE DODATKOWE .............................. KOREKTA ZA PIERWSZĄ REJESTRACJĘ ................................... KOREKTA ZA PRZEBIEG ................................................ KOREKTA ZA OGUMIENIE .............................................. KOREKTY RÓŻNE ...................................................... W tym: [%] Wartość Stan utrzymania i dbałość o pojazd Uszkodzenia oraz usterki, braki i wady Upusty,rabaty dealerskie -0,5 -2,0 -3,0 74 000 PLN 4 533 PLN 11 926 PLN - 1 020 PLN 8 902 PLN 4 803 PLN - 4 384 PLN 371 PLN - 5 455 PLN - 493 -2 000 -2 962 KOMENTARZ Oględzin pojazdu dokonano dnia 19.01.2017 na terenie parkingu samochodów powindykacyjnych: 55-080 Pietrzykowice ul. Fabryczna 24. 3.136 9038 Inż. Wojciech Sowa, Inż. Maciej Niemczyk System INFO-EKSPERT / SRTSiRD Strona 2 110/DOA/01/17 Numer identyfikacyjny (VIN) odczytano z natury i potwierdzono jego zgodność z zapisem w dowodzie rejestracyjnym. Do oględzin przedstawiono: - dowód rejestracyjny nr DR/BAM 4240274 - 2 kluczyki (płaski + składany) - karta kodowa immobilizera - polisę OC (ważna do 06.10.2017) - instrukcję obsługi w języku polskiem - książkę serwisową z certyfikatem gwarancji (brak wpisów) W pojeździe stwierdzono wyposażenie: - trójkąt ostrzegawczy; brak - gaśnica; brak - kpl.kluczy; brak - koło zapasowe; jest Do wyceny wartości przyjęto przebieg wg. odczytanego stanu licznika. Dane dotyczące masy całkowitej pojazdu, masy własnej i ładowności - podaje się na podstawie dostępnych dokumentów (w warunkach parkingowych brak możliwości weryfikacji danych / zgodności ze stanem faktycznym). Katalogowa moc silnika 130 kW zgodna z dowodem rejestracyjnym. Pojazd z zabudową skrzyniową m-ki "LAMAR" z opończą i stelażem opończy, podłoga z płyt antypoślizgowych, poszycie dachu częściowo przepuszczające światło. Dach podnoszony mechanicznie. Wymiary wewnętrzne zabudowy - szer. ok. 230 cm, dł. ok. 490 cm, wys. standardowa ok. 230 cm, wys. burt 40 cm. Zabudowa dachowa kabiny "LAMAR" z ogrzewaniem niezależnym (sprawdzono działanie). I. Silnik oraz układ napędowy. Silnik o zapłonie samoczynnym - uruchomiono. Nie stwierdzono nadmiernej głośności i dymienia. Praca na biegu jałowym jest równomierna. Nie stwierdzono istotnych wycieków oleju silnikowego. Miska olejowa z prawej strony łagodnie zapocona. Część dolna komory silnika bez osłony głównej. Skrzynia biegów nie stwierdzono nieprawidłowości i zakłóceń w pracy. II. Układ zawieszenia, układ kierowniczy i elementy podwozia. W wyniku badania organoleptycznego i po krótkiej jeździe próbnej, nie stwierdzono widocznych uszkodzeń ani poszczególnych elementów zawieszenia kół, ani elementów układu kierowniczego. III. Karoseria / nadwozie. Nie stwierdzono śladów wcześniejszych napraw blacharsko-lakierniczych. Grubość powłoki lakierowej rzędu 50- 70 µm na wszystkich elementach karoserii (poszyć z materiałów metalowych) podlegających lakierowaniu. IV. Stwierdzone w trakcie oględzin uszkodzenia, usterki i wady wpływające na rynkową wartość przedmiotowego pojazdu : - podczas oględzin pojazd zabrudzony - kieszeń dolna drzwi kierowcy porysowana - dywaniki gumowe oraz kasety stopni lewego i prawego zabrudzone - tapicerka fotela kierowcy łagonie zabrudzona 3.136 9038 Inż. Wojciech Sowa, Inż. Maciej Niemczyk System INFO-EKSPERT / SRTSiRD Strona 3 110/DOA/01/17 - podsufitka dachowa z punktowymi zabrudzeniami - tapicerka drzwi prawych łagodnie zabrudzona - fotel pasażera łagodnie zabrudzony (mokra plama świeża - od stanięcią mokrą nogą na fotelu) - plandeka bok lewy cz.tylna powierzchownie porysowana - plandeka bok prawy cz.tylna na łączeniu z dachem; ślady naprawy rozdarcia - zderzak przedni prawy porysowany, odkształcony - osłona prawa silnika odkształcona - płyta podłogi skrzyni łądunkowej porysowana - deska drewniana 1 szt. złamana - burta przednia od wewnątrz wgnieciona w kilku miejscach. ZASTRZEŻENIA OGRANICZAJĄCE 1. Rzeczoznawca nie bierze odpowiedzialności za wady ukryte niemożliwe do stwierdzenia metodami, którymi prowadzono badania i ewentualne skutki wynikające z dalszego użytkowania przedmiotu wyceny. 2. Niniejsze oszacowanie nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawane. Wartość rynkowa netto wyżej zidentyfikowanego pojazdu, określona na dzień wykonania opinii wynosi: 93700 PLN (słownie: dziewięćdziesiąt trzy tysiące siedemset złotych) Wartość określono na podstawie: - notowań wartości rynkowych z katalogu "Pojazdy Samochodowe - Wartości Rynkowe I-2017" zaakceptowanych przez wykonawcę opinii, - korekt mających wpływ na wartość pojazdu. 3.136 9038 Inż. Wojciech Sowa, Inż. Maciej Niemczyk System INFO-EKSPERT / SRTSiRD Strona 4