Apap Ból i Gorączka C Plus x 10 tabl musujących (dawniej Apap

Transkrypt

Apap Ból i Gorączka C Plus x 10 tabl musujących (dawniej Apap
SK-FARM II Sp. z o.o. - Apteka Internetowa
ul. Kleeberga 34, Białystok
+48 42 279 40 05
Apap Ból i Gorączka C Plus x 10 tabl musujących (dawniej
Apap przeziębienie fast)
Cena: 13,40 PLN
Opis słownikowy
Dostępność
Dostępny w aptece w 24h
Opakowanie
10 tabl musujących
Postać
Tabletki musujące
Producent
USP ZDROWIE
Rodzaj rejestracji
Lek
Substancja
czynna
Acidum ascorbicum, Paracetamolum
Opis produktu
Skład
Substancja czynna: 1 tabletka musująca zawiera 500 mg paracetamolu i 300 mg kwasu askorbowego.
Pozostałe składniki: kwas cytrynowy bezwodny, wodorowęglan sodu, węglan sodu bezwodny, powidon, Makrogol 6000, aromat
cytrynowy 135460, sacharyna sodowa, aspartam (E951), aromat cytrynowo-limonowy 135459, magnezu stearynian, sól sodowa
fosforanu ryboflawiny.
Wskazania i działanie
Leczenie łagodnego lub umiarkowanego bólu i/lub gorączki.
Przeciwwskazania
Dorośli i dzieci od 12 roku życia: 1 tabletkę rozpuścić w 1/2 szklanki wody i pić co 4-6 h. Nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę.
Dawkowanie
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Wrodzony niedobór G-6-PD i reduktazy methemoglobinowej. Ciężka niewydolność wątroby lub
nerek. Wirusowe zapalenie wątroby. Choroba alkoholowa. Fenyloketonuria (preparat zawiera aspartam). Stosowanie inhibitorów MAO
oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Stosowanie zydowudyny. Dzieci poniżej 13 r.ż.
Stosowanie preparatu przez pacjentów z niewydolnością wątroby, nadużywających alkoholu oraz głodzonych stwarza ryzyko
uszkodzenia wątroby. Ostrożnie stosować u pacjentów z niewydolnością nerek, kamicą dróg moczowych, hemochromatozą, astmą
oskrzelową oraz na diecie z małą zawartością sodu.
W ciąży i okresie karmienia piersią stosować tylko w przypadku zdecydowanej konieczności.
Nie stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Paracetamol nasila działanie doustnych leków
przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny. Stosowany z inhibitorami MAO może wywołać stany pobudzenia i wysoką gorączkę.
Równoczesne stosowanie z lekami przeciwpadaczkowymi, nasennymi, rifampicyną oraz alkoholem zwiększa ryzyko uszkodzenia
wątroby. Metoklopramid przyspiesza, a propantelina opóźnia wchłanianie paracetamolu z przewodu pokarmowego. Paracetamol
Plik wygenerowano: 02-03-2017
Oprogramowanie sklepu: AptusShop
SK-FARM II Sp. z o.o. - Apteka Internetowa
ul. Kleeberga 34, Białystok
+48 42 279 40 05
stosowany z zydowudyną zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby oraz może powodować neutropenię. Kwas askorbowy zwiększa
wchłanianie glinu i żelaza.
W czasie stosowania leku nie należy pić alkoholu. Stosowanie preparatu może być przyczyną fałszywych wyników przy oznaczaniu
glukozy i kreatyniny.
Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań
niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z
lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Służymy Państwu pomocą pod adresem [email protected]
Plik wygenerowano: 02-03-2017
Powered by TCPDF (www.tcpdf.org)
Oprogramowanie sklepu: AptusShop

Podobne dokumenty