„Święto Pluszowego Misia” scenariusz zajęcia otwartego dla

Transkrypt

„Święto Pluszowego Misia” scenariusz zajęcia otwartego dla
„Święto Pluszowego Misia”
scenariusz zajęcia otwartego dla rodziców z zakresu edukacji muzyczno - ruchowej.
Temat: Święto Pluszowego Misia .
Grupa dzieci: 5,6
Miejsce: Hala Widowiskowo-Sportowa.
Cel: Rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez zabawę.
Cele szczegółowe:
Dziecko:

uważnie słucha treści przekazywanych przez nauczyciela;

porusza się rytmicznie przy muzyce;

wyraża swój nastrój poprzez ruch;

wyraża swoje uczucia i emocje;

skupia uwagę na wykonywanych zadaniach;
rozróżnia pokazane instrumenty;

potrafi przedstawić swoje imię wystukując rytmicznie je na danym instrumencie:
odczuwa radość wspólnej zabawy wraz z rodzicami.
Postawy:

tworzy (organizuje (przyjemną atmosferę;

bierze udział w zabawach muzyczno ruchowych.
Formy pracy: indywidualna, grupowa z rodzicami.
Metody pracy: aktywizujące(pogadanka, burza mózgów, pantomima, praca z tekstem)
Środki pracy: mikrofon, sprzęt nagłaśniający, odtwarzacz CD ,nutki dla rodziców, maski misia dla
dzieci, instrumenty muzyczne , płyta CD z nagraniami utworów, karty z instrumentami, tekst „Bajeczka
o niesfornym niedźwiadku"
Przebieg lekcji:
I
1.
Rozmowa-podanie tematu i celu zajęć
2.
Przywitanie do muzyki(na misia) +piosenka„ Pokochaj Pluszowego Misia"
3.
3 oddechy
3.
Pytanie „ Jak się czujesz"
II
1.
2.
Przestawienie z Misiem (np. jestem Ola Mis Uszatek, a to moja mama Pani Miś)
Skandowanie z dynamiką- wyrażanie swoich emocji -wesoło, smutno, z
radością, ze złością)„Jesteśmy wesołe misie „
3.
Loteryjka muzyczna(Offenbach-instrumenty)
4.
Miś z instrumentem (pokazywanie instrumentów i ich odgadywanie)
5.
Plastyka(oczy misia +buzia)
6.
3 oddechy
7.
Napinanie mięśni (na siedząco)+piosenka „Jadą, jadą Misie”
8.
Bajeczka o niesfornym niedźwiadku +muzyka relaksacyjna na leżąco(odprężenie)
III
1.
Podnoszenie się z leżenia (łagodnie i powoli)+muzyka(Biały Miś w wykonaniu Czerwonych
Gitar-ubieranie się i wykonywanie codziennych porannych czynności.
2.
3.
Ubieranie się misiów do muzyki dynamicznie.
Pytanie „Jak się czujesz"

Podobne dokumenty