SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO Imię i nazwisko

Transkrypt

SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO Imię i nazwisko
SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Imię i nazwisko nauczyciela: Joanna Suszyńska
Data: 14. 12. 2006
Klasa: Ic
Data: 15. 12. 2006
Klasa: Id
Temat: My body- poznajemy nazwy części ciała.
Cele lekcji:
- uczeń zna i potrafi wymienić liczebniki od 1 do 20
- uczeń zna i rozumie nazwy kolorów
- uczeń zna nazwy części ciała i potrafi je wskazać (head, leg, foot, hand, arm)
Materiały:
- karty z liczebnikami 1-20; kserokopie potworka; papier, na którym zostaną
odrysowane części ciała; karty z nazwami części ciała.
Metody:
- aktywizująca, komunikacyjna
Przebieg lekcji:
Część organizacyjna:
- Przywitanie się z uczniami.
- Przypomnienie liczebników od 1 do 20. Uczniowie odliczają kolejno od 1 do 20.
Część podstawowa:
- Wprowadzenie nowego słownictwa.
Nauczyciel wskazuje na konkretną część ciała i nazywa ją mówiąc THIS IS MY …………… . Uczniowie
powtarzają nazwę i dotykają właściwej części ciała.
- Utrwalenie nowego słownictwa.
Nauczyciel nazywa części ciała, a zadaniem uczniów jest wskazanie jej.
- Utrwalenie pisowni nowego słownictwa.
Nauczyciel rozdaje uczniom kserokopie potworka z zaznaczonymi częściami ciała oraz rysuje go na tablicy.
Uczniowie podpisują obrazek.
- Rysowanie na tablicy potwora, który ma 2 głowy, 7 rąk i 3 nogi. OUR MONSTER HAS GOT 2 HEADS – do
tablicy przychodzi jeden uczeń i rysuje 2 głowy, OUR MONSTER HAS GOT 7 HANDS- przychodzi kolejny
uczeń i rysuje 7 rąk, OUR MONSTER HAS GOT 3 LEGS, kolejny uczeń rysuje 3 nogi.
- Jeden uczeń wybiera sobie obrazek z częścią ciała, a reszta klasy pyta IS IT A LEG? Uczeń odpowiada
YES (IT IS)/ NO (IT ISN’T).
- Odrysowywanie na duŜych kartach papieru części ciała z pomocą dzieci. Następnie uczniowie
dopasowują napisy do obrazków.
- Kolorowanie ciała potwora w zeszycie według poleceń nauczyciela.
Część końcowa:
- Powtórzenie nazw części ciała przy pomocy rymowanki LISTEN LISTEN, LOOK AT ME, TOUCH YOUR ………
ONE, TWO, THREE. Uczniowie wskazują części ciała.
- PoŜegnanie się z uczniami.

Podobne dokumenty