31 października – 13 listopada 2016 r.
PIŁKA NOŻNA
Liga Mistrzów
Legia zatrzymuje Real Madryt! Co to był za mecz. Warszawiacy odrobili
dwubramkową stratę i prowadzili z Realem Madryt na kilka minut przed zakończeniem
meczu. Zwycięzca Ligi Mistrzów z poprzedniego sezonu trafił w poprzeczkę w ostatnich
sekundach spotkania przez co mecz zakończył się wynikiem 3:3 co dało mistrzom Polski
pierwszy punkt w tej edycji Champions League.
Eliminacje do MŚ 2018
11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. W dzień odzyskania
niepodległości reprezentacja Polski pokonała w Bukareszcie Rumunię 3:0. Nie był to łatwy
mecz, pierwsza bramka padła w 11 minucie, którą wykonał z numerem 11 (3 jedenastki
hmm) Kamil Grosicki. Przez pierwszą połowę meczu Rumunii ciągle się mylili, natomiast
nasi grali mocno fizycznie, a co ważne nie dawali się sprowokować przez częste faule
rywali. Druga połowa nie zaczęła się dla naszych dobrze. Przez pierwsze 10 minut stracili
kontrolę i było blisko wyrównania. Bardzo nieciekawa sytuacja wydarzyła się w 54 minucie,
kiedy to Robert Lewandowski został ogłuszony przez racę, przez co jego dalsza gra była
zagrożona, ale jak na mistrza przystało Lewy ruszył do dalszej gry, a sytuacja sprzed paru
chwil wcześniej nakręciła go na tyle, by przełożyć to na dwie bramki, które dały nam
pewne zwycięstwo i podwójny fotel: lidera w grupie E oraz króla strzelców dla Roberta
Lewandowskiego.
PIŁKA RĘCZNA
Eliminacje do ME 2018
W pierwszym meczu eliminacji do Mistrzostw Świata 2018, które odbędą się w
Chorwacji Polacy przegrali 32:37 z reprezentacją Serbii. Sopocka Ergo Arena była jak
dotąd szczęśliwą halą dla naszych szczypiornistów. Tak miało być i tym razem, zwłaszcza
że awans do mistrzostw Europy miał być dla nas tylko formalnością.
Drugi mecz mimo gry na terenie rywala, miał być lepszy. Rumunia była po prostu
lepsza czego skutkiem był wynik 28:23 dla przeciwnej drużyny. Porażka w Rumunii
skomplikowała sytuację kadry. Biało-Czerwoni nie skorzystali na klęsce Serbów z
Białorusią i po jesiennych meczach zamykają tabelę grupy. Na Euro wciąż mogą jeszcze
pojechać, ale do tego potrzebują co najmniej trzech zwycięstw w czterech pozostałych
meczach. Te dopiero w maju i czerwcu 2017 roku.