System rozgrywek o Mistrzostwo Młodej Ligi Mężczyzn U

System rozgrywek o Mistrzostwo Młodej Ligi Mężczyzn U-23
sezon 2016/2017 (14 drużyn)
Rozgrywki Młodej Ligi U-23 obejmują dwie fazy:
1) Faza zasadnicza: dwie rundy rozgrywane systemem „każdy z każdym - mecz i rewanż” z udziałem 14 drużyn z
podziałem na dwie grupy, po 7 drużyn w grupie.
2) Faza play-off: W fazie play off grają zespoły, które po zakończeniu fazy zasadniczej rozgrywek zajęły w tabelach grup A
i B miejsca od 1 do 4. Rywalizacja obejmuje dwie rundy. W I rundzie zespoły rozegrają dwumecze według następujących
zasad: Gospodarzami pierwszych spotkań będą zespoły, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły niższe miejsce w
tabeli. Gospodarzami drugich spotkań będą zespoły, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły wyższe miejsce w tabeli.
Za wygranie meczu 3:0 lub 3:1 drużyny otrzymują 3 punkty meczowe, za wygranie meczu 3:2 drużyna wygrywająca
otrzymuje 2 punkty meczowe, a drużyna przegrywająca 1 punkt meczowy. Gdy stan rywalizacji w meczach, po
rozegraniu drugiego spotkania wyniesie 1:1, o zwycięstwie w dwumeczu decyduje większa liczba punktów meczowych.
Przy równej liczbie punktów meczowych będzie rozgrywany „złoty set” - tzn. set do 15 punktów z dwoma punktami
przewagi jednej z drużyn (zakończenie seta i meczu następuje przy wyniku 15:13, 16:14, 17:15, 18:16 itd.). Zespoły,
które po zakończeniu fazy zasadniczej zajęły w grupach A i B miejsca 5-7 zostaną sklasyfikowane na miejscach 9-14.
4 drużyna grupy A -- 1 drużyna grupy B
Przegrani z I rundy play off zostaną sklasyfikowani na miejscach 5—8. Zwycięzcy z I rundy fazy play off oraz dwie
najlepsze drużyny z rywalizacji PZPS w rozgrywkach U-23 grają o miejsca 1 – 6 w turnieju finałowym z udziałem 6 drużyn.
Zwycięzca turnieju finałowego otrzymuje tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski Mężczyzn U-23 na sezon 2016/2017.
Turniej Finałowy:
Drużyny w grupach grają każdy z każdym.
Grupa Finałowa G: Zwycięzca rywalizacji C; Zwycięzca rywalizacji E; druga drużyna U-23
Grupa Finałowa H: Zwycięzca rywalizacji D; Zwycięzca rywalizacji F; pierwsza drużyna U-23