Mistrzostwa Gdańska Gimnazjów w Piłce Siatkowej Chłopców 17

Mistrzostwa Gdańska Gimnazjów w Piłce Siatkowej Chłopców
17 grudnia 2010r. reprezentacja chłopców Gimnazjum nr 2 rozegrała pierwszy turniej rozgrywek
rejonowych w ramach eliminacji do Mistrzostw Miasta Gdańska Gimnazjów.
Na sali gimnastycznej Gimnazjum nr 28 nasza drużyna pokonała gospodarza turnieju,
wygrywając w setach 2:0 (25:6, 25:17). Następnie pod siatką stanęli wysocy zawodnicy
Gimnazjum nr 9, którzy w walce z „dwójką” zdobyli w pierwszym secie tylko 10 pkt. natomiast
w secie drugim 20 pkt. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 2:0 dla Gimnazjum nr 2.
Reprezentacją naszej szkoły opiekuje się pani wicedyrektor – Iwona Wygnał, która od wielu lat
przygotowuje zespoły do rozgrywek w piłce siatkowej.
Gratulujemy zespołowi, który awansował do kolejnych rozgrywek ćwierćfinałowych oraz
10. Dworaczek Sergiusz kl.1B
W rozgrywkach w piłkę siatkową chłopców w roku szkolnym 2010/2011 uczestniczą 24
drużyny, które zostały podzielone na 8 grup eliminacyjnych. Zespoły rozstawione są na
podstawie ubiegłorocznych wyników. Do następnych szczebli rozgrywek awansują 2 pierwsze
zespoły z każdej grupy. W I rundzie zespoły grają w grupach systemem każdy z każdym,
natomiast w następnych rundach z zaliczeniem wyników spotkań z poprzedniej rundy.
W finale zespoły rozegrają mecze systemem na „krzyż”