Data umieszczenia informacji: 2016-06-06 13:00:58
REWELACYJNA PASSA PRZEMSZY SIEWIERZ NA WIOSNĘ!
W dniu 4 czerwca piłkarze LKS Przemsza Siewierz podejmowali na własnym stadionie wicelidera IV ligi gr. 1, czyli Ruch Radzionków. Było to przedostanie
spotkanie w sezonie. Mało która drużyna IV ligi zdobywa jakiekolwiek punkty z popularnymi „Cidrami”, ale siewierzanie z powodzeniem wykorzystali atut gry
na własnym boisku i zwyciężyli 3-2 (2-1), zgarniając komplet punktów.
Już w 1 minucie LKS Przemsza wyszedł na prowadzenie za sprawą bramki autorstwa Dawida Colika. Na dwubramkowe prowadzenie „Biało-czerwonozielonych” wyprowadził Rafał Majchrowski w 26 minucie dobijając po wcześniejszym rajdzie i strzale Colika. Goście z Radzionkowa odpowiedzieli po stałym
fragmencie w ostatniej minucie pierwszej połowy (strzał głową). W 61 minucie na 3-1 podwyższył Maciej Niesyto (po rzucie wolnym), ale niestety kilka minut
później musiał on opuścić boisko po drugiej żółtej kartce. Radzionkowian tego dnia było jeszcze tylko stać na drugiego gola, w doliczonym czasie meczu, ale to
Przemsza zgarnęła bezcenne 3 punkty z faworyzowanym przeciwnikiem.
Dzięki zwycięstwu LKS Przemsza Siewierz awansowała na 8. miejsce w tabeli. Było to ósme z rzędu spotkanie podopiecznych trenera Łukasika bez porażki!
Można rzec, że siewierzanie zasłużyli na miano tzw. „rycerzy wiosny” – biorąc pod uwagę tylko wyniki rundy rewanżowej, zajmują oni bowiem czwarte
miejsce, ustępując jedynie Sarmacji Będzin, Gwarkowi z Tarnowskich Gór oraz Ruchowi Radzionków. Po rundzie jesiennej debiutująca w rozgrywkach na
poziomie IV ligi Przemsza zajmowała 14. miejsce w tabeli i była kandydatem do spadku, jednak po dobrze przepracowanej przez klub przerwie zimowej
drużynie udało się odrobić straty i powoli umacniać w środku stawki.
11 czerwca ostatnia seria spotkań sezonu 2015/2016. W niej piłkarze Przemszy udadzą się na wyjazdowy mecz do Mysłowic – Wesołej, gdzie o godz. 11.00
zagrają z miejscowym Górnikiem.
Przemsza w meczu z Ruchem Radzionków zagrała w składzie: Botsch – Pająk, Tora (13′ Jaźwic), Tokarz (82′ Will), Setlak, Niesyto, Świerczyński,
Wawrzyńczok, Majchrowski (90′ Brzyski), Colik, Ból (58′ Molek)
Urząd Miasta i Gminy Siewierz, 42-470 Siewierz, ul. Żwirki i WIgury 16, tel. 32 64 99 400, e-mail: [email protected]