aukcja varsaviana - Sopocki Dom Aukcyjny
AUKCJA VARSAVIANA CENA: 20 zł (z 23% VAT) | ISBN 978-83-64192-87-6 28 stycznia 2016, godz. 19.00 Lilia Fijałkowska, Na ławeczce 2015 technika własna, digital mixt, płótno, 73 × 54 cm, sygn. p.d.: LF oraz na odwrocie młodasztuka 57 AUKCJA MŁODEJ SZTUKI • 12 LUTEGO (PIĄTEK) 2016 R. • GODZ. 18.00 SOPOCKI DOM AUKCYJNY • KRAKÓW, RYNEK GŁÓWNY 43 TEL.: 739 403 463 • E-MAIL: [email protected] WSZYSTKIE CENY WYWOŁAWCZE 500 ZŁ AUKCJA VARSAVIANA 28 stycznia 2016, godz. 19.00 w siedzibie Sopockiego Domu Aukcyjnego Warszawa, ul. Nowy Świat 54/56 WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA: od 16 stycznia 2015 r. Warszawa, ul. Nowy Świat 54/56 poniedziałek – piątek 11–19, sobota 11–15 tel. 22 828 96 98 Katalog dostępny na stronie: www.sda.pl 1 Jerzy Pawłowski 2 Jerzy Pawłowski (1909–1991) (1909–1991) Widok na kościół Św. Anny Ulica Kozia akwarela, karton, wym. 19,5 × 13,5 cm, sygn. p.d.: J.Pawłowski akwarela, papier, wym. 21 × 14 cm, sygn. l.d. cena wywoławcza: 600 zł cena wywoławcza: 1250 zł 3 Jerzy Pawłowski (1909–1991) Widok Warszawy akwarela, papier, wym. 21 × 14 cm, sygn. l.d. cena wywoławcza: 600 zł 2 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 4 5 Jerzy Pawłowski Jerzy Pawłowski (1909–1991) (1909–1991) Plac Zamkowy Katedra Św. Jana akwarela, papier, wym. 14 × 8,5 cm, akwarela, papier, wym. 14 × 8,5 cm, sygn. l.d.: J.Pawłowski sygn. l.d.: J.Pawłowski cena wywoławcza: 650 zł cena wywoławcza: 650 zł Studiował w MSSZiM w Warszawie (1926–1931). Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Od roku 1958 był członkiem grupy „Zachęta”. Uprawia malarstwo sztalugowe. Tematyka jego prac obejmowała pejzaż, portret oraz karykatura. W latach 1961–1962 współpracował z BW „Ruch. Zaprojektował dla nich karty pocztowe okazjonalne oraz te z widokami Warszawy . Kolekcja jego prac znajduje się w zbiorach Muzeum Historycznego oraz Muzeum Narodowego w Warszawie. AU KCJA VARS AV IANA 3 6 Lemaitre Pałac Namiestnikowski w Warszawie, 1840 (tytuł oryginalny: Palais du Lieutenants du Roi a Varsovie) staloryt, papier, wym. 14,5 × 10,5 cm, Karol Forster La Pologne, z serii Universe Pittoresque. Histoire et description tous les peuples, wyd. Firmin Didot, Paryż 1840 Pałac Namiestnikowski w Warszawie, dawniej Pałac Radziwiłłów. Obecnie siedziba Prezydenta RP. cena wywoławcza: 200 zł 7 J. Arnout Pałac Na Wodzie w Łazienkach, 1839 (tytuł oryginalny: Chateau de Łazienki) staloryt, papier, wym. 14,5 × 10,5 cm, graw. przez Desaulx, Karol Forster Historia de La Antigua Polonia, wyd. Imprenta del Guardia Nacional, Barcelona, 1839 r.” cena wywoławcza: 200 zł 8 Stanisław Chrostowski-Ostoja (1897–1947) Pałac Saski w Warszawie, 1934 r. miedzioryt, papier, wym. 15,5 × 28 cm w świetle passe – partout cena wywoławcza: 900 zł 4 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 9 Fryderyk Krzysztof Dietrich (1779–1847) Pałac Zamoyskich w Warszawie miedzioryt kolorowany akwarelą, papier, wym. 13,5 × 16,5 cm w świetle passe-partout, z Storia della Polonia – Bernardo Zaydler, 1831 r. Według ryciny z cyklu 12 widoków Warszawy F. K. Dietricha z lat 1827–1829 sztychował dla włoskiej Historii Polski Antonio Verico cena wywoławcza: 400 zł 10 Fryderyk Krzysztof Dietrich (1779–1847) Kościół Św. Aleksandra, 1831 miedzioryt kolorowany akwarelą, wym. 13 × 17 cm, z Storia della Polonia – Bernardo Zaydler, 1831 r. Według rycinyz cyklu 12 widoków Warszawy F. K. Dietricha z lat 1827–1829 sztychował dla włoskiej Historii Polski Antonio Verico cena wywoławcza: 400 zł AU KCJA VARS AV IANA 5 11 Malarz nierozpoznany Tryptyk – Warszawa akwarela, papier, wym. 9,5 × 12,5 cm; 9,5 × 6 cm; 9,5 × 6,5 cm, sygn. nieczytelnie cena wywoławcza: 450 zł 12 Dariusz Wąsowicz (1910–1973) Zaułek miejski akwarela, karton, wym. 11 × 8,5 cm, sygn. l.d.: D. Wąsowicz cena wywoławcza: 800 zł 6 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 13 Z. Węgliński Tryptyk – Stara Warszawa akwarela, papier, wym. 24 × 29,5 cm; 24 × 15,5 cm; 24 × 16 cm, sygn. pośrodku cena wywoławcza: 750 zł 14 Dariusz Wąsowicz (1910–1973) Wejście na Rynek Starego Miasta akwarela, karton, wym. 29 × 23 cm, sygn. l.d.: D. Wąsowicz cena wywoławcza: 1000 zł AU KCJA VARS AV IANA 7 15 Karol Gniazdowski (ur. 1991) Mariensztat akwarela, ołówek, papier, wym. 44 × 36 cm, sygn. p.d.: Gniazdowski 2015, opisany na odwrociu: KAROL GNIAZDOWSKI MARIENSZTAT 2015 cena wywoławcza: 900 zł Ur. w 1991 r. w Warszawie. Jest inicjatorem i współtwórcą nieformalnej grupy malarskiej, działającej w l. 2010-2012 pod nazwą Tymczasowa Robocza Grupa Akwarelowa. 16 Arkadiusz Mężyński Śródmieście, 2015 olej, płótno, 73 × 100 cm, sygn. p.d. cena wywoławcza: 600 zł Ur. w 1978 r. Samouk ar tystyczny. Mieszka w Warszawie, tworzy gdzie w technice olejnej. Zafascynowany przestrzeniami miejskimi i próbujący uchwycić ich atmosferę. Przez wiele lat zajmował się grafiką cyfrową i fotografią. 8 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 17 Tadeusz Dworzański (1911–1991) Belweder, l. 50. XX w. drzeworyt barwny, papier, wym. 35 × 50 cm (cała plansza); każda plansza sygnowana i opisana; z teki grafik Warszawa zawierającej 14 plansz z drzeworytami przedstawiającymi Warszawę cena wywoławcza: 100 zł 18 Tadeusz Dworzański (1911–1991) Pomnik Sobieskiego, l. 50. XX w. drzeworyt barwny, papier, wym. 50 × 35 cm (cała plansza), każda plansza sygnowana i opisana, z teki grafik Warszawa zawierającej 14 plansz z drzeworytami przedstawiającymi Warszawę cena wywoławcza: 100 zł 19 Tadeusz Dworzański (1911–1991) Most Poniatowskiego, l. 50. XX w. drzeworyt barwny, papier, wym. 35 × 50 cm (cała plansza), każda plansza sygnowana i opisana, z teki grafik Warszawa zawierającej 14 plansz z drzeworytami przedstawiającymi Warszawę cena wywoławcza: 100 zł AU KCJA VARS AV IANA 9 20 Pudełko Art Déco Warszawa, Br. Henneberg, l. 1920–30 plater na mosiądzu, drewno, wys. 4,5 × 18 × 11 cm cena wywoławcza: 800 zł 21 Taca owalna z uchwytami Warszawa, Fraget, l. 1920–30 plater giloszowany, dł. 75 cm cena wywoławcza: 5000 zł 10 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 22 Cukiernica Art Déco Warszawa, Norblin, l. 1920–30 plater na mosiądzu, wys. 15 cm, śr. 12,5 cm cena wywoławcza: 800 zł 23 Cukiernica Warszawa, Fraget, l. 1910–1920 plater na mosiądzu, 9 × 15 cm cena wywoławcza: 650 zł AU KCJA VARS AV IANA 11 24 Antoni Wiliński (I poł. XX w.) Tryptyk – Warszawa akwarela, papier, wym. 13,5 × 34 cm, sygn.: A. Wiliński cena wywoławcza: 2200 zł 25 Władysław Stachowicz (Chmieliński) (1911 Warszawa – 1979 tamże) Kościół Św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu akwarela, gwasz, papier, wym. 48 × 34 cm, sygn. p.d.: Wł. Stachowicz cena wywoławcza: 4750 zł 12 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 26 Władysław Chmieliński (1911 Warszawa – 1979 tamże) Krakowskie Przedmieście akwarela, papier, wym. 32,5 × 48,5 cm w świetle p-p, sygn. p.d. cena wywoławcza: 4000 zł 27 Henryk Lipiński (1903–1943) Pomnik Kilińskiego na Placu Krasińskich akwarela, karton, wym. 46 × 33,5 cm, sygn. p.d.: H.Lipński Rysownik i karykaturzysta warszawski, współpracował w latach 1920–30 z czasopismami Mucha oraz Wolne Żarty. Rozstrzelany przez Niemców w Warszawie w trakcie okupacji w 1943 r. cena wywoławcza: 2000 zł AU KCJA VARS AV IANA 13 28 Malarz nierozpoznany (XVIII/XIX w.) Kościół Sakramentek na Nowym Rynku w Warszawie olej, płótno, wym. 60 × 100 cm, inskrypcja l.d.: Varsavia/Zamek Królewski oraz p.d.: INV.No 437 fam. Pankratoff cena wywoławcza: 22 000 zł 14 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 29 Zegar szafkowy stołowy Warszawa, Johann Heckel, poł. XVIII w. obudowa drewniana, okucia z brązu, dekoracja motywami rocaille, oryginalny mechanizm kwadransowy z datownikiem i budzikiem, wys. 47 cm cena wywoławcza: 35 000 zł AU KCJA VARS AV IANA 15 30 Patera Warszawa, Norblin, po 1896 roku mosiądz srebrzony, szkło, wys. 32 cm, śred. talerza 26 cm cena wywoławcza: 2400 zł 31 Para świeczników Warszawa, Szmul Szkarłat, 1894 r. srebro, pr. 84, w. 570 g, wys. 32 cm cena wywoławcza: 2700 zł 16 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 32 Para świeczników Warszawa, Karol Malcz, 1852 r. srebro, pr. 84, w. 2454 g, wys. 48 cm cena wywoławcza: 19 000 zł 33 Zestaw sztućców dla 6 osób Warszawa, Gustaw Radke, 1918 r. srebro, pr. 84, sygn.: GR 84 PR, w. 2292 g, 33 sztuki, brak noży cena wywoławcza: 6900 zł AU KCJA VARS AV IANA 17 34 Ołówek XIX/XX w. złoto, kolorowa emalia, pieczęć w ametyście, monogram, w. 15,02 g, oryginalne etui sygnowane firmą L. Wapiński w Warszawie cena wywoławcza: 12 500 zł 35 Herb Warszawy w bordiurze ażurowej Warszawa, l. 1920–30 w centrum herb Warszawy na emalii czerwonej, srebro, pr. 3, w. 59 g, wym. 8,5 × 6,5 cm, złotnik MG cena wywoławcza: 1500 zł 18 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 36 Zegarek naręczny Warszawa, Lilpop, ok. 1920 złoto, pr. 0,585, w. 18,36 g, 42 szt. diamentów SI-P1/I-J, łącz. ok. 0,90 ct, stary szlif cena wywoławcza: 7000 zł 37 Sygnet patriotyczny w stylu Art Déco l. 1920–30 złoto łączone ze srebrem, złoto pr. ok. 0,585, srebro pr. ok. 0,850, w. 21,90 g; w kartuszu herbowym ozdobionym czerwoną transparentną emalią – Syrenka Warszawska, szyna zdobiona plastycznymi orłami w koronie, nieocechowany cena wywoławcza: 5000 zł AU KCJA VARS AV IANA 19 38 Tadeusz Cybulski Pomnik Jana Sobieskiego w Łazienkach, 1920 olej, płyta, wym. 47 × 62,5 cm, sygn. l. d.: T. Cybulski/Warszawa (1)920, w p. g. dedykacja z 1921 r., na odwrocie naklejka z Salonu Dorocznego w 1921 r. w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Królestwie Polskim z nazwiskiem autora, tytułem dzieła i numerem cena wywoławcza: 18 000 zł 20 Po ukończeniu studiów prawniczych rozpoczął studia w ASP w Krakowie. W latach 1905–1910 studiował rzeźbę pod kierunkiem Kazimierza Laszczki. Następnie w latach 1918–1920 odbył studia malarskie w pracowni Wojciech Weissa. Naukę kontynuował w Wiedniu u E. Gerischa, w Paryżu u J. Pankiewicza oraz we Włoszech. Należał do grupy „Jednoróg” i „Zwrotnik”. Prace wystawiał m.in. w TPSP w Krakowie. Zajmował się także działalnością pedagogiczną, wykładał na UJ i Politechnice Krakowskiej. Zajmował się też rzeźbą, scenografią, był krytykiem artystycznym, literatem i muzykiem. Pozostawał pod wpływem francuskiego impresjonizmu i kubistycznej stylistyki. Tematem jego prac były pejzaże, martwe natury i studia portretowe. S OP OC K I D OM AU KCY J N Y Nauki malarstwa pobierał w latach 1871–75 w Warszawskiej Klasie Rysunkowej u Wojciecha Gersona oraz Aleksandra Kamieńskiego. Po ukończeniu studiów na stałe zamieszkał w Warszawie. Co roku odbywał malarskie podróże, między innymi na Ukrainę, której plenery 39 oraz folklor stały się inspiracją do powstania wielu prac artysty, ukazujących sceny rodzajowe Stanisław Masłowski mógł udać się do Monachium. Po 1900 roku wielokrotnie wyjeżdżał do Włoch oraz do (1853 Włodawa – 1926 Warszawa) Warszawa – Sady Żoliborskie, 1920 (wg przekazu rodziny) akwarela, ołówek, papier, wym. 65 × 100 cm w świetle ramy, sygn. p.d.: Warsz. Stanisław Masłowski/1920 cena wywoławcza: 24 000 zł AU KCJA VARS AV IANA z Kozakami. W 1886 roku, dzięki sprzedaży pracy przedstawiającej Taniec Kozaków, artysta Paryża, w 1912 odwiedził Sycylię i Tunis. Poza licznymi zagranicznymi podróżami, artysta równie często brał udział w plenerach w kraju. Artysta brał czynny udział w warszawskim życiu artystycznym – był członkiem m.in. TZSP, TAP Sztuka. Przynależał również do Société Nationale des Beaux Arts w Paryżu. Masłowski pracował w technice oleju, ale jego największą cześć artystycznego dorobku stanowią akwarele. Głównie skupiał się na przedstawieniach scen rodzajowych, umiejscowionych w wiejskich klimatach, malował również portrety. Największą sławę przyniosły mu przedstawienia pejzaży. Jego prace często pojawiały się na wystawach TZSP w Warszawie oraz w Krakowie, Lwowie, Londynie, Berlinie, Wiedniu. Artysta miał również indywidulane wystawy. 21 40 Bronisław P. Kopczyński (1882 Warszawa – 1964 tamże) Winiarnia Staromiejska litografia, karton, wym. 48 × 32 cm, sygn. p.d.: Winiarnia Staromiejska/Bronisł Kopczyński 33/100 cena wywoławcza: 400 zł 41 Feliks Jabłczyński (1865–1928) Plac Zamkowy sucha igła, papier, wym. 25 × 35 cm w świetle p-p, sygn. ołówkiem l. d.: F. Jabłczyński oraz p.d.: Plac Zamkowy cena wywoławcza: 900 zł 22 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 42 Czesław Nowakowski (I poł. XX w.) Tryptyk – Warszawa akwarela, gwasz, tektura, wym. 24 × 62,5 cm, sygn. śr.d. cena wywoławcza: 1800 zł 43 Wacław Chodkowski (1878–1953) Sadzawka w Ogrodzie Saskim, 1931 olej, płótno naklejone na tekturę, wym. 35 × 25,5 cm, sygn. i dat. p.d.: W. Chodkowski 1931 cena wywoławcza: 1000 zł AU KCJA VARS AV IANA 23 44 Jan Rawicz (XX w.) Zaułek warszawski olej, płótno, wym. 50 × 35,5 cm, sygn. p.d.: Jan Rawicz cena wywoławcza: 1800 zł 24 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 45 Franciszek Sunderland (I poł. XX w.) Ulica Świętojańska akwarela, papier, sklejka, wym. 49,5 × 34 cm, sygn. p.d.: Franciszek Sunderland cena wywoławcza: 1000 zł Malarz pochodzenia żydowskiego, uczeń Konrada Krzyżanowskiego. W roku 1935 miał wystawę, wraz z Apolinarym Sperskim w Salonie Garlińskiego w Warszawie, na której pokazał cykl obrazów olejnych Warszawa o zmroku. Na rynku pojawiają się prace artysty, głównie widoki warszawskie starówki, często w technice akwareli. 46 E. Zajączkowski (XX w.) Pomnik księcia Józefa Poniatowskiego akwarela, karton, wym. 15 × 10 cm, sygn. p.d.: E. Zajączkowski cena wywoławcza: 1000 zł AU KCJA VARS AV IANA 25 47 Zofia Stankiewicz (1862 Ryźna/Ukraina – 1955 Warszawa) Teatr Wielki w Warszawie, 1922 litografia, karton, wym. 20,5 × 29 cm w świetle p-p, sygn. na płycie p.d.: ZS Teka Warszawa, 1922 r. Teka zawierała 12 autolitografii, wym. arkusza 27 × 36 cm (każda) Spis plansz: 1. Stara Warszawa, 2. Łazienki, 3. Przejście z Zamku do Katedry, 4. Ogród Saski, 5. Belweder, 6. Kamienne schodki, 7. Kamienica Książąt Mazowieckich, 8. Plac Zamkowy, 9. Wisła, 10. Podwórko w kamienicy Fukiera, 11. Pałac Krasińskich, 12. Teatr Wielki cena wywoławcza: 400 zł 48 Paul Hogarth Ulica Świętokrzyska z widokiem na Prudential, 1953 ołówek, tusz, papier, wym. 34 × 30 cm, sygn. p.d. i dat.: Paul Hogarth/Warsaw 1953 cena wywoławcza: 700 zł 26 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 49 Edward Dwurnik (ur. 1943) Mariensztat, 2008 gwasz, papier, wym. 46 × 54 cm, sygn. p.d. i dat.: 2008/E.Dwurnik cena wywoławcza: 7000 zł Studiował na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom zdobył w pracowni prof. Eugeniusza Eibischa w 1970 roku. W 1966 roku stworzył najliczniejszy cykl jakim był „Podróże Autostopem”. W latach 80. malarstwo Dwurnika stało się ekspresyjne i dramatyczne. W latach 90. tworzył kontynuację „Podróży Autostopem” czyli „Błękitne miasta”, „Diagonalne”, „Błękitne” i „Wyliczanka”. Obecnie zajmuje się też sztuką abstrakcyjną. W 1981 roku otrzymał nagrodę im. Cypriana Kamila Norwida, w 1983 Nagrodę Kulturalną Solidarności oraz nagrodę Coutts and Co International Private Banking w Zurychu. Brał udział w Documenta 7 w Kassel w 1982, Nouvelle Biennale de Paris w 1985 i w XIX Biennale Sztuki w São Paulo w 1987. Tworzy rozbudowane cykle malarskie. Od Nikifora Dwurnik przejął dosadny realizm i groteskowość, swoistą postawę antyestety. Już w latach 60. ukształtował się jego charakterystyczny styl - operowanie rysunkową, pospieszną formą i przekształcony „prymitywizm”. Jest artystą niezwykle płodnym - jego dotychczasowy dorobek obejmuje ponad 3,5 tysiąca obrazów oraz 10 tysięcy rysunków. Mieszka i pracuje w Warszawie. 50 Barbara Łada-Strasburger (1904–1959) Warszawa – Nowe bloki na MDM, 1952 akwaforta, papier, 28 × 33 cm, sygn. p.d. ołówkiem: B.Łada/Warszawa, 1952, napis l.d.: MDM Nowe bloki cena wywoławcza: 300 zł AU KCJA VARS AV IANA 27 51 52 Stefan Mrożewski Stefan Mrożewski Wróżba Panny Wodnej Kocur z Kamienicy Książąt Mazowieckich drzeworyt, papier esparto, wym. 28,5 × 22,5 cm drzeworyt, papier esparto, w świetle p-p, sygn. ołówkiem p.d.: Stefan Mrożewski wym. 28,5 × 22,5 cm w świetle p-p, sygn. ołówkiem p.d.: Stefan Mrożewski cena wywoławcza: 1000 zł cena wywoławcza: 1000 zł 53 Stefan Mrożewski Kochanica Diabła drzeworyt, papier esparto, wym. 28,5 × 22,5 cm w świetle p-p, sygn. ołówkiem p.d.: Stefan Mrożewski cena wywoławcza: 1000 zł Ilustracje do Legend Warszawy Ewy Szelburg-Zarembiny w wydaniu autorskim – 30 egzemplarzy w kompletach po 10 sztuk, odbito w Drukarni Miejskiej w Warszawie w 1938 r. Wym. płyty 26,5 x 20 cm, sygn. na płycie l.d. monogramem wiązanym: SM 28 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 54 55 Stefan Mrożewski Stefan Mrożewski Złota Kaczka Burmistrz i Śmierć drzeworyt, papier esparto, drzeworyt, papier esparto, wym. 28,5 × 22,5 cm w świetle p-p, wym. 28,5 × 22,5 cm w świetle p-p, sygn. ołówkiem p.d.: Stefan Mrożewski sygn. ołówkiem p.d.: Stefan Mrożewski cena wywoławcza: 1000 zł cena wywoławcza: 1000 zł 56 Stefan Mrożewski Pan Jezus u Fary drzeworyt, papier esparto, wym. 28,5 × 22,5 cm w świetle p-p, sygn. ołówkiem p.d.: Stefan Mrożewski cena wywoławcza: 1000 zł Malarz, drzeworytnik i znany ilustrator. Studiował w Państwowej Szkole Sztuk Zdobniczych w Poznaniu, malarstwo w krakowskiej ASP oraz grafikę u Władysława Skoczylasa w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych. W roku 1925 wyjechał do Paryża, mieszkał tam oraz w Belgii, Włoszech i Anglii do 1939 roku. W czasie okupacji przebywał w Polsce. Po wojnie osiadł w Kalifornii. Był członkiem ugrupowania „Ryt”. Przed wojną zajmował się głównie drzeworytem, później także malarstwem ściennym i ceramiką. AU KCJA VARS AV IANA 29 57 Stefan Mrożewski Widmo drzeworyt, papier esparto, wym. 28,5 × 22,5 cm w świetle p-p, sygn. ołówkiem p.d.: Stefan Mrożewski cena wywoławcza: 1000 zł 59 Stefan Mrożewski Cud u Św. Anny drzeworyt, papier esparto, wym. 28,5 × 22,5 cm w świetle p-p, sygn. ołówkiem p.d.: Stefan Mrożewski cena wywoławcza: 1000 zł 30 58 Stefan Mrożewski O Basi Giżance drzeworyt, papier esparto, wym. 28,5 × 22,5 cm w świetle p-p, sygn. ołówkiem p.d.: Stefan Mrożewski cena wywoławcza: 1000 zł 60 Stefan Mrożewski Przestroga drzeworyt, papier esparto, wym. 28,5 × 22,5 cm w świetle p-p, sygn. ołówkiem p.d.: Stefan Mrożewski cena wywoławcza: 1000 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 61 Syrenka warszawska – Nagroda Przechodnia 1932 brąz patynowany, podstawa marmurowa, na cokole tabliczka mosiężna z inskrypcją: Nagroda Przechodnia Garnizonu m. Wilna |Czwórki półwyścigowe nowicjuszy |Wilno 1932 r., wys. 32 cm cena wywoławcza: 4000 zł AU KCJA VARS AV IANA 31 62 Widelec obiadowy Warszawa, Lilpop, XVIII/XIX w. srebro, pr. 12, w. 66 g cena wywoławcza: 300 zł 63 Komplet 6 łyżek do zupy Warszawa, Władysław Hempel, l. 1923–31 srebro, pr. 3, w. 524 g cena wywoławcza: 900 zł 64 Patera Warszawa, Fraget, k. XIX w. plater, dł. 32,3 cm cena wywoławcza: 1250 zł 32 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 65 Para świeczników Warszawa, Mendel Rozenblat, l. 1915–1921 srebro, pr. 84, śr. 12,8 cm, w. 786 g, wys. 37 cm cena wywoławcza: 3800 zł 66 Zestaw 13 łyżeczek do herbaty Warszawa, Werner, ok. 1900 r. srebro, pr. 84, w. 390 g cena wywoławcza: 900 zł AU KCJA VARS AV IANA 33 67 Chochla Warszawa, Gustaw Radke, przed 1908 r. srebro, pr. 84, w. 248 g, dł. 32 cm cena wywoławcza: 800 zł 68 Chochla Warszawa, Fraget, l. 1920–30 srebro, pr. 2, w. 224 g, dł. 34 cm cena wywoławcza: 600 zł 34 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 69 Chochla Warszawa, Władysław Hempel, ok. 1920 srebro, pr. 84, w. 260 g, dł. 35 cm, wygrawerowany herb Trzaska cena wywoławcza: 1100 zł 70 Lustro toaletowe prostokątne – w stylu Ludwika XVI Norblin, przed 1918 r. plater, fazowana tafla krysztłowa, wym. 25 × 17,5 cm cena wywoławcza: 1500 zł AU KCJA VARS AV IANA 35 71 M. Jankowski (XX w.) Ulica Freta tech. mieszana, karton, wym. 26 × 39 cm, sygn. p.d.: MJankowski – tożsamy z T. Cieślewskim (ojcem) cena wywoławcza: 2500 zł 72 Michał Marczewski (I poł XXw.) Widok z Zapiecka na rynek Starego Miasta, 1921 akwarela, karton, wym. 16 × 24 cm, sygn. i dat. l.d.: Michał Marczewski |1921 cena wywoławcza: 1000 zł 36 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 73 A. Wolińsky (XX w.) Ulica Źródłowa, 1925 akwarela, karton, wym. 29 × 39 cm, sygn. i dat. l.d.: A.Wolińsky 1925 cena wywoławcza: 1800 zł 74 Kazimierz Wiszniewski (1894–1960) Warszawa, Kościół Św. Aleksandra po wojnie, 1947 rysunek ołówkiem, 23,5 × 31,5 cm w świetle p-p, sygn. p.d.: Warszawa |KWiszniewski 1947, na odwrocie napisy autorskie oraz nalepka wystawowa: Wystawa Prac Plastyków Zawodowych i Amatorów, Warszawa 1957 Muzeum Historyczne cena wywoławcza: 600 zł AU KCJA VARS AV IANA 37 75 Marian Puchalski (1912–1970) Tramwaj na Krakowskim Przedmieściu akwarela, ołówek, gwasz, papier, wym. 8,5 × 7,5 cm, sygn. p.d. cena wywoławcza: 600 zł 76 Czesław Nowakowski Tryptyk – Stare Miasto w Warszawie akwarela, tektura, wym.: 14 × 9,6 cm; 14 × 17,5 cm; 14 × 9,6 cm cena wywoławcza: 700 zł 38 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 77 Władysław Chmieliński (1911 Warszawa – 1979 tamże) Widok na kościół Św. Anny akwarela, karton, wym. 33 × 52 cm, sygn. p.d.: Wł. Chmieliński cena wywoławcza: 10 000 zł AU KCJA VARS AV IANA Malarz związany z Warszawą, gdzie stale mieszkał i pracował. W latach 1926–1931 studiował w warszawskiej Miejskiej Szkole Sztuk Zdobniczych i Malarstwa (dawna Klasa Rysunkowa). Dominującym tematem jego obrazów były widoki miejskie, głównie Warszawy, malowane zarówno w technice olejnej, jak i akwareli. W latach 1935–1938 stworzył cykl prac przedstawiających obiekty polskiej architektury, m.in. wnętrza Zamku Królewskiego w Warszawie i Pałacu w Wilanowie. Malował także pejzaże i wiejskie sceny rodzajowe – kuligi, sanny, zaprzęgi, wesela, konie na tle krajobrazu. W latach 1967–1969 wyjeżdżał na dłuższe pobyty do Danii. W latach 1936–1939 używał pseudonimu „Władysław Stachowicz”. 39 78 Ludwik Grabowski (1884–1982) Pałac Na Wodzie olej, płótno, wym. 65 × 90 cm, sygn. l.d.: L. GRABOWSKI, na odwrocie napis odręczny: GRABOWSKI |LUDWIG (sic!) |1884–1982 |... 1950 cena wywoławcza: 2500 zł 79 Karol Kowalski (1910–1968) Plac Zamkowy, 1947 olej, płótno, wym. 66 × 70 cm, sygn. l.d.: KK |47 cena wywoławcza: 2500 zł 40 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 80 Włodziemierz Dmytryszyn (1905–1992) Marszałkowska z budynkiem Dworca Wiedeńskiego olej, sklejka, 22,5 × 32,5 cm, sygn. l.d.: W. Dmytryszyn cena wywoławcza: 3000 zł 81 Feliks Brzozowski (1836–1892) Gołaszew pod Warszawą, 1889 olej, deska, wym. 12 × 18 cm, opisany na odwrociu: Z natury Gołaszew pod Warszawą Mal. Feliks Brzozowski 1889 (Widok w stronę Moszny) cena wywoławcza: 3750 zł AU KCJA VARS AV IANA 41 82 Taca z uchwytami Warszawa, Norblin, k. XIX w. plater na mosiądzu, gliszowany, dł. 57 cm cena wywoławcza: 1100 zł 83 Świecznik Warszawa, Pogorzelski, 1897 r. srebro, pr. 84, w. 308 g, wys. 34 cm cena wywoławcza: 42 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 84 Para świeczników Warszawa, Szmul Szkarłat, po 1899 r. srebro, pr. 84, w. 802 g, wys. 35 cm cena wywoławcza: 3800 zł 85 Cukiernica skrzynkowa Warszawa, Karol Filip Malcz, l. 30. XIX w. srebro, pr. 12, w. 480 g, wym. 13,5 × 11 × 8 cm cena wywoławcza: 5000 zł AU KCJA VARS AV IANA 43 86 Świecznik trójramienny Warszawa, F. Stankiewicz, pocz. XX w. plater na mosiądzu, wys. 42 cm, na podstawie owalna punca Hotel Savoy Varsovie cena wywoławcza: 400 zł 87 Paterka z uchwytem Warszawa, Br. Buch, pocz. XX w. plater na mosiądzu, śr. 24 cm cena wywoławcza: 300 zł 44 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 88 Lustro stojące Warszawa, Br. Buch, k. XIX w. plater na mosiądzu, wys. 71 cm cena wywoławcza: 1800 zł 89 Kubełek na szampana Warszawa, Norblin, k. XIX w. plater na mosiądzu, gliszowany, wys. 23,5 cm cena wywoławcza: 1100 zł AU KCJA VARS AV IANA 45 90 Papierośnica grawerowana Warszawa, poł. XX w. srebro, pr. 3, w. 144 g, punca: Cpla cena wywoławcza: 400 zł 91 Papierośnica grawerowana Warszawa, Krupski i Matulewicz, l. 1923–31 srebro, pr. 3, w. 134 g cena wywoławcza: 400 zł 46 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 92 Papierośnica z aplikowanym złotym monogramem Warszawa, Krupski i Matulewicz, l. 1931–44 srebro, pr. 2, w. 144 g cena wywoławcza: 450 zł 93 Patera Warszawa, Werner i Ska, 1873 r. srebro, pr. 84, szkło bezbarwne, matowione, wys. 21 cm cena wywoławcza: 2000 zł AU KCJA VARS AV IANA 47 94 Kubełek na lód z monogramem wiązanym Warszawa, Norblin, l. 1872–1915 plater na mosiądzu, wys. 21 cm cena wywoławcza: 1000 zł 95 Komplet sztućców obiadowych dla 6 osób Warszawa, Icek Ehrlich, 1936 r. plater, biały metal, 18 sztuk cena wywoławcza: 260 zł 48 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 96 Para lichtarzy Warszawa, l. 1920–1939 złotnik H.F, srebro, pr. 3, w. 512 g, wys. 34 cm cena wywoławcza: 2000 zł 97 Koszyczek ażurowy Warszawa, Fraget, k. XIX w. mosiądz srebrzony, dł. 38 cm cena wywoławcza: 600 zł AU KCJA VARS AV IANA 49 98 Komplet sztućców do owoców w etui Warszawa, l. 1931–63 srebro, pr. 3, 12 sztuk cena wywoławcza: 500 zł 99 Zestaw sztućców do owoców Warszawa, Br. Hempel, ok. 1920 r. srebro, pr. 84, w. 52 g cena wywoławcza: 250 zł 100 Popielniczka reklamowa Spółki Akcyjnej Fabryk Metalowych Warszawa, Norblin, Buch, Werner, I ćw. XX w. plater, dł. 13,7 cm cena wywoławcza: 80 zł 101 Pudełko bakelitowe Warszawa, ok. 1950 r. dekorowane na wieczku widokiem budowanej trasy WZ, wym. 2 × 7,5 × 9,5 cm cena wywoławcza: 250 zł 50 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 102 Łyżka obiadowa Warszawa, Piotr Łątkowski srebro, pr. 3, w. 85 g, dł. 21 cm cena wywoławcza: 200 zł 103 Półmisek okrągły Warszawa, Henryk Juwiler, l. 1920–30 srebro, pr. 2, w. 750 g, śr. 32 cm cena wywoławcza: 1900 zł 104 Łyżka obiadowa Warszawa, Malcz srebro, pr. 84, w. 80 g, dł. 22,5 cm cena wywoławcza: 250 zł AU KCJA VARS AV IANA 51 105 Obwieszczenie o straceniu wydane przez Dowódcę Policji Bezpieczeństwa i SD na dystrykt Warszawski z dnia 19 lutego 1944 r. offset, papier różowy, wym. 82 × 56 cm cena wywoławcza: 1000 zł 106 Proklamacja przejęcia władzy przez Gubernatora Generalnego Hansa Franka, październik 1939 offset, papier żółty, wym. 68,5 × 49 cm cena wywoławcza: 1000 zł 108 107 Obwieszczenie o wzięciu zakładników wydane przez Komendanta, Warszawa, 29 marca 1940 r. offset, papier fioletowy, wym. 68,5 × 49 cm cena wywoławcza: 1000 zł 52 Obwieszczenie o skazaniu na śmierć wydane przez Komendanta Policji Bezpieczeństwa i SD na Dystrykt Warszawski z dnia 24 kwietnia 1944 r. offset, papier kremowy, wym. 68,5 × 49 cm cena wywoławcza: 1000 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 109 Stefan Rassalski (1910–1972) Don Kichot warszawski drzeworyt, wym. 45,1 × 35 cm, sygn. ołówkiem na klocku l.d.: StRassalski, pod klockiem p.d.: Don Kichot warszawski S. Rassalski – grafik, malarz, historyk sztuki, publicysta. Studiował w Wyższej Szkole Malarstwa i Rysunku w Lublinie.” cena wywoławcza: 200 zł 110 Zbiór 67 fotografii II poł. XX w. przedstawienia z epizodami z Powstania Warszawskiego i zniszczeniem Warszawy po powstaniu, wtórne odbitki bromowe, wym. 6,5–10 × 10,5–13 cm cena wywoławcza: *** AU KCJA VARS AV IANA 53 111 Zestaw 24 bonów zaopatrzeniowych Magistrat Miasta Stołecznego Warszawy, 1916–1918 cena wywoławcza: 380 zł 112 Pieczęć Rosslederfabrik Warschau Warszawa, ok. 1940 drewno, mosiądz, wys. 12 cm cena wywoławcza: 380 zł 113 Puderniczka grawerowana Warszawa, l. 1931–44 srebro, pr. 3, w. 104 g cena wywoławcza: 250 zł 54 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 114 Podstawka Warszawa, Fraget mosiądź srebrzony, wym. 7,5 × 42,5 cm cena wywoławcza: 400 zł 115 Papierośnica z aplikowanym złotym monogramem Warszawa, l. 1923–31 srebro, pr. 3, w. 132 g cena wywoławcza: 450 zł 116 Puderniczka Art Déco Warszawa, Warszawa Krupski-Matulewicz, l. 1931–44 srebro pr. 2, w. 84 g cena wywoławcza: 380 zł AU KCJA VARS AV IANA 55 117 Pierścionek Warszawa, ORNO, po 1985 r. srebro, pr. 800, w. 5,42 g cena wywoławcza: 150 zł 119 Naszyjnik Warszawa, ORNO, po 1985 r. 118 srebro, pr. 800, w. 32,2 g Broszka cena wywoławcza: 400 zł Warszawa, ORNO, l. 1949–1963 srebro, pr. 3, w. 8,82 g cena wywoławcza: 250 zł 120 Pudełko grawerowane Warszawa, poł. XX w. srebro, pr. 3, wnętrze złocone, w. 154 g, punca: Cpla cena wywoławcza: 350 zł 56 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 121 Broszka Warszawa, ORNO, l. 1963–1986 srebro , pr. 3, w. 2,38 g cena wywoławcza: 100 zł 122 Bransoletka Warszawa, ORNO, po 1985 r. srebro, pr. 800, w. 48,30 g cena wywoławcza: 350 zł 123 Puderniczka Warszawa, ORNO, l. 1963–1986 srebro, pr. 3, w. 54 g cena wywoławcza: 180 zł AU KCJA VARS AV IANA 57 124 Cukiernica skrzynkowa Warszawa, I. Szekman, l. 1920–30 plater na mosiądzu, wym. 9 × 13 cm cena wywoławcza: 500 zł 125 Skarbonka Warszawa, Plewkiewicz, pocz. XX w. plater na mosiądzu, wym. 6,5 × 7 × 4,5 cm cena wywoławcza: 1150 zł 58 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 126 Dwie łyżki Warszawa, Łabecki, 1883 srebro, pr. 84, w. 150 g cena wywoławcza: 320 zł 127 Dwa widelce Warszawa, Łabecki, III ćw. XIX w. srebro, pr. 84, w. 156 g cena wywoławcza: 320 zł 128 Solniczka Warszawa, Ludwik Nast, 1862 r. srebro, pr. 84, w. 82 g cena wywoławcza: 1100 zł 129 Łyżka półmiskowa Warszawa, Karol Malcz, 1860 r. srebro, pr. 84, w. 114 g, dł. 26,5 cm cena wywoławcza: 600 zł AU KCJA VARS AV IANA 59 130 Jerzy Pawłowski (1909–1989) Pomnik Mickiewicza na Krakowskim Przedmieściu akwarela, karton, wym. 16,5 × 23 cm, sygn. l.d.: J. Pawłowski cena wywoławcza: 1250 zł 131 Malarz nierozpoznany Kolumna Zygmunta akwarela, papier, wym. 34 × 23,5 cm w świetle passe-partout, sygn. p.d. nieczytelnie cena wywoławcza: 1200 zł 60 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 132 Malarz nierozpoznany Tryptyk Warszawa akwarela, papier, wym. 9,5 × 12,5 cm; 9,5 × 6 cm; 9,5 × 6,5 cm; niesygnowany cena wywoławcza: 450 zł 133 Jan Skotnicki (1876–1968) Rynek Starego Miasta, 1935 tech. mieszana, karton, sygn. p.d.: I.Skotnicki cena wywoławcza: 1000 zł AU KCJA VARS AV IANA 61 134 Emil Sochacki Puszcza Kampinoska olej, płótno, wym. 52 × 82 cm, sygn. p.d.: Sochacki oraz na odwrociu: Puszcza Kampinoska cena wywoławcza: 400 zł 135 Plan miasta „Warsaw”, 1844 staloryt, papier, wym. 38 × 31 cm, wydany przez Baldwin & Cradock cena wywoławcza: 700 zł 62 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 136 Plac Zamkowy z kolumną króla Zygmunta, 1831 tytuł oryginalny: Piazza del Castello di Warsavia dell Colonna di Sigismondo miedzioryt, papier, wym. 44 × 58,5 cm, z „Storia della Polonia” Bernarda Zydlera, Florencja, 1831 r. cena wywoławcza: 1300 zł 137 Frederick Arthur Farrell (1882–1935) Odbudowa mostu w Warszwie (zniszczonego przez Rosjan w 1915 r.) akwaforta, papier, wym. 19,5 × 36 cm (odcisk płyty), sygn. u dołu ołówkiem: Fred. A. Farrel, po prawej odcisk wyd.: Vicars Bros, Londyn; nakład 50 egzemplarzy cena wywoławcza: 1900 zł AU KCJA VARS AV IANA 63 138 Komplet 6 łyżeczek do kawy Warszawa, Br. Henneberg, l. 1920–1930 plater cena wywoławcza: 180 zł 139 Komplet 6 łyżek obiadowych Warszawa, Piotr Łątkowski, l. 1920–1930 srebro, pr. 3 (0,800), w. 410 g, dł. 21,5 cm cena wywoławcza: 850 zł 140 Komplet 6 łyżek obiadowych Warszawa, Teodor Werner, 1896 r. srebro, pr. 84, w. 470 g cena wywoławcza: 900 zł 64 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 141 Szczypce do cukru Warszawa, Fraget, ok. 1900 r. plater, dł. 14 cm cena wywoławcza: 180 zł 142 Komplet widelców obiadowych – 6 szt. Warszawa, Józef Fraget, 1931–44 r. srebro, pr. 3, w. 318 g cena wywoławcza: 700 zł AU KCJA VARS AV IANA 65 143 Komplet łyżeczek do herbaty – 4 szt. Warszawa, Karol Malcz, 1855 r. srebro, pr. 84, w. 112 g cena wywoławcza: 500 zł 144 Puderniczka z Syrenką Warszawską Warszawa, 1949 r. srebro, pr. 3, w. 182 g cena wywoławcza: 350 zł 66 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 145 Widelec i łyżka Warszawa, A. Riedel, 1886 r. srebro, pr. 84, w. 156 g cena wywoławcza: 320 zł 146 Dzbanek do herbaty Warszawa, Fraget, 1851 r. plater na mosiądzu, drewno (ucho uszkodzone), dł. 28 cm, wys. 12,5 cm cena wywoławcza: 1150 zł AU KCJA VARS AV IANA 67 147 Medalion biskwitowy Fryderyk Chopin, wg A. Bovy, Warszawa, Polska, sygn.: TOW. IM. FR. CHOPINA, 1952, śr. 9 cm cena wywoławcza: 200 zł 148 Komplet sztućców Art Déco Warszawa, firma Metalosprzęt, 1936 r. plater, biały metal, 29 sztuk, oryginalne etui firmowe z kartą gwarancyjną z adresem: Warszawa, Orla 15 cena wywoławcza: 700 zł 68 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y Indeks ARNOUT J. 7 BRZOZOWSKI FELIKS CHMIELIŃSKI WŁADYSŁAW 81 25, 26, 77 CHODKOWSKI WACŁAW 43 CHROSTOWSKI-OSTOJA STANISŁAW CYBULSKI TADEUSZ 38 DIETRICH FRYDERYK KRZYSZTOF DMYTRYSZYN WŁODZIMIERZ DWORZAŃSKI TADEUSZ DWURNIK EDWARD FARRELL FREDERICK ARTHUR 8 9, 10 80 17, 18, 19 49 137 JANKOWSKI M. 71 PUCHALSKI MARIAN KOPCZYŃSKI BRONISŁAW P. 40 RASSALSKI STEFAN KOWALSKI KAROL 79 RAWICZ JAN LEMAITRE 75 109 44 6 SKOTNICKI JAN 133 LIPIŃSKI HENRYK 27 SOCHACKI EMIL 134 ŁADA – STRASBURGER BARBARA 50 STANKIEWICZ ZOFIA 47 SUNDERLAND FRANCISZEK 45 MALARZ NIEROZPOZNANY 11, 28, 131, 132 WĄSOWICZ DARIUSZ 12, 14 MARCZEWSKI MICHAŁ 72 WĘGLIŃSKI Z. 13 MASŁOWSKI STANISŁAW 39 WILIŃSKI ANTONI 24 MĘŻYŃSKI ARKADIUSZ 16 WISZNIEWSKI KAZIMIERZ 74 WOLIŃSKY A. 73 ZAJĄCZKOWSKI E. 46 GNIAZDOWSKI KAROL 15 MROŻEWSKI STEFAN 51, 52, 53, 54, 55, GRABOWSKI LUDWIK 78 HOGARTH PAUL 48 NOWAKOWSKI CZESŁAW JABŁCZYŃSKI FELIKS 41 PAWŁOWSKI JERZY 56, 57, 58, 59, 60 42, 76 1, 2, 3, 4, 5, 130 opracowanie katalogu: Ewa Tokarzewska, Olga Murawska, Adrian Kurowski redakcja katalogu: Olga Murawska, Ewa Tokarzewska zdjęcia: Łukasz Łoboda opracowanie graficzne: Jędrzej Łoś, Activa Studio druk: ArtDruk Zakład Poligraficzny, Kobyłka REGUL AMIN AUKCJI 1. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki lub inne obiekty kolekcjonerskie zgłoszone do sprzedaży komisowej przez 8. Cena wywoławcza jest zarazem ceną minimalną, poniżej której SDA nie może sprzedać obiektu. komitentów bądź stanowiące własność Domu Aukcyjnego. Zgodnie z oświadczeniami powierzone obiekty stanowią ich 9. Do kwoty wylicytowanej Dom Aukcyjny dolicza opłatę aukcyjną własność, bądź też mają oni prawa do rozporządzania nimi, w wysokości 18%. Kwota wylicytowana wraz z opłatą aukcyj- a ponadto nie są one objęte jakimkolwiek postępowaniem ną zawiera podatek od towarów i usług VAT. Dom Aukcyjny sądowym i skarbowym. wystawia faktury VAT marża. 2. Aukcja jest prowadzona zgodnie z polskimi przepisami prawnymi przez osobę upoważnioną zwaną dalej Aukcjonerem. 10. Kupujący jest zobowiązany do zapłaty należności za wylicytowane obiekty w terminie 14 dni od dnia aukcji. Dom Aukcyjny będzie uprawniony do naliczenia odsetek ustawowych za 3. Aukcjoner ma prawo do dowolnego rozdzielania lub łączenia okres opóźnienia w zapłacie. Wszystkie transakcje zawierane obiektów oraz do ich wycofania z licytacji bez podania przyczyn. są w polskich złotych. Na specjalne życzenie po wcześniejszym uzgodnieniu, Dom Aukcyjny może przyjąć wpłatę w: 4. Opisy zawarte w katalogu aukcji mogą być uzupełnione lub euro, dolarach albo funtach brytyjskich. Przeliczenie będzie zmienione przez Aukcjonera lub osobę przez niego wskazaną następowało po dziennym kursie średnim Narodowego Banku przed rozpoczęciem licytacji. Polskiego powiększonym o 3%. 5.Do uczestnictwa w licytacji upoważniają tabliczki z nume- 11. W razie opóźnienia nabywcy w zapłacie, Dom Aukcyjny po rami aukcyjnymi, które można otrzymać przy stanowisku bezskutecznym upływie dodatkowo wyznaczonego terminu na rejestracyjnym po wypełnieniu formularza udziału w aukcji. zapłatę, może odstąpić od umowy z nabywcą. Pracownik Domu Aukcyjnego dokonujący rejestracji ma prawo poprosić o dokument potwierdzający tożsamość 12. Własność wylicytowanego obiektu przechodzi na nabywcę osoby rejestrowanej. Tabliczkę z numerem aukcyjnym należy z chwilą zapłaty pełnej ceny powiększonej o opłatę aukcyjną. zwrócić bezpośrednio po zakończeniu aukcji, a w przypadku Odbiór wylicytowanych obiektów jest możliwy po dokonaniu zakupu odebrać potwierdzenie zawartych transakcji. pełnej zapłaty. 6. Dom Aukcyjny może reprezentować klienta na podstawie „zlecenia licytacji” (formularz dostępny w katalogu, w siedzi- 13. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne oraz wady prawne zakupionych obiektów. bie SDA oraz na stronie internetowej www.sda.pl). W przypadku zlecenia licytacji z limitem, SDA dokłada wszelkich starań, by zakupić obiekt w możliwie najniższej cenie. Na podstawie formularza możliwe jest także licytowanie przez telefon. 7. O wysokości postąpienia decyduje Aukcjoner. Zakończenie licytacji obiektu następuje w momencie uderzenia młotkiem przez Aukcjonera i jest równoznaczne z zawarciem umowy kupna – sprzedaży między SDA a licytantem, który zaoferował najwyższą kwotę. W razie zaistnienia sporu w trakcie licytacji Aukcjoner rozstrzyga spór lub ponownie przeprowadza licytacje obiektu. 70 TABELA POSTĄPIEŃ: cena postąpienia 100 – 200 10 zł 200 – 500 20 zł 500 – 1 000 50 zł 1 000 – 2 000 100 zł 2 000 – 10 000 200 zł od 10 000 500 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y Z L E C E N I E L I C Y TA C J I Sopocki Dom Aukcyjny ul. Nowy Świat 54/56 00-363 Warszawa tel. 22 828 96 98 fax 22 828 96 98 [email protected] AUKC JA VARSAVIANA 28 stycznia 2016 (czwartek), godz. 19.00 Szanowni Klienci, zachęcamy do składania pisemnych ofert w celu wzięcia udziału w aukcji. Możliwa jest także licytacja telefoniczna. Prosimy czytelnie wypełnić kartę zlecania i dostarczyć ją (osobiście, przesłać pocztą, faksem lub e-mailem) do siedziby SDA nie później niż 24 godziny przed rozpoczęciem licytacji. ___________________________________________________________________________________________________________________ imię i nazwisko ___________________________________________________________________________________________________________________ dokładny adres ________________________________________ telefon, fax, e-mail ____________________ NIP (dla firm) ____________________________________________ numer dokumentu tożsamości SDA gwarantuje poufność danych osobowych. Proszę o licytację następujących pozycji: Nr pozycji w katalogu tytuł Maksymalna oferowana kwota lub licytacja telefoniczna Zlecenie licytacji z limitem SDA będzie reprezentował w licytacji Nabywcę do podanej kwoty, gwarantując jednocześnie nabycie obiektu za najniższą możliwą kwotę. Zgadzam się na podniesienie oferowanej kwoty o: … % w przypadku wystąpienia innego zlecenia o tej samej wysokości. Zlecenie telefoniczne W przypadku zlecenia licytacji telefonicznej prosimy o podanie numeru telefonu aktualnego w czasie aukcji. Pracownicy SDA połączą się z Państwem chwilę przed rozpoczęciem licytacji wybranych obiektów. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości wzięcia udziału w licytacji telefonicznej w przypadku problemów z uzyskaniem połączenia z podanym numerem. _____________________________ numer Państwa telefonu do licytacji Ja niżej podpisany/a oświadczam, że: Zapoznałem się i akceptuję wszystkie postanowienia Regulaminu Aukcji zawarte w niniejszym katalogu aukcyjnym. W szczególności zobowiązuję się do zapłacenia wylicytowanej kwoty wraz z doliczoną opłatą aukcyjną w ciągu 14 dni od terminu aukcji. Zgadzam się na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez Dom Aukcyjny w celach koniecznych do realizacji niniejszego zlecenia. _________________________________ Imię i nazwisko ________________________ data, podpis AUKCJA VARIA 5 M A R CA (s obot a) 2016 r. W SIEDZIBIE SOPOCKIEGO DOMU AUKCYJNEGO GALERIA SZTUKI DAWNEJ SOPOT, UL. BOH. MONTE CASSINO 43 (10) Franciszek Starowieyski (1930 Bratkówka k. Krosna – 2009 Warszawa), Kompozycja figuralna ołówek, karton, wym. 30 × 21 cm, sygn. i dat. śr. d.: monogramem wiązanym i 1685 AUKCJA EROTYKÓW 18 LU T Y ( c z war t e k ) 2016 r. W GALERII SOPOCKIEGO DOMU AUKCYJNEGO WARSZAWA, NOWY ŚWIAT 54/56