Sukcesy piotrkowskich adeptów tenisa

Piotrkowskie zespoły tenisa ziemnego zdominowały XII Tenisowe Mistrzostwa Polski Uczniowskich
Klubów Sportowych, jakie rozegrały się na kortach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie
Trybunalskim. Tenisowy Uczniowski Klub Sportowy „Kozica”, już po raz szósty, tryumfował w
klasyfikacji drużynowej turnieju, a drużyna „Champions-Team”, w tej samej klasyfikacji, uplasowała
się na trzeciej pozycji.
Podopieczni Wiesława Kozicy zdobyli łącznie 32 medale (11 złotych, 9 srebrnych oraz 12 brązowych
medali), a Grzegorza Żurkowskiego 6 (1 złoty, 1 srebrny, 4 brązowe).
W zawodach wystartowało 46 zawodników z 9 czołowych Uczniowskich Klubów Sportowych w
Polsce. Tenisiści rywalizowali w dwunastu kategoriach wiekowych: do 8, 10, 12 i 14 lat oraz w deblu