nasze dziewczyny-mistrzyniami lublina 7 raz z rzędu!!!

NASZE DZIEWCZYNY-MISTRZYNIAMI LUBLINA 7 RAZ Z RZĘDU!!!
Dnia 29 kwietnia 2013r. w lubelskiej Hali Globus odbyły się finały licealiady w halowej piłce nożnej
dziewcząt. To ostatnia sportowa impreza w tym roku szkolnym. Otwarcie rozgrywek rozpoczął mecz ZSnr1 z XXIII LO.
Przypomnijmy jednak, że nasza szkoła pod opieką Roberta Podleckiego już siedmiokrotnie(sześd razy z rzędu )
zajmowała pierwsze miejsce w finałach licealiady. Już na samym początku nasze dziewczyny pokazały klasę i w 14
sekundzie Aleksandra Wałachowska strzeliła pierwszą bramkę. Na kolejną nie trzeba było długo czekad, bo już w 2
minucie gry Ola zdobyła drugą bramkę. Dziewczyny z „Podwala” nie dały przeciwniczkom zdobyd żadnej bramki i tym
sposobem pierwsza połowa zakooczyła się wynikiem 3:0. Po zmianie stron wynik podwyższył się korzystnie dla naszej
drużyny. Kolejną bramkę zdobyła Kinga Niedbała oraz Agata Guściora (rep. Polski do lat 19), koocząc mecz wynikiem
5:0.
Kolejne starcie na boisku stoczyły miedzy sobą IX LO oraz ZSnr5 „Elsner”. Gra była zacięta i żadna drużyna nie dawała
za wygraną. Jednak lepsze okazały się dziewczyny z „Elsnera”, zdobywając jedyną bramkę, koocząc spotkanie
wynikiem 1:0.
W finale zagrały dwie najlepsze szkoły , które w tym roku jeszcze nie przegrały-”PODWALE „ i „ELSNER”. Pierwszą
bramkę, zarazem kolejną w finałach, zdobyła Kinga Niedbała oraz Agata Guściora. Walka była zacięta, jednak
naszym przeciwniczkom udało się z wielkim trudem zdobyd kontaktowego gola dla naszej drużyny. W drugiej połowie
gra była bardzo emocjonująca. Dziewczyny z „Elsnera” ostro walczyły a bramkarka popisywała się wspaniałymi
interwencjami . Trener Podlecki „wziął” czas, i nastąpiło przełamanie. Po pięknej zespołowej akcjiAgaty Guściory,
niezawodna tego dnia Ola Wałachowska zdobyła zwycięską bramkę .Tym samym broniąc po raz 7 z rzędu tytuł
MISTRZYO LUBLINA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ.
Nasza drużyna mogła liczyd na ogromny doping, zarówno przez uczniów szkoły jak i jej absolwentów. Na trybunach
młodzież zdzierała gardła dodając sił do walki swoim koleżankom. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Dyrektor
Elżbieta Sękowska, która w części oficjalnej wręczyła naszej zwycięskiej drużynie puchar oraz medale. Najwięcej
bramek zawdzięczamy Aleksandrze Wałachowskiej, która zdobyła ich aż 3. Następnie po 2 bramki zdobyły Kinga
Niedbała i Agata Guściora- już nasza absolwentka. Jedną natomiast zdobyła Patrycja Kanadys.
„Bardzo dziękuję w imieniu dziewcząt i swoim własnym , za fantastyczny doping. Był nam bardzo potrzebny,
szczególnie w finale. Szczególne podziękowania kieruję do absolwentów , którzy licznie odpowiedzieli na zaproszenie i
przyszli kibicowad. Cieszy mnie ,że nasza praca przynosi efekty. Na pytanie –czy nam się nie znudziło wygrywad?
Odpowiadamy NIE - MY to po prostu lubimy .”-powiedział po finale Robert Podlecki trener naszej drużyny.