Scenariusz nr 3 - odwrócona lekcji matematyki w klasie II

Transkrypt

Scenariusz nr 3 - odwrócona lekcji matematyki w klasie II
Scenariusz nr 3 - odwrócona lekcji matematyki w klasie II gimnazjum
Temat: Mnożenie i dzielenie potęg o jednakowych podstawach
Czas: 1 godzina lekcyjna
Cel ogólny: uczeń interpretuje i przetwarza informacje
Cele szczegółowe: uczeń
- mnoży i dzieli potęgi o jednakowych podstawach;
- oblicza potęgi liczb wymiernych o wykładnikach naturalnych;
- oblicza wartości wyrażeń arytmetycznych zawierających potęgi;
- jasno i precyzyjnie formułuje myśli;
- współpracuje w zespole.
Metody/formy pracy:
- wymiana w parach;
- ćwiczenia indywidualne i grupowe;
-burza mózgów;
- dyskusja dydaktyczna.
Materiały i środki dydaktyczne:
- karty zadaniowe dla każdego ucznia i dla każdej pary;
- ćwiczenia interaktywne (np. GWO).
TOK LEKCJI:
1. Sprawy organizacyjne (przywitanie, sprawdzenie obecności).
2. Podanie tematu i celów lekcji.
3. Nawiązanie do filmu powiązanego z tematem lekcji (propozycja nauczyciela – jako zadanie
domowe na lekcję poprzedzającą ten temat; np. film dydaktyczny ze strony
www.matmagwiazdy.pl albo www.edukacjaprzyszlosci.pl ).
4. Ćwiczenie indywidualne sprawdzające znajomość tematu.
5. Praca w parach z kartą zadaniową; karta podlega ocenie nauczyciela.
6. Podsumowanie lekcji – domino matematyczne.
7. Zadanie domowe – NIC.
Scenariusz został opracowany 20.11.2015 roku przez nauczycieli:
- Katarzynę Kolasińską (Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Przytocznej;
- Justynę Ostrowską (Gimnazjum nr 12 w Gorzowie Wlkp.);
- Marię Szpiganowicz (Zespół Placówek Oświatowych w Górkach Noteckich);
- Annę Powązkę – Słońską (Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Przytocznej).

Podobne dokumenty