aukcja varia (8) - Sopocki Dom Aukcyjny
CENA: 20 zł (z 23% VAT) | ISBN 978-83-64192-77-7 25 lat 25 lat AUKCJA VARIA (8) 25 lat 17 PAŹDZIERNIKA 2015 25 lat 25 lat 25 lat Fragment lampy J. Abschlag, 1 ćw. XX w. poz. 341 AUKCJA VARIA (8) 17 października (sobota) 2015, godz. 17.00 w siedzibie Sopockiego Domu Aukcyjnego Sopot, ul. Boh.Monte Cassino 43 tel. 58 550 16 05 WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA: od 5 października 2015 r. godziny otwarcia galerii: poniedziałek – piątek: 11.00 – 18.00 sobota: 11.00 – 15.00 Katalog dostępny na stronie: www.sda.pl 1 Karol Kossak (1896 Lwów – 1975 Ciechocinek) Szkice ołówek, papier, 18,5 × 27,5 cm w świetle passe-partout cena wywoławcza: 1 200 zł 2 Tadeusz Rybkowski (1848 Kielce – 1926 Lwów) Konie w zaprzęgu, 1907 r. ołówek, papier, 12 × 16 cm w świetle passe-partout u dołu napis: Przed hotelem „Piast”(?)/ Wisła 1907/TRyb cena wywoławcza: 1 200 zł 2 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 3 Jacek Malczewski (1854 Radom – 1929 Kraków) Szkice chłopów, ok. 1900 kredka czerwona, papier, 23 × 30 cm w świetle passe-partout Reprodukowany: Jacek Malczewski – rysunki [katalog wystawy opr. A. Konopacki], Zabrze 2009, s. 40, poz. 68 cena wywoławcza: 950 zł 4 Wojciech Weiss (1875 Leorda na Bukowinie – 1950 Kraków) Pejzaż nadmorski tusz, papier, 24,5 × 30,5 cm w świetle passe-partout sygn. monogramem wiązanym p. d.: WW cena wywoławcza: 2 800 zł AU KCJA VARIA ( 8) 3 5 Jan Mroziński (1890 Wadowice – 1960 Poznań) Pejzaż z Wadowic akwarela, papier, 27 × 36,5 cm w świetle ramy sygn. l.d.: Jan Mroziński Pochodzenie: Kolekcja rodziny artysty. cena wywoławcza: 750 zł 6 Jan Mroziński (1890 Wadowice – 1960 Poznań) Wadowice olej, płyta, 36 × 43 cm Pochodzenie: Kolekcja rodziny artysty. cena wywoławcza: 1 300 zł 7 Carl Schmauk (1868 Untertürkheim – 1947) Pejzaż miasteczka, 1942 r. olej, płótno, 49 × 59 cm sygn. i dat. p. d.: C. Schmauk 1942 cena wywoławcza: 1 700 zł 4 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 8 Nikifor Krynicki (1895 Krynica – 1968 Folusz) Para ołówek, kredka, papier, 9 × 14 cm w świetle passe-partout cena wywoławcza: 1 300 zł 9 Nikifor Krynicki (1895 Krynica – 1968 Folusz) Wzgórza akwarela, gwasz, papier, 18,5 × 15 cm w świetle passe-partout u dołu autorski opis: TARNOWAWIESWILLASEŁO na odwrocie trzy autorskie pieczęcie i ręcznie zapisana cena 500ZŁ Pochodzenie: Kolekcja Andrzeja Banacha (1910–1990), polskiego pisarza, krytyka artystycznego, filozofa, podróżnika i kolekcjonera dzieł sztuki. cena wywoławcza: 2 900 zł AU KCJA VARIA ( 8) 5 10 Leon Wyczółkowski (1852 Huta Miastkowska k. Garwolina – 1936 Warszawa) Chrystus z kościoła Mariackiego litografia, papier, 18,5 × 28 cm w świetle passe-partout sygn. p. d.: Lwyczół (na kamieniu) Praca pochodzi z teki: Kraków, 12 autolitografii kredą i piórem Wydanie Warszawskiego Tow. Artystycznego, Druk Jana Cotty, s. nlb. 2, tablic 12 Opisywany: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 624 cena wywoławcza: 1 500 zł 11 Józef Panfil (ur. 1958 Tomaszów Mazowiecki) Motyw architektoniczny, 2003 r. węgiel, gwasz, papier, 30 × 49 cm w świetle passe-partout sygn. i dat. p. d.: J.Panfil 03 (2003) cena wywoławcza: 950 zł 12 Tadeusz Rybkowski (1848 Kielce – 1926 Lwów) Naczynia z wykopalisk w Kwaczale, 1873 r. akwarela, ołówek, papier, 8 × 12 cm w świetle passe-partout u góry opis autorski: Odkryte przez (…) (archeologa) oraz u dołu: Wykopaliska z (…) w Kwaczale w 1873. cena wywoławcza: 1 200 zł 6 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 13 Maja Berezowska (1893 lub 1898 Baranowicze – 1978 Warszawa) Koncert na dudach tusz, papier, 26,5 × 20 cm w świetle passe-partout Praca jest jedną z ilustracji do książki Wielki Mourawi wydanej w 1952 r. przez Wydawnictwo Czytelnik. cena wywoławcza: 1 200 zł 14 Maja Berezowska (1893 lub 1898 Baranowicze – 1978 Warszawa) Na balkonie tusz, papier, 31 × 21 cm w świetle passe-partout sygn. p. d.: majaberezowska Praca jest jedną z ilustracji do książki Wielki Mourawi wydanej w 1952 r. przez Wydawnictwo Czytelnik. cena wywoławcza: 1 200 zł AU KCJA VARIA ( 8) 7 15 16 Etienne Chauvelot Naśladowca Adama Styki (XX w.) (XX w.) Afrykańska uliczka, 1942 r. Zaloty olej, tektura, 26 × 21 cm pastel, tektura, 68 × 48 cm w świetle oprawy w świetle ramy sygn. i dat. l. d.: E. CHAUVELOT/1942 cena wywoławcza: 700 zł po prawej opis: Kopiował z obrazu (…) Styki/Z. Makar(?) cena wywoławcza: 400 zł 17 Etienne Chauvelot (XX w.) Kobiety przy studni, 1942 r. olej, tektura, 21 × 26 cm w świetle oprawy sygn. i dat. p. d.: E. CHAUVELOT/1942 cena wywoławcza: 700 zł 8 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 18 S. Wolf (XX w.) Błękitny Meczet (Meczet Sułtana Ahmeda) akwarela, papier, 43,5 × 28,5 cm w świetle passe-partout sygn. l. d.: – Sultan Ahmed -/S.Wolf cena wywoławcza: 1 000 zł 19 Tobiasz (1 poł. XX w.) Słonie ołówek, papier, 15 × 22 cm w świetle passe-partout sygn. p. d.: Tobiasz (?) cena wywoławcza: 220 zł AU KCJA VARIA ( 8) 9 20 Ludwik Mateusz Hajdukiewicz (1886–?) Astry gwasz, akwarela, papier, 67 × 47 cm w świetle oprawy sygn. l. d.: L. Hajdukiewicz cena wywoławcza: 1 200 zł 21 Malarz nieokreślony (I poł. XX w.) Martwa natura z kwiatami, 1949 r. olej, płótno, 60 × 50 cm sygn. nieczyt. i dat. p.d.: (...)1949 cena wywoławcza: 1 900 zł 10 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 22 F. Szekely (XX w.) Kwiaty olej, płótno, 70,5 × 60,5 cm sygn. p. d.: F.Szekely cena wywoławcza: 1 800 zł 23 Erno Erb (1878 lub 1890 Lwów – 1943 tamże) Kwitnące bzy olej, płótno, 62,5 × 51,5 cm sygn. l. d.: E.Erb cena wywoławcza: 9 800 zł AU KCJA VARIA ( 8) 11 24 Michał Stańko (1901 Sosnowiec – 1969 Zakopane) Szałasy w Tatrach olej, tektura, 35 × 47 cm sygn. p. d.: M. Stańko cena wywoławcza: 3 200 zł 25 Leszek Stańko (1925-2011) Morskie Oko, 2007 r. olej, płótno naklejone na tekturę, 24 × 33 cm sygn. i dat. p. d.: LESZEK STAŃKO/ MORSKIE OKO 2007 R. na odwrocie pieczątka i podpis artysty: Art. Leszek Stańko, Leszek Stańko 2008. cena wywoławcza: 1 200 zł 12 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 26 K. Piekarski (I połowa XX w.) Pejzaż, 1930 r. olej, płótno, 74 × 130 cm sygn. i dat. l. d.: K.Piekarski/930 cena wywoławcza: 1 500 zł 27 Mieczysław Krzyżak (1914-1984) Kapliczka na skale olej, tektura, 35 × 49,5 cm sygn. l. d.: M.Krzyżak cena wywoławcza: 2 800 zł AU KCJA VARIA ( 8) 13 28 29 K. Wróblewski Malarz nieokreślony (I poł. XX w.) (I poł. XX w.) Drzewa Dzieci w lesie olej, płótno, 50,5 × 63,5 cm olej, płótno, 50,5 × 50 cm sygn. l. d.: K.Wróblewski sygn. p. d.: nieczytelnie cena wywoławcza: 3 400 zł cena wywoławcza: 400 zł 30 Carl vom Kothen (1897 Elberfeld – 1937 Kotthausen) Pejzaż z zaporą olej, płótno, 96 × 78 cm sygn. p. g.: Carl vom Kothen cena wywoławcza: 2 400 zł 14 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 31 C.Rasmussen (XX w.) Pejzaż olej, płótno, 65 × 86,5 cm sygn. p. d.: C. Rasmussen cena wywoławcza: 1 500 zł 32 Rudolf Petuel (1870-?) Pejzaż leśny olej, płótno, 80 × 90 cm sygn. p.d. R. PETUEL cena wywoławcza: 2 400 zł AU KCJA VARIA ( 8) 15 33 Rudolf Priebe (1889 – 1956 Rudolfstadt) Widok z łodziami olej, płyta, 40 × 50 cm sygn. l. d.: Priebe cena wywoławcza: 1 900 zł 34 R. Majkowski (I połowa XX w.) Pejzaż górski olej, płótno, 50 × 62,5 cm sygn. l. d.: R.Majkowski cena wywoławcza: 1 100 zł 16 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 35 Josef Dederichs (1873-1948) Nokturn olej, płyta, 60,5 × 80 cm sygn. p. d.: J.Dederichs cena wywoławcza: 1 800 zł 36 Josef Mühlbeck (1878 Simbach – 1948 Monachium) Rzeka olej, płótno, 60 × 80 cm sygn. l. d.: JMühlbeck Mchn cena wywoławcza: 2 600 zł AU KCJA VARIA ( 8) 17 37 Paul Storm (1880 Hamburg – przed 1938) Hamburg, 1913 r. olej, płótno, 81,5 × 133 cm sygn. i dat. l.d.: Paul Storm/ Hgb (Hamburg)1913 cena wywoławcza: 3 800 zł 38 Gerhard Graf (1883 Berlin – 1960 Sztokholm) W porcie olej, płótno, 70 × 90 cm sygn. p. d.: GERHARD GRAF cena wywoławcza: 4 800 zł 18 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 39 Theodor Urtnowski (1881 Toruń – 1963 Akwizgran) Żuraw w Gdańsku olej, płyta, 73 × 116 cm w świetle ramy sygn. l. d.: TH.URTNOWSKI cena wywoławcza: 6 800 zł 40 Tadeusz Pachel-Sumerski (XX w.) Gdańsk, 1946 r. olej, sklejka, 31 × 40,5 cm sygn. i dat. l. d.: T.Pachel/Gdańsk 1946 na ramie okolicznościowa tabliczka: Wyścig Motocyklowy/”Grand -Prix Bałtyku”/ Sopot 22 IX 1946/ Nagroda/Prezydium W.R.N.-Gdańsk I miejsce w kat. Ponad 350 cm3 (nagrodę otrzymał Dąbrowski Jerzy (Dziennik Bałtycki, 4 października 1946 r.) cena wywoławcza: 1 600 zł AU KCJA VARIA ( 8) 19 41 Eugen Niethe (ur. 1880-?) Pejzaż z tęczą olej, płótno, 58 × 106,5 cm sygn. l. d.: Eugen Niethe cena wywoławcza: 4 800 zł 42 Jan Żyrek (ur. 1966 Istebna) Morze, 2006 r. olej, płótno naklejone na płytę, 24,5 × 32,5 cm sygn. i dat. p. d.: J. Żyrek/2006 r. na odwrocie napis: Morze-2006, Jan Żyrek, ur. 1966 w Istebnej cena wywoławcza: 1 300 zł 20 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 43 Eugeniusz Skitalcew (1918–1983) Morze, 1950 r. olej, tektura, 19,5 × 29 cm w świetle oprawy sygn. i dat. l. d.: E.H.C/950. na odwrocie napis: Jewgienij Nikołajewicz/ Skitalcew cena wywoławcza: 1 400 zł 44 Mirosław Ejsmont (ur. 1957 Sopot) Klif Orłowski, 2012 r. olej, płótno, 18,5 × 27 cm w świetle oprawy sygn. i dat. l. d.: M. Ejsmont 2012 na odwrocie napis: Klif Orłowski oraz Mirosław Ejsmont/Gdańsk 2012 cena wywoławcza: 700 zł 45 F. Wilmaer (XX w.) Morze olej, płyta, 23 × 30,5 cm sygn. p. d.: FWilmaer cena wywoławcza: 850 zł AU KCJA VARIA ( 8) 21 46 47 Malarz nieokreślony G. Schmitt (XX w.) (XIX/XX w.) Pejzaż ze śluzą Pejzaż górski olej, płyta, 20 × 16,8 cm w świetle ramy olej, płótno naklejone na tekturę, niesygnowany 17 × 12 cm w świetle ramy cena wywoławcza: 350 zł sygn. l. d.: G. Schmitt cena wywoławcza: 1 400 zł 48 Czesław Korczak (XX w.) Pejzaż ze stogami olej, tektura, 24,5 × 35,5 cm sygn. l. d.: Cz. Korczak cena wywoławcza: 900 zł 22 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 49 Jan Gasiński (1903 Wólka Grodziska – 1967 Gdynia) Widok na morze olej, tektura, 15 × 24 cm w świetle ramy sygn. p. d.: JGasińki cena wywoławcza: 600 zł 50 Jan Gasiński (1903 Wólka Grodziska – 1967 Gdynia) Nad morzem, 1965 r. olej, płyta, 28 × 36,5 cm w świetle ramy sygn. i dat. p.d.: JGasiński 65 cena wywoławcza: 800 zł 51 Jan Gasiński (1903 Wólka Grodziska – 1967 Gdynia) Ścieżka do morza olej, tektura, 17 × 24,5 cm w świetle ramy sygn. p. d.: JGasiński cena wywoławcza: 600 zł AU KCJA VARIA ( 8) 23 52 Zdzisław Przebindowski (1902 Kraków – 1986 tamże) Morze, 1952 r. olej, płyta, 48,5 × 64,5 cm sygn. i dat. l. d.: Z.Przebindowski 1952 cena wywoławcza: 3 800 zł 53 Maria Ritter (1899 Nowy Sącz – 1976 tamże) Morze (Gdynia) olej, tektura, 18,5 × 23 cm na odwrocie napis: Ritterówna/ morze.Gdynia cena wywoławcza: 900 zł 24 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 54 Jan Gasiński (1903 Wólka Grodziska – 1967 Gdynia) Łodzie na brzegu olej, karton, 26 × 34 cm sygn. p.d.: JGasiński cena wywoławcza: 2 200 zł 55 Stanisław Gałek (1876 Mokrzyska – 1961 Zakopane) Skały na morzu olej, tektura, 28,5 × 37 cm w świetle ramy sygn. l. d.: ST. GAŁEK cena wywoławcza: 3 800 zł AU KCJA VARIA ( 8) 25 56 Henryk Baranowski (1932 Starogard Gdański – 2005 Gdynia) Pejzaż olej, płyta, 49 × 59 cm w świetle ramy sygn. l. d.: H. Baranowski cena wywoławcza: 4 600 zł 57 Eugeniusz Dzierzencki (1905 Warszawa – 1990 Sopot) Ulica Kościuszki 65 w Sopocie olej, płyta, 40 × 32,5 cm w świetle ramy sygn. l. d.: E. Dzierzencki na odwrocie autorska nalepka cena wywoławcza: 1 900 zł 26 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 58 Henryk Baranowski (1932 Starogard Gdański – 2005 Gdynia) Gdańsk olej, płyta, 67,5 × 47 cm w świetle ramy sygn. p. d.: H. Baranowski/GDAŃSK cena wywoławcza: 4 600 zł 59 Eugeniusz Dzierzencki (1905 Warszawa – 1990 Sopot) Ulica Żeromskiego 4 w Sopocie, lata 1960–62 olej, płyta, 43 × 33 cm sygn. p. d.: EDzierzencki na odwrocie autorska nalepka cena wywoławcza: 1 900 zł AU KCJA VARIA ( 8) 27 60 Lothar Schlüter (ur. 1928) Morze olej, płótno, 70 × 100 cm sygn. p. d.: LSchlüter cena wywoławcza: 1 900 zł 61 Otto Schultz-Stradtmann (1892 Hamburg – 1960 tamże) Port w Hamburgu olej, tektura, 20,5 × 26 cm sygn. l. d.: O. Schultz-Stradtmann cena wywoławcza: 1 600 zł 28 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 62 Eugeniusz Dzierzencki (1905 Warszawa – 1990 Sopot) Przy brzegu olej, płyta, 24,5 × 35 cm sygn. l. d.: E.Dzierzencki cena wywoławcza: 900 zł 63 Eugeniusz Dzierzencki (1905 Warszawa – 1990 Sopot) Łodzie na plaży olej, płyta, 25 × 35 cm sygn. p. d.: E.Dzierzencki cena wywoławcza: 900 zł AU KCJA VARIA ( 8) 29 64 Bronisław Bartel (1887 Zawiercie – 1968 Poznań) Para portretów: Portret mężczyzny olej, płótno, 65,5 × 51,5 cm sygn. monogramem wiązanym p. d.: BB Portret kobiety olej, płótno, 66 × 52 cm sygn. monogramem wiązanym l. d.: BB cena wywoławcza: 1 500 zł 65 H. Wiedman (?) (XIX/XX w.) Portret mężczyzny olej, płótno dublowane, 73 × 64 cm sygn. p. d.: H. Wiedman (?) cena wywoławcza: 950 zł 30 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 66 67 Józef Kotlarczyk Wlastimil Hofman (1922 Szawle – 1994 Toruń) (1881 Praga – 1970 Szklarska Poręba) Portret kobiety Portret kobiety olej, płyta, 46 × 38,5 cm olej, płyta pilśniowa, 55 × 46 cm sygn. p. g.: Wlastimil/Hofman w świetle ramy sygn. p. d.: J.KOTLARCZYK cena wywoławcza: 3 800 zł cena wywoławcza: 2 600 zł 68 Stanisław Kamocki (1875 Warszawa – 1944 Zakopane) Autoportret Stanisława Kamockiego, 1943 r. akwarela, papier, 19,5 × 16,3 cm w świetle passe-partout niesygnowany na odwrocie kopia oświadczenia Piotra Pochwalskiego z dnia 24 listopada 1987 roku w Krakowie cena wywoławcza: 2 200 zł AU KCJA VARIA ( 8) 31 69 70 Malarz nieokreślony Malarz nieokreślony (II poł. XIX w.) (II poł. XIX w.) Matka Boska Niepokalana Święta Rodzina olej, płótno, 63 × 50,5 cm olej, płótno, 69 × 55 cm cena wywoławcza: 1 000 zł cena wywoławcza: 1 000 zł 71 Malarz nieokreślony (II poł. XIX w.) Święty Jerzy olej, płótno, 65 × 53 cm cena wywoławcza: 1 000 zł 32 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 72 Malarz nieokreślony (XVIII w.) Podniesienie krzyża wg Rubensa olej, płótno dublowane, 81 × 65 cm Oryginalny tryptyk flamandzkiego mistrza z przedstawieniem Podniesienia krzyża w jego centralnej części pochodzi z lat 1610-1611 i znajduje się w Katedrze Najświętszej Panny Marii w Antwerpii. cena wywoławcza: 4 000 zł 73 P.H. Wacker (?) (XX w.) Procesja olej, płótno, 70 × 95 cm sygn. l. d.: P.H.WACKER (?) cena wywoławcza: 1 000 zł AU KCJA VARIA ( 8) 33 74 75 Malarz nieokreślony Malarz nieokreślony (XX w.) (XX w.) Martwa natura z jabłkami Słoneczniki olej, płótno, 70 × 50 cm olej, płyta, 50 × 40 cm sygn. l. d.: nieczytelnie sygn. p. d.: nieczytelnie cena wywoławcza: 1 200 zł cena wywoławcza: 950 zł 76 77 Jan Mroziński Jan Mroziński (1890 Wadowice – 1960 Poznań) W pracowni, 1948 r. akwarela, ołówek, papier, 28,5 × 29 cm (wymiar arkusza) sygn. i dat. p. d.: J. Mroziński/48 cena wywoławcza 300 zł (1890 Wadowice – 1960 Poznań) W pracowni (II) akwarela, ołówek, tusz, papier, 31 × 24,5 cm (wymiar arkusza) sygn. l. d.: JMroziński na odwrocie: Poznań. Masłowska 24./pracownia cena wywoławcza: 300 zł 34 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 78 Józef Biro (XX w.) Pejzaż olej, tektura, 25 × 33 cm sygn. p. d.: J. Biro. cena wywoławcza: 1 300 zł 79 Roman Honik (II poł. XX w.) Żuławy – pejzaż, 1972 r. olej, płótno, 55 × 66 cm sygn. i dat. l. d.: R. Honik/1972 na odwrocie nalepka z maszynopisem Sekcji Plastycznej – Gdańsk – Nowy Port cena wywoławcza: 900 zł AU KCJA VARIA ( 8) 35 80 Hanna Żuławska (1908 Warszawa – 1988 tamże) Martwa natura z butelką olej, płótno, 48 × 54 cm Pochodzenie: Kolekcja rodziny artysty. cena wywoławcza: 5 000 zł 81 Stanisław Chlebowski (1890 Braniewo – 1969 Gdańsk) Koncert, 1958 r. olej, płótno, 66 × 78 cm sygn. i dat. l. d.: St.Chlebowski 1958. cena wywoławcza: 1 500 zł 36 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 82 83 Stanisław Chlebowski Stanisław Chlebowski (1890 Braniewo – 1969 Gdańsk) (1890 Braniewo – 1969 Gdańsk) Kwiaty w wazonie Kwiaty w wazonie akwarela, ołówek, papier, 28,5 × 22 cm akwarela, ołówek, papier, 15,5 × 11 cm w świetle passe-partout sygn. l. d.: St. Chlebowski sygn. p. d.: St.Chlebowski cena wywoławcza: 300 zł cena wywoławcza: 700 zł 84 Stanisław Chlebowski (1890 Braniewo – 1969 Gdańsk) Martwa natura z dzbanem akwarela, ołówek, papier, 24 × 27,5 cm sygn. p. d.: St.Chlebowski cena wywoławcza: 800 zł AU KCJA VARIA ( 8) 37 85 Eugeniusz Eibisch (1896 Lublin – 1987 Warszawa) Kwiaty olej, płótno, 80 × 60 cm sygn. p. d.: Ebiche na odwrocie: Eugenius/ fiori di Natale cena wywoławcza: 6 200 zł 86 Eugeniusz Eibisch (1896 Lublin – 1987 Warszawa) Martwa natura z arbuzami olej, płótno, 50 × 70 cm sygn. p. d.: Ebiche na odwrocie napis: Ebiche /.... (dalej nieczytelnie) cena wywoławcza: 4 900 zł 38 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 87 Eugeniusz Eibisch (1896 Lublin – 1987 Warszawa) Pejzaż z Tropei olej, płótno, 60 × 80 cm sygn. p. d.: Ebiche, na odwrocie napis z dedykacją: Ebiche / paesagiode Tropea / grazie a tua mogle /... Nuccio cena wywoławcza: 6 200 zł 88 Eugeniusz Eibisch (1896 Lublin – 1987 Warszawa) Czytająca dziewczyna olej, płótno, 80 × 60 cm sygn. p. d.: Ebiche na odwrocie napis: Eugeniusz / ragazza che legge cena wywoławcza: 6 200 zł AU KCJA VARIA ( 8) 39 89 Zygmunt Karolak (1905 Kościelec/ k. Kalisza – 1999 Sopot) Kwiaty, 1971 r. olej, płótno, 53,5 × 44,5 cm na odwrocie odręczny napis: Zygmunt Karolak/1971 cena wywoławcza: 1 500 zł 90 Ludwik Pindel (1922 Wadowice – 2001 Kraków) Zdarzenie olej, płótno, 46 × 39,5 cm sygn. p. d.: Pindel cena wywoławcza: 2 800 zł 40 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 91 Wiesław Borowski (1935–1989) Chałupy I, 1962 r. olej, płótno, 60 × 81 cm na odwrocie napis: WIESŁAW BOROWSKI /”CHAŁUPY”I 1962 cena wywoławcza: 5 000 zł 92 Georg Eisler (1928 Wiedeń – 1998 tamże) Phoenix-club serigrafia barwna, papier, 57,5 × 37,5 cm w świetle passe-partout sygn. p. d.: Eisler cena wywoławcza: 350 zł AU KCJA VARIA ( 8) 41 93 Kasper Pochwalski (1899 Kraków – 1971 tamże) Modlący się olej, płótno, 39,5 × 42 cm sygn. l. d.: Kasper Pochwalski cena wywoławcza: 1 900 zł 94 Emil Krcha (1894 Kałusz – 1972 Kraków) Kościół olej, tektura, 32 × 48 cm w świetle ramy sygn. p. d.: Krcha cena wywoławcza: 4 200 zł 42 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 95 Aldona Baranowska (1936 Bydgoszcz – 2012 Gdynia) Pejzaż wiejski, 1977 r. olej, płyta pilśniowa, 38,5 × 66 cm w świetle ramy sygn. i dat. p. d.: ALDONA BARANOWSKA 1977 cena wywoławcza: 1 800 zł 96 Zenon Aniszewski (ur. 1948 Grudziądz) Konie akwarela, papier, 21 × 34,5 cm w świetle passe-partout sygn. i dat. p. d.: ZAniszewski /2007 cena wywoławcza 500 zł AU KCJA VARIA ( 8) 43 97 Malarz nieokreślony (XX w.) Strumień w lesie olej, płótno, 34 × 40 cm sygn. p. d.: nieczytelnie cena wywoławcza: 550 zł 98 Jan Bembenista (ur. 1962 Płock) Widok na Katedrę Płocką, 2010 r. olej, tektura, 28,5 × 20 cm w świetle ramy sygn. l. d.: BEMBENISTA na odwrocie napis: Brama zimą/ widok na Katedrę Płocką/ Jan Bembnista 2010 cena wywoławcza: 400 zł 44 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 99 Dariusz Aniszewski (ur. 1972 r.) Przejażdżka, 1996 r. ołówek, akwarela, papier, 47 × 72,5 cm w świetle passe-partout sygn. i dat. p.d.: Dariusz/Aniszewski/24 I 1996 r. cena wywoławcza: 800 zł 100 Mieczysław Krzyżak (1914–1984) Zaprzęg olej, płótno, 35 × 50 cm sygn. p. d.: M.Krzyżak cena wywoławcza: 2 800 zł AU KCJA VARIA ( 8) 45 101 102 Krzysztof Jarocki Dariusz Aniszewski (ur. 1959 r.) Koń, (ur. 1972 r.) Głowa konia, 1998 r. pastel, papier, 2003 r. akwarela, papier, 36 × 29,5 cm 48,5 × 34 cm w świetle passe partout sygn. i dat. p. d.: Krzysztof Jarocki 1998 w świetle passe-partout sygn. i dat. l. d.: Dariusz Aniszewski 2003 r. cena wywoławcza: 450 zł cena wywoławcza: 400 zł 103 M. Jankowski (XX w.) Koń, 1912 r. pastel, papier, 48 × 34 cm w świetle ramy sygn. i dat. l. d.: M. Jankowski/1912 cena wywoławcza: 150 zł 46 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 104 Zenon Aniszewski (ur. 1948 Grudziadz) Wyścigi, 2002 r. akwarela, papier, 39,5 × 29 cm w świetle passe-partout sygn. i dat. p. d.: ZAniszewski/2002 cena wywoławcza: 500 zł 105 Zenon Aniszewski (ur. 1948 Grudziądz) Przy rzeczce, 2004 r. akwarela, papier, 36 × 46 cm w świetle passe-partout sygn. i dat. p. d.: ZAniszewski/2004 cena wywoławcza: 800 zł AU KCJA VARIA ( 8) 47 106 Zdzisław Kałędkiewicz (1913 Częstochowa – 2005 Gdańsk) Pejzaż paryski, 1964 r. flamaster, papier, 24,5 × 31,5 cm sygn. monogramem i dat. u dołu: ZK/64 Pochodzenie: Kolekcja rodziny artysty cena wywoławcza: 600 zł 107 Zdzisław Kałędkiewicz (1913 Częstochowa – 2005 Gdańsk) Prom na Motławie, 1945 r. tusz, papier, 17 × 22 cm sygn. monogramem p. d.: ZK Reprodukowany: Z. Kałędkiewicz „Mrok i cud widzenia”, wyd. A.K. Waśkiewcz, Pelplin-Gdańsk 2002, s. 123 Pochodzenie: Kolekcja rodziny artysty cena wywoławcza: 700 zł 48 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 108 Maria Ritter (1899 Nowy Sącz – 1976 tamże) Kobiety niosące owoce akwarela, papier, 18 × 25,5 cm w świetle passe-partout sygn. l. d.: MRitter cena wywoławcza: 1 400 zł 109 Józef Czapski (1896 Praga – 1993 Maisons-Laffitte) Pejzaż górzysty akwarela, ołówek, papier, 13 × 20 cm w świetle passe-partout niesygnowany na rysunku zapiski autorskie cena wywoławcza: 2 200 zł AU KCJA VARIA ( 8) 49 110 Zdzisław Kałędkiewicz (1913 Częstochowa – 2005 Gdańsk) Akt tusz, papier, 39 × 20,5 cm sygn. monogramem p. d.: ZK Pochodzenie: Kolekcja rodziny artysty. cena wywoławcza: 500 zł 111 Marian (Marzyn) Konarski (1909 Chrzanów – 1998 Kraków) Dziewczyna, 1957 r. ołówek, papier, 24,5 × 17 cm sygn. i dat. p. d.: Marian Konarski/1957 cena wywoławcza: 1 300 zł 50 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 112 113 Ludwik Misky (1884 Nowy Sącz – 1938 Kraków) Akt Marian (Marzyn) Konarski (1909 Chrzanów – 1998 Kraków) Japonka, akwaforta, papier, 10 × 7 cm w świetle passe-partout 1927 r. tusz, papier, 18,5 × 13,5 cm sygn. i dat. p. d.: MKonarski/1927 sygn. l. g.: MISKY cena wywoławcza: 300 zł cena wywoławcza: 1 800 zł 114 Zbysław Maciejewski (1946 Pohulanka – 1999 Kraków) Autoportret z cyklu „Trucizny”, 1969 r. kredka, papier, 14 × 17,5 cm w świetle passe-partout dat. p. d.: I XI/69 na odwrocie dedykacja cena wywoławcza: 1 500 zł AU KCJA VARIA ( 8) 51 115 Jerzy Panek (1918 Tarnów – 2001 Kraków) Krowy ołówek, papier, 29,8 × 21 cm cena wywoławcza: 1 400 zł 116 Jerzy Panek (1918 Tarnów – 2001 Kraków) Wiatrak ołówek, papier, 29,8 × 21 cm cena wywoławcza: 1 200 zł 52 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 117 Józef Czapski (1896 Praga – 1993 Maisons-Laffitte) Boże Narodzenie tusz, papier, niesygnowany, 14 × 17,5 cm u dołu: Geburt Christi München Alte Pinakothek Ausschnitt (?) cena wywoławcza: 2 200 zł 118 Marian (Marzyn) Konarski (1909 Chrzanów – 1998 Kraków) Papież, 1978 r. flamaster, papier, 32 × 22,5 cm sygn. i dat. l. d.: MKonarski/22.X.78 cena wywoławcza: 900 zł AU KCJA VARIA ( 8) 53 119 120 Daniel Jerzy de Tramecourt Daniel Jerzy de Tramecourt (1950 Lublin – 2015 Łódź) (1950 Lublin – 2015 Łódź) Kobieta-ślimak, Kardynał, 1988 r. 1988 r. akwarela, tusz, papier, 29 × 24 cm olej, płótno, 38 × 33 cm w świetle passe-partout sygn. i dat. prawy górny: DANIEL 88 sygn. i dat. l. d.: DANIEL 88 cena wywoławcza: 950 zł cena wywoławcza: 700 zł 121 Daniel Jerzy de Tramecourt (1950 Lublin – 2015 Łódź) Scena figuralna, 1986 r. olej, płótno, 36 × 54,5 cm w świetle ramy sygn. i dat. p. d.: DANIEL 86 cena wywoławcza: 950 zł 54 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 122 Gabriela Obremba (1927 Mysłowice – 1997 Warszawa) Abstrakcja geometryczna, 1984 r. (?) olej, tektura, 39 × 49 cm w świetle passe-partout sygn. i dat. p. d.: Gabriela Obremba 1984 (?) cena wywoływacza: 2 600 zł 123 Gabriela Obremba (1927 Mysłowice – 1997 Warszawa) Abstrakcja geometryczna olej, tektura, 34 × 46 cm w świetle passe-partout sygn. p. d.: G.OBREMBA cena wywoływacza: 2 600 zł AU KCJA VARIA ( 8) 55 124 Malarz nieokreślony (XIX w.) Wenecja – Ponte della Paglia akwarela, ołówek, papier, 22 × 30,5 cm sygn. l. d.: (nieczytelny) cena wywoływacza: 2 200 zł 125 126 Malarz nieokreślony Jerzy Rupniewski (XX w.) (1888 Warszawa – 1950 Świecie) Uliczka Kościół Klarysek Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bydgoszczy akwarela, papier, 40 × 26,5 cm w świetle passe-partout cena wywoławcza: 700 zł akwarela, papier, 32 × 25,5 cm w świetle oprawy sygn. p. d.: I.RUPNIEWSKI cena wywoływacza: 1 000 zł 56 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 127 Andrzej Malinowski (1885 Czempin – 1932 Poznań) Nad morzem olej, tektura, 20 × 34,5 cm sygn. l. d.: An.Malinowski cena wywoływacza: 1 000 zł 128 Janusz Maria Brzeski (1907–1957) Kuter, z serii helskiej, 1949 r. olej, tektura, 29 × 34 cm sygn. i dat. p. d.: J. M. Brzeski/ 49 na odwrocie autorska nalepka z tytułem pracy cena wywoływacza: 3 000 zł AU KCJA VARIA ( 8) 57 129 Arika Madeyska (1920 Warszawa – 2004 Paryż) W porcie rysunek, piórko, papier, 18,5 × 29 cm w świetle passe-partout cena wywoławcza: 250 zł 130 Arika Madeyska (1920 Warszawa – 2004 Paryż) Ustka – Pologne rysunek, piórko, papier, 12,3 × 18,3 cm w świetle passe-partout sygn. i opisany p. d.: Ustka / Pologne/ arika madeyska cena wywoławcza: 250 zł 131 Arika Madeyska (1920 Warszawa – 2004 Paryż) Ustka – Pologne rysunek, piórko, papier, 13 × 20 cm sygn. i opisany p. d.: Ustka – Pologne / arika madeyska cena wywoławcza: 250 zł 132 Arika Madeyska (1920 Warszawa – 2004 Paryż) Kompozycja z nutami technika mieszana, kolaż, 19,3 × 29 cm w świetle passe-partout sygn. p. d.: arika madeyska cena wywoływacza: 650 zł 58 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 133 Henryk Baranowski (1932 Starogard Gdański – 2005 Gdynia) Długie pobrzeże w Gdańsku, z teki grafik Marynarki Wojennej linoryt, papier, 34 × 40 cm (wymiar arkusza) sygn. na płycie l. d.: HB/GDAŃSK oraz ołówkiem l. d.: H. Baranowski cena wywoławcza: 150 zł 134 Henryk Baranowski (1932 Starogard Gdański – 2005 Gdynia) Okręt wojenny i łódź podwodna, z teki grafik Marynarki Wojennej linoryt, papier, 35 × 43 cm (wymiar arkusza) sygn. ołówkiem p. d.: H.Baranowski cena wywoławcza: 190 zł 135 Henryk Baranowski (1932 Starogard Gdański – 2005 Gdynia) Łódź podwodna, z teki grafik Marynarki Wojennej linoryt, papier, 24,5 × 42 cm 136 Adolf Mühlhan (1886 Hannover – 1970) Widok na kanał Holtz Brücke oraz na wieżę kościoła św. Mikołaja w Hamburgu sygn. monogramem na płycie l. d.: HB oraz ołówkiem p. d.: H.Baranowski cena wywoławcza: 150 zł akwaforta, papier, 40,5 × 27 cm w świetle passe-partout sygn. ołówkiem p. d.: A. Mühlhan cena wywoływacza: 450 zł AU KCJA VARIA ( 8) 59 137 Teka prac Zofii Warchałowskiej (XIX/XX w.) 26 szkiców ołówkiem na papierze o wymiarach: 15,5 × 25 cm – 27 × 37 cm 5 kolorowych rysunków na papierze o wymiarach: 13,5 × 10,5 – 20 × 29,5 cm Pochodzenie: Kolekcja rodziny artystki Zofii Warchałowskiej. cena wywoławcza: 1 000 zł 60 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 138 Matejko Jan (1838 Kraków – 1893 tamże) Dzieci mistrza (Tadeusz – Helena – Beata – Jerzy), wyd. 1912 r. fotograwiura, tektura, 50 × 65 cm opisany p. d.: Fotograwiura Paulussena i Sp w Wiedniu oraz l. d.: Nakładem TPSP we Lwowie pod kompozycją tytuł dzieła oraz informacja: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie Członkom swoim za rok 1912. cena wywoławcza: 600 zł 139 Lekcja szermierki według obrazu autorstwa Alonso Perez’a (1881–1914) haft maszynowy, 31 × 55 cm w świetle ramy sygn. p. d.: D`APEREZ cena wywoławcza: 950 zł 140 Karol Majakowski (k. XIX w.) Portret mężczyzny grafika, ołówek, papier, 16,5 × 12 cm w świetle passe-partout sygn. p. d.: Karol Majakowski cena wywoławcza: 250 zł AU KCJA VARIA ( 8) 141 Portret Benjamina Constanta (1767–1830) według Lefebre, ryt. Hoff staloryt, papier, 17 × 11 cm w świetle passe-partout cena wywoławcza: 100 zł 61 142 Vue de la ville de Tver ok. 1800 r. Ryt. François Denis Nee według: Nicolas Louis de Lespinasse (1734–1808) miedzioryt, papier, 25 × 36 cm w świetle passe-partout cena wywoływacza: 400 zł 143 Matthäus Merian Starszy (1593–1650) Tarku: Urbs Tartarorum in Dagestan ad Mare Caspium, 1649 r. miedzioryt, papier, 22,5 × 34,5 cm w świetle passe-partout cena wywoływacza: 500 zł 144 Ein wanderndes Dorflager (Aul) der Kundorowskischen Tataren in der Nogayischen Steppe miedzioryt, papier, 15 × 30 cm w świetle passe-partout cena wywoływacza: 400 zł 145 Edrene ou Adrianople a l’Orient według obrazu: C. A. Pfauz (I poł. XVIII w.) miedzioryt kolorowany akwarelą 146 Heliogabalus i Aleksandria i gwaszem, papier, 20 × 44 cm w świetle passe-partout cena wywoływacza: 1 200 zł XVIII w. miedzioryt, papier, 19 × 16 cm w świetle passe-partout cena wywoływacza: 700 zł 62 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 147 Wizerunki znakomitych ludzi w Polszcze wydane staraniem Xawerego Preka, 1833 r. teka kompletna – 7 arkuszy miedzioryt, 38,5 × 27 cm (wymiar arkusza) Część teki: Materyały do ikonografii królów zbroi i wojska polskiego / ułożone i rysowane przez Karola Wawrosza, zebrane i wydane staraniem i nakład Wł. Bartynowskiego w Krakowie, 1908 r. w tym: Seria II Wojsko polskie po r. 1700 kolorowane fotolitografie 16 arkuszy o wym. 46 × 30 cm 6 arkuszy o wym. 42 × 52 cm Seria III Wojsko polskie po r. 1800 kolorowane fotolitografie 20 arkuszy o wym. 46 × 30 cm Seria III Wojsko polskie od r. 1800 kolorowane fotolitografie 29 arkuszy o wym. 46 × 30 cm oraz 19 niezidentyfikowanych luźnych arkuszy z postaciami oraz uzbrojeniem cena wywoławcza: 800 zł AU KCJA VARIA ( 8) 63 148 Kolczyki z brylantami 2 poł. XX w. złoto pr. 0,583, m. 2,60 g 2 brylanty łącznie ok. 0,20 ct, VS/H-I cena wywoławcza: 1 700 zł 149 Kolczyki z brylantami współczesne złoto pr. ok. 0,585, m. 4,10 g 8 brylantów łącznie ok. 0,20 ct, SI-P1/K-L, nowy szlif cena wywoławcza: 1 400 zł 150 Kolczyki z szafirami i brylantami 2 poł. XX w. złoto pr. 0,585, m. 9,16 g 4 brylanty łącznie ok. 0,70 ct, SI-P1/M-N, stary szlif 4 szafiry łącznie 0,80 ct cena wywoławcza: 3 800 zł 64 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 151 Naszyjnik „serduszko” z diamentami współczesny łańcuszek: złoto pr. 0,750, wisiorek: złoto pr. 0,585, m. 7,33 g 25 diamentów m. łączna ok. 1,50 ct, SI/I-J cena wywoławcza: 1 400 zł 152 Krzyżyk współczesny złoto pr. 0,750, m. 2,86 g 24 diamenty łącznie ok. 0,20 ct, SI/H cena wywoławcza: 950 zł 153 Kolczyki „serduszka” 2 poł. XX w. złoto pr. ok. 0,585, m. 4,54 g 48 brylantów łącznie ok. 0,40 ct, SI-P1/I-J cena wywoławcza: 2 000 zł 154 Medalion (Justicia) 1953 r. peruwiańska moneta: złoto pr. 0,916 awers – „Justicia.1/2 Libra.Verdad I” rewers – „Republica Peruana Lima B.B.R.1953.” łańcuszek: złoto pr. 0,750 m. łączna 15,24 g, dł. ok. 34 cm cena wywoławcza: 2 700 zł AU KCJA VARIA ( 8) 65 155 Pierścionek z szafirem i brylantami 2 poł. XX w. złoto pr. 0,580, m. 2,85 g 6 brylantów łącznie ok. 0,45 ct, SI1/H szafir ok. 0,75 ct, szlif fasetowy cena wywoławcza: 2 600 zł 156 Pierścionek z brylantem i szafirami 2 poł. XX w. białe złoto pr. 0,585, m. 5,34 g brylant ok. 0,40 ct, VS/H, nowy szlif 6 szafirów łącznie ok. 1,20 ct cena wywoławcza: 7 500 zł 157 Pierścionek-obrączka z brylantami 2 poł. XX w. białe złoto pr. ok. 0,585, m. 5,02 g 24 brylanty łącznie ok. 1,30 ct, Si-P1/H, nowy szlif cena wywoławcza: 3 000 zł 66 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 158 Pierścionek z brylantem 2 poł. XX w. złoto pr. 0,585, m. 1,90 g brylant ok. 0,92 ct, VS2/M cena wywoławcza: 8 800 zł 159 Pierścionek z brylantami współczesny złoto pr. ok. 0,585, m. 5,33 g brylanty łącznie ok. 1,20 ct, VS-SI/H, nowy szlif cena wywoławcza: 4 800 zł 160 Pierścionek z brylantem 2 poł. XX w. złoto pr. ok. 0,580, m. 3,23 g brylant ok. 0,17 ct, P2/J cena wywoławcza: 850 zł AU KCJA VARIA ( 8) 67 161 Wisiorek z topazem i brylantami 2 poł. XX w. złoto pr. 0,585, m. 2,10 g 162 16 brylantów łącznie ok. 0,30 ct, P1/I-J topaz 1,30 ct, szlif cejloński Naszyjnik cena wywoławcza: 1 400 zł 2 poł. XX w. łańcuszek: złoto pr. ok. 0,750 wisiorek: złoto pr. ok. 0,585 m. łączna 4,17 g topaz ok. 3,00 ct cena wywoławcza: 1 200 zł 163 Pierścionek z topazem 2 poł. XX w. złoto pr. ok. 0,585, m. 3,62 g 14 diamentów łącznie ok. 0,50 ct, VS-SI-P1/I-J, nowy szlif topaz ok. 1,90 ct, szlif cejloński cena wywoławcza: 2 200 zł 68 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 164 Komplet biżuterii ze szmaragdami 2 poł. XX w. złoto pr. ok. 0,585, m. 12,09 g pierścionek: 10 brylantów łącznie ok. 0,10 ct, SI2-P1/K-L, nowy szlif 3 szmaragdy ok. 0,25 ct wisiorek: 11 brylantów łącznie ok. 0,11 ct, SI-P1/K-L 3 szmaragdy łącznie ok. 0,25 ct kolczyki: 16 brylantów łącznie ok. 0,16 ct, SI-P1/K-L 6 szmaragdów łącznie ok. 0,30 ct cena wywoławcza: 4 000 zł 165 Pierścionek ze szmaragdem i brylantami 2 poł. XX w. złoto pr. ok. 0,750, m. 8,04 g 13 brylantów łącznie ok. 0,30 ct, VS-SI/I-J, nowy szlif szmaragd ok. 0,35 ct cena wywoławcza: 2 400 zł 166 Pierścionek ze szmaragdem i brylantami 2 poł. XX w. złoto pr. ok. 0,750, m. 6,08 g 10 brylantów łącznie ok. 0,25 ct, VS-SI/I-J, nowy szlif szmaragd łącznie ok. 0,60 ct cena wywoławcza: 2 200 zł AU KCJA VARIA ( 8) 69 167 Komplet biżuterii 2 poł. XX w. pierścionek: złoto pr. ok. 0,585, m. 9,59 g 22 brylanty łącznie ok. 0,45 ct, SI-P1/H, nowy szlif 17 rubinów łącznie ok. 0,35 ct kolczyki: złoto pr. ok. 0,585, m. 7,54 g 44 brylanty łącznie ok. 0,53 ct 10 rubinów łącznie ok. 0,25 ct cena wywoławcza: 3 600 zł 168 Komplet biżuterii z brylantami i rubinami 2 poł. XX w. pierścionek: złoto pr. ok. 0,585, m. 6,03 g 32 brylanty łącznie ok. 0,25 ct, SI-P1/H, nowy szlif rubin ok. 0,80 ct, szlif cejloński kolczyki: złoto pr. ok. 0,585, m. 3,86 g 56 brylantów łącznie ok. 0,40 ct, SI-P/H, nowy szlif 2 rubiny łącznie ok. 1,00 ct wisiorek: złoto pr. ok. 0,585, m. 3,34 g 32 brylanty łącznie ok. 0,24 ct, SI-P1/H, nowy szlif rubin ok. 1,10 ct cena wywoławcza: 4 000 zł 70 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 169 Komplet biżuterii 2 poł. XX w. pierścionek: złoto pr. ok. 0,585, m. 3,47 g 40 brylantów łącznie 0,50 ct, SI-P1/H, nowy szlif rubin ok. 0,85 ct, szlif cejloński kolczyki: złoto pr. ok. 0,585, m.7,42 g 28 brylantów ok. 0,20 ct, P1/I-J, nowy szlif 2 rubiny łącznie ok. 0,90 ct zawieszka: złoto pr. ok. 0,585, m. 3,28 g 14 brylantów łącznie ok. 0,15 ct, SI-P1/H, nowy szlif rubin ok. 1,00 ct cena wywoławcza: 4 000 zł 170 Pierścionek-obrączka 2 poł. XX w. złoto pr. ok. 0,585, m. 3,98 g 8 brylantów łącznie ok. 0,80 ct, VS-SI/I-J, nowy szlif rubin ok. 0,45 ct, szlif cejloński cena wywoławcza: 1 900 zł 171 Pierścionek lata 1940-te złoto pr. 0,585, m. 2,35 g 8 brylantów łącznie 0,50 ct, SI-P1/I-J rubin ok. 0,35 ct cena wywoławcza: 2 200 zł AU KCJA VARIA ( 8) 71 172 Bransoletka z rubinami i diamentami poł. XX w. złoto pr. 0,585, m. 13,91 g 6 diamentów „rautów” łącznie ok. 0,20 ct, SI-P1/K-L 7 rubinów łącznie ok. 1,60 ct cena wywoławcza: 4 800 zł 173 Pierścionek z diamentami i rubinem 174 lata 1940-te Pierścionek z rubinem i diamentami złoto pr. ok. 0,580 (oprawa kamienia w srebrze), m. 2,49 g 5 diamentów łącznie ok. 0,33 ct, 2 poł. XX w. VVS-SI2-P2/F-J rubin ok. 0,65 ct złoto pr. 0,750, m. 2,60 g 20 diamentów łącznie ok. 0,15 ct, cena wywoławcza: 1 800 zł SI/I-J, nowy szlif rubin ok. 0,60 ct cena wywoławcza: 950 zł 175 Pierścionek-obrączka z rubinami 2 poł. XX w. złoto pr. ok. 0,585, m. 2,16 g 5 brylantów łącznie ok. 0,15 ct, SI/K-L, nowy szlif 6 rubinów łącznie ok. 0,22 ct cena wywoławcza: 1 200 zł 72 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 176 Pierścionek z rubinami 1995 r. złoto pr. 0,750, m. 12,54 g 2 rubiny łącznie ok. 1,10 ct napis Cartier 177 cena wywoławcza: 3 200 zł Pierścionek z szafirami 1995 r. złoto pr. 0,750, m. 12,20 g, 2 szafiry łącznie ok. 1,10 ct napis Cartier cena wywoławcza: 3 000 zł 178 Pierścionek-obrączka współczesny dwukolorowe złoto pr. 0,585, m. 8,79 g cena wywoławcza: 800 zł 179 Pierścionek złoty – ażurowy 2 poł. XX w. białe złoto pr. 0,585, m. 4,34 g cena wywoławcza: 700 zł AU KCJA VARIA ( 8) 73 180 Pierścionek z brylantem 2 poł. XX w. białe złoto pr. ok. 0,750, m. 4,67 g brylant ok. 0,70 ct, P2/H cena wywoławcza: 5 200 zł 181 Pierścionek z brylantami współczesny białe złoto pr. 0,585, m. 3,62 g 23 brylanty łącznie ok. 0,60 ct, SI-P1/H-I, nowy szlif cena wywoławcza: 2 200 zł 182 Pierścionek z diamentami 2 poł. XX w. białe złoto pr. 0,750, m. 3,09 g 10 diamentów łącznie 0,55 ct, VS/H, nowy szlif cena wywoławcza: 4 200 zł 183 Pierścionek z brylantem Art Déco, lata 1920-40. złoto pr. ok. 0,585 (obrączka) i 0,750 (oprawa kamienia), m. 1,36 g brylant ok. 0,10 ct, SI/H, stary szlif 4 diamenty „rauty” łącznie ok. 0,02 ct cena wywoławcza: 950 zł 74 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 184 Bransoleta z brylantami poł. XX w. białe złoto pr. ok. 0,750, m. 50,58 g 45 brylantów łącznie ok. 2,2–2,3 ct, VS-SI-P/K-M cena wywoławcza: 13 500 zł 185 Bransoleta z brylantami 2 poł. XX w. białe złoto pr. 0,585, m. 30,67 g 252 brylanty łącznie ok. 8,00 ct, P2-P3/ I-J, nowy szlif cena wywoławcza: 15 000 zł 186 Bransoletka z brylantami 2 poł. XX w. złoto pr. ok. 0,585, m. 22,75 g 62 brylanty łącznie ok. 3,00 ct, P1-P2-P3/O-P cena wywoławcza: 6 500 zł AU KCJA VARIA ( 8) 75 187 Broszka „gwiazda” 2 poł. XIX w. złoto pr. ok. 0,500 (oprawa srebrna), m. 8,56 g 16 brylantów łącznie ok. 1,12 ct, 188 SI-P1/I-J, stary szlif rubin syntetyczny Wisiorek „gwiazda” cena wywoławcza: 4 400 zł kon. XIX w. złoto pr. ok. 0,500, m. 5,72 g 6 brylantów łącznie ok. 0,30 ct, P1/I-J, stary szlif rubin syntetyczny cena wywoławcza: 1 800 zł 189 Pierścionek z ametystami współczesny złoto pr. 0,585, m. 8,45 g 6 diamentów łącznie 0,15 ct, SI-P1/K-L ametysty łącznie ok. 13,20 ct cena wywoławcza: 3 400 zł 190 Broszka z ametystem lata 1920–1930 złoto pr. ok. 0,580, m. 5,60 g ametyst ok. 8,50 ct cena wywoławcza: 950 zł 76 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 191 192 Wisiorek z diamentami pocz. XX w. Wisiorek z brylantami złoto pr. ok. 0,750 (oprawa kamienia 2 poł. XX w. platyna pr. 0,950), m. 2,64 g brylant ok. 0,06 ct, SI/H, stary szlif 17 niepełnych rozet diamentowych platyna (pr. 0,950), m. 3,68 g 13 brylantów łącznie 0,30 ct, VS-SI/H, nowy szlif łącznie ok. 0,14 ct cena wywoławcza: 1 800 zł cena wywoławcza: 1 200 zł 193 Pierścionek z brylantem 1 poł. XX w. złoto pr. ok. 0,580 (oprawa kamienia w srebrze), m. 3,60 g brylant ok. 0,85 ct, P1/J-K 2 rozety diamentowe cena wywoławcza: 9 000 zł 194 Broszka z brylantami i perłami lata 1940–1950 złoto pr. 0,585 (oprawa kamieni srebrna), m. 12,72 g 66 brylantów łącznie ok. 1,90 ct, P1-P2/I-J, stary szlif 2 perły hodowlane, śr. 9,00–7,20 mm cena wywoławcza: 6 000 zł AU KCJA VARIA ( 8) 77 195 196 Broszka z miniaturą Sekretnik 2 poł. XIX w. biedermeier, kon. XIX w. złoto pr. 0,585, srebrne zapięcie, m. 5,74 g metal pozłacany pr. 0,500, porcelana ręcznie malowana (miejscowe m. 5,44 g wytarcia malatury) czarna emalia cena wywoławcza: 1 200 zł cena wywoławcza: 600 zł 197 Wisior z wizerunkiem Rzymianina pocz. XX w. metal pozłacany (elementy pr. 0,200–0,400), m. 13,60 g profil Rzymianina rzeźbiony w onyksie cena wywoławcza: 300 zł 198 Obrączka złota 199 Pierścionek z diamentem 2 poł. XIX w. 2 poł. XX w. złoto pr. 0,585, masa 6,33 g cena wywoławcza: 900 zł złoto pr. 0,585, m. 3,92 g diament ok. 0,40 ct, P1/K-L, rozeta emalia czarna cena wywoławcza: 1 800 zł 78 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 200 Komplet biżuterii biedermeier Rosja, poł. XIX w. kolczyki i brosza złoto pr. „56” zołotników (0,585) drobne perełki, emalia kobaltowa, m. łączna 18,80 g zachowane oryginalne etui cena wywoławcza: 7 000 zł 201 Bransoleta złota z perłami biedermeier, XIX w złoto pr. 0,585, m. 16,69 g perły cena wywoławcza: 2 600 zł AU KCJA VARIA ( 8) 79 202 Wisior z kwarcem współczesny złoto pr. 0,585, m. 35,90 g, dł. ok. 4,5 cm kwarc ok. 82 ct, kaboszon 203 cena wywoławcza: 3 600 zł Pierścień z prehnitem i żółtymi szafirami współczesny złoto pr. ok. 0,585, m. 17,11 g prehnit ok. 45,00 ct, kaboszon 9 szafirów łącznie ok. 1,10 ct cena wywoławcza: 4 800 zł 205 204 Pierścień z kwarcem i żółtymi szafirami współczesny złoto pr. 0,585, m. 27,01 g kwarc ok. 68 ct, szlif kaboszonowy 4 szafiry łącznie ok. 0,30 ct, szlif fasetowy cena wywoławcza: 4 000 zł 80 Wisior z prehnitem, perłami i diamentami współczesny złoto pr. ok. 0,585, m. 15,06 g, dł. ok. 4,5 cm prehnit ok. 21 ct, kaboszon 6 pereł hodowlanych, śr. 5,50 mm 7 diamentów rautów łącznie ok. 0,07 ct, P1/I-J cena wywoławcza: 3 600 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 206 Pierścień z ametystem, perydotami i żółtymi szafirami współczesny złoto pr. ok. 0,585, m. 19,86 g 207 ametyst ok. 9,00 ct, szlif cejloński 4 perydoty (oliwiny) łącznie ok. 8,00 ct Wisior z perydotami 4 szafiry żółte łącznie ok. 0,10 ct, rauty współczesny cena wywoławcza: 4 400 zł złoto pr. ok. 0,500 (oprawa kamieni) i ok. 0,585 (w zawieszeniu), m. 10,40 g, dł. ok. 4,5 cm 6 perydotów (oliwinów) łącznie ok. 34,00 ct, szlif cejloński cena wywoławcza: 5 800 zł 208 Pierścień z perydotem i żółtymi szafirami współczesny złoto pr. ok. 0,585, m. 12,75 g perydot (oliwin) ok. 10,00 ct, szlif cejloński 10 szafirów łącznie ok. 4,50 ct, szlif cejloński cena wywoławcza: 6 000 zł 209 Wisior z kunzytami i rubinami współczesny złoto pr. ok. 0,585, m. 12,77 g, dł. 5 cm 3 kunzyty (odmiana jubilerska spodumenu) łącznie ok. 25,00 ct, szlif fasetowy 6 rubinów łącznie ok. 0,40 ct cena wywoławcza: 6 000 zł AU KCJA VARIA ( 8) 81 210 Serwis do kawy i herbaty Alessandria, Włochy, lata 1934–1944 w zestawie: dzbanek do kawy, dzbanek do herbaty, mlecznik, cukiernica srebro p. 800, waga 2070 g; wys. 12–25 cm cena wywoławcza: 4 800 zł 211 Serwis do kawy i herbaty Dania, proj. C.M. Cohr-Fredericia (1893–1937) w zestawie: dzbanek do kawy, dzbanek do herbaty, mlecznik, cukiernica srebro pr. ok. 826, waga 1636 g wys. 9–25 cm cena wywoławcza: 3 800 zł 212 Serwis kawowy Włochy, Alessandria, firma Ricci & C. Sp. A (?) II połowa XX w. w zestawie: dzbanek do kawy, mlecznik, cukiernica srebro p. 800, waga 919 g wys. 17–26 cm cena wywoławcza: 3 200 zł 82 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 213 Serwis do kawy i herbaty Alessandria, Włochy, lata 1934–1944 w zestawie: dzbanek do kawy, dzbanek do herbaty, mlecznik, cukiernica srebro p. 800, waga 1100 g wys. 11,5–23,5 cm cena wywoławcza: 3 200 zł 214 Zestaw do kawy i herbaty XX w. w zestawie: dzbanek do kawy, dzbanek do herbaty, mlecznik, cukiernica, taca srebro p. 0,800, waga 2876 g wym.: 11–20 cm, dług. tacy 50 cm cena wywoławcza: 12 000 zł AU KCJA VARIA ( 8) 83 215 Kieliszki Rosja, Kijów, spadkobiercy Israela E. Zakhodera, lata 1908–1926 w zestawie 5 sztuk, srebro grawerowane p. 84 złotników (875), waga 215 g wewnątrz złocone; wys. 6,5 cm cena wywoławcza: 950 zł 216 Serwis do herbaty Londyn – Sheffield, William Hutton & Sons Ltd, 1905 r. w zestawie: dzbanek do herbaty, mlecznik, cukiernica srebro p. 925, wewnątrz złocone, waga 549 g wys. 6–11 cm 217 cena wywoławcza: 1 900 zł Cukiernica Belgia, Bruksela, lata 1831-1868 srebro pr. „2” (875), waga 520 g wys. 14,5 cm cena wywoławcza: 1 900 zł 218 84 219 Cukiernica Cukiernica II poł. XX w. Francja, po 1938 r. srebro p. 0,800, waga 137 g srebro p. 950, waga 412 g wys. 14 cm wys. 16,5 cm cena wywoławcza: 500 zł cena wywoławcza: 1 800 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 220 Naczynie do musztardy w stylu empire Francja, Paryż, lata 1809–1819 srebro p. 950, waga 176 g 221 wys. 12,5 cm wkład ze szkła kobaltowego Filiżanka ze spodkiem cena wywoławcza: 1 600 zł Paryż, Société Parisienne d’Orfévrerie, lata 1910–14 srebro p. 950, waga 301 g wewnątrz złocona, średnica spodka 15 cm cena wywoławcza: 1 600 zł 222 Filiżanka ze spodkiem Paryż, Charles Barrier lata 1905–1923 srebro p. 950, waga 127 g śr. spodka 12 cm cena wywoławcza: 950 zł 223 Filiżanka ze spodkiem Francja, po 1838 r. srebro p. 950, waga 301 g wewnątrz złocona, średnica spodka 15 cm cena wywoławcza: 1 600 zł 224 Zestaw sreber Niemcy, około 1939 r. w zestawie: mlecznik, cukiernica, taca srebro p. 800, waga 503 g na spodzie tacy wygrawerowany napis: Mama, 25 März 1939. cena wywoławcza: 1 400 zł AU KCJA VARIA ( 8) 85 225 Taca Niemcy, po 1888 r. srebro p. 800, waga 984 g średnica: 36,5 cm cena wywoławcza: 2 400 zł 226 Taca Niemcy, po 1888 r. srebro p. 800, waga 1088 g wym. 48 × 32 cm cena wywoławcza: 2 800 zł 227 Taca Niemcy, po 1888 r. srebro p. 800, waga 1388 g wym. 50 × 37,5 cm cena wywoławcza: 3 600 zł 86 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 229 228 Kandelabr Portugalia, Porto, po 1938 r. srebro p. 833, waga 1892 g wys. 44 cm Kandelabr Hanau (?), XIX/XX w. srebro p. 800, waga 1371 g wys. 47 cm cena wywoławcza: 8 000 zł cena wywoławcza: 6 500 zł AU KCJA VARIA ( 8) 87 230 Sztućce środka stołu do ryb Paryż, Olier&Caron, lata 1910–1936 uchwyty srebrne p. 950, ostrza platerowane dług. 25,5–28,5 cm; etui cena wywoławcza: 650 zł 231 Sztućce środka stołu do ryb Paryż, Leontine Compère, ok. 1890 r. uchwyty srebrne p. 950, ostrza platerowane dług. 25,5–27 cm; etui cena wywoławcza: 650 zł 232 Komplet 6.noży do masła Francja, złotnik MJ, po 1838 r. srebro p. 800, rękojeść z kości zwierzęcej etui Albert Freres BALE cena wywoławcza: 650 zł 233 Komplet 12. łyżeczek do kawy Francja, po 1879 r. srebro złocone p. 0,800, waga 248 g etui Horlogerie bijouterie M. Blum Strasbourg cena wywoławcza: 1 600 zł 88 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 234 Szczypce do cukru XX w. srebro p. ok. 800, waga 35 g dług. 15 cm cena wywoławcza: 250 zł 235 Komplet 12. łyżek i widelców XX w. srebro p. 800, waga 2077 g, etui 236 cena wywoławcza: 4 800 zł Szczypce Holandia, 1866 r. srebro p. 833, waga 144 g dług. 31 cm cena wywoławcza: 480 zł 237 Widelec półmiskowy Niemcy, po 1888 r. srebro p. 800, waga 91 g dł. 26,5 cm cena wywoławcza: 350 zł 238 Szczypce Niemcy, po 1888 r. srebro p. 800, waga 60 g dług. 21,5 cm cena wywoławcza: 180 zł AU KCJA VARIA ( 8) 239 Łopatka do tortu Paryż, Joseph Crossard, lata 1900–1920 srebro p. 950, waga 113 g dług. 32 cm cena wywoławcza: 350 zł 89 241 Papierośnica srebrna 240 Polska, lata 1932–1947 Puderniczka z lusterkiem srebro, pr. 2, złoto p. ok. 0,900 Polska, przed 1962 r. (aplikacje), masa łączna 141 g wewnątrz dedykacja: Dzida/30.III.47 r. srebro pr. 3, waga całkowita: 210 g wym: 8 × 10,5 cm wewnątrz złocenia oraz dedykacja: Kochanej dzidzi/Genek/15 X 62 cena wywoławcza: 950 zł cena wywoławcza: 550 zł 242 Papierośnica Polska, po 1932 r. srebro p. 3 (800), waga 119 g wym. 7,8 × 11 cm złotnik o inicjałach K.M. wewnątrz złocenia i dedykacja cena wywoławcza: 550 zł 243 Para lamp XX w. podstawy srebrne p. 925, wys. 47 cm abażur materiałowy cena wywoławcza: 2 900 zł 90 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 244 Patera Tiffany&Company, Nowy Jork, II poł. XX w. srebro sterling, waga 349 g na spodzie: TIFFANY&Co/MARKERS/ STERLING/24076 wys. 9 cm, śred. ok. 16 cm cena wywoławcza: 1 800 zł 245 Patera Tiffany&Company, Nowy Jork, II poł. XX w. srebro sterling, waga 363 g na uchwycie: TIFFANY&Co/MARKERS/ STERLING/24076 wys. 9 cm, śred. ok. 16 cm cena wywoławcza: 1 800 zł 246–248 Paterki Tiffany&Company, Nowy Jork, II poł. XX w. srebro sterling, waga 127–129 g na uchwycie: TIFFANY&Co/MARKERS/ STERLING/22885 dług. 15 cm cena wywoławcza: 950 zł/sztukę AU KCJA VARIA ( 8) 91 249 Łopatka Warszawa, Fraget, początek XX w. metal srebrzony, dług. 32 cm cena wywoławcza: 80 zł 250 Serwis do kawy i herbaty w stylu Art Deco II ćw. XX w. w zestawie: dzbanek do kawy, dzbanek do herbaty, mlecznik, cukiernica plater, wys. 9-20 cm cena wywoławcza: 600 zł 251 Komplet sztućców deserowych Justus Brenger & Co, Solingen, 1 poł. XX w. w zestawie: łopatka do tortu, łyżeczka do cukru, 6 widelczyków do ciasta metal srebrzony, dekoracja ażurowym motywem róży cena wywoławcza: 160 zł 92 252 Cukiernica Francja, po 1838 r. metal srebrzony, wym. 8 × 12 × 10 cm cena wywoławcza: 150 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 253 Komplet kieliszków II poł. XX w. w zestawie 6 sztuk szkło bezbarwne, oprawa srebrna, p. 835 wys. 7,5 cm cena wywoławcza: 250 zł 254 Karafka Niemcy, po 1888 r. szkło bezbarwne, szlifowane, okucie srebrne p. 835, korek platerowy wys. 24,5 cm cena wywoławcza: 450 zł 255 Komplet kieliszków do koniaku II poł. XX w. w zestawie 6 sztuk szkło bezbarwne, srebro p. 925 wys. 10,5 cm cena wywoławcza: 450 zł 256 Koszyk II poł. XX w. szkło bezbarwne, szlifowane srebro p. 800 wys. 23 cm 257 Kałamarz II poł. XX w. metal srebrzony, szkło bezbarwne wys. 15 cm cena wywoławcza: 550 zł cena wywoławcza: 350 zł AU KCJA VARIA ( 8) 93 258 Zestaw 5. kieliszków XX w. szkło bezbarwne, fioletowe, szlifowane trawione wys. 18,5 cm cena wywoławcza: 360 zł 259 Zestaw 6. kieliszków XX w. szkło bezbarwne, zielone szlifowane, trawione wys. 19 cm cena wywoławcza: 1 100 zł 261 Kieliszek 260 Kieliszek XIX/XX w. szkło bezbarwne, trawione XIX/XX w. szkło bezbarwne, trawione wys. 15,7 cm cena wywoławcza: 390 zł wys. 15,7 cm cena wywoławcza: 390 zł 94 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 262 Wazon 2 poł. XX w. szkło bezbarwne, mleczne kobaltowe; wys. 28,5 cm cena wywoławcza: 500 zł 263 Wazon Zwiesel, Niemcy, 1976 r. szkło warstwowe, bezbarwne czarno-szare i białe wys. 19 cm 264 cena wywoławcza: 650 zł Wazon Kajakarz Bohemia, lata 30-te XX w. szkło bezbarwne, szlifowane wys. 23,5 cm cena wywoławcza: 680 zł 265 Wróbel Rene Lalique, Francja, 2 poł. XX w. szkło bezbarwne satynowane sygn. na spodzie: Lalique France; wys. 8 cm, dł. 11 cm cena wywoławcza: 450 zł AU KCJA VARIA ( 8) 95 266 Wazon 2 po. XX w. szkło zielonkawe, dekorowane pęcherzami powietrza; wys. 28 cm cena wywoławcza: 350 zł 267 Wazon Glasfabrik Elisabeth, Kostany/k. Teplic, lata 1900-1905 szkło opalowe białe powlekane szkłem opalowym różowym, bezbarwnym, iryzujące dekoracja w postaci nieregularnie nałożonych szklanych nitek w kolorach różowym i zielonym wys. 24,5 cm cena wywoławcza: 1 300 zł 268 Wazon „Paw” Erwin Eisch, Frauenau, lata 70. XX w. szkło warstwowe; oryginalna nalepka, wys. 23 cm cena wywoławcza: 750 zł 96 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 269 Wazon Legras & Cie Verreries de Saint-Denis, ok. 1910 r. szkło bezbarwne powlekane szkłem opalowym białym, farby emaliowe w kolorze błękitu; dekoracja motywami żaglówek na rzece i wiejskiego pejzażu z młynami wys. 15,3 cm, dł. 27 cm cena wywoławcza: 1 300 zł 270 Wazon Józefina, Szklarska Poręba, 1 poł. XIX w. szkło powlekane białą emalią, złocenia wys. 42,5 cm cena wywoławcza: 1 400 zł 271 Wazon Emile Galle, Nancy, koniec XIX w. szkło żółtawe, trawione, malowane emaliami; dekoracja floralna; na brzuścu sygnatura: Galle; zeszlifowana szyja; wys. 29,5 cm cena wywoławcza: 3 000 zł AU KCJA VARIA ( 8) 97 272 Zestaw talerzy i półmisków Miśnia, XIX–XX w. w zestawie: 2 salaterki (śr. 18 cm), 7 talerzy głębokich (śr. 23,5 cm), 2 półmiski (mały – wym. 23,5 × 15,5 cm; duży – 61,5 × 30 cm); zdobienia scenami rodzajowymi; porcelana, malatury naszkliwne, złocenia cena wywoławcza: 450 zł 273 Patera ażurowa wytwórnia Heleny Wolfsohn lata 1880–1907 zdobiona motywem rajskich ptaków; porcelana, malatury naszkliwne, złocenia; wys. 20 cm, śr. 24,5 cm cena wywoławcza: 1 700 zł 98 274 Patera ażurowa Miśnia, lata 1860–1924 zdobiona wzorem cebulowym; porcelana, malatury podszkliwne; wym. 43 × 23 cm cena wywoławcza: 2 200 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 275 Patera z talerzami Miśnia, lata 1860–1924 w zestawie patera (śr. 27,5 cm) oraz 4 talerze (śr. 21 cm); ażurowe kołnierze; porcelana, malatury naszkliwne, złocenia cena wywoławcza: 1 100 zł 276 Półmisek Berlin, lata 1780–1800 zdobiony motywem floralnym; porcelana, malatury naszkliwne; wym. 45 × 35 cm cena wywoławcza: 1 900 zł 277 Talerz dekoracyjny Flora Danica Royal Copenhagen, lata 1980–1984 zdobiony motywem floralnym (Medicago falcata L.); porcelana, malatury naszkliwne, złocenia; śr. 22 cm cena wywoławcza: 350 zł AU KCJA VARIA ( 8) 278 Talerz dekoracyjny Miśnia, XX w. zdobiony reliefowym motywem liści; porcelana, złocenia; śr. 28 cm cena wywoławcza: 700 zł 99 280 Filiżanka do mokki 279 Miśnia, XX w. Filiżanka ze spodkiem porcelana, malatury podszkliwne, złocenia; Miśnia, 1 poł. XX w. porcelana, malatury naszkliwne, złocenia; filiżanka: wys. 5 cm, spodek: śr. 11 cm filiżanka: wys. 6 cm, spodek: śr. 15,5 cm cena wywoławcza: 150 zł cena wywoławcza: 200 zł 281 282 Filiżanka do mokki Filiżanka do mokki Miśnia, lata 1924–1934 XX w. zdobiona motywem róży; porcelana, malatury podszkliwne; filiżanka: wys. 5 cm, spodek: śr. 10,5 cm cena wywoławcza: 150 zł dekoracja w postaci irysów; porcelana malowana kobaltem, malatury podszkliwne i naszkliwne, złocenia; filiżanka: wys. 6,2 cm, spodek: śr. 13 cm cena wywoławcza: 160 zł 283 Filiżanka do kawy Elite Rosenthal, 1932 r. dekoracja szablonowa z motywem rajskiego ptaka; porcelana, złocenia; filiżanka: wys. 5 cm, spodek: śr. 15 cm cena wywoławcza: 150 zł 284 Filiżanka ze spodkiem Bavaria, XX w. zdobiona miniaturą wg obrazu J.H. Fragonarda; porcelana, złocenia; filiżanka: wys. 4,6 cm, spodek: śr. 11,7 cm cena wywoławcza: 150 zł 100 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 285 Wazonik Miśnia, XX w. zdobiony motywem floralnym; porcelana, malatury naszkliwne, złocenia; wys. 14,5 cm cena wywoławcza: 220 zł 286 Dzbanek z pokrywką Miśnia (Serwis Łabędzi), XX w. zdobiony motywem węża morskiego, łabędzi (relief na brzuścu) i ślimaka; porcelana, malatury naszkliwne, złocenia; wys. 24 cm cena wywoławcza: 2 200 zł 287 Serwis do herbaty i kawy dla 11 osób Berlin, XX w. w serwisie: 3 dzbanki (wys. 14–24,5 cm), cukiernica (wys. 10,5 cm), mlecznik (wys. 11 cm), 11 filiżanek (wys. 5,5 cm, śr. spodków 14 cm), 11 talerzyków deserowych (śr. 20 cm); biała porcelana, dekoracja reliefowa cena wywoławcza: 2 600 zł AU KCJA VARIA ( 8) 101 288 Serwis do kawy dla 12 osób Rosenthal, Royal Velvet , XX w. w serwisie: dzbanek (wys. 22 cm), mlecznik (wys. 8,5 cm), cukiernica (wys. 11 cm), 12 filiżanek ze spodkami (wys. 5,5 cm, śr. spodków 15 cm), 12 talerzyków deserowych (śr. 19,5 cm); porcelana, złocenia, zdobienia motywem Fleur-de-lis cena wywoławcza: 950 zł 289 Teryna Miśnia, kon. XIX w. zdobiona motywem róży; porcelana, malatury; wys. 18 cm, szer. 35 cm cena wywoławcza: 950 zł 290 Serwis obiadowy dla 12 osób Rosenthal, Royal Velvet , XX w. w serwisie: waza (wys. 15,5 cm, śr. 22,5 cm), misa (wys. 8,5 cm, śr. 24 cm) sosjerka (wys. 8 cm), 2 półmiski (mniejszy – wym. 24,5 × 32 cm, większy – 28 × 37 cm), 12 talerzy głębokich (śr. 21 cm), 12 talerzy płaskich (śr. 26,5 cm); porcelana, złocenia, zdobienia motywem Fleur-de-lis cena wywoławcza: 1 300 zł 102 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 291 Komplet talerzy deserowych Stockhardt&Schmidt-Eckert, Miśnia, po 1920 r. w komplecie: 6 talerzy (śr. 19 cm) oraz patera (śr. 28 cm), zdobienia motywem kwiatowym; porcelana, złocenia na krawędziach cena wywoławcza: 350 zł 292 293 Wazon Lampa Royal Copenhagen, 1938 r. z przedstawieniem parowca XX w. dekoracja kompozycją kwiatową; oraz mewy (z tyłu) porcelana, porcelana, malatury naszkliwne; wys. 33 cm, śr. wlewu 15 cm wys. 94 cm, śr. abażura – 40 cm cena wywoławcza: 2 200 zł AU KCJA VARIA ( 8) cena wywoławcza: 700 zł 103 295 294 Puzderko Para świeczników Limoges, XX w. Kämmer & Kramer, lata 1946–1953 zdobione miniaturą ze sceną dekoracja w postaci pełnoplastycznych rodzajową i ornamentem floralnym; różyczek; porcelana, złocenia; porcelana, wys. 10,5 cm wys. 7,5 cm cena wywoławcza: 390 zł cena wywoławcza: 350 zł 296 Tabakierka Francja (?), 2 poł. XIX w. zdobiona kompozycjami kwiatowymi; porcelana, malatury podszkliwne i naszkliwne; wym. 3 × 4,3 × 4,3 cm cena wywoławcza: 400 zł 297 Para świeczników Plaue, XX w. dekoracja w postaci pełnoplastycznych różyczek; porcelana, złocenia; wys. 7 cm cena wywoławcza: 350 zł 298 Półmisek Kuzniecow, lata 1889–1900 porcelana szkliwiona, złocenia; dł. 18 cm cena wywoławcza: 50 zł 104 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 299 Figurka – putto z muszlą XX w. porcelana, malatury podszkliwne; wys. 11,5 cm cena wywoławcza: 300 zł 300 Figurka – putto z girlandą XX w. porcelana, malatury podszkliwne; wys. 12 cm cena wywoławcza: 300 zł 301 Figurka – kot syjamski Royal Copenhagen, lata 1974–1978 porcelana, malatury podszkliwne; wys. 19 cm cena wywoławcza: 450 zł 302 Figurka – dziewczynka z kaczkami Rosenthal, proj. A. Caasmann (1886–1968), 1914 r. porcelana, malatury podszkliwne; wys. 13 cm cena wywoławcza: 750 zł AU KCJA VARIA ( 8) 105 303 Wazon Sarreguemines, pocz. XX w. dekoracja floralna; fajans szkliwony, złocenia; wys. 22,5 cm cena wywoławcza: 650 zł 304 Kandelabr trójramienny I poł. XX w. zdobiony postacią kobiecą, amorkiem i dekoracją floralną; porcelana, malatury podszkliwne i naszkliwne, złocenia; wys. 45,5 cm cena wywoławcza: 450 zł 305 Para wazonów Royal Dux Bohemia, ok. 1910 r. fajans; wys. 31 cm cena wywoławcza: 800 zł 106 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 306 Talerz dekoracyjny 307 Norymberga, ok. 1712 r. Talerz dekoracyjny zdobiony w lustrze motywem pawia; Hanau lub Frankfurt, ok. 1700 r. fajans, malatury kobaltowe, podszkliwne i naszkliwne; śr. 35,5 cm zdobiony postaciami ludzkimi na tle pejzażu; fajans, malatury kobaltowe, cena wywoławcza: 1 900 zł podszkliwne, puklowanie; śr. 34,5 cm cena wywoławcza: 1 500 zł 308 Wazonik I poł. XX w. kamionka ręcznie malowana; wys. 20,5 cm cena wywoławcza: 150 zł 310 309 Kufel z pokrywą Schrezheim, XVIII/XIX w. zdobiony kompozycją kwiatową; fajans, malatury naszkliwne; pokrywa cynowa z grawerunkiem: J.B.K/No. 3; wys. 22 cm cena wywoławcza: 950 zł AU KCJA VARIA ( 8) Kufel z pokrywą Schrezheim, II poł. XVIII w. zdobiony ornamentem geometrycznym i floralnym; fajans ręcznie malowany, pokrywa cynowa z dekoracją i napisem w otoku: Er gibet Allen mit Wolgefallen; wys. 23 cm cena wywoławcza: 600 zł 107 311 312 Talerz dekoracyjny nr 15, Rosenthal Studio Line Talerz dekoracyjny nr 6, Rosenthal Studio Line proj. Ivan Rabuzin (1921–2008), 1979 r. proj. Hans Werner Henze (1926–2012), 1975 r. śr. 30 cm, edycja limitowana: nr 0213/5000 śr. 26 cm, edycja limitowana: nr 1115/5000 zaprojektowany z okazji 100-lecia istnienia firmy Rosenthal napis: (der junge Lord) bleibe guter Geist Euch hold cena wywoławcza: 450 zł oryginalne opakowanie cena wywoławcza: 450 zł 314 313 Talerz dekoracyjny nr 17, Rosenthal Studio Line Talerz dekoracyjny nr 19, Rosenthal Studio Line proj. Paul Wunderlich (1927–2010), 1983 r. proj. Ernst Fuchs (1930–2010), 1981 r. śr. 26 cm, edycja limitowana: 1561/5000 śr. 26 cm, edycja limitowana: nr 0391/5000 der Krieg, Herr Clausewitz! Paul Wunderlich 1982 oryginalne opakowanie oryginalne opakowanie cena wywoławcza: 450 zł cena wywoławcza: 450 zł 108 napis na odwrocie: Der Friede ist der Vater aller Dinge- nicht S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 315 Talerz dekoracyjny nr 18, Rosenthal Studio Line proj. Otto Herbert Hajek (1927–2005), 1982 r. śr. 26 cm, edycja limitowana: nr 0459/5000 napis: Farbwege durchdringen das Leben oryginalne opakowanie cena wywoławcza: 450 zł 316 Talerz dekoracyjny nr 5, Rosenthal Studio Line proj. Max Bill (1908–1994), 1975 r. śr. 26 cm, edycja limitowana: nr 1441/5000 napis: Ohne Anfang ohne Ende oryginalne opakowanie cena wywoławcza: 450 zł 317 318 Talerz dekoracyjny nr 16, Rosenthal Studio Line Talerz dekoracyjny nr 3, Rosenthal Studio Line proj. Otmar Alt (ur. 1940), 1979/80 r. proj. Eugen Gomringer (ur. 1925), 1974 r. śr. 26 cm, edycja limitowana: nr 1336/5000 śr. 26 cm, edycja limitowana: nr 2963/5000 napis: Kunst heißt Zeichen setzen napis: Der einfache Weg ist einfach der Weg oryginalne opakowanie oryginalne opakowanie cena wywoławcza: 450 zł cena wywoławcza: 450 zł AU KCJA VARIA ( 8) 109 319 Popielniczka, Rosenthal proj. James Rizzi, 1995 r. wym. 11,5 × 11,5 cm z limitowanej edycji Philip Morris 2000 cena wywoławcza: 350 zł 320 Popielniczka, Rosenthal proj. Brigitte Doege, 1998 r. wym. 9 × 9 cm z limitowanej edycji Philip Morris 2000 cena wywoławcza: 350 zł 321 Popielniczka, Rosenthal proj. Yang, 1999 r. wym. 9 × 9 cm z limitowanej edycji Philip Morris 2000 cena wywoławcza: 350 zł 322 Popielniczka, Rosenthal proj. Tadashi Asoma, 1996 r. wym. 9 × 9 cm z limitowanej edycji Philip Morris 2000 cena wywoławcza: 350 zł 110 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 323 Popielniczka, Rosenthal proj. Susan Fateh 1997 r. wym. 9 × 9 cm z limitowanej edycji Philip Morris 2000 cena wywoławcza: 350 zł 324 Popielniczka, Rosenthal, proj. Christian Attersee, 1994 r. wym. 11,5 × 11,5 cm z limitowanej edycji Philip Morris 2000 cena wywoławcza: 350 zł 325 Popielniczka, Rosenthal proj. M. Morandini, 1993 r. wym. 11,5 × 11,5 cm z limitowanej edycji Philip Morris 2000 cena wywoławcza: 350 zł 326 Popielniczka, Rosenthal proj. Stella, 2000 r. wym. 9 × 9 cm z limitowanej edycji Philip Morris 2000 cena wywoławcza: 400 zł AU KCJA VARIA ( 8) 111 327 Misa z uchwytami XVIII w. cyna odlewana, rytowana, lutowna wys. 5,5 cm, śred. 22,5 cm cena wywoławcza: 350 zł 328 Misa z uchwytami XVIII w. cyna odlewana, rytowana, lutowna na spodzie rytowane inicjały E.B.F wys. 6,4 cm, śred. 26 cm cena wywoławcza: 350 zł 329 Kubek secesyjny pocz. XX w. cyna srebrzona, wys. 11 cm cena wywoławcza: 90 zł 112 330 Kufel Niemcy, XIX w. cyna, dekoracja trawiona wys. 26,5 cm cena wywoławcza: 400 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 331 Lustro II poł. XIX w. drewno, lustro fazowane wym. 90 × 102 cm cena wywoławcza: 1 900 zł 332 Ryton z rogu bawolego II poł. XIX w. postawa w formie myśliwego; stop metali, róg bawoli wys. ok. 72 cm cena wywoławcza: 3 800 zł 333 Model żaglowca I poł. XX w, drewno, tkanina wys. ok. 80 cm, dług. ok. 70 cm cena wywoławcza: 1 200 zł AU KCJA VARIA ( 8) 113 334 Para świeczników brąz patynowany, częściowo złocony wys. 22,5 cm 335 cena wywoławcza: 900 zł Lampa XX w. mosiądz patynowany, 3 punkty świetlne wys. 68,5 cm cena wywoławcza: 1 000 zł 337 336 Stolik w stylu Ludwika XV drewno złocone wys. 68 cm, blat: 43 × 56 cm cena wywoławcza: 900 zł 114 A.Thorburn XX w. Orzeł odlew mosiężny, postument marmurowy u dołu wyryte: A.Thorburn wys. 31 cm cena wywoławcza: 250 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 338 Chłopiec z żabką kon. XIX w, brąz, cokół marmurowy wys. 16 cm (z cokołem) cena wywoławcza: 950 zł 339 Chłopiec, M. Frank XIX/XX w. brąz, cokół marmurowy sygn. z tyłu: M.Frank wys. 12,5 cm cena wywoławcza: 500 zł 340 Głowa niewolnika wg Michała Anioła odlewnia Ferdinand Barbedienne brąz, sygn. z tyłu: F. BARBEDIENNE. FONDEUR, okrągły wycisk, z przodu napis: ESCLAVE PAR MICHEL ANGE; wys. 44 cm cena wywoławcza: 2 000 zł AU KCJA VARIA ( 8) 115 341 Lampa Niemcy, J. Abschlag, 1 ćw. XX w. brąz patynowany, szkło marmurkowe sygn. u dołu: J. Abschlag wys. 71 cm, szer. 25 cm, głęb. 23 cm cena wywoławcza: 7 000 zł 342 Zegar z figurami koni Wiedeń, wytwórnia Friederich Goldscheider (1892-1938 )? stop metali, na odwrocie znak wytwórni oraz napis REPRODUCTION/ RESERVEE; 3367/39/25 wys. 38 cm, szer. 37,5 cm, gł. 18 cm cena wywoławcza: 2 800 zł 116 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 343 Rzymianka II połowa XIX w. brąz, podstawa granitowa wys. 69 cm (z cokołem) cena wywoławcza: 1 000 zł AU KCJA VARIA ( 8) 117 REGUL AMIN AUKCJI 1. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki lub inne obiekty kolekcjonerskie zgłoszone do sprzedaży komisowej przez 8. Cena wywoławcza jest zarazem ceną minimalną, poniżej której SDA nie może sprzedać obiektu. komitentów bądź stanowiące własność Domu Aukcyjnego. Zgodnie z oświadczeniami powierzone obiekty stanowią ich 9. Do kwoty wylicytowanej Dom Aukcyjny dolicza opłatę aukcyjną własność, bądź też mają oni prawa do rozporządzania nimi, w wysokości 18%. Kwota wylicytowana wraz z opłatą aukcyj- a ponadto nie są one objęte jakimkolwiek postępowaniem ną zawiera podatek od towarów i usług VAT. Dom Aukcyjny sądowym i skarbowym. wystawia faktury VAT marża. 2. Aukcja jest prowadzona zgodnie z polskimi przepisami prawnymi przez osobę upoważnioną zwaną dalej Aukcjonerem. 10. Kupujący jest zobowiązany do zapłaty należności za wylicytowane obiekty w terminie 14 dni od dnia aukcji. Dom Aukcyjny będzie uprawniony do naliczenia odsetek ustawowych za 3. Aukcjoner ma prawo do dowolnego rozdzielania lub łączenia obiektów oraz do ich wycofania z licytacji bez podania przyczyn. okres opóźnienia w zapłacie. Wszystkie transakcje zawierane są w polskich złotych. Na specjalne życzenie po wcześniejszym uzgodnieniu, Dom Aukcyjny może przyjąć wpłatę w: 4. Opisy zawarte w katalogu aukcji mogą być uzupełnione lub euro, dolarach albo funtach brytyjskich. Przeliczenie będzie zmienione przez Aukcjonera lub osobę przez niego wskazaną następowało po dziennym kursie średnim Narodowego Banku przed rozpoczęciem licytacji. Polskiego powiększonym o 3%. 5.Do uczestnictwa w licytacji upoważniają tabliczki z nume- 11. W razie opóźnienia nabywcy w zapłacie, Dom Aukcyjny po rami aukcyjnymi, które można otrzymać przy stanowisku bezskutecznym upływie dodatkowo wyznaczonego terminu na rejestracyjnym po wypełnieniu formularza udziału w aukcji. zapłatę, może odstąpić od umowy z nabywcą. Pracownik Domu Aukcyjnego dokonujący rejestracji ma prawo poprosić o dokument potwierdzający tożsamość 12. Własność wylicytowanego obiektu przechodzi na nabywcę osoby rejestrowanej. Tabliczkę z numerem aukcyjnym należy z chwilą zapłaty pełnej ceny powiększonej o opłatę aukcyjną. zwrócić bezpośrednio po zakończeniu aukcji, a w przypadku Odbiór wylicytowanych obiektów jest możliwy po dokonaniu zakupu odebrać potwierdzenie zawartych transakcji. pełnej zapłaty. 6. Dom Aukcyjny może reprezentować klienta na podstawie „zlecenia licytacji” (formularz dostępny w katalogu, w siedzi- 13. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne oraz wady prawne zakupionych obiektów. bie SDA oraz na stronie internetowej www.sda.pl). W przypadku zlecenia licytacji z limitem, SDA dokłada wszelkich starań, by zakupić obiekt w możliwie najniższej cenie. Na podstawie formularza możliwe jest także licytowanie przez telefon. 7. O wysokości postąpienia decyduje Aukcjoner. Zakończenie licytacji obiektu następuje w momencie uderzenia młotkiem przez Aukcjonera i jest równoznaczne z zawarciem umowy kupna – sprzedaży między SDA a licytantem, który zaoferował najwyższą kwotę. W razie zaistnienia sporu w trakcie licytacji Aukcjoner rozstrzyga spór lub ponownie przeprowadza licytacje obiektu. TABELA POSTĄPIEŃ: cena postąpienia 0 – 500 10 zł 500 – 1 000 50 zł 1 000 – 2 000 100 zł 2 000 – 5 000 200 zł 5 000 – 10 000 500 zł od 10 000 1000 zł Z L E C E N I E L I C Y TA C J I Sopocki Dom Aukcyjny ul. Boh. Monte Cassino 43 81-768 Sopot tel. 58 550 16 05 fax 58 342 44 58 [email protected] AUKC JA VARIA (8 ) 17 października 2015 (sobota), godz. 17.00 Szanowni Klienci, zachęcamy do składania pisemnych ofert w celu wzięcia udziału w aukcji. Możliwa jest także licytacja telefoniczna. Prosimy czytelnie wypełnić kartę zlecania i dostarczyć ją (osobiście, przesłać pocztą, faksem lub e-mailem) do siedziby SDA nie później niż 24 godziny przed rozpoczęciem licytacji. ___________________________________________________________________________________________________________________ imię i nazwisko ___________________________________________________________________________________________________________________ dokładny adres ________________________________________ telefon, fax, e-mail ____________________ NIP (dla firm) ____________________________________________ numer dokumentu tożsamości SDA gwarantuje poufność danych osobowych. Proszę o licytację następujących pozycji: Nr pozycji w katalogu tytuł Maksymalna oferowana kwota lub licytacja telefoniczna Zlecenie licytacji z limitem SDA będzie reprezentował w licytacji Nabywcę do podanej kwoty, gwarantując jednocześnie nabycie obiektu za najniższą możliwą kwotę. Zgadzam się na podniesienie oferowanej kwoty o: … % w przypadku wystąpienia innego zlecenia o tej samej wysokości. Zlecenie telefoniczne W przypadku zlecenia licytacji telefonicznej prosimy o podanie numeru telefonu aktualnego w czasie aukcji. Pracownicy SDA połączą się z Państwem chwilę przed rozpoczęciem licytacji wybranych obiektów. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości wzięcia udziału w licytacji telefonicznej w przypadku problemów z uzyskaniem połączenia z podanym numerem. _____________________________ numer Państwa telefonu do licytacji Ja niżej podpisany/a oświadczam, że: Zapoznałem się i akceptuję wszystkie postanowienia Regulaminu Aukcji zawarte w niniejszym katalogu aukcyjnym. W szczególności zobowiązuję się do zapłacenia wylicytowanej kwoty wraz z doliczoną opłatą aukcyjną w ciągu 14 dni od terminu aukcji. Zgadzam się na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez Dom Aukcyjny w celach koniecznych do realizacji niniejszego zlecenia. _________________________________ Imię i nazwisko ________________________ data, podpis Budda Sakjamuni, SinoTybet, XVIII w. brąz złocony, blacha miedziana, wys. 33 cm cena wywoławcza: 24 000 zł SZTUKA AZJI 1 5 PA Ź D Z I ER NIK A 2015 GOD Z. 19. 00 W WARSZAWSKIEJ SIEDZIBIE SOPOCKIEGO DOMU AUKCYJNEGO UL. NOWY ŚWIAT 54/56 TEL. 22 828 96 98, 603 949 00; E-MAIL: [email protected] WYSTAWA PRZ EDAUKCYJNA OD 1 PAŹDZIERNIKA 2015 Rafał Knop, APOLLO 2, 2015 olej, płótno, 95 x 95 cm, sygn. p.d.: KNOP oraz na odwrocie młodasztuka 55 AUKCJA MŁODEJ SZTUKI • 6 LISTOPADA (PIĄTEK) 2015 • GODZ. 17.00 KRAKÓW • SOPOCKI DOM AUKCYJNY • RYNEK GŁÓWNY 43, 31-017 KRAKÓW TEL.: (58) 429 12 17, 739 403 463 • E-MAIL: [email protected] WSZYSTKIE CENY WYWOŁAWCZE 500 ZŁ WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA OD 26 PAŹDZIERNIKA MAREK RADKE XX w yst aw a p o ł ą c zo na ze s pr zedażą 7 –2 8 l i s t o p a da SOPOCKI DOM AUKCYJNY / GALERIA SZTUKI NOWOCZESNEJ UL. BOH. MONTE CASSINO 43 / SOPOT A U KC J A MAP I WIDOKÓW POLSKI, EUROPY, ŚWIATA 25 lat 2 1 listopa da (sobota) 201 5 lat Dom Aukc y jny 25Sopocki Gdańsk, ul. Długa 2/3 Indeks artystów ANISZEWSKI DARIUSZ 99, 102 ANISZEWSKI ZENON KOSSAK KAROL 1 30 95 KOTLARCZYK JÓZEF 66 PANFIL JÓZEF 11 KRCHA EMIL 94 PETUEL RUDOLF 32 PIEKARSKI K. 26 BARANOWSKI HENRYK56, 58, 133, 134, 135 BARTEL BRONISŁAW 64 KRYNICKI NIKIFOR BEMBENISTA JAN 98 KRZYŻAK MIECZYSŁAW BEREZOWSKA MAJA 13, 14 LEKCJA SZERMIERKI BIRO JÓZEF 78 MACIEJEWSKI ZBYSŁAW BOROWSKI WIESŁAW 91 MADEYSKA ARIKA BRZESKI JANUSZ MARIA 128 CHAUVELOT ETIENNE 15, 17 81, 82, 83, 84 CZAPSKI JÓZEF 109, 117 35 DEDERICHS JOSEF DZIERZENCKI EUGENIUSZ 57, 59, 62, 63 Edrene ou Adrianople a l’Orient 145 8, 9 27, 100 90 139 POCHWALSKI KASPER 93 114 PORTRET BENJAMINA CONSTANTA 140 MAJKOWSKI R. 115, 116 PINDEL LUDWIK 129, 130, 131, 132 MAJAKOWSKI KAROL PANEK JERZY 40 KOTHEN CARL VOM BARANOWSKA ALDONA CHLEBOWSKI STANISŁAW PACHEL-SUMERSKI TADEUSZ 96, 104, 105 34 MALARZ NIEOKREŚLONY (XVIII W.) 33 PRZEBINDOWSKI ZDZISŁAW 52 RASMUSSEN C. 31 RITTER MARIA Podniesienie krzyża wg Rubensa 72 MALARZ NIEOKREŚLONY (XIX W.) 141 PRIEBE RUDOLF 53, 108 RUPNIEWSKI JERZY 126 2, 12 RYBKOWSKI TADEUSZ Wenecja – Ponte della Paglia 124 MALARZ NIEOKREŚLONY (II POŁ. XIX W.) SCHLÜTER LOTHAR 60 SCHMAUK CARL 7 Matka Boska Niepokalana 69 SCHMITT G. 47 Ein wanderndes Dorflager (Aul) der Święta Rodzina 70 SCHULTZ-STRADTMANN OTTO 61 Kundorowskischen Tataren in der Święty Jerzy 71 SKITALCEW EUGENIUSZ 43 STAŃKO LESZEK 25 EIBISCH EUGENIUSZ 85, 86, 87, 88 Nogayischen Steppe 144 MALARZ NIEOKREŚLONY (I POŁ. XX W.): EISLER GEORG 92 Martwa natura z kwiatami, 1949 r. 21 STAŃKO MICHAŁ 24 EJSMONT MIROSŁAW 44 Dzieci w lesie 30 STORM PAUL 37 ERB ERNO 23 MALARZ NIEOKREŚLONY (XX W.) GAŁEK STANISŁAW 55 Pejzaż ze śluzą 46 Martwa natura z jabłkami 74 TOBIASZ Słoneczniki 75 TRAMECOURT DANIEL JERZY DE 97 GASIŃSKI JAN 49, 50, 51, 54 GRAF GERHARD 38 HAJDUKIEWICZ LUDWIK MATEUSZ 20 SZEKELY F. Strumień w lesie Uliczka Heliogabalus i Aleksandria XVIII w. 146 HOFMAN WLASTIMIL 67 125 MALCZEWSKI JACEK 3 79 MALINOWSKI ANDRZEJ 127 WACKER P.H. (?) MATTHÄUS MERIAN STARSZY 143 WEISS WOJCIECH JANKOWSKI M. 103 MISKY LUDWIK 112 WIEDMAN H. (?) 101 MROZIŃSKI JAN 5, 6, 76, 77 MÜHLBECK JOSEF 36 136 39 VUE DE LA VILLE DE TVER ok. 1800 r. 138 106, 107, 110 19 121 MATEJKO JAN KAŁĘDKIEWICZ ZDZISŁAW 137 119, 120, URTNOWSKI THEODOR HONIK ROMAN JAROCKI KRZYSZTOF 22 TEKA PRAC ZOFII WARCHAŁOWSKIEJ 142 73 4 65 WILMAER F. 45 WOLF S. 18 WRÓBLEWSKI K. 28 KAMOCKI STANISŁAW 68 MÜHLHAN ADOLF KAROLAK ZYGMUNT 89 NAŚLADOWCA ADAMA STYKI 16 WYCZÓŁKOWSKI LEON 10 KONARSKI MARIAN (MARZYN) 111, 113, 118 NIETHE EUGEN 41 ŻUŁAWSKA HANNA 80 KORCZAK CZESŁAW OBREMBA GABRIELA 48 122, 123 ŻYREK JAN 4 redakcja katalogu: Kamila Gizowska, Małgorzata Kudelska, Anna Masztalerz-Gajda opracowanie katalogu: Agnieszka Chrzanowska, Kamila Gizowska, Małgorzata Kudelska, Anna Masztalerz-Gajda, Natasza Szapańska zdjęcia: Jarosław Nienartowicz opracowanie graficzne: Jędrzej Łoś, Activa Studio druk: ArtDruk Zakład Poligraficzny, Kobyłka SOPOCKI DOM AUKCYJNY W POLSCE: KRAKÓW SOPOT SOPOT GALERIA GALERIA GALERIA SALON SZTUKI GALERIA SZTUKI DAWNEJ MODERN GDAŃSK DAWNEJ WARSZAWA ul. Boh. Monte Cassino 43 ul. Boh. Monte Cassino 43 ul. Długa 2/3 Rynek Główny 43 ul. Nowy Świat 54/56 81-768 Sopot 81-768 Sopot 80-827 Gdańsk 31-017 Kraków 00-363 Warszawa tel. 58 550 16 05 tel. 58 551 22 89 tel. 58 301 05 54 tel. 12 429 12 17 tel. 22 828 96 98 [email protected] [email protected] [email protected] [email protected] [email protected] Popielniczki, Rosenthal z limitowanej edycji Philip Morris 2000 poz. 319–326 Igor Mitoraj (1944 Oederan – 2014 Paryż) Perseusz brąz patynowany, wys. 48 cm AUKCJA DZIEŁ SZTUKI 2 8 L I S T OPA DA (S O B O TA ) 2 015 W SIEDZIBIE SOPOCKIEGO DOMU AUKCYJNEGO GALERIA SZTUKI DAWNEJ, SOPOT, BOH. MONTE CASSINO 43 TEL. 58 550 16 05