aukcja varia (8) - Sopocki Dom Aukcyjny

Transkrypt

aukcja varia (8) - Sopocki Dom Aukcyjny
CENA: 20 zł (z 23% VAT) |
ISBN 978-83-64192-77-7
25 lat
25 lat
AUKCJA
VARIA (8)
25 lat
17 PAŹDZIERNIKA 2015
25 lat
25
lat
25 lat
Fragment lampy
J. Abschlag, 1 ćw. XX w.
poz. 341
AUKCJA VARIA (8)
17 października (sobota) 2015, godz. 17.00
w siedzibie Sopockiego Domu Aukcyjnego
Sopot, ul. Boh.Monte Cassino 43
tel. 58 550 16 05
WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA:
od 5 października 2015 r.
godziny otwarcia galerii:
poniedziałek – piątek: 11.00 – 18.00
sobota: 11.00 – 15.00
Katalog dostępny na stronie: www.sda.pl
1
Karol Kossak
(1896 Lwów –
1975 Ciechocinek)
Szkice
ołówek, papier,
18,5 × 27,5 cm
w świetle
passe-partout
cena wywoławcza:
1 200 zł
2
Tadeusz
Rybkowski
(1848 Kielce –
1926 Lwów)
Konie
w zaprzęgu,
1907 r.
ołówek, papier,
12 × 16 cm w świetle passe-partout
u dołu napis: Przed
hotelem „Piast”(?)/
Wisła 1907/TRyb
cena wywoławcza:
1 200 zł
2
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
3
Jacek
Malczewski
(1854 Radom –
1929 Kraków)
Szkice chłopów,
ok. 1900
kredka czerwona,
papier, 23 × 30 cm
w świetle
passe-partout
Reprodukowany:
Jacek Malczewski
– rysunki [katalog
wystawy opr.
A. Konopacki],
Zabrze 2009, s. 40,
poz. 68
cena wywoławcza:
950 zł
4
Wojciech Weiss
(1875 Leorda na
Bukowinie –
1950 Kraków)
Pejzaż
nadmorski
tusz, papier,
24,5 × 30,5 cm
w świetle
passe-partout
sygn. monogramem
wiązanym
p. d.: WW
cena wywoławcza:
2 800 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
3
5
Jan Mroziński
(1890 Wadowice – 1960 Poznań)
Pejzaż z Wadowic
akwarela, papier, 27 × 36,5 cm
w świetle ramy
sygn. l.d.: Jan Mroziński
Pochodzenie:
Kolekcja rodziny artysty.
cena wywoławcza: 750 zł
6
Jan Mroziński
(1890 Wadowice – 1960 Poznań)
Wadowice
olej, płyta, 36 × 43 cm
Pochodzenie:
Kolekcja rodziny artysty.
cena wywoławcza: 1 300 zł
7
Carl Schmauk
(1868 Untertürkheim – 1947)
Pejzaż miasteczka,
1942 r.
olej, płótno, 49 × 59 cm
sygn. i dat. p. d.: C. Schmauk 1942
cena wywoławcza: 1 700 zł
4
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
8
Nikifor Krynicki
(1895 Krynica – 1968 Folusz)
Para
ołówek, kredka, papier, 9 × 14 cm
w świetle passe-partout
cena wywoławcza: 1 300 zł
9
Nikifor Krynicki
(1895 Krynica – 1968 Folusz)
Wzgórza
akwarela, gwasz, papier,
18,5 × 15 cm
w świetle passe-partout
u dołu autorski opis: TARNOWAWIESWILLASEŁO
na odwrocie trzy autorskie pieczęcie
i ręcznie zapisana cena 500ZŁ
Pochodzenie:
Kolekcja Andrzeja Banacha
(1910–1990), polskiego pisarza,
krytyka artystycznego, filozofa,
podróżnika i kolekcjonera dzieł
sztuki.
cena wywoławcza: 2 900 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
5
10
Leon Wyczółkowski
(1852 Huta Miastkowska k. Garwolina –
1936 Warszawa)
Chrystus z kościoła Mariackiego
litografia, papier, 18,5 × 28 cm
w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Lwyczół (na kamieniu)
Praca pochodzi z teki: Kraków,
12 autolitografii kredą i piórem
Wydanie Warszawskiego Tow. Artystycznego, Druk Jana Cotty, s. nlb. 2, tablic 12
Opisywany:
M. Grońska, Grafika w książce, tece
i albumie, Wrocław 1994, poz. 624
cena wywoławcza: 1 500 zł
11
Józef Panfil
(ur. 1958 Tomaszów Mazowiecki)
Motyw architektoniczny,
2003 r.
węgiel, gwasz, papier, 30 × 49 cm
w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: J.Panfil 03 (2003)
cena wywoławcza: 950 zł
12
Tadeusz Rybkowski
(1848 Kielce – 1926 Lwów)
Naczynia z wykopalisk
w Kwaczale, 1873 r.
akwarela, ołówek, papier, 8 × 12 cm
w świetle passe-partout
u góry opis autorski: Odkryte przez (…)
(archeologa) oraz u dołu: Wykopaliska
z (…) w Kwaczale w 1873.
cena wywoławcza: 1 200 zł
6
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
13
Maja Berezowska
(1893 lub 1898 Baranowicze –
1978 Warszawa)
Koncert na dudach
tusz, papier, 26,5 × 20 cm
w świetle passe-partout
Praca jest jedną z ilustracji do książki
Wielki Mourawi wydanej w 1952 r.
przez Wydawnictwo Czytelnik.
cena wywoławcza: 1 200 zł
14
Maja Berezowska
(1893 lub 1898 Baranowicze –
1978 Warszawa)
Na balkonie
tusz, papier, 31 × 21 cm
w świetle passe-partout
sygn. p. d.: majaberezowska
Praca jest jedną z ilustracji do książki
Wielki Mourawi wydanej w 1952 r.
przez Wydawnictwo Czytelnik.
cena wywoławcza: 1 200 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
7
15
16
Etienne Chauvelot
Naśladowca Adama Styki
(XX w.)
(XX w.)
Afrykańska uliczka,
1942 r.
Zaloty
olej, tektura, 26 × 21 cm
pastel, tektura, 68 × 48 cm
w świetle oprawy
w świetle ramy
sygn. i dat. l. d.: E. CHAUVELOT/1942
cena wywoławcza: 700 zł
po prawej opis: Kopiował z obrazu (…)
Styki/Z. Makar(?)
cena wywoławcza: 400 zł
17
Etienne Chauvelot
(XX w.)
Kobiety przy studni,
1942 r.
olej, tektura, 21 × 26 cm
w świetle oprawy
sygn. i dat. p. d.: E. CHAUVELOT/1942
cena wywoławcza: 700 zł
8
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
18
S. Wolf
(XX w.)
Błękitny Meczet (Meczet
Sułtana Ahmeda)
akwarela, papier, 43,5 × 28,5 cm
w świetle passe-partout
sygn. l. d.: – Sultan Ahmed -/S.Wolf
cena wywoławcza: 1 000 zł
19
Tobiasz
(1 poł. XX w.)
Słonie
ołówek, papier, 15 × 22 cm
w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Tobiasz (?)
cena wywoławcza: 220 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
9
20
Ludwik Mateusz Hajdukiewicz
(1886–?)
Astry
gwasz, akwarela, papier, 67 × 47 cm
w świetle oprawy
sygn. l. d.: L. Hajdukiewicz
cena wywoławcza: 1 200 zł
21
Malarz nieokreślony
(I poł. XX w.)
Martwa natura z kwiatami,
1949 r.
olej, płótno, 60 × 50 cm
sygn. nieczyt. i dat. p.d.: (...)1949
cena wywoławcza: 1 900 zł
10
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
22
F. Szekely
(XX w.)
Kwiaty
olej, płótno, 70,5 × 60,5 cm
sygn. p. d.: F.Szekely
cena wywoławcza: 1 800 zł
23
Erno Erb
(1878 lub 1890 Lwów – 1943 tamże)
Kwitnące bzy
olej, płótno, 62,5 × 51,5 cm
sygn. l. d.: E.Erb
cena wywoławcza: 9 800 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
11
24
Michał Stańko
(1901 Sosnowiec –
1969 Zakopane)
Szałasy
w Tatrach
olej, tektura,
35 × 47 cm
sygn. p. d.:
M. Stańko
cena wywoławcza:
3 200 zł
25
Leszek Stańko
(1925-2011)
Morskie Oko,
2007 r.
olej, płótno
naklejone na tekturę,
24 × 33 cm
sygn. i dat. p. d.:
LESZEK STAŃKO/
MORSKIE OKO
2007 R.
na odwrocie pieczątka i podpis artysty:
Art. Leszek Stańko,
Leszek Stańko
2008.
cena wywoławcza:
1 200 zł
12
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
26
K. Piekarski
(I połowa XX w.)
Pejzaż,
1930 r.
olej, płótno, 74 × 130 cm
sygn. i dat. l. d.: K.Piekarski/930
cena wywoławcza: 1 500 zł
27
Mieczysław
Krzyżak
(1914-1984)
Kapliczka na
skale
olej, tektura,
35 × 49,5 cm
sygn. l. d.: M.Krzyżak
cena wywoławcza:
2 800 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
13
28
29
K. Wróblewski
Malarz nieokreślony
(I poł. XX w.)
(I poł. XX w.)
Drzewa
Dzieci w lesie
olej, płótno, 50,5 × 63,5 cm
olej, płótno, 50,5 × 50 cm
sygn. l. d.: K.Wróblewski
sygn. p. d.: nieczytelnie
cena wywoławcza: 3 400 zł
cena wywoławcza: 400 zł
30
Carl vom Kothen
(1897 Elberfeld – 1937 Kotthausen)
Pejzaż z zaporą
olej, płótno, 96 × 78 cm
sygn. p. g.: Carl vom Kothen
cena wywoławcza: 2 400 zł
14
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
31
C.Rasmussen
(XX w.)
Pejzaż
olej, płótno,
65 × 86,5 cm
sygn. p. d.:
C. Rasmussen
cena wywoławcza:
1 500 zł
32
Rudolf Petuel
(1870-?)
Pejzaż leśny
olej, płótno, 80 × 90 cm
sygn. p.d. R. PETUEL
cena wywoławcza: 2 400 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
15
33
Rudolf Priebe
(1889 – 1956 Rudolfstadt)
Widok z łodziami
olej, płyta, 40 × 50 cm
sygn. l. d.: Priebe
cena wywoławcza: 1 900 zł
34
R. Majkowski
(I połowa XX w.)
Pejzaż górski
olej, płótno, 50 × 62,5 cm
sygn. l. d.: R.Majkowski
cena wywoławcza: 1 100 zł
16
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
35
Josef Dederichs
(1873-1948)
Nokturn
olej, płyta,
60,5 × 80 cm
sygn. p. d.:
J.Dederichs
cena wywoławcza:
1 800 zł
36
Josef Mühlbeck
(1878 Simbach –
1948 Monachium)
Rzeka
olej, płótno,
60 × 80 cm
sygn. l. d.:
JMühlbeck Mchn
cena wywoławcza:
2 600 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
17
37
Paul Storm
(1880 Hamburg – przed 1938)
Hamburg,
1913 r.
olej, płótno, 81,5 × 133 cm
sygn. i dat. l.d.: Paul Storm/ Hgb
(Hamburg)1913
cena wywoławcza: 3 800 zł
38
Gerhard Graf
(1883 Berlin – 1960 Sztokholm)
W porcie
olej, płótno, 70 × 90 cm
sygn. p. d.: GERHARD GRAF
cena wywoławcza: 4 800 zł
18
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
39
Theodor Urtnowski
(1881 Toruń – 1963 Akwizgran)
Żuraw w Gdańsku
olej, płyta, 73 × 116 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: TH.URTNOWSKI
cena wywoławcza: 6 800 zł
40
Tadeusz Pachel-Sumerski
(XX w.)
Gdańsk,
1946 r.
olej, sklejka, 31 × 40,5 cm
sygn. i dat. l. d.: T.Pachel/Gdańsk 1946
na ramie okolicznościowa tabliczka: Wyścig Motocyklowy/”Grand -Prix Bałtyku”/
Sopot 22 IX 1946/ Nagroda/Prezydium
W.R.N.-Gdańsk I miejsce w kat. Ponad
350 cm3
(nagrodę otrzymał Dąbrowski Jerzy
(Dziennik Bałtycki, 4 października
1946 r.)
cena wywoławcza: 1 600 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
19
41
Eugen Niethe
(ur. 1880-?)
Pejzaż z tęczą
olej, płótno, 58 × 106,5 cm
sygn. l. d.: Eugen Niethe
cena wywoławcza: 4 800 zł
42
Jan Żyrek
(ur. 1966 Istebna)
Morze,
2006 r.
olej, płótno naklejone na płytę,
24,5 × 32,5 cm
sygn. i dat. p. d.: J. Żyrek/2006 r.
na odwrocie napis: Morze-2006, Jan
Żyrek, ur. 1966 w Istebnej
cena wywoławcza: 1 300 zł
20
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
43
Eugeniusz Skitalcew
(1918–1983)
Morze,
1950 r.
olej, tektura, 19,5 × 29 cm
w świetle oprawy
sygn. i dat. l. d.: E.H.C/950.
na odwrocie napis: Jewgienij Nikołajewicz/
Skitalcew
cena wywoławcza: 1 400 zł
44
Mirosław Ejsmont
(ur. 1957 Sopot)
Klif Orłowski,
2012 r.
olej, płótno, 18,5 × 27 cm
w świetle oprawy
sygn. i dat. l. d.: M. Ejsmont 2012
na odwrocie napis: Klif Orłowski oraz
Mirosław Ejsmont/Gdańsk 2012
cena wywoławcza: 700 zł
45
F. Wilmaer
(XX w.)
Morze
olej, płyta, 23 × 30,5 cm
sygn. p. d.: FWilmaer
cena wywoławcza: 850 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
21
46
47
Malarz nieokreślony
G. Schmitt
(XX w.)
(XIX/XX w.)
Pejzaż ze śluzą
Pejzaż górski
olej, płyta, 20 × 16,8 cm w świetle ramy
olej, płótno naklejone na tekturę,
niesygnowany
17 × 12 cm w świetle ramy
cena wywoławcza: 350 zł
sygn. l. d.: G. Schmitt
cena wywoławcza: 1 400 zł
48
Czesław Korczak
(XX w.)
Pejzaż ze stogami
olej, tektura, 24,5 × 35,5 cm
sygn. l. d.: Cz. Korczak
cena wywoławcza: 900 zł
22
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
49
Jan Gasiński
(1903 Wólka Grodziska – 1967 Gdynia)
Widok na morze
olej, tektura, 15 × 24 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: JGasińki
cena wywoławcza: 600 zł
50
Jan Gasiński
(1903 Wólka Grodziska – 1967 Gdynia)
Nad morzem,
1965 r.
olej, płyta, 28 × 36,5 cm w świetle ramy
sygn. i dat. p.d.: JGasiński 65
cena wywoławcza: 800 zł
51
Jan Gasiński
(1903 Wólka Grodziska – 1967 Gdynia)
Ścieżka do morza
olej, tektura, 17 × 24,5 cm
w świetle ramy
sygn. p. d.: JGasiński
cena wywoławcza: 600 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
23
52
Zdzisław Przebindowski
(1902 Kraków – 1986 tamże)
Morze,
1952 r.
olej, płyta, 48,5 × 64,5 cm
sygn. i dat. l. d.:
Z.Przebindowski 1952
cena wywoławcza: 3 800 zł
53
Maria Ritter
(1899 Nowy Sącz – 1976
tamże)
Morze (Gdynia)
olej, tektura, 18,5 × 23 cm
na odwrocie napis: Ritterówna/
morze.Gdynia
cena wywoławcza: 900 zł
24
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
54
Jan Gasiński
(1903 Wólka
Grodziska – 1967
Gdynia)
Łodzie na
brzegu
olej, karton,
26 × 34 cm
sygn. p.d.: JGasiński
cena wywoławcza:
2 200 zł
55
Stanisław Gałek
(1876 Mokrzyska –
1961 Zakopane)
Skały na morzu
olej, tektura,
28,5 × 37 cm
w świetle ramy
sygn. l. d.:
ST. GAŁEK
cena wywoławcza:
3 800 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
25
56
Henryk Baranowski
(1932 Starogard Gdański – 2005 Gdynia)
Pejzaż
olej, płyta, 49 × 59 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: H. Baranowski
cena wywoławcza: 4 600 zł
57
Eugeniusz Dzierzencki
(1905 Warszawa – 1990 Sopot)
Ulica Kościuszki 65 w Sopocie
olej, płyta, 40 × 32,5 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: E. Dzierzencki
na odwrocie autorska nalepka
cena wywoławcza: 1 900 zł
26
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
58
Henryk Baranowski
(1932 Starogard Gdański –
2005 Gdynia)
Gdańsk
olej, płyta, 67,5 × 47 cm
w świetle ramy
sygn. p. d.: H. Baranowski/GDAŃSK
cena wywoławcza: 4 600 zł
59
Eugeniusz Dzierzencki
(1905 Warszawa – 1990 Sopot)
Ulica Żeromskiego 4
w Sopocie, lata 1960–62
olej, płyta, 43 × 33 cm
sygn. p. d.: EDzierzencki
na odwrocie autorska nalepka
cena wywoławcza: 1 900 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
27
60
Lothar Schlüter
(ur. 1928)
Morze
olej, płótno, 70 × 100 cm
sygn. p. d.: LSchlüter
cena wywoławcza: 1 900 zł
61
Otto Schultz-Stradtmann
(1892 Hamburg – 1960 tamże)
Port w Hamburgu
olej, tektura, 20,5 × 26 cm
sygn. l. d.: O. Schultz-Stradtmann
cena wywoławcza: 1 600 zł
28
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
62
Eugeniusz
Dzierzencki
(1905 Warszawa –
1990 Sopot)
Przy brzegu
olej, płyta,
24,5 × 35 cm
sygn. l. d.:
E.Dzierzencki
cena wywoławcza:
900 zł
63
Eugeniusz
Dzierzencki
(1905 Warszawa –
1990 Sopot)
Łodzie na plaży
olej, płyta,
25 × 35 cm
sygn. p. d.:
E.Dzierzencki
cena wywoławcza:
900 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
29
64
Bronisław Bartel
(1887 Zawiercie – 1968 Poznań)
Para portretów:
Portret mężczyzny
olej, płótno, 65,5 × 51,5 cm
sygn. monogramem wiązanym p. d.: BB
Portret kobiety
olej, płótno, 66 × 52 cm
sygn. monogramem wiązanym l. d.: BB
cena wywoławcza: 1 500 zł
65
H. Wiedman (?)
(XIX/XX w.)
Portret mężczyzny
olej, płótno dublowane, 73 × 64 cm
sygn. p. d.: H. Wiedman (?)
cena wywoławcza: 950 zł
30
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
66
67
Józef Kotlarczyk
Wlastimil Hofman
(1922 Szawle – 1994 Toruń)
(1881 Praga – 1970 Szklarska Poręba)
Portret kobiety
Portret kobiety
olej, płyta, 46 × 38,5 cm
olej, płyta pilśniowa, 55 × 46 cm
sygn. p. g.: Wlastimil/Hofman
w świetle ramy
sygn. p. d.: J.KOTLARCZYK
cena wywoławcza: 3 800 zł
cena wywoławcza: 2 600 zł
68
Stanisław Kamocki
(1875 Warszawa – 1944 Zakopane)
Autoportret Stanisława
Kamockiego, 1943 r.
akwarela, papier, 19,5 × 16,3 cm
w świetle passe-partout
niesygnowany
na odwrocie kopia oświadczenia Piotra
Pochwalskiego z dnia 24 listopada 1987
roku w Krakowie
cena wywoławcza: 2 200 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
31
69
70
Malarz nieokreślony
Malarz nieokreślony
(II poł. XIX w.)
(II poł. XIX w.)
Matka Boska Niepokalana
Święta Rodzina
olej, płótno, 63 × 50,5 cm
olej, płótno, 69 × 55 cm
cena wywoławcza: 1 000 zł
cena wywoławcza: 1 000 zł
71
Malarz nieokreślony
(II poł. XIX w.)
Święty Jerzy
olej, płótno, 65 × 53 cm
cena wywoławcza: 1 000 zł
32
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
72
Malarz nieokreślony
(XVIII w.)
Podniesienie krzyża wg
Rubensa
olej, płótno dublowane, 81 × 65 cm
Oryginalny tryptyk flamandzkiego
mistrza z przedstawieniem Podniesienia
krzyża w jego centralnej części pochodzi z lat 1610-1611 i znajduje się
w Katedrze Najświętszej Panny Marii
w Antwerpii.
cena wywoławcza: 4 000 zł
73
P.H. Wacker (?)
(XX w.)
Procesja
olej, płótno, 70 × 95 cm
sygn. l. d.: P.H.WACKER (?)
cena wywoławcza: 1 000 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
33
74
75
Malarz nieokreślony
Malarz nieokreślony
(XX w.)
(XX w.)
Martwa natura
z jabłkami
Słoneczniki
olej, płótno, 70 × 50 cm
olej, płyta, 50 × 40 cm
sygn. l. d.: nieczytelnie
sygn. p. d.: nieczytelnie
cena wywoławcza: 1 200 zł
cena wywoławcza: 950 zł
76
77
Jan Mroziński
Jan Mroziński
(1890 Wadowice – 1960 Poznań)
W pracowni,
1948 r.
akwarela, ołówek, papier, 28,5 × 29 cm
(wymiar arkusza)
sygn. i dat. p. d.: J. Mroziński/48
cena wywoławcza 300 zł
(1890 Wadowice – 1960 Poznań)
W pracowni (II)
akwarela, ołówek, tusz, papier,
31 × 24,5 cm (wymiar arkusza)
sygn. l. d.: JMroziński
na odwrocie: Poznań. Masłowska
24./pracownia
cena wywoławcza: 300 zł
34
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
78
Józef Biro
(XX w.)
Pejzaż
olej, tektura,
25 × 33 cm
sygn. p. d.: J. Biro.
cena wywoławcza:
1 300 zł
79
Roman Honik
(II poł. XX w.)
Żuławy – pejzaż,
1972 r.
olej, płótno,
55 × 66 cm
sygn. i dat. l. d.:
R. Honik/1972
na odwrocie nalepka
z maszynopisem
Sekcji Plastycznej –
Gdańsk – Nowy Port
cena wywoławcza:
900 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
35
80
Hanna Żuławska
(1908 Warszawa –
1988 tamże)
Martwa natura
z butelką
olej, płótno,
48 × 54 cm
Pochodzenie:
Kolekcja rodziny
artysty.
cena wywoławcza:
5 000 zł
81
Stanisław Chlebowski
(1890 Braniewo –
1969 Gdańsk)
Koncert,
1958 r.
olej, płótno, 66 × 78 cm
sygn. i dat. l. d.:
St.Chlebowski 1958.
cena wywoławcza:
1 500 zł
36
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
82
83
Stanisław Chlebowski
Stanisław Chlebowski
(1890 Braniewo – 1969 Gdańsk)
(1890 Braniewo – 1969 Gdańsk)
Kwiaty w wazonie
Kwiaty w wazonie
akwarela, ołówek, papier, 28,5 × 22 cm
akwarela, ołówek, papier, 15,5 × 11 cm
w świetle passe-partout
sygn. l. d.: St. Chlebowski
sygn. p. d.: St.Chlebowski
cena wywoławcza: 300 zł
cena wywoławcza: 700 zł
84
Stanisław Chlebowski
(1890 Braniewo – 1969 Gdańsk)
Martwa natura z dzbanem
akwarela, ołówek, papier, 24 × 27,5 cm
sygn. p. d.: St.Chlebowski
cena wywoławcza: 800 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
37
85
Eugeniusz Eibisch
(1896 Lublin – 1987 Warszawa)
Kwiaty
olej, płótno, 80 × 60 cm
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie: Eugenius/ fiori di Natale
cena wywoławcza: 6 200 zł
86
Eugeniusz
Eibisch
(1896 Lublin –
1987 Warszawa)
Martwa natura
z arbuzami
olej, płótno,
50 × 70 cm
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie napis:
Ebiche /.... (dalej
nieczytelnie)
cena wywoławcza:
4 900 zł
38
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
87
Eugeniusz
Eibisch
(1896 Lublin –
1987 Warszawa)
Pejzaż z Tropei
olej, płótno,
60 × 80 cm
sygn. p. d.: Ebiche,
na odwrocie napis
z dedykacją: Ebiche
/ paesagiode Tropea
/ grazie a tua mogle
/... Nuccio
cena wywoławcza:
6 200 zł
88
Eugeniusz Eibisch
(1896 Lublin – 1987 Warszawa)
Czytająca dziewczyna
olej, płótno, 80 × 60 cm
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Eugeniusz / ragazza
che legge
cena wywoławcza: 6 200 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
39
89
Zygmunt Karolak
(1905 Kościelec/ k. Kalisza –
1999 Sopot)
Kwiaty,
1971 r.
olej, płótno, 53,5 × 44,5 cm
na odwrocie odręczny napis: Zygmunt
Karolak/1971
cena wywoławcza: 1 500 zł
90
Ludwik Pindel
(1922 Wadowice – 2001 Kraków)
Zdarzenie
olej, płótno, 46 × 39,5 cm
sygn. p. d.: Pindel
cena wywoławcza: 2 800 zł
40
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
91
Wiesław Borowski
(1935–1989)
Chałupy I,
1962 r.
olej, płótno, 60 × 81 cm
na odwrocie napis:
WIESŁAW BOROWSKI
/”CHAŁUPY”I 1962
cena wywoławcza:
5 000 zł
92
Georg Eisler
(1928 Wiedeń – 1998 tamże)
Phoenix-club
serigrafia barwna, papier, 57,5 × 37,5 cm
w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Eisler
cena wywoławcza: 350 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
41
93
Kasper Pochwalski
(1899 Kraków – 1971 tamże)
Modlący się
olej, płótno, 39,5 × 42 cm
sygn. l. d.: Kasper Pochwalski
cena wywoławcza: 1 900 zł
94
Emil Krcha
(1894 Kałusz –
1972 Kraków)
Kościół
olej, tektura,
32 × 48 cm
w świetle ramy
sygn. p. d.: Krcha
cena wywoławcza:
4 200 zł
42
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
95
Aldona Baranowska
(1936 Bydgoszcz – 2012 Gdynia)
Pejzaż wiejski,
1977 r.
olej, płyta pilśniowa, 38,5 × 66 cm w świetle ramy
sygn. i dat. p. d.: ALDONA BARANOWSKA 1977
cena wywoławcza: 1 800 zł
96
Zenon
Aniszewski
(ur. 1948 Grudziądz)
Konie
akwarela, papier,
21 × 34,5 cm
w świetle
passe-partout
sygn. i dat. p. d.:
ZAniszewski /2007
cena wywoławcza
500 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
43
97
Malarz
nieokreślony
(XX w.)
Strumień
w lesie
olej, płótno,
34 × 40 cm
sygn. p. d.: nieczytelnie
cena wywoławcza:
550 zł
98
Jan Bembenista
(ur. 1962 Płock)
Widok na Katedrę Płocką,
2010 r.
olej, tektura, 28,5 × 20 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: BEMBENISTA
na odwrocie napis: Brama zimą/ widok na
Katedrę Płocką/ Jan Bembnista 2010
cena wywoławcza: 400 zł
44
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
99
Dariusz
Aniszewski
(ur. 1972 r.)
Przejażdżka,
1996 r.
ołówek,
akwarela, papier,
47 × 72,5 cm
w świetle
passe-partout
sygn. i dat. p.d.:
Dariusz/Aniszewski/24 I 1996 r.
cena wywoławcza:
800 zł
100
Mieczysław
Krzyżak
(1914–1984)
Zaprzęg
olej, płótno,
35 × 50 cm
sygn. p. d.:
M.Krzyżak
cena wywoławcza:
2 800 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
45
101
102
Krzysztof Jarocki
Dariusz Aniszewski
(ur. 1959 r.)
Koń,
(ur. 1972 r.)
Głowa konia,
1998 r.
pastel, papier,
2003 r.
akwarela, papier, 36 × 29,5 cm
48,5 × 34 cm
w świetle passe partout
sygn. i dat. p. d.: Krzysztof
Jarocki 1998
w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: Dariusz
Aniszewski 2003 r.
cena wywoławcza: 450 zł
cena wywoławcza: 400 zł
103
M. Jankowski
(XX w.)
Koń,
1912 r.
pastel, papier, 48 × 34 cm w świetle ramy
sygn. i dat. l. d.: M. Jankowski/1912
cena wywoławcza: 150 zł
46
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
104
Zenon Aniszewski
(ur. 1948 Grudziadz)
Wyścigi,
2002 r.
akwarela, papier, 39,5 × 29 cm
w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: ZAniszewski/2002
cena wywoławcza: 500 zł
105
Zenon Aniszewski
(ur. 1948 Grudziądz)
Przy rzeczce,
2004 r.
akwarela, papier, 36 × 46 cm
w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: ZAniszewski/2004
cena wywoławcza: 800 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
47
106
Zdzisław
Kałędkiewicz
(1913 Częstochowa
– 2005 Gdańsk)
Pejzaż paryski,
1964 r.
flamaster, papier,
24,5 × 31,5 cm
sygn. monogramem
i dat. u dołu: ZK/64
Pochodzenie:
Kolekcja rodziny
artysty
cena wywoławcza:
600 zł
107
Zdzisław
Kałędkiewicz
(1913 Częstochowa
– 2005 Gdańsk)
Prom na
Motławie,
1945 r.
tusz, papier,
17 × 22 cm
sygn. monogramem
p. d.: ZK
Reprodukowany:
Z. Kałędkiewicz
„Mrok i cud
widzenia”, wyd. A.K.
Waśkiewcz, Pelplin-Gdańsk 2002,
s. 123
Pochodzenie:
Kolekcja rodziny
artysty
cena wywoławcza:
700 zł
48
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
108
Maria Ritter
(1899 Nowy Sącz –
1976 tamże)
Kobiety niosące
owoce
akwarela, papier,
18 × 25,5 cm
w świetle passe-partout
sygn. l. d.: MRitter
cena wywoławcza:
1 400 zł
109
Józef Czapski
(1896 Praga – 1993
Maisons-Laffitte)
Pejzaż górzysty
akwarela, ołówek,
papier, 13 × 20 cm
w świetle
passe-partout
niesygnowany
na rysunku zapiski
autorskie
cena wywoławcza:
2 200 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
49
110
Zdzisław Kałędkiewicz
(1913 Częstochowa – 2005 Gdańsk)
Akt
tusz, papier, 39 × 20,5 cm
sygn. monogramem p. d.: ZK
Pochodzenie:
Kolekcja rodziny artysty.
cena wywoławcza: 500 zł
111
Marian (Marzyn) Konarski
(1909 Chrzanów – 1998 Kraków)
Dziewczyna,
1957 r.
ołówek, papier, 24,5 × 17 cm
sygn. i dat. p. d.: Marian Konarski/1957
cena wywoławcza: 1 300 zł
50
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
112
113
Ludwik Misky
(1884 Nowy Sącz – 1938 Kraków)
Akt
Marian (Marzyn) Konarski
(1909 Chrzanów – 1998 Kraków)
Japonka,
akwaforta, papier, 10 × 7 cm
w świetle passe-partout
1927 r.
tusz, papier, 18,5 × 13,5 cm
sygn. i dat. p. d.: MKonarski/1927
sygn. l. g.: MISKY
cena wywoławcza: 300 zł
cena wywoławcza: 1 800 zł
114
Zbysław Maciejewski
(1946 Pohulanka – 1999
Kraków)
Autoportret z cyklu
„Trucizny”, 1969 r.
kredka, papier, 14 × 17,5 cm
w świetle passe-partout
dat. p. d.: I XI/69
na odwrocie dedykacja
cena wywoławcza: 1 500 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
51
115
Jerzy Panek
(1918 Tarnów – 2001 Kraków)
Krowy
ołówek, papier, 29,8 × 21 cm
cena wywoławcza: 1 400 zł
116
Jerzy Panek
(1918 Tarnów – 2001 Kraków)
Wiatrak
ołówek, papier, 29,8 × 21 cm
cena wywoławcza: 1 200 zł
52
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
117
Józef Czapski
(1896 Praga – 1993
Maisons-Laffitte)
Boże
Narodzenie
tusz, papier,
niesygnowany,
14 × 17,5 cm
u dołu: Geburt
Christi München
Alte Pinakothek
Ausschnitt (?)
cena wywoławcza:
2 200 zł
118
Marian (Marzyn) Konarski
(1909 Chrzanów – 1998 Kraków)
Papież,
1978 r.
flamaster, papier, 32 × 22,5 cm
sygn. i dat. l. d.: MKonarski/22.X.78
cena wywoławcza: 900 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
53
119
120
Daniel Jerzy de Tramecourt
Daniel Jerzy de Tramecourt
(1950 Lublin – 2015 Łódź)
(1950 Lublin – 2015 Łódź)
Kobieta-ślimak,
Kardynał,
1988 r.
1988 r.
akwarela, tusz, papier, 29 × 24 cm
olej, płótno, 38 × 33 cm
w świetle passe-partout
sygn. i dat. prawy górny: DANIEL 88
sygn. i dat. l. d.: DANIEL 88
cena wywoławcza: 950 zł
cena wywoławcza: 700 zł
121
Daniel Jerzy
de Tramecourt
(1950 Lublin –
2015 Łódź)
Scena figuralna,
1986 r.
olej, płótno,
36 × 54,5 cm
w świetle ramy
sygn. i dat. p. d.:
DANIEL 86
cena wywoławcza: 950 zł
54
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
122
Gabriela
Obremba
(1927 Mysłowice –
1997 Warszawa)
Abstrakcja
geometryczna,
1984 r. (?)
olej, tektura,
39 × 49 cm
w świetle
passe-partout
sygn. i dat. p. d.:
Gabriela Obremba
1984 (?)
cena wywoływacza:
2 600 zł
123
Gabriela
Obremba
(1927 Mysłowice –
1997 Warszawa)
Abstrakcja
geometryczna
olej, tektura,
34 × 46 cm
w świetle
passe-partout
sygn. p. d.:
G.OBREMBA
cena wywoływacza:
2 600 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
55
124
Malarz nieokreślony
(XIX w.)
Wenecja – Ponte della Paglia
akwarela, ołówek, papier, 22 × 30,5 cm
sygn. l. d.: (nieczytelny)
cena wywoływacza: 2 200 zł
125
126
Malarz nieokreślony
Jerzy Rupniewski
(XX w.)
(1888 Warszawa – 1950 Świecie)
Uliczka
Kościół Klarysek Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny w Bydgoszczy
akwarela, papier, 40 × 26,5 cm
w świetle passe-partout
cena wywoławcza: 700 zł
akwarela, papier, 32 × 25,5 cm
w świetle oprawy
sygn. p. d.: I.RUPNIEWSKI
cena wywoływacza: 1 000 zł
56
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
127
Andrzej
Malinowski
(1885 Czempin –
1932 Poznań)
Nad morzem
olej, tektura,
20 × 34,5 cm
sygn. l. d.: An.Malinowski
cena wywoływacza:
1 000 zł
128
Janusz Maria
Brzeski
(1907–1957)
Kuter, z serii
helskiej, 1949 r.
olej, tektura,
29 × 34 cm
sygn. i dat. p. d.:
J. M. Brzeski/ 49
na odwrocie autorska
nalepka z tytułem
pracy
cena wywoływacza:
3 000 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
57
129
Arika Madeyska
(1920 Warszawa – 2004 Paryż)
W porcie
rysunek, piórko, papier, 18,5 × 29 cm
w świetle passe-partout
cena wywoławcza: 250 zł
130
Arika Madeyska
(1920 Warszawa – 2004 Paryż)
Ustka – Pologne
rysunek, piórko, papier, 12,3 × 18,3 cm
w świetle passe-partout
sygn. i opisany p. d.: Ustka / Pologne/
arika madeyska
cena wywoławcza: 250 zł
131
Arika Madeyska
(1920 Warszawa – 2004 Paryż)
Ustka – Pologne
rysunek, piórko, papier, 13 × 20 cm
sygn. i opisany p. d.: Ustka – Pologne /
arika madeyska
cena wywoławcza: 250 zł
132
Arika Madeyska
(1920 Warszawa – 2004 Paryż)
Kompozycja z nutami
technika mieszana, kolaż, 19,3 × 29 cm
w świetle passe-partout
sygn. p. d.: arika madeyska
cena wywoływacza: 650 zł
58
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
133
Henryk Baranowski
(1932 Starogard Gdański – 2005 Gdynia)
Długie pobrzeże w Gdańsku,
z teki grafik Marynarki Wojennej
linoryt, papier, 34 × 40 cm (wymiar
arkusza)
sygn. na płycie l. d.: HB/GDAŃSK oraz
ołówkiem l. d.: H. Baranowski
cena wywoławcza: 150 zł
134
Henryk Baranowski
(1932 Starogard Gdański – 2005 Gdynia)
Okręt wojenny i łódź podwodna,
z teki grafik Marynarki Wojennej
linoryt, papier, 35 × 43 cm (wymiar
arkusza)
sygn. ołówkiem p. d.: H.Baranowski
cena wywoławcza: 190 zł
135
Henryk Baranowski
(1932 Starogard Gdański – 2005 Gdynia)
Łódź podwodna, z teki grafik
Marynarki Wojennej
linoryt, papier, 24,5 × 42 cm
136
Adolf Mühlhan
(1886 Hannover – 1970)
Widok na kanał Holtz
Brücke oraz na wieżę
kościoła św. Mikołaja
w Hamburgu
sygn. monogramem na płycie l. d.: HB
oraz ołówkiem p. d.: H.Baranowski
cena wywoławcza: 150 zł
akwaforta, papier, 40,5 × 27 cm
w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: A. Mühlhan
cena wywoływacza: 450 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
59
137
Teka prac Zofii Warchałowskiej
(XIX/XX w.)
26 szkiców ołówkiem na papierze o wymiarach: 15,5 × 25 cm – 27 × 37 cm
5 kolorowych rysunków na papierze o wymiarach: 13,5 × 10,5 – 20 × 29,5 cm
Pochodzenie:
Kolekcja rodziny artystki
Zofii Warchałowskiej.
cena wywoławcza: 1 000 zł
60
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
138
Matejko Jan
(1838 Kraków – 1893 tamże)
Dzieci mistrza (Tadeusz – Helena – Beata –
Jerzy), wyd. 1912 r.
fotograwiura, tektura, 50 × 65 cm
opisany p. d.: Fotograwiura Paulussena i Sp w Wiedniu oraz
l. d.: Nakładem TPSP we Lwowie pod kompozycją tytuł dzieła
oraz informacja: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych we
Lwowie Członkom swoim za rok 1912.
cena wywoławcza: 600 zł
139
Lekcja szermierki
według obrazu autorstwa Alonso
Perez’a (1881–1914)
haft maszynowy, 31 × 55 cm
w świetle ramy
sygn. p. d.: D`APEREZ
cena wywoławcza: 950 zł
140
Karol Majakowski
(k. XIX w.)
Portret mężczyzny
grafika, ołówek, papier, 16,5 × 12 cm
w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Karol Majakowski
cena wywoławcza: 250 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
141
Portret Benjamina Constanta
(1767–1830)
według Lefebre, ryt. Hoff
staloryt, papier, 17 × 11 cm
w świetle passe-partout
cena wywoławcza: 100 zł
61
142
Vue de la ville
de Tver
ok. 1800 r.
Ryt. François Denis Nee
według: Nicolas Louis de
Lespinasse (1734–1808)
miedzioryt, papier,
25 × 36 cm
w świetle passe-partout
cena wywoływacza: 400 zł
143
Matthäus Merian Starszy
(1593–1650)
Tarku: Urbs Tartarorum
in Dagestan ad Mare
Caspium, 1649 r.
miedzioryt, papier,
22,5 × 34,5 cm
w świetle passe-partout
cena wywoływacza: 500 zł
144
Ein wanderndes Dorflager (Aul) der
Kundorowskischen Tataren in der
Nogayischen Steppe
miedzioryt, papier, 15 × 30 cm
w świetle passe-partout
cena wywoływacza: 400 zł
145
Edrene ou Adrianople
a l’Orient
według obrazu: C. A. Pfauz
(I poł. XVIII w.)
miedzioryt kolorowany akwarelą
146
Heliogabalus
i Aleksandria
i gwaszem, papier, 20 × 44 cm
w świetle passe-partout
cena wywoływacza: 1 200 zł
XVIII w.
miedzioryt, papier, 19 × 16 cm
w świetle passe-partout
cena wywoływacza: 700 zł
62
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
147
Wizerunki znakomitych
ludzi w Polszcze
wydane staraniem
Xawerego Preka, 1833 r.
teka kompletna – 7 arkuszy
miedzioryt, 38,5 × 27 cm
(wymiar arkusza)
Część teki: Materyały do ikonografii
królów zbroi i wojska polskiego / ułożone
i rysowane przez Karola Wawrosza,
zebrane i wydane staraniem i nakład
Wł. Bartynowskiego w Krakowie, 1908 r.
w tym:
Seria II Wojsko polskie po r. 1700
kolorowane fotolitografie
16 arkuszy o wym. 46 × 30 cm
6 arkuszy o wym. 42 × 52 cm
Seria III Wojsko polskie po r. 1800
kolorowane fotolitografie
20 arkuszy o wym. 46 × 30 cm
Seria III Wojsko polskie od r. 1800
kolorowane fotolitografie
29 arkuszy o wym. 46 × 30 cm
oraz 19 niezidentyfikowanych luźnych
arkuszy z postaciami oraz uzbrojeniem
cena wywoławcza: 800 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
63
148
Kolczyki z brylantami
2 poł. XX w.
złoto pr. 0,583, m. 2,60 g
2 brylanty łącznie ok. 0,20 ct, VS/H-I cena wywoławcza: 1 700 zł
149
Kolczyki z brylantami
współczesne
złoto pr. ok. 0,585, m. 4,10 g
8 brylantów łącznie ok. 0,20 ct,
SI-P1/K-L, nowy szlif
cena wywoławcza: 1 400 zł
150
Kolczyki z szafirami i brylantami
2 poł. XX w.
złoto pr. 0,585, m. 9,16 g
4 brylanty łącznie ok. 0,70 ct,
SI-P1/M-N, stary szlif
4 szafiry łącznie 0,80 ct
cena wywoławcza: 3 800 zł
64
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
151
Naszyjnik „serduszko”
z diamentami
współczesny
łańcuszek: złoto pr. 0,750,
wisiorek: złoto pr. 0,585, m. 7,33 g
25 diamentów m. łączna ok. 1,50 ct, SI/I-J
cena wywoławcza: 1 400 zł
152
Krzyżyk
współczesny
złoto pr. 0,750, m. 2,86 g
24 diamenty łącznie ok. 0,20 ct, SI/H
cena wywoławcza: 950 zł
153
Kolczyki „serduszka”
2 poł. XX w.
złoto pr. ok. 0,585, m. 4,54 g
48 brylantów łącznie ok. 0,40 ct,
SI-P1/I-J
cena wywoławcza: 2 000 zł
154
Medalion (Justicia)
1953 r.
peruwiańska moneta: złoto pr. 0,916
awers – „Justicia.1/2 Libra.Verdad I”
rewers – „Republica Peruana Lima
B.B.R.1953.”
łańcuszek: złoto pr. 0,750
m. łączna 15,24 g, dł. ok. 34 cm
cena wywoławcza: 2 700 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
65
155
Pierścionek z szafirem i brylantami
2 poł. XX w.
złoto pr. 0,580, m. 2,85 g
6 brylantów łącznie ok. 0,45 ct, SI1/H
szafir ok. 0,75 ct, szlif fasetowy
cena wywoławcza: 2 600 zł
156
Pierścionek z brylantem
i szafirami
2 poł. XX w.
białe złoto pr. 0,585, m. 5,34 g
brylant ok. 0,40 ct, VS/H, nowy szlif
6 szafirów łącznie ok. 1,20 ct
cena wywoławcza: 7 500 zł
157
Pierścionek-obrączka
z brylantami
2 poł. XX w.
białe złoto pr. ok. 0,585, m. 5,02 g
24 brylanty łącznie ok. 1,30 ct, Si-P1/H,
nowy szlif
cena wywoławcza: 3 000 zł
66
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
158
Pierścionek z brylantem
2 poł. XX w.
złoto pr. 0,585, m. 1,90 g
brylant ok. 0,92 ct, VS2/M
cena wywoławcza: 8 800 zł
159
Pierścionek z brylantami
współczesny
złoto pr. ok. 0,585, m. 5,33 g
brylanty łącznie ok. 1,20 ct, VS-SI/H,
nowy szlif
cena wywoławcza: 4 800 zł
160
Pierścionek z brylantem
2 poł. XX w.
złoto pr. ok. 0,580, m. 3,23 g
brylant ok. 0,17 ct, P2/J
cena wywoławcza: 850 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
67
161
Wisiorek z topazem i brylantami
2 poł. XX w.
złoto pr. 0,585, m. 2,10 g
162
16 brylantów łącznie ok. 0,30 ct, P1/I-J
topaz 1,30 ct, szlif cejloński
Naszyjnik
cena wywoławcza: 1 400 zł
2 poł. XX w.
łańcuszek: złoto pr. ok. 0,750
wisiorek: złoto pr. ok. 0,585
m. łączna 4,17 g
topaz ok. 3,00 ct
cena wywoławcza: 1 200 zł
163
Pierścionek z topazem
2 poł. XX w.
złoto pr. ok. 0,585, m. 3,62 g
14 diamentów łącznie ok. 0,50 ct,
VS-SI-P1/I-J, nowy szlif
topaz ok. 1,90 ct, szlif cejloński
cena wywoławcza: 2 200 zł
68
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
164
Komplet biżuterii
ze szmaragdami
2 poł. XX w.
złoto pr. ok. 0,585, m. 12,09 g
pierścionek: 10 brylantów łącznie
ok. 0,10 ct, SI2-P1/K-L, nowy szlif
3 szmaragdy ok. 0,25 ct
wisiorek: 11 brylantów łącznie
ok. 0,11 ct, SI-P1/K-L
3 szmaragdy łącznie ok. 0,25 ct
kolczyki: 16 brylantów łącznie
ok. 0,16 ct, SI-P1/K-L
6 szmaragdów łącznie ok. 0,30 ct
cena wywoławcza: 4 000 zł
165
Pierścionek ze szmaragdem
i brylantami
2 poł. XX w.
złoto pr. ok. 0,750, m. 8,04 g
13 brylantów łącznie ok. 0,30 ct,
VS-SI/I-J, nowy szlif
szmaragd ok. 0,35 ct
cena wywoławcza: 2 400 zł
166
Pierścionek ze szmaragdem
i brylantami
2 poł. XX w.
złoto pr. ok. 0,750, m. 6,08 g
10 brylantów łącznie ok. 0,25 ct,
VS-SI/I-J, nowy szlif
szmaragd łącznie ok. 0,60 ct
cena wywoławcza: 2 200 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
69
167
Komplet biżuterii
2 poł. XX w.
pierścionek: złoto pr. ok. 0,585, m. 9,59 g
22 brylanty łącznie ok. 0,45 ct, SI-P1/H, nowy szlif
17 rubinów łącznie ok. 0,35 ct
kolczyki: złoto pr. ok. 0,585, m. 7,54 g
44 brylanty łącznie ok. 0,53 ct
10 rubinów łącznie ok. 0,25 ct
cena wywoławcza: 3 600 zł
168
Komplet biżuterii z brylantami i rubinami
2 poł. XX w.
pierścionek: złoto pr. ok. 0,585, m. 6,03 g
32 brylanty łącznie ok. 0,25 ct, SI-P1/H, nowy szlif
rubin ok. 0,80 ct, szlif cejloński
kolczyki: złoto pr. ok. 0,585, m. 3,86 g
56 brylantów łącznie ok. 0,40 ct, SI-P/H, nowy szlif
2 rubiny łącznie ok. 1,00 ct
wisiorek: złoto pr. ok. 0,585, m. 3,34 g
32 brylanty łącznie ok. 0,24 ct, SI-P1/H, nowy szlif
rubin ok. 1,10 ct
cena wywoławcza: 4 000 zł
70
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
169
Komplet biżuterii
2 poł. XX w.
pierścionek: złoto pr. ok. 0,585, m. 3,47 g
40 brylantów łącznie 0,50 ct, SI-P1/H, nowy szlif
rubin ok. 0,85 ct, szlif cejloński
kolczyki: złoto pr. ok. 0,585, m.7,42 g
28 brylantów ok. 0,20 ct, P1/I-J, nowy szlif
2 rubiny łącznie ok. 0,90 ct
zawieszka: złoto pr. ok. 0,585, m. 3,28 g
14 brylantów łącznie ok. 0,15 ct, SI-P1/H, nowy szlif
rubin ok. 1,00 ct
cena wywoławcza: 4 000 zł
170
Pierścionek-obrączka
2 poł. XX w.
złoto pr. ok. 0,585, m. 3,98 g
8 brylantów łącznie ok. 0,80 ct,
VS-SI/I-J, nowy szlif
rubin ok. 0,45 ct, szlif cejloński
cena wywoławcza: 1 900 zł
171
Pierścionek
lata 1940-te
złoto pr. 0,585, m. 2,35 g
8 brylantów łącznie 0,50 ct, SI-P1/I-J
rubin ok. 0,35 ct
cena wywoławcza: 2 200 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
71
172
Bransoletka z rubinami i diamentami
poł. XX w.
złoto pr. 0,585, m. 13,91 g
6 diamentów „rautów” łącznie ok. 0,20 ct,
SI-P1/K-L
7 rubinów łącznie ok. 1,60 ct
cena wywoławcza: 4 800 zł
173
Pierścionek z diamentami
i rubinem
174
lata 1940-te
Pierścionek z rubinem
i diamentami
złoto pr. ok. 0,580 (oprawa kamienia
w srebrze), m. 2,49 g
5 diamentów łącznie ok. 0,33 ct,
2 poł. XX w.
VVS-SI2-P2/F-J
rubin ok. 0,65 ct
złoto pr. 0,750, m. 2,60 g
20 diamentów łącznie ok. 0,15 ct,
cena wywoławcza: 1 800 zł
SI/I-J, nowy szlif
rubin ok. 0,60 ct
cena wywoławcza: 950 zł
175
Pierścionek-obrączka z rubinami
2 poł. XX w.
złoto pr. ok. 0,585, m. 2,16 g
5 brylantów łącznie ok. 0,15 ct, SI/K-L,
nowy szlif
6 rubinów łącznie ok. 0,22 ct
cena wywoławcza: 1 200 zł
72
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
176
Pierścionek z rubinami
1995 r.
złoto pr. 0,750, m. 12,54 g
2 rubiny łącznie ok. 1,10 ct
napis Cartier
177
cena wywoławcza: 3 200 zł
Pierścionek z szafirami
1995 r.
złoto pr. 0,750, m. 12,20 g,
2 szafiry łącznie ok. 1,10 ct
napis Cartier
cena wywoławcza: 3 000 zł
178
Pierścionek-obrączka
współczesny
dwukolorowe złoto pr. 0,585, m. 8,79 g
cena wywoławcza: 800 zł
179
Pierścionek złoty – ażurowy
2 poł. XX w.
białe złoto pr. 0,585, m. 4,34 g
cena wywoławcza: 700 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
73
180
Pierścionek z brylantem
2 poł. XX w.
białe złoto pr. ok. 0,750, m. 4,67 g
brylant ok. 0,70 ct, P2/H
cena wywoławcza: 5 200 zł
181
Pierścionek z brylantami
współczesny
białe złoto pr. 0,585, m. 3,62 g
23 brylanty łącznie ok. 0,60 ct,
SI-P1/H-I, nowy szlif
cena wywoławcza: 2 200 zł
182
Pierścionek z diamentami
2 poł. XX w.
białe złoto pr. 0,750, m. 3,09 g
10 diamentów łącznie 0,55 ct,
VS/H, nowy szlif
cena wywoławcza: 4 200 zł
183
Pierścionek z brylantem
Art Déco, lata 1920-40.
złoto pr. ok. 0,585 (obrączka) i 0,750
(oprawa kamienia), m. 1,36 g
brylant ok. 0,10 ct, SI/H, stary szlif
4 diamenty „rauty” łącznie ok. 0,02 ct
cena wywoławcza: 950 zł
74
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
184
Bransoleta z brylantami
poł. XX w.
białe złoto pr. ok. 0,750, m. 50,58 g
45 brylantów łącznie ok. 2,2–2,3 ct,
VS-SI-P/K-M
cena wywoławcza: 13 500 zł
185
Bransoleta z brylantami
2 poł. XX w.
białe złoto pr. 0,585, m. 30,67 g
252 brylanty łącznie ok. 8,00 ct,
P2-P3/ I-J, nowy szlif
cena wywoławcza: 15 000 zł
186
Bransoletka z brylantami
2 poł. XX w.
złoto pr. ok. 0,585, m. 22,75 g
62 brylanty łącznie ok. 3,00 ct,
P1-P2-P3/O-P
cena wywoławcza: 6 500 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
75
187
Broszka „gwiazda”
2 poł. XIX w.
złoto pr. ok. 0,500 (oprawa srebrna),
m. 8,56 g
16 brylantów łącznie ok. 1,12 ct,
188
SI-P1/I-J, stary szlif
rubin syntetyczny
Wisiorek „gwiazda”
cena wywoławcza: 4 400 zł
kon. XIX w.
złoto pr. ok. 0,500, m. 5,72 g
6 brylantów łącznie ok. 0,30 ct,
P1/I-J, stary szlif
rubin syntetyczny
cena wywoławcza: 1 800 zł
189
Pierścionek z ametystami
współczesny
złoto pr. 0,585, m. 8,45 g
6 diamentów łącznie 0,15 ct, SI-P1/K-L
ametysty łącznie ok. 13,20 ct
cena wywoławcza: 3 400 zł
190
Broszka z ametystem
lata 1920–1930
złoto pr. ok. 0,580, m. 5,60 g
ametyst ok. 8,50 ct
cena wywoławcza: 950 zł
76
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
191
192
Wisiorek z diamentami
pocz. XX w.
Wisiorek z brylantami
złoto pr. ok. 0,750 (oprawa kamienia
2 poł. XX w.
platyna pr. 0,950), m. 2,64 g
brylant ok. 0,06 ct, SI/H, stary szlif
17 niepełnych rozet diamentowych
platyna (pr. 0,950), m. 3,68 g
13 brylantów łącznie 0,30 ct, VS-SI/H,
nowy szlif
łącznie ok. 0,14 ct
cena wywoławcza: 1 800 zł
cena wywoławcza: 1 200 zł
193
Pierścionek z brylantem
1 poł. XX w.
złoto pr. ok. 0,580 (oprawa kamienia
w srebrze), m. 3,60 g
brylant ok. 0,85 ct, P1/J-K
2 rozety diamentowe
cena wywoławcza: 9 000 zł
194
Broszka z brylantami i perłami
lata 1940–1950
złoto pr. 0,585 (oprawa kamieni
srebrna), m. 12,72 g
66 brylantów łącznie ok. 1,90 ct,
P1-P2/I-J, stary szlif
2 perły hodowlane, śr. 9,00–7,20 mm
cena wywoławcza: 6 000 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
77
195
196
Broszka z miniaturą
Sekretnik
2 poł. XIX w.
biedermeier, kon. XIX w.
złoto pr. 0,585, srebrne zapięcie, m. 5,74 g
metal pozłacany pr. 0,500,
porcelana ręcznie malowana (miejscowe
m. 5,44 g
wytarcia malatury)
czarna emalia
cena wywoławcza: 1 200 zł
cena wywoławcza: 600 zł
197
Wisior z wizerunkiem Rzymianina
pocz. XX w.
metal pozłacany
(elementy pr. 0,200–0,400), m. 13,60 g
profil Rzymianina rzeźbiony w onyksie
cena wywoławcza: 300 zł
198
Obrączka złota
199
Pierścionek z diamentem
2 poł. XIX w.
2 poł. XX w.
złoto pr. 0,585, masa 6,33 g
cena wywoławcza: 900 zł
złoto pr. 0,585, m. 3,92 g
diament ok. 0,40 ct, P1/K-L, rozeta
emalia czarna
cena wywoławcza: 1 800 zł
78
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
200
Komplet biżuterii biedermeier
Rosja, poł. XIX w.
kolczyki i brosza złoto pr. „56” zołotników
(0,585)
drobne perełki, emalia kobaltowa,
m. łączna 18,80 g
zachowane oryginalne etui
cena wywoławcza: 7 000 zł
201
Bransoleta złota z perłami
biedermeier, XIX w
złoto pr. 0,585, m. 16,69 g
perły
cena wywoławcza: 2 600 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
79
202
Wisior z kwarcem
współczesny
złoto pr. 0,585, m. 35,90 g,
dł. ok. 4,5 cm
kwarc ok. 82 ct, kaboszon
203
cena wywoławcza: 3 600 zł
Pierścień z prehnitem
i żółtymi szafirami
współczesny
złoto pr. ok. 0,585, m. 17,11 g
prehnit ok. 45,00 ct, kaboszon
9 szafirów łącznie ok. 1,10 ct
cena wywoławcza: 4 800 zł
205
204
Pierścień z kwarcem
i żółtymi szafirami
współczesny
złoto pr. 0,585, m. 27,01 g
kwarc ok. 68 ct, szlif kaboszonowy
4 szafiry łącznie ok. 0,30 ct,
szlif fasetowy
cena wywoławcza: 4 000 zł
80
Wisior z prehnitem, perłami
i diamentami
współczesny
złoto pr. ok. 0,585, m. 15,06 g,
dł. ok. 4,5 cm
prehnit ok. 21 ct, kaboszon
6 pereł hodowlanych, śr. 5,50 mm
7 diamentów rautów łącznie
ok. 0,07 ct, P1/I-J
cena wywoławcza: 3 600 zł
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
206
Pierścień z ametystem,
perydotami i żółtymi szafirami
współczesny
złoto pr. ok. 0,585, m. 19,86 g
207
ametyst ok. 9,00 ct, szlif cejloński
4 perydoty (oliwiny) łącznie ok. 8,00 ct
Wisior z perydotami
4 szafiry żółte łącznie ok. 0,10 ct, rauty
współczesny
cena wywoławcza: 4 400 zł
złoto pr. ok. 0,500 (oprawa kamieni)
i ok. 0,585 (w zawieszeniu),
m. 10,40 g, dł. ok. 4,5 cm
6 perydotów (oliwinów) łącznie
ok. 34,00 ct, szlif cejloński
cena wywoławcza: 5 800 zł
208
Pierścień z perydotem
i żółtymi szafirami
współczesny
złoto pr. ok. 0,585, m. 12,75 g
perydot (oliwin) ok. 10,00 ct,
szlif cejloński
10 szafirów łącznie ok. 4,50 ct,
szlif cejloński
cena wywoławcza: 6 000 zł
209
Wisior z kunzytami i rubinami
współczesny
złoto pr. ok. 0,585, m. 12,77 g, dł. 5 cm
3 kunzyty (odmiana jubilerska
spodumenu) łącznie ok. 25,00 ct,
szlif fasetowy
6 rubinów łącznie ok. 0,40 ct
cena wywoławcza: 6 000 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
81
210
Serwis do kawy i herbaty
Alessandria, Włochy, lata 1934–1944
w zestawie: dzbanek do kawy, dzbanek do herbaty, mlecznik, cukiernica
srebro p. 800, waga 2070 g; wys. 12–25 cm
cena wywoławcza: 4 800 zł
211
Serwis do kawy i herbaty
Dania, proj. C.M. Cohr-Fredericia (1893–1937)
w zestawie: dzbanek do kawy, dzbanek do herbaty, mlecznik, cukiernica
srebro pr. ok. 826, waga 1636 g
wys. 9–25 cm
cena wywoławcza: 3 800 zł
212
Serwis kawowy
Włochy, Alessandria,
firma Ricci & C. Sp. A (?)
II połowa XX w.
w zestawie: dzbanek do kawy,
mlecznik, cukiernica
srebro p. 800, waga 919 g
wys. 17–26 cm
cena wywoławcza: 3 200 zł
82
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
213
Serwis do kawy i herbaty
Alessandria, Włochy, lata 1934–1944
w zestawie: dzbanek do kawy, dzbanek
do herbaty, mlecznik, cukiernica
srebro p. 800, waga 1100 g
wys. 11,5–23,5 cm
cena wywoławcza: 3 200 zł
214
Zestaw do kawy i herbaty
XX w.
w zestawie: dzbanek do kawy,
dzbanek do herbaty, mlecznik, cukiernica, taca
srebro p. 0,800, waga 2876 g
wym.: 11–20 cm, dług. tacy 50 cm
cena wywoławcza: 12 000 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
83
215
Kieliszki
Rosja, Kijów, spadkobiercy Israela
E. Zakhodera, lata 1908–1926
w zestawie 5 sztuk, srebro grawerowane
p. 84 złotników (875), waga 215 g
wewnątrz złocone; wys. 6,5 cm
cena wywoławcza: 950 zł
216
Serwis do herbaty
Londyn – Sheffield, William Hutton & Sons Ltd, 1905 r.
w zestawie: dzbanek do herbaty, mlecznik, cukiernica
srebro p. 925, wewnątrz złocone, waga 549 g
wys. 6–11 cm
217
cena wywoławcza: 1 900 zł
Cukiernica
Belgia, Bruksela, lata 1831-1868
srebro pr. „2” (875), waga 520 g
wys. 14,5 cm
cena wywoławcza: 1 900 zł
218
84
219
Cukiernica
Cukiernica
II poł. XX w.
Francja, po 1938 r.
srebro p. 0,800, waga 137 g
srebro p. 950, waga 412 g
wys. 14 cm
wys. 16,5 cm
cena wywoławcza: 500 zł
cena wywoławcza: 1 800 zł
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
220
Naczynie do musztardy
w stylu empire
Francja, Paryż, lata 1809–1819
srebro p. 950, waga 176 g
221
wys. 12,5 cm
wkład ze szkła kobaltowego
Filiżanka ze spodkiem
cena wywoławcza: 1 600 zł
Paryż, Société Parisienne
d’Orfévrerie, lata 1910–14
srebro p. 950, waga 301 g
wewnątrz złocona, średnica spodka 15 cm
cena wywoławcza: 1 600 zł
222
Filiżanka ze spodkiem
Paryż, Charles Barrier
lata 1905–1923
srebro p. 950, waga 127 g
śr. spodka 12 cm
cena wywoławcza: 950 zł
223
Filiżanka ze spodkiem
Francja, po 1838 r.
srebro p. 950, waga 301 g
wewnątrz złocona,
średnica spodka 15 cm
cena wywoławcza: 1 600 zł
224
Zestaw sreber
Niemcy, około 1939 r.
w zestawie: mlecznik, cukiernica, taca
srebro p. 800, waga 503 g
na spodzie tacy wygrawerowany napis:
Mama, 25 März 1939.
cena wywoławcza: 1 400 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
85
225
Taca
Niemcy, po 1888 r.
srebro p. 800, waga 984 g
średnica: 36,5 cm
cena wywoławcza: 2 400 zł
226
Taca
Niemcy, po 1888 r.
srebro p. 800, waga 1088 g
wym. 48 × 32 cm
cena wywoławcza: 2 800 zł
227
Taca
Niemcy, po 1888 r.
srebro p. 800, waga 1388 g
wym. 50 × 37,5 cm
cena wywoławcza: 3 600 zł
86
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
229
228
Kandelabr
Portugalia, Porto, po 1938 r.
srebro p. 833, waga 1892 g
wys. 44 cm
Kandelabr
Hanau (?), XIX/XX w.
srebro p. 800, waga 1371 g
wys. 47 cm
cena wywoławcza: 8 000 zł
cena wywoławcza: 6 500 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
87
230
Sztućce środka stołu do ryb
Paryż, Olier&Caron, lata 1910–1936
uchwyty srebrne p. 950,
ostrza platerowane
dług. 25,5–28,5 cm; etui
cena wywoławcza: 650 zł
231
Sztućce środka stołu do ryb
Paryż, Leontine Compère,
ok. 1890 r.
uchwyty srebrne p. 950,
ostrza platerowane
dług. 25,5–27 cm; etui
cena wywoławcza: 650 zł
232
Komplet 6.noży do masła
Francja, złotnik MJ, po 1838 r.
srebro p. 800, rękojeść z kości zwierzęcej
etui Albert Freres BALE
cena wywoławcza: 650 zł
233
Komplet 12. łyżeczek do kawy
Francja, po 1879 r.
srebro złocone p. 0,800, waga 248 g
etui Horlogerie bijouterie
M. Blum Strasbourg
cena wywoławcza: 1 600 zł
88
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
234
Szczypce do cukru
XX w.
srebro p. ok. 800, waga 35 g
dług. 15 cm
cena wywoławcza: 250 zł
235
Komplet
12. łyżek i widelców
XX w.
srebro p. 800, waga 2077 g, etui
236
cena wywoławcza: 4 800 zł
Szczypce
Holandia, 1866 r.
srebro p. 833, waga 144 g
dług. 31 cm
cena wywoławcza: 480 zł
237
Widelec półmiskowy
Niemcy, po 1888 r.
srebro p. 800, waga 91 g
dł. 26,5 cm
cena wywoławcza: 350 zł
238
Szczypce
Niemcy, po 1888 r.
srebro p. 800, waga 60 g
dług. 21,5 cm
cena wywoławcza: 180 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
239
Łopatka do tortu
Paryż, Joseph Crossard, lata 1900–1920
srebro p. 950, waga 113 g
dług. 32 cm
cena wywoławcza: 350 zł
89
241
Papierośnica srebrna
240
Polska, lata 1932–1947
Puderniczka z lusterkiem
srebro, pr. 2, złoto p. ok. 0,900
Polska, przed 1962 r.
(aplikacje), masa łączna 141 g
wewnątrz dedykacja: Dzida/30.III.47 r.
srebro pr. 3, waga całkowita: 210 g
wym: 8 × 10,5 cm
wewnątrz złocenia oraz dedykacja:
Kochanej dzidzi/Genek/15 X 62
cena wywoławcza: 950 zł
cena wywoławcza: 550 zł
242
Papierośnica
Polska, po 1932 r.
srebro p. 3 (800), waga 119 g
wym. 7,8 × 11 cm
złotnik o inicjałach K.M.
wewnątrz złocenia i dedykacja
cena wywoławcza: 550 zł
243
Para lamp
XX w.
podstawy srebrne p. 925,
wys. 47 cm
abażur materiałowy
cena wywoławcza: 2 900 zł
90
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
244
Patera
Tiffany&Company, Nowy Jork,
II poł. XX w.
srebro sterling, waga 349 g
na spodzie: TIFFANY&Co/MARKERS/
STERLING/24076
wys. 9 cm, śred. ok. 16 cm
cena wywoławcza: 1 800 zł
245
Patera
Tiffany&Company, Nowy Jork,
II poł. XX w.
srebro sterling, waga 363 g
na uchwycie: TIFFANY&Co/MARKERS/
STERLING/24076
wys. 9 cm, śred. ok. 16 cm
cena wywoławcza: 1 800 zł
246–248
Paterki
Tiffany&Company, Nowy Jork,
II poł. XX w.
srebro sterling, waga 127–129 g
na uchwycie: TIFFANY&Co/MARKERS/
STERLING/22885
dług. 15 cm
cena wywoławcza: 950 zł/sztukę
AU KCJA VARIA ( 8)
91
249
Łopatka
Warszawa, Fraget, początek XX w.
metal srebrzony, dług. 32 cm
cena wywoławcza: 80 zł
250
Serwis do kawy i herbaty
w stylu Art Deco
II ćw. XX w.
w zestawie: dzbanek do kawy,
dzbanek do herbaty,
mlecznik, cukiernica
plater, wys. 9-20 cm
cena wywoławcza: 600 zł
251
Komplet sztućców deserowych
Justus Brenger & Co, Solingen,
1 poł. XX w.
w zestawie: łopatka do tortu, łyżeczka do
cukru, 6 widelczyków do ciasta
metal srebrzony, dekoracja ażurowym
motywem róży
cena wywoławcza: 160 zł
92
252
Cukiernica
Francja, po 1838 r.
metal srebrzony,
wym. 8 × 12 × 10 cm
cena wywoławcza: 150 zł
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
253
Komplet kieliszków
II poł. XX w.
w zestawie 6 sztuk
szkło bezbarwne, oprawa srebrna, p. 835
wys. 7,5 cm
cena wywoławcza: 250 zł
254
Karafka
Niemcy, po 1888 r.
szkło bezbarwne, szlifowane,
okucie srebrne p. 835,
korek platerowy
wys. 24,5 cm
cena wywoławcza: 450 zł
255
Komplet kieliszków do koniaku
II poł. XX w.
w zestawie 6 sztuk
szkło bezbarwne, srebro p. 925
wys. 10,5 cm
cena wywoławcza: 450 zł
256
Koszyk
II poł. XX w.
szkło bezbarwne,
szlifowane
srebro p. 800
wys. 23 cm
257
Kałamarz
II poł. XX w.
metal srebrzony, szkło bezbarwne
wys. 15 cm
cena wywoławcza: 550 zł
cena wywoławcza:
350 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
93
258
Zestaw 5. kieliszków
XX w.
szkło bezbarwne, fioletowe, szlifowane
trawione
wys. 18,5 cm
cena wywoławcza: 360 zł
259
Zestaw 6. kieliszków
XX w.
szkło bezbarwne, zielone
szlifowane, trawione
wys. 19 cm
cena wywoławcza: 1 100 zł
261
Kieliszek
260
Kieliszek
XIX/XX w.
szkło bezbarwne, trawione
XIX/XX w.
szkło bezbarwne, trawione
wys. 15,7 cm
cena wywoławcza: 390 zł
wys. 15,7 cm
cena wywoławcza: 390 zł
94
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
262
Wazon
2 poł. XX w.
szkło bezbarwne, mleczne
kobaltowe; wys. 28,5 cm
cena wywoławcza: 500 zł
263
Wazon
Zwiesel, Niemcy, 1976 r.
szkło warstwowe, bezbarwne
czarno-szare i białe
wys. 19 cm
264
cena wywoławcza: 650 zł
Wazon Kajakarz
Bohemia, lata 30-te XX w.
szkło bezbarwne, szlifowane
wys. 23,5 cm
cena wywoławcza: 680 zł
265
Wróbel
Rene Lalique, Francja, 2 poł. XX w.
szkło bezbarwne satynowane
sygn. na spodzie: Lalique France;
wys. 8 cm, dł. 11 cm
cena wywoławcza: 450 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
95
266
Wazon
2 po. XX w.
szkło zielonkawe, dekorowane pęcherzami
powietrza; wys. 28 cm
cena wywoławcza: 350 zł
267
Wazon
Glasfabrik Elisabeth, Kostany/k.
Teplic, lata 1900-1905
szkło opalowe białe powlekane
szkłem opalowym różowym,
bezbarwnym, iryzujące
dekoracja w postaci nieregularnie
nałożonych szklanych nitek
w kolorach różowym i zielonym
wys. 24,5 cm
cena wywoławcza: 1 300 zł
268
Wazon „Paw”
Erwin Eisch, Frauenau, lata 70. XX w.
szkło warstwowe; oryginalna nalepka,
wys. 23 cm
cena wywoławcza: 750 zł
96
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
269
Wazon
Legras & Cie Verreries de Saint-Denis,
ok. 1910 r.
szkło bezbarwne powlekane szkłem opalowym białym, farby emaliowe w kolorze
błękitu; dekoracja motywami żaglówek na
rzece i wiejskiego pejzażu z młynami
wys. 15,3 cm, dł. 27 cm
cena wywoławcza: 1 300 zł
270
Wazon
Józefina, Szklarska Poręba, 1 poł. XIX w.
szkło powlekane białą emalią, złocenia
wys. 42,5 cm
cena wywoławcza: 1 400 zł
271
Wazon
Emile Galle, Nancy, koniec XIX w.
szkło żółtawe, trawione, malowane
emaliami; dekoracja floralna; na brzuścu
sygnatura: Galle; zeszlifowana szyja;
wys. 29,5 cm
cena wywoławcza: 3 000 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
97
272
Zestaw talerzy i półmisków
Miśnia, XIX–XX w.
w zestawie: 2 salaterki (śr. 18 cm), 7 talerzy
głębokich (śr. 23,5 cm), 2 półmiski (mały –
wym. 23,5 × 15,5 cm; duży – 61,5 × 30 cm);
zdobienia scenami rodzajowymi; porcelana, malatury
naszkliwne, złocenia
cena wywoławcza: 450 zł
273
Patera ażurowa
wytwórnia Heleny Wolfsohn
lata 1880–1907
zdobiona motywem rajskich ptaków;
porcelana, malatury naszkliwne,
złocenia; wys. 20 cm, śr. 24,5 cm
cena wywoławcza: 1 700 zł
98
274
Patera ażurowa
Miśnia, lata 1860–1924
zdobiona wzorem cebulowym;
porcelana, malatury podszkliwne;
wym. 43 × 23 cm
cena wywoławcza: 2 200 zł
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
275
Patera
z talerzami
Miśnia, lata 1860–1924
w zestawie patera (śr. 27,5 cm) oraz
4 talerze (śr. 21 cm); ażurowe kołnierze;
porcelana, malatury naszkliwne, złocenia
cena wywoławcza: 1 100 zł
276
Półmisek
Berlin, lata 1780–1800
zdobiony motywem floralnym;
porcelana, malatury naszkliwne;
wym. 45 × 35 cm
cena wywoławcza: 1 900 zł
277
Talerz dekoracyjny Flora Danica
Royal Copenhagen, lata 1980–1984
zdobiony motywem floralnym (Medicago
falcata L.); porcelana, malatury naszkliwne, złocenia; śr. 22 cm
cena wywoławcza: 350 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
278
Talerz dekoracyjny
Miśnia, XX w.
zdobiony reliefowym
motywem liści;
porcelana, złocenia;
śr. 28 cm
cena wywoławcza: 700 zł
99
280
Filiżanka do mokki
279
Miśnia, XX w.
Filiżanka ze spodkiem
porcelana, malatury podszkliwne, złocenia;
Miśnia, 1 poł. XX w.
porcelana, malatury naszkliwne, złocenia;
filiżanka: wys. 5 cm, spodek:
śr. 11 cm
filiżanka: wys. 6 cm, spodek: śr. 15,5 cm
cena wywoławcza: 150 zł
cena wywoławcza: 200 zł
281
282
Filiżanka do mokki
Filiżanka do mokki
Miśnia, lata 1924–1934
XX w.
zdobiona motywem róży; porcelana,
malatury podszkliwne; filiżanka:
wys. 5 cm, spodek: śr. 10,5 cm
cena wywoławcza: 150 zł
dekoracja w postaci irysów; porcelana
malowana kobaltem, malatury podszkliwne
i naszkliwne, złocenia; filiżanka: wys. 6,2 cm,
spodek: śr. 13 cm
cena wywoławcza: 160 zł
283
Filiżanka do kawy Elite
Rosenthal, 1932 r.
dekoracja szablonowa z motywem
rajskiego ptaka; porcelana, złocenia;
filiżanka: wys. 5 cm, spodek: śr. 15 cm
cena wywoławcza: 150 zł
284
Filiżanka ze spodkiem
Bavaria, XX w.
zdobiona miniaturą wg obrazu J.H. Fragonarda;
porcelana, złocenia; filiżanka: wys. 4,6 cm,
spodek: śr. 11,7 cm
cena wywoławcza: 150 zł
100
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
285
Wazonik
Miśnia, XX w.
zdobiony motywem
floralnym; porcelana, malatury naszkliwne, złocenia;
wys. 14,5 cm
cena wywoławcza: 220 zł
286
Dzbanek z pokrywką
Miśnia (Serwis Łabędzi), XX w.
zdobiony motywem węża morskiego,
łabędzi (relief na brzuścu) i ślimaka;
porcelana, malatury naszkliwne, złocenia;
wys. 24 cm
cena wywoławcza: 2 200 zł
287
Serwis do herbaty i kawy
dla 11 osób
Berlin, XX w.
w serwisie: 3 dzbanki (wys. 14–24,5 cm),
cukiernica (wys. 10,5 cm), mlecznik
(wys. 11 cm), 11 filiżanek (wys. 5,5 cm,
śr. spodków 14 cm), 11 talerzyków
deserowych (śr. 20 cm); biała porcelana,
dekoracja reliefowa
cena wywoławcza: 2 600 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
101
288
Serwis do kawy dla 12 osób
Rosenthal, Royal Velvet , XX w.
w serwisie: dzbanek (wys. 22 cm), mlecznik
(wys. 8,5 cm), cukiernica (wys. 11 cm),
12 filiżanek ze spodkami (wys. 5,5 cm,
śr. spodków 15 cm), 12 talerzyków
deserowych (śr. 19,5 cm); porcelana,
złocenia, zdobienia motywem Fleur-de-lis
cena wywoławcza: 950 zł
289
Teryna
Miśnia, kon. XIX w.
zdobiona motywem róży; porcelana,
malatury; wys. 18 cm, szer. 35 cm
cena wywoławcza: 950 zł
290
Serwis obiadowy dla 12 osób
Rosenthal, Royal Velvet , XX w.
w serwisie: waza (wys. 15,5 cm,
śr. 22,5 cm), misa (wys. 8,5 cm,
śr. 24 cm) sosjerka (wys. 8 cm), 2 półmiski (mniejszy – wym. 24,5 × 32 cm,
większy – 28 × 37 cm), 12 talerzy
głębokich (śr. 21 cm), 12 talerzy płaskich
(śr. 26,5 cm); porcelana, złocenia,
zdobienia motywem Fleur-de-lis
cena wywoławcza: 1 300 zł
102
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
291
Komplet
talerzy deserowych
Stockhardt&Schmidt-Eckert,
Miśnia, po 1920 r.
w komplecie: 6 talerzy (śr. 19 cm) oraz
patera (śr. 28 cm), zdobienia motywem
kwiatowym; porcelana, złocenia na
krawędziach
cena wywoławcza: 350 zł
292
293
Wazon
Lampa
Royal Copenhagen, 1938 r.
z przedstawieniem parowca
XX w.
dekoracja kompozycją kwiatową;
oraz mewy (z tyłu) porcelana,
porcelana, malatury naszkliwne;
wys. 33 cm, śr. wlewu 15 cm
wys. 94 cm, śr. abażura – 40 cm
cena wywoławcza: 2 200 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
cena wywoławcza: 700 zł
103
295
294
Puzderko
Para świeczników
Limoges, XX w.
Kämmer & Kramer, lata 1946–1953
zdobione miniaturą ze sceną
dekoracja w postaci pełnoplastycznych
rodzajową i ornamentem floralnym;
różyczek; porcelana, złocenia;
porcelana, wys. 10,5 cm
wys. 7,5 cm
cena wywoławcza: 390 zł
cena wywoławcza: 350 zł
296
Tabakierka
Francja (?), 2 poł. XIX w.
zdobiona kompozycjami kwiatowymi;
porcelana, malatury podszkliwne
i naszkliwne; wym. 3 × 4,3 × 4,3 cm
cena wywoławcza: 400 zł
297
Para świeczników
Plaue, XX w.
dekoracja w postaci
pełnoplastycznych różyczek;
porcelana, złocenia; wys. 7 cm
cena wywoławcza: 350 zł
298
Półmisek
Kuzniecow, lata 1889–1900
porcelana szkliwiona, złocenia;
dł. 18 cm
cena wywoławcza: 50 zł
104
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
299
Figurka – putto z muszlą
XX w.
porcelana, malatury podszkliwne;
wys. 11,5 cm
cena wywoławcza: 300 zł
300
Figurka – putto z girlandą
XX w.
porcelana, malatury podszkliwne;
wys. 12 cm
cena wywoławcza: 300 zł
301
Figurka – kot syjamski
Royal Copenhagen, lata 1974–1978
porcelana, malatury podszkliwne;
wys. 19 cm
cena wywoławcza: 450 zł
302
Figurka – dziewczynka
z kaczkami
Rosenthal, proj. A. Caasmann
(1886–1968), 1914 r.
porcelana, malatury podszkliwne;
wys. 13 cm
cena wywoławcza: 750 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
105
303
Wazon
Sarreguemines, pocz. XX w.
dekoracja floralna;
fajans szkliwony, złocenia;
wys. 22,5 cm
cena wywoławcza: 650 zł
304
Kandelabr trójramienny
I poł. XX w.
zdobiony postacią kobiecą, amorkiem
i dekoracją floralną; porcelana, malatury
podszkliwne i naszkliwne, złocenia;
wys. 45,5 cm
cena wywoławcza: 450 zł
305
Para wazonów
Royal Dux Bohemia, ok. 1910 r.
fajans; wys. 31 cm
cena wywoławcza: 800 zł
106
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
306
Talerz dekoracyjny
307
Norymberga, ok. 1712 r.
Talerz dekoracyjny
zdobiony w lustrze motywem pawia;
Hanau lub Frankfurt, ok. 1700 r.
fajans, malatury kobaltowe, podszkliwne
i naszkliwne; śr. 35,5 cm
zdobiony postaciami ludzkimi na tle
pejzażu; fajans, malatury kobaltowe,
cena wywoławcza: 1 900 zł
podszkliwne, puklowanie; śr. 34,5 cm
cena wywoławcza: 1 500 zł
308
Wazonik
I poł. XX w.
kamionka ręcznie malowana;
wys. 20,5 cm
cena wywoławcza: 150 zł
310
309
Kufel z pokrywą
Schrezheim, XVIII/XIX w.
zdobiony kompozycją kwiatową;
fajans, malatury naszkliwne;
pokrywa cynowa z grawerunkiem:
J.B.K/No. 3; wys. 22 cm
cena wywoławcza: 950 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
Kufel z pokrywą
Schrezheim, II poł. XVIII w.
zdobiony ornamentem geometrycznym
i floralnym; fajans ręcznie malowany,
pokrywa cynowa z dekoracją i napisem
w otoku: Er gibet Allen mit Wolgefallen;
wys. 23 cm
cena wywoławcza: 600 zł
107
311
312
Talerz dekoracyjny nr 15, Rosenthal Studio Line
Talerz dekoracyjny nr 6, Rosenthal Studio Line
proj. Ivan Rabuzin (1921–2008), 1979 r.
proj. Hans Werner Henze (1926–2012), 1975 r.
śr. 30 cm, edycja limitowana: nr 0213/5000
śr. 26 cm, edycja limitowana: nr 1115/5000
zaprojektowany z okazji 100-lecia istnienia firmy Rosenthal
napis: (der junge Lord) bleibe guter Geist Euch hold
cena wywoławcza: 450 zł
oryginalne opakowanie
cena wywoławcza: 450 zł
314
313
Talerz dekoracyjny nr 17, Rosenthal Studio Line
Talerz dekoracyjny nr 19, Rosenthal Studio Line
proj. Paul Wunderlich (1927–2010), 1983 r.
proj. Ernst Fuchs (1930–2010), 1981 r.
śr. 26 cm, edycja limitowana: 1561/5000
śr. 26 cm, edycja limitowana: nr 0391/5000
der Krieg, Herr Clausewitz! Paul Wunderlich 1982
oryginalne opakowanie
oryginalne opakowanie
cena wywoławcza: 450 zł
cena wywoławcza: 450 zł
108
napis na odwrocie: Der Friede ist der Vater aller Dinge- nicht
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
315
Talerz dekoracyjny nr 18, Rosenthal Studio Line
proj. Otto Herbert Hajek (1927–2005), 1982 r.
śr. 26 cm, edycja limitowana: nr 0459/5000
napis: Farbwege durchdringen das Leben
oryginalne opakowanie
cena wywoławcza: 450 zł
316
Talerz dekoracyjny nr 5, Rosenthal Studio Line
proj. Max Bill (1908–1994), 1975 r.
śr. 26 cm, edycja limitowana: nr 1441/5000
napis: Ohne Anfang ohne Ende
oryginalne opakowanie
cena wywoławcza: 450 zł
317
318
Talerz dekoracyjny nr 16, Rosenthal Studio Line
Talerz dekoracyjny nr 3, Rosenthal Studio Line
proj. Otmar Alt (ur. 1940), 1979/80 r.
proj. Eugen Gomringer (ur. 1925), 1974 r.
śr. 26 cm, edycja limitowana: nr 1336/5000
śr. 26 cm, edycja limitowana: nr 2963/5000
napis: Kunst heißt Zeichen setzen
napis: Der einfache Weg ist einfach der Weg
oryginalne opakowanie
oryginalne opakowanie
cena wywoławcza: 450 zł
cena wywoławcza: 450 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
109
319
Popielniczka, Rosenthal
proj. James Rizzi, 1995 r.
wym. 11,5 × 11,5 cm
z limitowanej edycji Philip Morris
2000
cena wywoławcza: 350 zł
320
Popielniczka, Rosenthal
proj. Brigitte Doege, 1998 r.
wym. 9 × 9 cm
z limitowanej edycji Philip Morris 2000
cena wywoławcza: 350 zł
321
Popielniczka, Rosenthal
proj. Yang, 1999 r.
wym. 9 × 9 cm
z limitowanej edycji Philip Morris 2000
cena wywoławcza: 350 zł
322
Popielniczka, Rosenthal
proj. Tadashi Asoma, 1996 r.
wym. 9 × 9 cm
z limitowanej edycji Philip Morris
2000
cena wywoławcza: 350 zł
110
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
323
Popielniczka, Rosenthal
proj. Susan Fateh 1997 r.
wym. 9 × 9 cm
z limitowanej edycji Philip Morris 2000
cena wywoławcza: 350 zł
324
Popielniczka, Rosenthal,
proj. Christian Attersee, 1994 r.
wym. 11,5 × 11,5 cm
z limitowanej edycji Philip Morris 2000
cena wywoławcza: 350 zł
325
Popielniczka, Rosenthal
proj. M. Morandini, 1993 r.
wym. 11,5 × 11,5 cm
z limitowanej edycji Philip Morris 2000
cena wywoławcza: 350 zł
326
Popielniczka, Rosenthal
proj. Stella, 2000 r.
wym. 9 × 9 cm
z limitowanej edycji Philip
Morris 2000
cena wywoławcza: 400 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
111
327
Misa z uchwytami
XVIII w.
cyna odlewana, rytowana, lutowna
wys. 5,5 cm, śred. 22,5 cm
cena wywoławcza: 350 zł
328
Misa z uchwytami
XVIII w.
cyna odlewana, rytowana, lutowna
na spodzie rytowane inicjały E.B.F
wys. 6,4 cm, śred. 26 cm
cena wywoławcza: 350 zł
329
Kubek secesyjny
pocz. XX w.
cyna srebrzona, wys. 11 cm
cena wywoławcza: 90 zł
112
330
Kufel
Niemcy, XIX w.
cyna, dekoracja trawiona
wys. 26,5 cm
cena wywoławcza: 400 zł
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
331
Lustro
II poł. XIX w.
drewno, lustro fazowane
wym. 90 × 102 cm
cena wywoławcza: 1 900 zł
332
Ryton z rogu bawolego
II poł. XIX w.
postawa w formie myśliwego;
stop metali, róg bawoli
wys. ok. 72 cm
cena wywoławcza: 3 800 zł
333
Model żaglowca
I poł. XX w,
drewno, tkanina
wys. ok. 80 cm, dług. ok. 70 cm
cena wywoławcza: 1 200 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
113
334
Para świeczników
brąz patynowany, częściowo złocony
wys. 22,5 cm
335
cena wywoławcza: 900 zł
Lampa
XX w.
mosiądz patynowany, 3 punkty świetlne
wys. 68,5 cm
cena wywoławcza: 1 000 zł
337
336
Stolik w stylu
Ludwika XV
drewno złocone
wys. 68 cm, blat:
43 × 56 cm
cena wywoławcza: 900 zł
114
A.Thorburn
XX w.
Orzeł
odlew mosiężny, postument marmurowy
u dołu wyryte: A.Thorburn
wys. 31 cm
cena wywoławcza: 250 zł
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
338
Chłopiec z żabką
kon. XIX w,
brąz, cokół marmurowy
wys. 16 cm (z cokołem)
cena wywoławcza: 950 zł
339
Chłopiec, M. Frank
XIX/XX w.
brąz, cokół marmurowy
sygn. z tyłu: M.Frank
wys. 12,5 cm
cena wywoławcza: 500 zł
340
Głowa niewolnika
wg Michała Anioła
odlewnia Ferdinand Barbedienne
brąz, sygn. z tyłu: F. BARBEDIENNE.
FONDEUR, okrągły wycisk, z przodu
napis: ESCLAVE PAR MICHEL ANGE;
wys. 44 cm
cena wywoławcza: 2 000 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
115
341
Lampa
Niemcy, J. Abschlag, 1 ćw. XX w.
brąz patynowany, szkło marmurkowe
sygn. u dołu: J. Abschlag
wys. 71 cm, szer. 25 cm, głęb. 23 cm
cena wywoławcza: 7 000 zł
342
Zegar z figurami koni
Wiedeń, wytwórnia Friederich
Goldscheider (1892-1938 )?
stop metali, na odwrocie znak wytwórni oraz napis REPRODUCTION/
RESERVEE; 3367/39/25
wys. 38 cm, szer. 37,5 cm,
gł. 18 cm
cena wywoławcza: 2 800 zł
116
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
343
Rzymianka
II połowa XIX w.
brąz, podstawa granitowa
wys. 69 cm (z cokołem)
cena wywoławcza: 1 000 zł
AU KCJA VARIA ( 8)
117
REGUL AMIN AUKCJI
1. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki lub inne obiekty
kolekcjonerskie zgłoszone do sprzedaży komisowej przez
8. Cena wywoławcza jest zarazem ceną minimalną, poniżej której
SDA nie może sprzedać obiektu.
komitentów bądź stanowiące własność Domu Aukcyjnego.
Zgodnie z oświadczeniami powierzone obiekty stanowią ich
9. Do kwoty wylicytowanej Dom Aukcyjny dolicza opłatę aukcyjną
własność, bądź też mają oni prawa do rozporządzania nimi,
w wysokości 18%. Kwota wylicytowana wraz z opłatą aukcyj-
a ponadto nie są one objęte jakimkolwiek postępowaniem
ną zawiera podatek od towarów i usług VAT. Dom Aukcyjny
sądowym i skarbowym.
wystawia faktury VAT marża.
2. Aukcja jest prowadzona zgodnie z polskimi przepisami prawnymi przez osobę upoważnioną zwaną dalej Aukcjonerem.
10. Kupujący jest zobowiązany do zapłaty należności za wylicytowane obiekty w terminie 14 dni od dnia aukcji. Dom Aukcyjny
będzie uprawniony do naliczenia odsetek ustawowych za
3. Aukcjoner ma prawo do dowolnego rozdzielania lub łączenia
obiektów oraz do ich wycofania z licytacji bez podania przyczyn.
okres opóźnienia w zapłacie. Wszystkie transakcje zawierane
są w polskich złotych. Na specjalne życzenie po wcześniejszym uzgodnieniu, Dom Aukcyjny może przyjąć wpłatę w:
4. Opisy zawarte w katalogu aukcji mogą być uzupełnione lub
euro, dolarach albo funtach brytyjskich. Przeliczenie będzie
zmienione przez Aukcjonera lub osobę przez niego wskazaną
następowało po dziennym kursie średnim Narodowego Banku
przed rozpoczęciem licytacji.
Polskiego powiększonym o 3%.
5.Do uczestnictwa w licytacji upoważniają tabliczki z nume-
11. W razie opóźnienia nabywcy w zapłacie, Dom Aukcyjny po
rami aukcyjnymi, które można otrzymać przy stanowisku
bezskutecznym upływie dodatkowo wyznaczonego terminu na
rejestracyjnym po wypełnieniu formularza udziału w aukcji.
zapłatę, może odstąpić od umowy z nabywcą.
Pracownik Domu Aukcyjnego dokonujący rejestracji ma
prawo poprosić o dokument potwierdzający tożsamość
12. Własność wylicytowanego obiektu przechodzi na nabywcę
osoby rejestrowanej. Tabliczkę z numerem aukcyjnym należy
z chwilą zapłaty pełnej ceny powiększonej o opłatę aukcyjną.
zwrócić bezpośrednio po zakończeniu aukcji, a w przypadku
Odbiór wylicytowanych obiektów jest możliwy po dokonaniu
zakupu odebrać potwierdzenie zawartych transakcji.
pełnej zapłaty.
6. Dom Aukcyjny może reprezentować klienta na podstawie
„zlecenia licytacji” (formularz dostępny w katalogu, w siedzi-
13. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady
fizyczne oraz wady prawne zakupionych obiektów.
bie SDA oraz na stronie internetowej www.sda.pl). W przypadku zlecenia licytacji z limitem, SDA dokłada wszelkich
starań, by zakupić obiekt w możliwie najniższej cenie. Na
podstawie formularza możliwe jest także licytowanie przez
telefon.
7. O wysokości postąpienia decyduje Aukcjoner. Zakończenie
licytacji obiektu następuje w momencie uderzenia młotkiem
przez Aukcjonera i jest równoznaczne z zawarciem umowy
kupna – sprzedaży między SDA a licytantem, który zaoferował
najwyższą kwotę. W razie zaistnienia sporu w trakcie licytacji
Aukcjoner rozstrzyga spór lub ponownie przeprowadza licytacje
obiektu.
TABELA POSTĄPIEŃ:
cena
postąpienia
0 – 500
10 zł
500 – 1 000
50 zł
1 000 – 2 000
100 zł
2 000 – 5 000
200 zł
5 000 – 10 000
500 zł
od 10 000
1000 zł
Z L E C E N I E L I C Y TA C J I
Sopocki Dom Aukcyjny ul. Boh. Monte Cassino 43
81-768 Sopot
tel. 58 550 16 05
fax 58 342 44 58
[email protected]
AUKC JA VARIA (8 )
17 października 2015 (sobota), godz. 17.00
Szanowni Klienci, zachęcamy do składania pisemnych ofert w celu wzięcia udziału w aukcji. Możliwa jest także licytacja telefoniczna.
Prosimy czytelnie wypełnić kartę zlecania i dostarczyć ją (osobiście, przesłać pocztą, faksem lub e-mailem) do siedziby SDA nie później
niż 24 godziny przed rozpoczęciem licytacji.
___________________________________________________________________________________________________________________
imię i nazwisko
___________________________________________________________________________________________________________________
dokładny adres
________________________________________
telefon, fax, e-mail
____________________
NIP (dla firm)
____________________________________________
numer dokumentu tożsamości
SDA gwarantuje poufność danych osobowych.
Proszę o licytację następujących pozycji:
Nr pozycji
w katalogu
tytuł
Maksymalna oferowana kwota
lub licytacja telefoniczna
Zlecenie licytacji z limitem
SDA będzie reprezentował w licytacji Nabywcę do podanej kwoty, gwarantując jednocześnie nabycie obiektu za najniższą możliwą
kwotę.
Zgadzam się na podniesienie oferowanej kwoty o: … % w przypadku wystąpienia innego zlecenia o tej samej wysokości.
Zlecenie telefoniczne
W przypadku zlecenia licytacji telefonicznej prosimy o podanie numeru telefonu aktualnego w czasie aukcji. Pracownicy SDA połączą
się z Państwem chwilę przed rozpoczęciem licytacji wybranych obiektów. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości wzięcia udziału w licytacji telefonicznej w przypadku problemów z uzyskaniem połączenia z podanym numerem.
_____________________________
numer Państwa telefonu do licytacji
Ja niżej podpisany/a oświadczam, że:
Zapoznałem się i akceptuję wszystkie postanowienia Regulaminu Aukcji zawarte w niniejszym katalogu aukcyjnym. W szczególności
zobowiązuję się do zapłacenia wylicytowanej kwoty wraz z doliczoną opłatą aukcyjną w ciągu 14 dni od terminu aukcji. Zgadzam się
na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez Dom Aukcyjny w celach koniecznych do realizacji niniejszego
zlecenia.
_________________________________ Imię i nazwisko
________________________
data, podpis
Budda Sakjamuni, SinoTybet, XVIII w.
brąz złocony, blacha miedziana, wys. 33 cm
cena wywoławcza: 24 000 zł
SZTUKA AZJI
1 5 PA Ź D Z I ER NIK A 2015 GOD Z. 19. 00
W WARSZAWSKIEJ SIEDZIBIE SOPOCKIEGO DOMU AUKCYJNEGO
UL. NOWY ŚWIAT 54/56
TEL. 22 828 96 98, 603 949 00; E-MAIL: [email protected]
WYSTAWA PRZ EDAUKCYJNA OD 1 PAŹDZIERNIKA 2015
Rafał Knop, APOLLO 2, 2015
olej, płótno, 95 x 95 cm, sygn. p.d.: KNOP oraz na odwrocie
młodasztuka
55 AUKCJA MŁODEJ SZTUKI • 6 LISTOPADA (PIĄTEK) 2015 • GODZ. 17.00
KRAKÓW • SOPOCKI DOM AUKCYJNY • RYNEK GŁÓWNY 43, 31-017 KRAKÓW
TEL.: (58) 429 12 17, 739 403 463 • E-MAIL: [email protected]
WSZYSTKIE CENY WYWOŁAWCZE 500 ZŁ
WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA OD 26 PAŹDZIERNIKA
MAREK RADKE XX
w yst aw a p o ł ą c zo na ze s pr zedażą
7 –2 8 l i s t o p a da
SOPOCKI DOM AUKCYJNY / GALERIA SZTUKI NOWOCZESNEJ
UL. BOH. MONTE CASSINO 43 / SOPOT
A U KC J A
MAP I WIDOKÓW
POLSKI, EUROPY, ŚWIATA
25 lat
2 1 listopa da (sobota) 201 5
lat
Dom Aukc y jny
25Sopocki
Gdańsk, ul. Długa 2/3
Indeks artystów
ANISZEWSKI DARIUSZ
99, 102
ANISZEWSKI ZENON KOSSAK KAROL 1
30
95
KOTLARCZYK JÓZEF 66
PANFIL JÓZEF 11
KRCHA EMIL 94
PETUEL RUDOLF
32
PIEKARSKI K. 26
BARANOWSKI HENRYK56, 58, 133, 134, 135
BARTEL BRONISŁAW 64
KRYNICKI NIKIFOR BEMBENISTA JAN 98
KRZYŻAK MIECZYSŁAW BEREZOWSKA MAJA 13, 14
LEKCJA SZERMIERKI BIRO JÓZEF 78
MACIEJEWSKI ZBYSŁAW BOROWSKI WIESŁAW 91
MADEYSKA ARIKA BRZESKI JANUSZ MARIA 128
CHAUVELOT ETIENNE
15, 17
81, 82, 83, 84
CZAPSKI JÓZEF 109, 117
35
DEDERICHS JOSEF
DZIERZENCKI EUGENIUSZ 57, 59, 62, 63
Edrene ou Adrianople a l’Orient 145
8, 9
27, 100
90
139
POCHWALSKI KASPER
93
114
PORTRET BENJAMINA CONSTANTA
140
MAJKOWSKI R. 115, 116
PINDEL LUDWIK 129, 130, 131, 132
MAJAKOWSKI KAROL PANEK JERZY 40
KOTHEN CARL VOM BARANOWSKA ALDONA CHLEBOWSKI STANISŁAW
PACHEL-SUMERSKI TADEUSZ 96, 104, 105
34
MALARZ NIEOKREŚLONY (XVIII W.)
33
PRZEBINDOWSKI ZDZISŁAW 52
RASMUSSEN C. 31
RITTER MARIA Podniesienie krzyża wg Rubensa 72
MALARZ NIEOKREŚLONY (XIX W.)
141
PRIEBE RUDOLF 53, 108
RUPNIEWSKI JERZY 126
2, 12
RYBKOWSKI TADEUSZ
Wenecja – Ponte della Paglia 124
MALARZ NIEOKREŚLONY (II POŁ. XIX W.)
SCHLÜTER LOTHAR 60
SCHMAUK CARL
7
Matka Boska Niepokalana 69
SCHMITT G. 47
Ein wanderndes Dorflager (Aul) der
Święta Rodzina 70
SCHULTZ-STRADTMANN OTTO 61
Kundorowskischen Tataren in der
Święty Jerzy 71
SKITALCEW EUGENIUSZ 43
STAŃKO LESZEK 25
EIBISCH EUGENIUSZ 85, 86, 87, 88
Nogayischen Steppe 144
MALARZ NIEOKREŚLONY (I POŁ. XX W.):
EISLER GEORG 92
Martwa natura z kwiatami, 1949 r. 21
STAŃKO MICHAŁ 24
EJSMONT MIROSŁAW
44
Dzieci w lesie 30
STORM PAUL 37
ERB ERNO 23
MALARZ NIEOKREŚLONY (XX W.)
GAŁEK STANISŁAW
55
Pejzaż ze śluzą 46
Martwa natura z jabłkami 74
TOBIASZ
Słoneczniki 75
TRAMECOURT DANIEL JERZY DE
97
GASIŃSKI JAN
49, 50, 51, 54
GRAF GERHARD 38
HAJDUKIEWICZ LUDWIK MATEUSZ
20
SZEKELY F. Strumień w lesie
Uliczka Heliogabalus i Aleksandria XVIII w. 146
HOFMAN WLASTIMIL
67
125
MALCZEWSKI JACEK 3
79
MALINOWSKI ANDRZEJ 127
WACKER P.H. (?) MATTHÄUS MERIAN STARSZY
143
WEISS WOJCIECH
JANKOWSKI M. 103
MISKY LUDWIK 112
WIEDMAN H. (?)
101
MROZIŃSKI JAN
5, 6, 76, 77
MÜHLBECK JOSEF
36
136
39
VUE DE LA VILLE DE TVER ok. 1800 r. 138
106, 107, 110
19
121
MATEJKO JAN KAŁĘDKIEWICZ ZDZISŁAW
137
119, 120,
URTNOWSKI THEODOR HONIK ROMAN
JAROCKI KRZYSZTOF
22
TEKA PRAC ZOFII WARCHAŁOWSKIEJ 142
73
4
65
WILMAER F. 45
WOLF S.
18
WRÓBLEWSKI K. 28
KAMOCKI STANISŁAW
68
MÜHLHAN ADOLF KAROLAK ZYGMUNT 89
NAŚLADOWCA ADAMA STYKI
16
WYCZÓŁKOWSKI LEON 10
KONARSKI MARIAN (MARZYN) 111, 113, 118
NIETHE EUGEN 41
ŻUŁAWSKA HANNA
80
KORCZAK CZESŁAW OBREMBA GABRIELA 48
122, 123
ŻYREK JAN 4
redakcja katalogu: Kamila Gizowska, Małgorzata Kudelska, Anna Masztalerz-Gajda
opracowanie katalogu: Agnieszka Chrzanowska, Kamila Gizowska, Małgorzata Kudelska, Anna Masztalerz-Gajda, Natasza Szapańska
zdjęcia: Jarosław Nienartowicz
opracowanie graficzne: Jędrzej Łoś, Activa Studio druk: ArtDruk Zakład Poligraficzny, Kobyłka
SOPOCKI DOM AUKCYJNY W POLSCE:
KRAKÓW
SOPOT
SOPOT
GALERIA
GALERIA
GALERIA
SALON SZTUKI
GALERIA
SZTUKI DAWNEJ
MODERN
GDAŃSK
DAWNEJ
WARSZAWA
ul. Boh. Monte Cassino 43
ul. Boh. Monte Cassino 43
ul. Długa 2/3
Rynek Główny 43
ul. Nowy Świat 54/56
81-768 Sopot
81-768 Sopot
80-827 Gdańsk
31-017 Kraków
00-363 Warszawa
tel. 58 550 16 05
tel. 58 551 22 89
tel. 58 301 05 54
tel. 12 429 12 17
tel. 22 828 96 98
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
Popielniczki, Rosenthal
z limitowanej edycji Philip Morris 2000
poz. 319–326
Igor Mitoraj
(1944 Oederan – 2014 Paryż)
Perseusz
brąz patynowany, wys. 48 cm
AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
2 8 L I S T OPA DA (S O B O TA ) 2 015
W SIEDZIBIE SOPOCKIEGO DOMU AUKCYJNEGO
GALERIA SZTUKI DAWNEJ, SOPOT, BOH. MONTE CASSINO 43
TEL. 58 550 16 05

Podobne dokumenty