Tydzień bez tramwajów na ul. Limanowskiego
Transkrypt
Tydzień bez tramwajów na ul. Limanowskiego
Tydzień bez tramwajów na ul. Limanowskiego Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w związku z remontem przejazdu tramwajowego przez ul. Wodną (przecznica ul. Wielickiej) w dniach od 12.11.2016 r. (sobota) do 20.11.2016 r. (niedziela) zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Limanowskiego - Dworcowa. W związku z tym wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie: linie 6, 11, 23 zostaną zawieszone; linia 3 będzie kursowała z Krowodrzy Górki do przystanku „Starowiślna” bez zmian, następnie ul. Dietla, Grzegórzecką, Kotlarską, Herlinga-Grudzińskiego, Klimeckiego, Kuklińskiego, Saską, estakadą nad dworcem kolejowym w Płaszowie, ul. Wielicką do przystanku „Kabel”, gdzie linia powróci na swoją stałą trasę do Nowego Bieżanowa. Częstotliwość kursowania linii pozostanie bez zmian. linia 13 będzie kursowała z Bronowic do przystanku „Stradom” bez zmian, następnie ul. Dietla, Grzegórzecką, Kotlarską, Herlinga-Grudzińskiego, Klimeckiego, Kuklińskiego, Saską, estakadą nad dworcem kolejowym w Płaszowie, ul. Wielicką do przystanku „Kabel”, gdzie linia powróci na swoją stałą trasę do Nowego Bieżanowa. Częstotliwość kursowania linii pozostanie bez zmian. linia 24 będzie kursowała z Bronowic Małych do przystanku „Starowiślna” bez zmian, następnie ul. Dietla, Grzegórzecką, Kotlarską, Herlinga-Grudzińskiego, Klimeckiego, Kuklińskiego, Saską, estakadą nad dworcem kolejowym w Płaszowie, ul. Wielicką do przystanku „Kabel”, gdzie linia powróci na swoją stałą trasę do Kurdwanowa. Linia kursować będzie co 10 minut w dni powszednie przez cały dzień, w pozostałych dniach bez zmian; linia 69 – w okresie od nocy 12/13.11.2016 (sobota/niedziela) do 20/21.11.2016 (niedziela/poniedziałek) zostanie zawieszona. W zamian kursować będzie linia autobusowa 669; linia 71 - zastępcza linia tramwajowa kursująca na następującej trasie: Czerwone Maki - Bobrzyńskiego, Grota-Roweckiego, Brożka, Wadowicka, Kalwaryjska, Limanowskiego, Na Zjeździe, Starowiślna, św. Gertrudy, Dominikańska, Franciszkańska, Zwierzyniecka, Kościuszki - Salwator. Linia kursować będzie we wszystkie dni tygodnia, w dni powszednie z częstotliwością co 10 minut, w pozostałe dni z częstotliwością co 20 minut; linia 76 - zastępcza linia tramwajowa kursująca na następującej trasie: Kurdwanów - Witosa, Nowosądecka, Wielicka, estakada nad dworcem kolejowym w Płaszowie, Saska, Lipska - Mały Płaszów. Linia kursować będzie we wszystkie dni tygodnia z częstotliwością co 20 minut w godzinach analogicznych jak linia 6; linia 703 - zastępcza linia autobusowa kursująca na następującej trasie: Bieżanowska - Nowosądecka (z powrotem: Bieżanowska), Wielicka, Limanowskiego, Na Zjeździe, Starowiślna, Dietla - Starowiślna. Linia kursować będzie we wszystkie dni tygodnia, w dni powszednie z częstotliwością co 8 minut w godzinach szczytu i co 10 poza godzinami szczytu, w soboty co 10 minut, w dni świąteczne co 20 minut do godziny 7:00 i co 10 minut do końca dnia. Do obsługi linii kierowany będzie tabor wielkopojemny. Na trasie linii wyznaczone zostaną następujące przystanki: Bieżanowska - dla wysiadających (na ul. Wielickiej w zatoce przystankowej przed skrętem w ul. Wolską), Bieżanowska - dla wsiadających (na ul. Nowosądeckiej przed skrzyżowaniem z ul. Wielicką), Kabel, Dworcowa, Cmentarz Podgórski, Powstańców Wielkopolskich (na wspólnym pasie tramwajowo-autobusowym), Plac Bohaterów Getta (w obu kierunkach na wspólnym pasie tramwajowo-autobusowym), Św. Wawrzyńca, Miodowa, Starowiślna przystanek końcowo-początkowy (w zatoce przystankowej po skręcie w ul. Dietla). Tramwaje linii 3 i 24 jadące w kierunku Krowodrzy Górki (linia 3) i Bronowic Małych (linia 24) będą zatrzymywać się dwukrotnie na przystanku „Starowiślna”, przed skrzyżowaniem na ul. Dietla i za skrzyżowaniem na ul. Starowiślnej. Zasady zachowania biletów okresowych: Bilety okresowe wykupione na linie 3, 13, 24 zachowują ważność we wszystkich pojazdach na trasach stałych i objazdowych tych linii. Bilety okresowe wykupione na linie 3, 6, 11, 13, 23, 24 zachowują ważność w pojazdach linii 703 na całej trasie przejazdu. Ponadto: bilety okresowe wykupione na linię 6 zachowują ważność: we wszystkich tramwajach na odcinku Kabel - Lipska - Rondo Grzegórzeckie Starowiślna - Stradom; w tramwajach linii 71 na odcinku Korona - Łagiewniki; we wszystkich autobusach na odcinku Kurdwanów / Nowosądecka / Bieżanowska – Konopnickiej – Jubilat; we wszystkich autobusach na odcinku Kurdwanów - Łagiewniki; we wszystkich autobusach na trasie linii 174 na odcinku Kurdwanów Powstańców Wielkopolskich; we wszystkich autobusach na trasie linii 184 na odcinku Kurdwanów – Stradom. bilety okresowe wykupione na linię 11 zachowują ważność: we wszystkich tramwajach na odcinku Lipska - Rondo Grzegórzeckie Starowiślna - Stradom - Lipińskiego; w tramwajach linii 71 na odcinku Czerwone Maki - Starowiślna; we wszystkich autobusach na trasie linii 178 na odcinku Kuklińskiego Grota-Roweckiego. bilety okresowe wykupione na linię 13 zachowują ważność: we wszystkich autobusach na odcinku Bieżanowska – Konopnickiej – Plac Inwalidów / Biprostal. bilety okresowe wykupione na linię 23 zachowują ważność: we wszystkich autobusach na odcinku Bieżanowska – Rondo Matecznego; w tramwajach linii 71 na odcinku Czerwone Maki - Plac Bohaterów Getta; we wszystkich autobusach na trasie linii 178 na odcinku Powstańców Wielkopolskich - Grota-Roweckiego. bilety okresowe wykupione na linię 24 zachowują ważność: we wszystkich autobusach na odcinku Kurdwanów / Nowosądecka / Bieżanowska – Konopnickiej – Plac Inwalidów / Biprostal / Bronowice Wiadukt; we wszystkich autobusach na trasie linii 174 na odcinku Kurdwanów Powstańców Wielkopolskich; we wszystkich autobusach na trasie linii 184 na odcinku Kurdwanów Starowiślna. Przepraszamy za utrudnienia! Powered by TCPDF (www.tcpdf.org)