Do gry na powa nie wchodzi teraz warszawskie Okęcie

Płońszczak - Gazeta lokalna - Płońsk, Raciąż, Baboszewo, Czerwińsk, Dzierzążnia, Joniec, Naruszewo
Do gry na poważnie wchodzi teraz warszawskie Okęcie
Wreszcie są gole i zwycięstwo
W najbliższą środę warszawskie Okęcie gra zaległe spotkanie z Koroną Ostrołęka i jeśli wygra to właśnie
ten zespół awansuje na fotel lidera. Czy to oznacza, że Okęcie będzie teraz głównym faworytem do
awansu? Chyba tak, choć dotychczasowy przebieg rundy wiosennej czwartej ligi nakazuje być ostrożnym
w jakichkolwiek przewidywaniach. Dla płońskich kibiców najważniejsze jest, że Tęcza nareszcie się
przełamała.
Pokonali lidera i... przestali strzelać
Ostatnie tygodnie w płońskiej piłce były trudne do wytłumaczenia. Ledwo Tęcza pokonała 2:0 liderującą
Pogoń Siedlce, by później całkowicie się zablokować. Trzy mecze z rzędu bez zwycięstwa i bez żadnej
strzelonej bramki! Kibice powoli zaczęli tęsknić choćby za jednym golem.
Gol był, ale punkty wyjechały
Strzeleckie odblokowanie nastąpiło w środowym meczu z MKS Przasnysz. I to dość szybko, bo w 14
minucie, ładne prostopadłe podanie Jarosława Szmyta skutecznie wykończył Łukasz Barankiewicz. Były to
jednak miłe złego początki, a deszczowe popołudnie dla kibiców było niemiłe nie tylko przez brzydką
pogodę. Już minutę po stracie gola, indywidualny błąd przy wyprowadzaniu piłki przytrafił się
Sławomirowi Daniszewskiemu, a szybki skrzydłowy gości zdobył wyrównującego gola.
Potem Tęcza stworzyła sobie kilka idealnych okazji do zdobycia gola, ale piłka do siatki gości wpaść jakoś
nie chciała. W polu karnym szczególnie słaby dzień miał Andrzej Karpiński, który nie trafiał nawet w tych
najbardziej dogodnych sytuacjach. W drugiej części gry skuteczność nadal pozostawiała wiele do
życzenia, a na domiar złego płońszczanom zdarzyły się kolejne indywidualne błędy, po których goście
jeszcze dwukrotnie cieszyli się po golach. W 57 minucie w środku pola piłkę stracił Gracjan Paczkowski, a
Maciej Wiśniewski puścił strzał z około 20 metrów. Płońszczan załamał trzeci gol w 65 minucie, kiedy to
kiks przytrafił się Marcinowi Malikowskiemu, który wprost wystawił piłkę zawodnikowi Przasnysza
kilka metrów od bramki.
Wreszcie zwycięstwo
Tęcza złą passę przełamała w niedzielę w Ostrołęce. Rywal był teoretycznie dużo słabszy, bo Korona
wiosną spisuje się fatalnie, ale jednocześnie niezwykle trudny. Drużyna z Ostrołęki broni się wszak przed
spadkiem i wszyscy spodziewali się wręcz desperackiej walki gospodarzy. Po czterech meczach bez
zwycięstwa bardziej zdesperowani i zmobilizowani okazali się jednak płońszczanie. Tęcza od pierwszych
minut zdominowała gospodarzy i grała tak, że ani przez moment nie podlegało dyskusji kto jest w tym
dniu lepszym zespołem. A losy spotkania rozstrzygnęły się już praktycznie do przerwy. W 9 minucie
ładnym podaniem w bój Wojciecha Bluszcza wypuścił Jarosław Szmyt, a pomocnik Tęczy po raz pierwszy
umieścił piłkę w siatce gospodarzy. W 21 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Marcina Konopki,
obrońca Korony głową skierował piłkę do własnej bramki, a na trzy minuty przed przerwą okazało się, że
Tęcza będzie grała z przewagą jednego gracza (obrońca gospodarzy sfaulował wychodzącego - po
prostopadłym podaniu Sławomira Daniszewskiego - na idealną pozycję Łukasza Barankiewicza).
Kreator PDF
Utworzono 2 March, 2017, 11:56
By losy meczu mogły się jeszcze zmienić, w drugiej połowie gospodarze musieliby zaprezentować się o
sto procent lepiej, a goście zupełnie zlekceważyć rywala. Ani jedno, ani drugie się nie zdarzyło i do końca
meczu można się było zastanawiać tylko w jakich rozmiarach wygra Tęcza. Ofensywnych akcji
płońszczanie przeprowadzili wiele, okazji też było sporo, a piłka do siatki rywali wpadła dwukrotnie. W 68
minucie przełamał się, wprowadzony w drugiej połowie, Andrzej Karpiński, a na sześć minut przed
końcem ładną indywidualną akcję uderzeniem z szesnastu metrów wykończył Gracjan Paczkowski.
Odczarować płoński stadion
Ale do pełnego przerwania złej passy Tęczy potrzeba przełamania na własnym boisku, bowiem
ostatnia seria nie dotyczyła spotkań wyjazdowych. Łatwo jednak z pewnością w najbliższą sobotę nie
będzie, bowiem rywal, czyli Podlasie Sokołów Podlaski to wiosną czołowa drużyna ligi, która w tej rundzie
zdobyła o trzy punkty więcej od płońszczan. (makn)
6.05. Tęcza 34 Płońsk - MKS Przasnysz 1:3 (1:1)
bramka: Barankiewicz (14, asysta Szmyt).
Tęcza: Maciej Wiśniewski, Radosław Jankowski, Robert Jadczak, Sławomir Daniszewski, Damian
Makowski, Gracjan Paczkowski (60, Marcin Malikowski; 77, Szymon Piekarzewski), Jarosław Szmyt,
Marcin Konopka, Marcin Bogucki, Andrzej Karpiński (60, Wojciech Bluszcz), Łukasz Barankiewicz.
10.05. Korona Ostrołęka - Tęcza 34 Płońsk 0:4 (0:2)
bramki: Bluszcz (9, asysta Szmyt), samobójcza (21, po rzucie wolnym Konopki), Karpiński (68, asysta
Barankiewicz), Paczkowski (84, asysta Piekarzewski).
Tęcza: Maciej Wiśniewski - Damian Makowski, Robert Jadczak, Sławomir Daniszewski (55, Andrzej
Karpiński), Szymon Piekarzewski, Wojciech Bluszcz, Jarosław Szmyt, Marcin Konopka, Marcin Bogucki,
Gracjan Paczkowski, Łukasz Barankiewicz.
XXVII kolejka, środa, 6.05.: * Kryształ Glinojeck - Naprzód Zielonki 0:0 * Hutnik Warszawa - Pogoń
Siedlce 1:1 * Victoria Sulejówek - Huragan Wołomin 1:0 * Tęcza 34 Płońsk - MKS Przasnysz 1:3 *
Kormoran Łąck - Korona Ostrołęka 0:0 * Mazur Radzymin - Podlasie Sokołów Podlaski 0:1 * Przyszłość
Włochy Warszawa - MKS Ciechanów 2:2. Pauza: MKS Mława (walkower 3:0 za mecz z Polonią). Wolny
termin: Okęcie Warszawa.
XXVIII kolejka, 9-10.05.: * Naprzód Zielonki - Przyszłość Włochy Warszawa 0:1 * MKS Ciechanów Mazur Radzymin 0:1 * Podlasie Sokołów Podlaski - Kormoran Łąck 4:0 * Korona Ostrołęka - Tęcza 34
Płońsk 0:4 * MKS Mława - Victoria Sulejówek 2:1 * Huragan Wołomin - Hutnik Warszawa 1:2 * Pogoń
Siedlce - Kryształ Glinojeck 2:0. Pauza: Okęcie Warszawa (walkower 3:0 za mecz z Polonią). Wolny
termin: MKS Przasnysz.
Tabela
Kreator PDF
W XXIX kolejce (sob.-niedz. 16-17 maja) zagrają: * Pogoń Siedlce - Naprzód Zielonki * Kryształ
Glinojeck - Huragan Wołomin * Hutnik Warszawa - MKS Mława * Victoria Sulejówek - Okęcie Warszawa *
Tęcza 34 Płońsk - Podlasie Sokołów Podlaski (Płońsk, sobota 16.05., g. 17) * Kormoran Łąck - MKS
Ciechanów * Mazur Radzymin - Przyszłość Włochy Warszawa.
PIŁKA MŁODZIEŻOWA
MAZOWIECKA LIGA TRAMPKARZY MŁODSZYCH
Niedziela, 10.05. Korona Ostrołęka - Tęcza 34 Płońsk 2:0
Tęcza: Patryk Tucholski - Patryk Giranowski, Adam Zając, Konrad Ziółkowski, Łukasz Werin (Bartosz
Lewandowski), Maciej Bielski, Adrian Cuber, Maciej Załęcki, Michał Rębiński, Michał Gołaszewski,
Radosław Jobski (Krzysztof Marunowski).
Trener: Jacek Sadowski.
LIGA OKRĘGOWA JUNIORÓW MŁODSZYCH
Sobota, 9.05. Sokół Grudusk - Tęcza 34 Płońsk 3:2
bramki: Bielski, Kłodowski.
Tęcza: Damian Gocajna - Hubert Ksybek (Damian Mielczarek), Michał Czyżewski, Mateusz Kozłowski,
Mateusz Pałka, Paweł Kowalski, Bartosz Makowski, Mateusz Dzięgielewski, Adrian Więcław (Daniel
Skolimowski), Hubert Bielski, Michał Kłodowski.
Trener: Łukasz Barankiewicz.
LIGA OKRĘGOWA TRAMPKARZY STARSZYCH
Czwartek, 7.05. Tęcza 34 Płońsk - Wkra Andzin 5:2
bramki: Rutkowski, Federczyk, Nużyński, Żochowski, Cabanowski.
Tęcza: Dawid Kulpa (Patryk Kowalski) - Bartek Żochowski, Ernest Nużyński, Sebastian Jadczak (Łukasz
Miąsko), Robert Cabanowski, Patryk Wiśniewski, Konrad Osiński, Mateusz Rutkowski (Bartosz
Przygódzki), Sebastian Rydzewski (Krystian Jobski), Krystian Kamiński (Mateusz Gerasik), Łukasz
Federczyk (Kamil Pergoł).
Sobota, 9.05. Tęcza Łyse - Tęcza 34 Płońsk 1:4
bramki: Federczyk - 2, Wiśniewski, Rydzewski.
Tęcza: Dawid Kulpa - Kamil Pergoł, Sebastian Jadczak, Ernest Nużyński, Krystian Jobski (Bartosz
Przygódzki), Patryk Wiśniewski (Łukasz Miąsko), Konrad Osiński, Rafał Cabanowski, Sebastian
Rydzewski, Łukasz Federczyk, Krystian Kamiński. Trener: Emil Kuciński.
TURNIEJ LIGI OKRĘGOWEJ ROCZNIKA 1997 Maków Maz. - niedziela, 10.05.
Tęcza 34 Płońsk - Makowianka Maków Maz. 2:2 (bramki: Frankowski, Januszczak); Tęcza - MKS
Przasnysz 0:0; Tęcza - As Glinojeck 2:0 (bramki: Smoliński, Mak); Tęcza - Nadnarwianka Pułtusk 6:0
Kreator PDF
(bramki: Frankowski - 4, Mielczarek, Malicki); Tęcza - Narew Ostrołęka 0:0.
Tęcza: Daniel Frankowski, Filip Januszczak, Kacper Kowalski, Karol Lewandowski, Sebastian Mak, Marcel
Malicki, Adrian Mielczarek, Patryk Orlikowski, Nikodem Smoliński, Kamil Wiśniewski.
Trener: Piotr Matczak.
TURNIEJ LIGI OKRĘGOWEJ ROCZNIKA 1998 Maków Maz. - niedziela, 10.05.
Tęcza 34 Płońsk - Makowianka Maków Maz. 1:0 (bramka: Dominik Konwerski); Tęcza - Nadnarwianka
Pułtusk 0:2; Tęcza - Orlęta Baboszewo 3:0 (bramki: Damian Konwerski - 2, Dominik Konwerski).
Tęcza: Michał Chłystek, Rafał Kamiński, Damian Konwerski, Dominik Konwerski, Mateusz Kuciński,
Łukasz Nowacki, Aleksander Salah, Adrian Siuliński, Mateusz Tokarski, Marcin Wiśniewski, Dawid