Remis w meczu dwóch niepokonanych dru yn

Płońszczak - Gazeta lokalna - Płońsk, Raciąż, Baboszewo, Czerwińsk, Dzierzążnia, Joniec, Naruszewo
Remis w meczu dwóch niepokonanych drużyn
Mogli pokonać lidera
Przed tym spotkaniem płońszczanie z pewnością remis braliby w ciemno. Wszak jechali do lidera, który w
dodatku na własnym stadionie nie stracił nawet gola. Ale jeden punkt, który ostatecznie Tęcza wywiozła z
Siedlec, w całej drużynie pozostawił uczucie niedosytu. Lider po pierwszej części gry przegrywał wszak
już 0:2.
Uderzyli trzykrotnie
Liderująca czwartoligowym zmaganiom Pogoń przed spotkaniem z Tęczą nie straciła na własnym boisku
nawet jednego gola. W sobotę jednak dość szybko ta dobra dla nich passa poszła w niepamięć.
Płońszczanie od samego początku byli dobrze zorganizowaną drużyną, co uniemożliwiało konstruowanie
akcji faworyzowanym gospodarzom. Tęcza bardzo dobrze prezentowała się taktycznie, co owocowało
możliwością organizowania szybkich i groźnych akcji ofensywnych. Płońszczanie w pierwszej części gry
bramkowo natarli trzykrotnie. Po raz pierwszy w 13 minucie, po błędzie obrońcy gospodarzy.
Siedlczanin źle rozegrał piłkę i na idealną sytuację wyprowadził tym zagraniem Łukasza Barankiewicza.
Napastnik płońszczan uderzył źle, ale dostał jeszcze drugą szansę, bowiem bramkarz odbił piłkę wprost
pod jego nogi. Barankiewicz trafił jednak w poprzeczkę. W 27 minucie piłka w siatce gospodarzy jednak
już zatrzepotała. Z lewej strony boiska w pole karne piłkę wrzucił Marcin Bogucki, a pod nogi Wojciecha
Bluszcza trącił ją jeszcze Barankiewicz. Pomocnik Tęczy uderzył z pierwszej piłki, a bramkarz Pogoni,
choć był bliski obrony tego strzału, musiał jednak futbolówkę wyjąć z siatki. Zaskoczeni takim obrotem
sprawy gospodarze zupełnie oniemieli już pięć minut później. Wojciech Bluszcz zaliczył skuteczny odbiór
na połowie rywala, zagrał prostopadle do Andrzeja Karpińskiego, a ten nie zwykł marnować sytuacji sam
na sam z bramkarzem. 2:0 dla Tęczy. Całkowicie zasłużone, wypracowane. Gwoli sprawiedliwości trzeba
pamiętać o dwóch groźnych sytuacjach Pogoni, ale płońszczanie przecież mogli nawet schodzić do szatni
z wyższym prowadzeniem.
Skuteczna pogoń Pogoni
Przebieg pierwszej odsłony zupełnie jednak uśpił płońskich zawodników. Po przerwie zobaczyliśmy jakby
inny mecz. Za pewna chyba siebie Tęcza nie stanowiła już monolitu, a taktyczne rozpasanie
zaskutkowało zmianą obrazu gry. Niby płońszczanie nie pozwalali gospodarzom na stwarzanie groźnych
sytuacji, ale jednocześnie byli pasywni w odbiorze i własnych akcjach ofensywnych. A Pogoń z minuty na
minutę nabierała, utraconej już, pewności siebie, a wiara w zdobycz punktową wróciła na dobre do
gospodarzy w 65 minucie, kiedy po rzucie rożnym i strzale głową siedlczanie zdobyli kontaktową bramkę.
To był już ostatni dzwonek alarmowy dla płońszczan, by powrócić do zespołowej gry sprzed przerwy. Nic
takiego jednak nie nastąpiło, bowiem potwierdziła się piłkarska prawda o tym, że jeśli źle wejdzie się w
grę, to ciężko już na boisku o powrót do normalnego rytmu. A dodatkowo, z nadmiernej pewności
siebie, stan emocjonalny zawodników Tęczy zmienił się chyba w strach przed wymykającym się
zwycięstwem. Bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, iż drugiego gola płońszczanie stracili w najprostszy z
możliwych sposobów. A stało się to w 75 minucie, kiedy na głowę napastnika gospodarzy trafiła piłka,
którą obrońca Pogoni zagrywał z kilkudziesięciu metrów od bramki Tęczy.
Gol na 2:2 spowodował, że już do końca spotkania obie drużyny grały nerwowo, jakby zawodnicy nie
mogli zdecydować się czy bardziej bronić jednego punktu, czy powalczyć jeszcze o całą pulę. Końcówka
była więc bardzo słabym widowiskiem, choć przy odrobinie szczęścia, Tęcza mogła jeszcze wydrzeć
gospodarzom trzy punkty. Bohaterem mógł zostać Krzysztof Dzięgielewski, który przedarł się lewym
skrzydłem, ale nie zdołał - trafiając w obrońcę - wyprowadzić podaniem na idealną sytuację Andrzeja
Karpińskiego. Inna sprawa, że - odrzucając na bok lokalny patriotyzm - byłaby to niesprawiedliwa
nagroda za przespaną drugą część gry, w której Tęcza nie oddała żadnego celnego strzału na bramkę
Pogoni.
Wrześniowy maraton wyjazdowy
Meczem w Siedlcach Tęcza rozpoczęła istny maraton pięciu po rząd meczów wyjazdowych. We wrześniu
bowiem na płońskim stadionie montowane będzie oświetlenie trybun (ma to uniemożliwić wieczornohttp://www.plonszczak.pl
Utworzono 2 March, 2017, 11:15
nocne imprezy kończące się aktami wandalizmu), a formalnie stadion będzie wówczas placem
budowy. Mecze musiałyby być rozgrywane bez udziału publiczności, a to byłoby bezsensowne. Dotyczy to
spotkań z Huraganem i Okęciem, do których klub wystosował prośby o zmianę gospodarzy tych meczów.
Tak też się stało i kolejne cztery spotkania Tęcza rozegra wyłącznie na boiskach rywali: w sobotę (13.09.)
w Wołominie z Huraganem, w środę (17.09.) w Mławie z MKS-em, w kolejną środę (24.09.) w Warszawie
z Okęciem i w sobotę (27.09.) w Przasnyszu z MKS-em. Na stadion w Płońsku zawodnicy Tęczy powrócą
meczem z Koroną Ostrołęka, który zostanie rozegrany w sobotę, 4 października. Warto przy tym
pamiętać, że atrakcyjnie dla kibiców zapowiada się za to początek rundy wiosennej. Wówczas w
dziewięciu pierwszych kolejkach Tęcza aż ośmiokrotnie zagra na własnym boisku, w międzyczasie jadąc
tylko na mecz do Glinojecka. (ak)
6.09. Pogoń Siedlce - Tęcza 34 Płońsk 2:2 (0:2)
bramki: Bluszcz (27, asysta Barankiewicz), Karpiński (32, asysta Bluszcz). Tęcza: Maciej Wiśniewski Radosław Jankowski, Sławomir Daniszewski, Michał Bogucki, Damian Makowski, Gracjan Paczkowski (88,
Marcin Malikowski), Jarosław Szmyt, Wojciech Bluszcz, Marcin Bogucki (65, Krzysztof Dzięgielewski),
Łukasz Barankiewicz (84, Hubert Wierzchowski), Andrzej Karpiński.
Wyniki VI kolejki (6-7 września): * Naprzód Zielonki - Victoria Sulejówek 4:0 * Hutnik Warszawa Polonia II Warszawa 0:2 * Pogoń Siedlce - Tęcza 34 Płońsk 2:2 * Huragan Wołomin - Kormoran Łąck 5:0
* MKS Mława - Mazur Radzymin 0:0 * Okęcie Warszawa - Przyszłość Włochy Warszawa 1:0 * MKS
Przasnysz - MKS Ciechanów 5:2 * Korona Ostrołęka - Podlasie Sokołów Podlaski 3:2. Pauza: Kryształ
Glinojeck.
W VII kolejce (sob.-niedz. 13-14 września) zagrają: * Podlasie Sokołów Podlaski - Naprzód Zielonki *
MKS Ciechanów - Korona Ostrołęka * Przyszłość Włochy Warszawa - MKS Przasnysz * Mazur Radzymin Okęcie Warszawa * Kormoran Łąck - MKS Mława * Huragan Wołomin - Tęcza 34 Płońsk (Wołomin, sobota
13.09., g. 16) * Polonia II Warszawa - Kryształ Glinojeck * Victoria Sulejówek - Hutnik Warszawa.
PIŁKA MŁODZIEŻOWA
MAZOWIECKA LIGA TRAMPKARZY MŁODSZYCH
6.09. Zwar Międzylesie - Tęcza 34 Płońsk 3:1
bramka: Zając. Tęcza: Patryk Tucholski - Patryk Giranowski, Adam Zając, Piotr Jaroszewski, Konrad
Ziółkowski (Bartłomiej Lewandowski), Maciej Bielski, Mateusz Kamaszewski, Maciej Załęcki, Michał
Gołaszewski (Dawid Drogosz), Adrian Cuber, Grzegorz Słodownik. Trener: Jacek Sadowski.
LIGA OKRĘGOWA JUNIORÓW MŁODSZYCH
3.09. Tęcza 34 Płońsk - MKS Mława 4:1
bramki: Skolimowski, Bielski - po 2. Tęcza: Damian Gocajna (Michał Głuszek) - Hubert Ksybek, Mateusz
Kozłowski, Jacek Zawadzki, Mateusz Pałka, Paweł Kowalski (Michał Czyżewski), Bartosz Makowski,
Mateusz Dzięgielewski, Adrian Więcław, Daniel Skolimowski (Paweł Kamiński), Michał Kłodowski (Mateusz
Sobczyński).
6.09. MKS Przasnysz - Tęcza 34 Płońsk 1:4
bramki: Kłodowski - 2, Kowalski, Dzięgielewski. Tęcza: Damian Gocajna (Michał Głuszek) - Hubert
Ksybek, Mateusz Kozłowski, Michał Czyżewski, Mateusz Pałka, Paweł Kowalski, Bartosz Makowski (Hubert
Bielski), Mateusz Dzięgielewski, Adrian Więcław, Daniel Skolimowski (Paweł Kamiński), Michał Kłodowski
(Mateusz Sobczyński). Trener: Łukasz Barankiewicz.
LIGA OKRĘGOWA TRAMPKARZY STARSZYCH
3.09. Tęcza 34 Płońsk - Konopianka Konopki 8:2
bramki: Rutkowski - 2, Kamiński, Sztark, Rydzewski, Cabanowski, Wiśniewski, Januszewski. Tęcza: Kamil
Lewandowski (Michał Urbański) - Grzegorz Antonowski (Dominik Bartkowski), Sebastian Jadczak, Ernest
Nużyński, Robert Cabanowski, Przemysław Nowicki (Konrad Osiński), Mateusz Rutkowski, Sebastian
Rydzewski, Mateusz Sztark (Marcin Januszewski, Krystian Kamiński (Krystian Jobski), Patryk Wiśniewski.
6.09. KS CK Troszyn - Tęcza 34 Płońsk 2:8
bramki: Kamiński, Wiśniewski i Rutkowski - po 2, Januszewski, Cabanowski. Tęcza: Kamil Lewandowski Grzegorz Antonowski, Sebastian Jadczak, Ernest Nużyński, Robert Cabanowski, Mateusz Rutkowski,
Mateusz Sztark, Sebastian Rydzewski, Patryk Wiśniewski, Krystian Kamiński, Przemysław Nowicki (Marcin
Januszewski). Trener: Emil Kuciński.