obiektem wyjątkowo atrakcyjnym dla uczniów i nie tylko. Już od rana odbywają się tu zajęcia wychowania
fizycznego, a w godzinach popołudniowych i wieczornych z sali korzystają mieszkańcy Kłobucka i okolic.
Nowoczesny sprzęt oraz ciekawa oferta zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych sprawiają, że gimnazjaliści mogą
poszczycić się wieloma sportowymi osiągnięciami.
W tym roku szkolnym uczniowie wzięli udział w różnorodnych zawodach m.in. w powiatowym turnieju
tenisa stołowego. Krzepickie Gimnazjum gościło najlepszych tenisistów powiatu kłobuckiego. Zespół
chłopców z naszego gimnazjum w składzie: Sołtysiak Jan, Drzyzga Mateusz, Młyńczyk Kacper zajął I
miejsce i w nagrodę będzie reprezentował powiat kłobucki na zawodach rejonowych. Zespół dziewcząt w
składzie: Zuzanna Kowalczyk, Izabela Błaszczyk oraz Oliwia Młyńczyk był bezkonkurencyjny i również
uplasował się na zaszczytnym I miejscu. To jeszcze nie koniec znakomitych wyników młodzieży 1.03.2015r. w Gimnazjum w Lipiu odbył się indywidualny powiatowy turniej tenisa stołowego, gdzie I
miejsce w kategorii chłopców wywalczył Jan Sołtysiak, natomiast wśród dziewcząt najlepsza była Zuzanna
Kowalczyk - oboje z naszego kłobuckiego gimnazjum!
Gimnazjaliści odnoszą też sukcesy w innych dyscyplinach. W ostatnim czasie w Zespole Szkolno –
Przedszkolnym w Kamyku odbyły się Indywidualne Powiatowe Zawody w Strzelectwie zorganizowane z
okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych". Jak się okazało, również w strzelectwie nie mamy
sobie równych. Tym razem zaszczytne I miejsce zdobył Jakub Glajzner – nasz uczeń. Można powiedzieć, że
gimnazjaliści mają dobrą passę! W ubiegłym miesiącu reprezentacja dziewcząt naszego gimnazjum zajęła
kolejne I miejsce, tym razem w zawodach międzygminnych w halową piłkę nożną oraz II miejsce w
zawodach powiatowych organizowanych przez Szkolny Powiatowy Związek Sportowy w Kłobucku.
To nie koniec sukcesów - 15 marca 2016r. odbyły się powiatowe mistrzostwa szkół gimnazjalnych w piłce
siatkowej chłopców. Tym razem nasi uczniowie wybrali się do Gimnazjum w Storokrzepicach, gdzie
goszczono najlepsze drużyny powiatu, wyłonione w eliminacjach międzygminnych. Te mistrzostwa nie
mogły zakończyć się inaczej! Nasz zespół w składzie: Kacper Wierus, Jakub Rudzki, Maciej Miland, Borys
Krupa, Kacper Ciepliński oraz Bartosz Trzepizur zdobył I miejsce i w nagrodę będzie reprezentował
powiat kłobucki na zawodach rejonowych w Częstochowie. Jesteśmy dumni z tak wysokich osiągnięć
naszych uczniów i trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwa!
SERDECZNE GRATULACJE DLA NASZEJ MŁODZIEŻY!