miejska licealiada w koszykówkę dziewcząt

MIEJSKA LICEALIADA W KOSZYKÓWKĘ DZIEWCZĄT
W dniach 05-06 stycznia 2010 roku w sali I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie odbyły
się eliminacje grupowe oraz finały licealiady w koszykówkę dziewcząt. Nasze dziewczyny
grały w grupie II, w której były IV LO oraz VI LO. Po wygraniu meczy grupowych
reprezentacja naszej szkoły zagrała ze zwycięzcą grupy I - I LO o pierwsze miejsce
w zawodach. Zespół I LO pokonał II LO i awansował do rozgrywek rejonowych.
ZSZ NR 4 i VI LO
Jeszcze trzy, cztery lata temu, chełmska licealiada w koszykówce dziewcząt budziła nie lada
emocje. Walka o mistrzostwo Chełma zazwyczaj toczące się pomiędzy IV, a I Liceum
Ogólnokształcącym stała na wysokim poziomie.
Potem zwyciężczynie tej rywalizacji odgrywały istotną rolę w rozgrywkach o mistrzostwo
województwa, z wywalczeniem tego tytułu włącznie. Był to efekt działania klubu MKS
Biomlek Chełm i pracy szkoleniowej Krzysztofa Strusa. Dziś szkoleniowiec ten zamienił
się w sędziego, a dziewczęta grają zupełnie inną koszykówkę. Z czasów dominacji chełmskiej
szkolnej żeńskiej koszykówki pozostały już tylko młode wówczas zawodniczki, grające w
ligach młodziczek. Jedną z nich jest uznawana wtedy za duży talent, koszykarka I LO Maria Płonkowska. To już ostatnie pokolenie wyszkolonych zawodniczek, startujących w
barwach swoich szkół. W sytuacji, kiedy kolejny szkolący młodzież klub zniknął z mapy
sportowej Chełma trudno się spodziewać dobrych rezultatów w wojewódzkiej rywalizacji.
Miejską wygrały gospodynie licealiady – zawodniczki I Liceum Ogólnokształcącego. W
finale pokonały one rówieśniczki z II LO. Oto rezultaty spotkań grup eliminacyjnych:
FINAŁ: I LO – II LO 46:21
Dziewczęta z I LO reprezentowały będą Chełm na zawodach rejonowych, które rozegrane
zostaną 21 stycznia w Łęcznej. Miejską licealiadę zorganizował Chełmski Szkolny Związek
MIEJSKA LICEALIADA W KOSZYKÓWKĘ CHŁOPCÓW
Michał Kunefał bohaterem spotkania (Super Tydzień Chełmski)
Koszykarze z II LO wygrali licealiadę miejską. W finale pokonali I LO 57:27.Męska
licealiada w koszykówce odbywała się na obiektach II LO. Chłopcy udanie zrewanżowali się
I LO za porażkę jaką w poprzednim tygodniu doznały ich koleżanki. W turnieju udział wzięło
siedem drużyn. Ekipy podzielono na dwie grupy. W grupie A najlepiej zaprezentowali się
gospodarze. II LO wygrało z ZSE i III LO 38:23, a w drugim spotkaniu gładko poradziło
sobie z ZSZ nr 4 35:14. ZSE awansował do półfinałów z drugiego miejsca w tabeli.
W grupie B prym wiodło I LO. Po wygranej z ZST (37:21), ZSB (49:25) i IV LO (50:21) byli
faworytami w swoim półfinale. Oprócz I LO do półfinałów awansował ZST. W półfinałach
obeszło się bez niespodzianki. II LO dzięki dobrej grze w obronie pokonało ZST, a I LO po
walce ograło ZSE i III LO. Finał wzbudził spore zainteresowanie. W wypełnionej po brzegi
hali spotkanie od początku przebiegało pod dyktando gospodarzy. Pierwsza kwarta ustawiła
cały mecz. Uważna gra w obronie i szybki atak dało 16-punktowe prowadzenie II LO. Po
pierwszej kwarcie doszło do roszad w składzie I LO. O odrobieniu strat nie mogło być mowy,
ale gra stała się bardziej wyrównana. Trzecia kwarta wygrana przez gości zapowiadała spore
emocje w ostatniej części meczu. Tak jednak się nie stało. W ostatniej kwarcie II LO
powiększyło przewagę i pewnie wygrało całe spotkanie 57:27. Najefektowniejszą akcję
meczu zaprezentował Michał Kunefał broniąc blokiem swój zespół przed utratą punktów
w IV kwarcie. Do dalszych rozgrywek awansowali obaj finaliści. Zawody rejonowe zostaną