regulamin cyklu otwartych turniejów badmintona

GRAND PRIX LEGIONOWA
AMATORÓW
Legionowo, Spektrum Sportu
I. Organizacja i terminy rozgrywek
1. Cykl rozgrywek Otwartych Turniejów Badmintona GRAND PRIX Legionowa Amatorów obejmuje
serie turniejów klasyfikacyjnych w kategorii OPEN i DEBEL.
2. Zgłoszenia do gier następują w przeddzień zawodów do godz 19.00 mailem lub telefonicznie. W
wyjątkowych sytuacjach można zgłosić się w dzień turnieju do godziny 12.
3. Rozgrywki odbywać się będą w dniach: 8.08, 22.08, 29.08.
4. Każde z rozgrywek rozpoczynać się będą o godzinie 14.00.
II. Warunki uczestnictwa
1. Prawo startu w rozgrywkach cyklu GRAND PRIX Legionowa Amatorów mają wszyscy zawodnicy
bez ograniczeń.
2. Warunkiem startu jest wcześniejsze zgłoszenie mailowe pod adresem
[email protected].
III. System rozgrywek
1. Rozgrywki cyklu GRAND PRIX Legionowa Amatorów prowadzone są systemem grupowopucharowym. Mecze rozgrywane są systemem do dwóch wygranych setów.
2. W turnieju przewiduje się zarówno mecze o pełnej długości seta tj do 21 pkt jak również
skrócone do 15 pkt. przy czym 2-punktowy seting w przypadku seta do 21 pkt zaczyna się przy
stanie 20:20 i ograniczony jest 30-ym punktem, zaś w przypadku seta do 15 pkt zaczyna się przy
stanie 14:14 i ograniczony jest 20-ym punktem.
3. Sędzia główny w porozumieniu z organizatorem może zarządzić przeprowadzenie turnieju
systemem pucharowym we wszystkich grach.
4. Rozstawienia zawodników do grup i w grupach oraz w systemie pucharowym
następuje zgodnie z kryteriami w/g następującej kolejności zastosowania:
- ilość wygranych turniejów w aktualnej liście klasyfikacyjnej
- ilość 2-ich miejsc w turniejach aktualnej listy klasyfikacyjnej
- ilość 3-ich miejsc w turniejach aktualnej listy klasyfikacyjnej
-”dzika karta" jako nieobowiązkowe prawo sędziego głównego/organizatora dające
możliwość(w dowolnym miejscu procesu rozstawiania) uwzględnić zawodnika (parę) całkowicie
nowego o uznanym wysokim poziomie sportowym
- miejsce na liście klasyfikacyjne.
5. Do oceny rankingu stosuje się korzystniejszy wariant dla danej pary wynikający bądź z punktacji
dla tej pary bądź punktów wynikających z sumy połowy ilości dorobku startów z innym najlepszym
partnerem.
6. Liczba punktów za wyniki uzyskane w turnieju, na podstawie, których sporządza się listę
punkty 400 360 330 310 296 284 274 265
liczba punktów za dalsze miejsca jest niższa na przemian najpierw o 8 pkt, potem o 7 pkt, znów o 8
pkt, o 7 pkt itd.
7. We wszystkich turniejach cyklu GRAND PRIX Legionowa rozgrywane są mecze o 3-miejsca.
8. Jeżeli w danym dniu turnieju dochodzi do ponownego meczu tych samych zawodników-mecz
taki nie jest rozgrywany a rezultat z pierwszego spotkania zaliczany jest do wszystkich innych meczy
pomiędzy tymi graczami. Zasada ta obowiązuje z wyjątkiem, gdy meczem ponownym jest
spotkanie finałowe.
9. Sędzia główny w porozumieniu z organizatorem na danym turnieju określa ilu zawodników z
grup eliminacyjnych będzie grać dalej systemem pucharowym a wyniki tak wyznaczonego poziomu
gier będą zaliczane do ostatecznej listy ustalającej pełną kolejność miejsc w turnieju.
V. Nagrody i dyplomy
1. Za pierwsze 3 miejsca w poszczególnych kategoriach turniejów Single i Debel przewidziane są
medale lub dyplomy.
2. Na każdym turnieju organizator rozlosuję 3 nagrody spośród wszystkich uczestników danego
turnieju
VI. Zasady ogólne
1. Wszelkie sprawy sporne zawodów rozstrzyga sędzia główny lub organizator.
2. Organizator zastrzega sobie prawo zmian i poprawek regulaminu w trakcie trwania sezonu pod
warunkiem zapowiedzi ustnej organizatora na turnieju bieżącym oraz opublikowaniu ich na 7 dni
przed datą kolejnego turnieju na stronie internetowej
3. Organizator ma prawo niedopuszczenia do turnieju osób, które naruszają etykę człowiekasportowca, działają w oderwaniu od zasad dobrego współżycia, wpływają destrukcyjnie na
środowisko badmintonistów lub swą postawą czynią moralną lub finansową szkodę dla
popularyzacji badmintona mając negatywny wpływ na pracę organizatora lub samopoczucie
większości zawodników biorących udział w cyklu Grand Prix Legionowa.