Podajemy - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Twardorzeczce

Kolejny duży sukces sportowców z Gimnazjum w Twardorzeczce.
W dniu 01.10.2015r w Węgierskiej Górce odbyła się uroczystośd podsumowania
Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Żywieckiego. W trakcie uroczystości wręczono
puchary i dyplomy dla najbardziej usportowionych szkół w powiecie. Wśród nagrodzonych znalazło
się Gimnazjum im. Jana Pawła II w Twardorzeczce, które po raz piętnasty z rzędu wygrało całoroczną
rywalizację wśród gimnazjów, zdobywając 246 pkt., wyprzedzając Gimnazjum z Radziechów o 134,5
pkt. Na tak wysokie osiągnięcie Gimnazjalistów z Twardorzeczki złożyło się wiele wspaniałych
wyników , zdobytych na zawodach szczebla powiatowego, rejonowego i wojewódzkiego takich jak:
- Mistrzostwo Powiatu Żywieckiego w : piłce koszykowej dziewcząt i chłopców, w piłce ręcznej
chłopców, w
drużynowych zawodach lekkoatletycznych dziewcząt i chłopców, sztafecie
„Szwedzkiej”.
- Wicemistrzostwo Powiatu Żywieckiego w: piłce ręcznej dziewcząt, piłce siatkowej chłopców,
sztafetowych zawodach pływackich dziewcząt i chłopców, piłce nożnej dziewcząt, sztafecie
„Szwedzkiej”
-Mistrzostwo Rejonu w: piłce koszykowej dziewcząt, trzecie miejsce w piłce koszykowej dziewcząt i
piłce ręcznej chłopców.
-Największym sukcesem było zajęcie przez dziewczyny II miejsca w Półfinale Wojewódzkim w Piłce
Koszykowej.
Za tak wspaniałe wyniki szkoła została nagrodzona pucharem i dyplomem, który z rąk Wójta
Gminy Lipowa Pana Jana Góry oraz Starosty Żywieckiego Pana Andrzeja Kalaty odebrał Dyrektor
Gimnazjum Pan Piotr Tlałka oraz nauczyciele wychowania fizycznego: Pani Barbara Habdas, Panowie
Dominik Caputa, Krzysztof Caputa, Wojciech Zuziak i Szymon Skowron. Pucharami i dyplomami
zostali również nagrodzeni Magdalena Cender i Witold Moroo - uczniowie klasy sportowej z
Gimnazjum w Twardorzeczce
Bardzo dobrze w rywalizacji szkół podstawowych zaprezentowały się szkoły z terenu naszej
gminy. Piąte miejsce zajęła szkoła Podstawowa z Lipowej, zdobywając 86,5 pkt., na dwunastym
miejscu sklasyfikowano Szkołę Podstawową w Leśnej z 46 pkt., a 34 miejsce zajęła Szkoła
Podstawowa ze Słotwiny.
Suma punktów zdobytych przez Gimnazjum w Twardorzeczce oraz szkoły z Lipowej, Leśnej i
Słotwiny, uplasowały Gminę Lipowa na II miejscu za Żywcem. Puchar i dyplom za to osiągnięcie z rąk
Starosty Żywieckiego otrzymał Wójt Gminy Lipowa Pan Jan Góra.
Poniżej przedstawiały całą klasyfikację:
Klasyfikacja koocowa współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2014/2015 (załączniki na