30.05-02.06.2013 Propozycje tras
Transkrypt
30.05-02.06.2013 Propozycje tras
PTTK OZ w Głogowie Klub Turystki Pieszej i Górskiej „Mrówka” Plan Rajdu Spindlerovy Młyn 30 maja-02 czerwca 2013r. ODJAZD AUTOBUSU Z OS. PIASTÓW ŚLĄSKICH II – 0500 Dzień pierwszy-30.05.2013r.(czwartek) Trasa I – godzina wyjścia 1000 Spindlerovy Mlyn (żółty) – U Divci Lavky – Weberova cesta – Kamenna rampa – U Bileho Labe (żółty) – Drevarska cesta - Horni pramen – Hotel Windsor (czerwony) – Hotel Astra Długość trasy – 12 km Czas przejścia 400 h + czas na odpoczynki Trasa II – godzina wyjścia 1000 Spindlerovy Mlyn (żółty) – U Divci Lavky – Weberova cesta – Kamenna rampa – „V Svozku” (plac zabaw dla dzieci z drabinkami i piaskownicą) – U Bileho Labe (żółty) – Holmanka – Josefova bouda – kaple sv. Frantiska z Assisi – Spindlerova bouda Powrót do Spindlerovego Mlyna autobusem ( kursują do godz 16.00) Długość trasy – 12 km Czas przejścia 430 h+ czas na odpoczynki Trasa III – godzina wyjścia 1000 Spindlerovy Mlyn (żółty) – U Divci Lavky – Weberova cesta – Kamenna rampa – U Bileho Labe (żółty) – Holmanka – Josefova bouda – kaple sv. Frantiska z Assisi – Spindlerova bouda (czerwony) – Petrova bouda (nieczynna) – Śląskie Kamienie – Czeskie Kamienie – Czarna Przełęcz – Sedlo pod Martinovou boudą (niebieski) – Martinova bouda (zielony) – Medviedi bouda – Medvedi kolano – U Divci Lavky (niebieski) - Myslivne – Spindlerovy Mlyn centrum (czerwony) – Hotel Astra Długość trasy – 22 km Czas przejścia 700 h+ czas na odpoczynki Obiadokolacja – godz. proponowana 1800 Obiadokolacja będzie dostępna codziennie w godz. 1800-2000 Nocleg: Spindlerov Młyn, Na miejscu można bezpłatnie korzystać z krytego basenu w godz. 700 - 2200 Dzień drugi-31.05.2013.r (piątek) Śniadanie - godz. 730 WYJAZD DLA DZIECI DO ZOO DVUR KRALOVE NAD LABEM GODZ. 08.00 Mogą też jechać dorośli , ale opłacają za siebie bilety wstępu 195 CZK wstęp + safaribus – 20 CZK (ceny biletów mogą ulec zmianie) Trasa I – godzina wyjścia 830 Spindlerovy Mlyn (czerwony) – U Skolek – Stara bucharova Cesta – Uboci kozich hrbetu (czerwony) – Krakonos (powrót) – Uboci kozich hrbetu (żółty) – Judeichova Cesta – U Skolek (czerwony) - Spindlerov Mlyn – Hotel Astra Długość trasy 13 km Czas przejścia 4 30h + czas na odpoczynki Trasa II – godzina wyjścia 830 Spindlerovy Mlyn (czerwony) – Most na Labe (bez szlaku ) – Ceska Hospudka – (zielony) – Hotel Alpina – Labska Prehreda - Michluv Młyn - Nad Michlovym Młynem (niebieski) Spindlerov Młyn (czerwony) – Hotel Astra Długość trasy 12 km Czas przejścia 4 00h + czas na odpoczynki Trasa III – godzina wyjścia 830 Spindlerovy Mlyn (czerwony) – U Skolek – Uboci kozich hrbetu (czerwony) – Krakonos – Lucni Bouda (czerwony) – Renneruv kriz – Pamatnik obetem hor – Slezska cesta – Vyrovka (zielony) – Dolski zlab – srub KRNAB - Straż – Spindlerovy Mlyn (czerwony) – Hotel Astra Długość trasy 21 km Czas przejścia 7 00h + czas na odpoczynki Obiadokolacja – 1800 – 2000 OD GODZ. 1900 - 2200 BOWLING zapraszamy wszystkich. II nieoficjalny turniej Mrówek w Bowlingu - eliminacje Dzień trzeci - 01.06.2013.r (sobota) Śniadanie - godz. 730 Trasa krótka I – godzina wyjścia 800 Spindlerovy Mlyn (czerwony) – Horni Misecky – Pod Medvedinem – Swini louże (żółty) – Medvedin- (powrót) – Horni Misecky (czerwony) – Spindlerovy Mlyn Na Medvedin można wjechać lub zjechać kolejką Długość trasy 11 km Czas przejścia 330h + czas na odpoczynki Trasa krótka II – godzina wyjścia 800 Spindlerovy Mlyn (czerwony) – Horni Misecky ( żółty) – Vrbatova Bouda (niebieski) – Vrbatovo navrsi (czerwony) - Pod Smidovou vyhl. (żółty) – Medvedin – Pod Medvedinem (czerwony) – Horni Misecky – Spindlerovy Mlyn Długość trasy 14 km Czas przejścia 430h + czas na odpoczynki Trasa długa – godzina wyjścia 800 Spindlerovy Młyn (czerwony) – Horni Misecky (żółty) – Vrbatova Bouda (niebieski) – Vrbatovo navrsi (czerwony) – Ambrożova vyhl. – Pancavski vodospad – Labska bouda (niebieski) – Labsky vodospad – Labsky dul – Maly Labsky vodospad – Myslivne - Spindlerov Młyn ( czerwony) – Hotel Astra Długość trasy 23 km Czas przejścia 730h + czas na odpoczynki Trasę można skrócić jadąc autobusem pod Vrbatową boudę ( ok. 6 km) Obiadokolacja – 1800 OD GODZ. 1900 - 2200 BOWLING - zapraszamy wszystkich. II nieoficjalny turniej Mrówek w Bowlingu - FINAŁ Na miejscu można bezpłatnie korzystać z krytego basenu w godz. 700 - 2200 Dzień czwarty -02.06.2013.r (niedziela) Śniadanie - godz. 800 Złożenie bagaży do autobusu – godz. 845 - 900 Odjazd autobusu w kierunku Vrchlabi - 900 Trasa krótka – godzina wyjścia 920 Herlikovice (żółty) – Pod Zadnim Zalym (czerwony) – Zadni Zaly – Predni Zaly - Zaly wieża widokowa – Uboci Zaleho (żółty) – Kriżovky – Knezice – Knezicky vrch. – Kaplica sv. Anny Vrchlabi Długość trasy 12 km Czas przejścia 4 00h + czas na odpoczynki Trasa długa – godzina wyjścia 900 Spindlerovy Mlyn (czerwony) – Horni Misecky - Bucharova cesta – Harrachova skała – Cerna Skala – Serin – Rovinka – Jansky vrch. – Pod Zadnim Zalym – Zadni Zaly - Predni Zaly - Zaly wieża widokowa – Predni Zaly – Ubocni Zaleho (żółty) – Kriżovky - Knezice – Knezicky vrch. – Kaplica sv. Anny - Vrchlabi Długość trasy 21,0 km Czas przejścia 6 30h + czas na odpoczynki Trasę można wydłużyć ok.4 km w dwie strony : idąc z Rovinki ścieżką rowerową na Janową horę , gdzie na rozległych pastwiskach sięgających aż do 1000 m n.p.m. pasie się stado 300 koni huculskich. Znajduje się też tutaj restauracja z placem zabaw dla dzieci. Na Rovince również znajduje się mały obiekt z bufetem czynny od 01 czerwca. Na szczycie Žalý znajduje się jedyna kamienna wieża widokowa w Karkonoszach. Wieża widokowa ma wysokość 18 metrów, w 1892 roku wybudował ją hrabia Jan Harrach. Jest trzecią budowlą w tym samym miejscu. Pierwsza była drewniana, druga metalowa, ale technicznie nie spełniała oczekiwań. Wieża widokowa jest dostępna przy dobrej pogodzie. Dzięki położeniu na wysuniętym rozwidleniu Žalská rozsocha i stosunkowo dużej wysokości (1019 m n.p.m.) rozciąga się z jej szczytu nieograniczony panoramiczny widok, który bywa oceniany jako jeden z najlepszych w Czechach. Widać stąd nie tylko Karkonosze, ale również całą szeroką okolicę, przy dobrej widoczności podobno nawet szczyty praskich wieży. Wstęp na wieżę w godz. 1000 – 1800 , cena wstępu na wieżę – 30 CZK. W Wrchlabi warto zobaczyć: • Pałac • Klasztor z Muzeum Karkonoskim (wstęp : dorośli -120 CZK , dzieci – 60 CZK ) • Trzy Domki ze śledziówkami • Ratusz (stary i nowy) • Kościół św. Wawrzyńca • Mariański słup • Barokowy most z figurą Jana Nepomucena Odjazd autobusu - Vrchlabi parking ul. Dobrovskeho o godz. 1730 POWYŻSZY PLAN JEST TYLKO PROPOZYCJĄ TRAS DLA TURYSTÓW PIESZYCH!!