Reprezentacja Polski w składzie Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki i Kamil Stoch zajęła
2. miejsce w konkursie drużynowym PŚ w skokach w Zakopanem. Na Wielkiej Krokwi
triumfowali Niemcy. Najniższy stopień podium zajęli Słoweńcy.
Po emocjach związanych z konkursem indywidualnym, w niedzielę mogliśmy podziwiać
indywidualne zdolności Polaków. Kamil Stoch, który po pierwszej serii zajmował 6 miejsce,
w mistrzowskim stylu pokonał pięciu wyprzedzających go skoczków, ostatecznie
wygrywając czwarty raz na Wielkiej Krokwi.
PŚ w Willingen
Reprezentacja Polski w składzie Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch
wygrała sobotni konkurs drużynowy PŚ w skokach w Willingen. Drugie miejsce zajęli
Austriacy, a trzecie gospodarze Niemcy.
Zwycięska seria Stocha przerwana. Andreas Wellinger wygrał niedzielny konkurs PŚ
w skokach w Willingen. Przed własną publicznością Niemiec pokonał dwóch Austriaków,
drugiego Stefana Krafta i trzeciego Manuela Fettnera. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch
POLSKA – ROSJA
Polacy w trzecim meczu mistrzostw świata przegrali z Rosjanami 20:24 (9:13). Dla Biało-
Czerwonych to koniec marzeń o awansie do 1/8 finału. Na pocieszenie zagrają o Puchar
Prezydenta.
POLSKA – JAPONIA
Polscy piłkarze ręczni po raz pierwszy na tych mistrzostwach świata zafundowali kibicom
horror. Jego stawką było jednak... piąte miejsce w tabeli. Biało-Czerwoni pokonali
Japończyków 26:25 (9:11).
POLSKA – FRANCJA
To był najlepszy mecz reprezentacji Polski w tym roku. Nasi piłkarze ręczni w ostatnim
spotkaniu fazy grupowej mistrzostw świata ulegli Francuzom 25:26 (13:13). Przegraliśmy,
ale to była drużyna, którą chciało się oglądać.
POLSKA – TUNEZJA
Polacy z drugim zwycięstwem na mistrzostwach świata we Francji. Wygrana 28:26 (15:11)
z Tunezyjczykami zapewniła zawodnikom Tałanta Dujszebajewa udział w meczu o 17.
miejsce. Nasi szczypiorniści byli jednak o krok od zmarnowania przewagi z pierwszej
połowy.
POLSKA – ARGENTYNA
Polacy w ostatnim meczu mistrzostw świata wygrali z Argentyną 24:22 (13:13). BiałoCzerwoni w drugiej połowie odrobili pięć goli straty i po popisowej pogoni zdobyli Puchar
Prezydenta. Bohaterem meczu był debiutant Mateusz Kornecki.