MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

W dniu 20.12.2014 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły, odbył się Mikołajkowy
Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt, kategoria gimnazjum. W turnieju wzięły udział uczennice
reprezentujące gimnazja: z Suchowoli, Szewni Górnej oraz Krasnobrodu. Turniej rozgrywany
był systemem „każdy z każdym”, do trzech wygranych setów. W wyniku losowania w
pierwszym meczu spotkały się reprezentacje szkoły z Suchowoli i Szewni Górnej. Po zaciętym
boju w ostateczności wygrała Suchowola 3:1 (25-23, 23-25, 25-10, 28-26). Następne
spotkanie rozgrywane było pomiędzy Krasnobrodem a Suchowolą. Mecz zakończył się
zwycięstwem gospodarzy turnieju 3:0 (25-14, 25-23, 25-17). Trzecim, a zarazem ostatnim już
spotkaniem turnieju był mecz pomiędzy Krasnobrodem, a Szewnią Górną. Końcowy wynik
brzmiał 3:0 (25-15, 25-9, 25-19) dla Krasnobrodu. Po rozegraniu wszystkich spotkań było już
jasne jakie miejsca zajęły poszczególne zespoły.
Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Krasnobrodu w składzie: Wiktoria Czapla (kl. III A),
Małgorzata Dąbrowska (kl. III D), Monika Gęśla (kl. III A), Paulina Kurantowicz (kl. III C),
Patrycja Kurantowicz (kl. II D), Łucja Przytuła (kl. III A), Natalia Rzepecka (kl. II D). Na
drugim miejscu uplasowały się reprezentantki szkoły z Suchowoli w składzie: Kamila Galant,
Kamila Kudełka, Weronika Matwij, Natalia Pokrywka, Eliza Sendłak, Diana Teterycz, Wiktoria
Teterycz, Wiktoria Wnuk, opiekun: Alina Kamińska. Natomiast na najniższym stopniu
podium stanęły uczennice gimnazjum z Szewni Górnej w składzie: Wiktoria Działa, Joanna
Jarosz, Justyna Kwaśniuk, Sandra Sałach, Aleksandra Szarafin, Karolina Teterycz, Kamila
Wiatrzyk, opiekun: Adam Kozyra. Zespoły uczestniczące w turnieju otrzymały pamiątkowe
dyplomy, puchary oraz medale. Poszczególne zawodniczki otrzymały też nagrody
indywidualne w postaci statuetek. Za najlepszą zawodniczkę turnieju wybrano Paulinę
Kurantowicz, która zdobyła najwięcej punktów ze wszystkich uczestniczek turnieju.
Dodatkowo opiekunowie z Suchowoli i Szewni Górnej wybrali po jednej wyróżniającej się
zawodniczce wśród swoich reprezentantek. W Suchowoli wybrana została - Wiktoria Wnuk,
natomiast w Szewni Górnej - Wiktoria Działa. Na pochwałę za postawę na boisku zasługuję
też jedna z najmłodszych siatkarek turnieju - Kamila Wiatrzyk, która reprezentowała Szewnię
Górną. Zostając przy pochwałach, słowa uznania i podziękowania należą się poszczególnym
uczniom gimnazjum w Krasnobrodzie za włożony trud w pomoc przy organizacji
Mikołajkowego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt. Na pochwałę zasługują: Gabriela
Gancarz(kl. II D) , Jakub Jańczuk (kl. I C), Kamil Kłyż (kl. I A), Paweł Korga (kl. I B), Konrad
Kostrubiec (kl. II D) , Krystian Kulas (kl. II C), Wiktoria Kulczycka (kl. I B), Karol Maciukiewicz
(kl. I A) , Jakub Mulawa (kl. I A), Kacper Stefański (kl. II C), Aleksandra Tytuła (kl. II D).
Ogromne podziękowania również należą się absolwentce ZSO w Krasnobrodzie – Justynie
Rybak, która poświęciła swój własny czas i wykonywała zdjęcia podczas turnieju.