Citi Handlowy XV Klubowe Mistrzostwa Polski Grupa Kwalifikacyjna

Citi Handlowy XV Klubowe Mistrzostwa Polski
7-10 lipca 2016
Ranking PZG – Klubowy Puchar Polski
1.
Uprawnieni do gry w turnieju:
a) Wg zapisu Regulaminu Głównego Turniejów Mistrzowskich PZG 2016 – ust. 2 pkt a), i).
b) Zawodnicy amatorzy z opłaconą składką członkowską w PZG do dnia 15 maja 2016 r. jako
członkowie danego klubu macierzystego.
c) W celu zakwalifikowania się do drużyny, zawodnik jest zobowiązany, przed rundą
treningową, uczestniczyć w co najmniej dwóch turniejach rankingowych PZG w 2016 r. lub
być zarejestrowanym w PZG od 2015 r.
d) Zawodnik reprezentujący dany klub w turnieju „Klubowe Mistrzostwa Polski – Grupa
Mistrzowska” nie może brać udziału w turnieju „Klubowe Mistrzostwa Polski – Grupa
Kwalifikacyjna”.
2.
Kwalifikacje, opłaty i zgłoszenia do turnieju:
a) W turnieju może wziąć udział maksymalnie 20 klubów.
b) Każda drużyna składa się z 8 zawodników.
c) W trakcie trwania turnieju drużynę musi reprezentować co najmniej 5 zawodników,
w przeciwnym razie drużyna podlega dyskwalifikacji i nie otrzymaniem punktów
rankingowych uwzględnianych w klubowym pucharze polski.
d) Zawodnik, który zostanie zgłoszony do danej drużyny w dniu rejestracji, zostaje do niej
przypisany na czas trwania turnieju.
2016 r.
f) W Grupie Kwalifikacyjnej wystąpić mogą co najwyżej 2 drużyny reprezentujące dany klub
– członka PZG. Pierwszeństwo uczestnictwa w turnieju mają kluby, które zgłosiły jedną
drużynę.
g) Kwalifikacja do turnieju nastąpi wg kolejności zgłoszeń i zarejestrowanych wpłat. Opłatę
wpisową należy dokonać do 23 czerwca 2016 r.
h) Skład zgłoszonych i opłaconych drużyn należy przekazać na adres poczty elektronicznej
[email protected] do 30 czerwca 2016 r. Kapitan ma prawo do zmiany 2 osób ze
zgłoszonego, składu drużyny, do godz. 15:00 dnia treningowego.
i) Opłata wpisowa za drużynę wynosi 3360 zł.
Kapitan drużyny:
a) Funkcję tą może pełnić wyłącznie członek danego klubu lub członek PGA Polska.
b) Każdego dnia wyznacza skład 7-osobowej drużyny.
c) Decyduje o kolejności startu poszczególnych zawodników w grze pojedynczej oraz
o składach drużyn w grze podwójnej II, III i IV dnia turnieju. Kapitan drużyny zobowiązany
jest przekazać do Biura Zawodów, nie dłużej niż 30 min od ogłoszenia wyników, zaklejonej
koperty zawierającej kolejność startów zawodników w meczach pojedynczych i skład
drużyn podwójnych w następnym dniu turniejowym.
d) Wyznacza osoby, które będą reprezentować drużynę w przypadku rozgrywania dogrywki.
4.
Format turnieju; tees, klasyfikacje:
a) Turniej 4-dniowy:
 dzień 1 – stroke play brutto. Każda drużyna może wystawić do gry maksymalnie
7 zawodników. Do łącznego wyniku drużyny zalicza się sumę 5-ciu najlepszych wyników
indywidualnych stroke play brutto. Na podstawie łącznego wyniku, drużyny zostaną
podzielone na grupy wg kolejności zajętych miejsc. Jedna grupa rywalizować będzie
o miejsca 1-8 a reszta drużyn zostanie podzielona w zależności od liczby uczestniczących
zespołów. W przypadku remisów o wyższym miejscu drużyny decyduje procedura opisana
w Regulaminie Głównym Turniejów Mistrzowskich PZG 2016 – ust. 13 pkt d).
 dzień 2 – match play brutto w grupach według schematu znajdującego się w załączniku
nr 1. Każdy mecz składa się z jednego pojedynku foursome match play, jednego
pojedynku fourball match play oraz z trzech pojedynków indywidualnych single match
play. W razie braku rozstrzygnięcia pojedynku po rozegraniu 18 dołków zostaje wpisany
wynik 0,5 punktu dla każdej z drużyn. W przypadku uzyskania przez drużyny jednakowej
liczby punktów zostanie rozegrana dogrywka. Kapitanowie drużyn wyznaczają 2 osoby,
które będą reprezentować drużynę w formacie foursome match play, w systemie „nagłej
śmierci” na dołkach wyznaczonych przez Komitet Turnieju. Jeżeli wynik meczu jest już
przesądzony, pozostali gracze z tych drużyn muszą przerwać grę i niezwłocznie opuścić
pole.
Uwaga: Nie będzie możliwe rozgrywanie meczów pojedynczych i podwójnych przez tych
samych zawodników.
nr 1. Wszystkie pojedynki rozgrywane są w takim samym formacie jak w dniu 2.
Citi Handlowy XV Klubowe Mistrzostwa Polski, Grupa Kwalifikacyjna,
Mazury Golf & Country Club, 7-10 lipca 2016
2
b) Wynik każdego zakończonego meczu musi być przekazany do Komitetu Turnieju przez
zwycięzcę niezwłocznie po jego zakończeniu pod rygorem kary dyskwalifikacji.
c) Poddawanie meczu - drużyna poddająca kolejny przypadający jej mecz musi przekazać
informację o tym w formie pisemnej, bezpośrednio do Biura Zawodów w czasie jednej
godziny od zejścia z pola ostatniego jej zawodnika. Niezastosowanie się do niniejszej
zasady będzie skutkowało dyskwalifikacją, nie otrzymaniem punktów rankingowych oraz
wykluczeniem drużyny z uczestnictwa w Klubowych Mistrzostwach Polski w sezonie 2017.
d) Tee – turniejowe PZG:
 długość pola dla mężczyzn – (żółte) – z uwzględnieniem zmian długości dozwolonych
przez Europejską Federację Golfa (EGA),
 długość pola dla kobiet – (czerwone) – z uwzględnieniem zmian długości dozwolonych
przez Europejską Federację Golfa (EGA).
5.
Zwycięzcy turnieju:
Kluby, które zajmą miejsca od 1 do 3, zostaną zakwalifikowane do Grupy Mistrzowskiej
w kolejnym roku, pod warunkiem, że kluby nie miały swojego przedstawiciela w turnieju
Klubowe Mistrzostwa Polski - Grupa Mistrzowska rozgrywanych w 2016 r. Jeżeli warunek
ten nie zostanie spełniony awans uzyskują kluby, które zajęły kolejne miejsca
w Klubowych Mistrzostwach Polski - Grupa Kwalifikacyjna.
6.
Ranking PZG:
Punkty do rankingu otrzymają Kluby golfowe według zajętego miejsca - załącznik nr 2.
7 lub 8
Grupa składająca się z 3 lub 4 drużyn rywalizują w formacie „round robin” czyli każdy z każdym. Za
zwycięstwo w meczu indywidualnym (single, foursome lub fourball) przyznawany jest 1 punkt,
remis 0,5 za porażkę 0. Zwycięska drużyna otrzymuje za wygrany mecz 1 punkt a za porażkę 0.
O końcowej klasyfikacji decydować będzie liczba punktów uzyskanych za wygrane drużynowe
mecze. W przypadku identycznej liczby punktów za zwycięskie mecze w klasyfikacji końcowej
o miejscu decydować będzie wynik bezpośredniego meczu. Jeżeli 3 drużyny będą mieć taką samą
liczbę wygranych meczów o ostatecznej pozycji będzie decydować dogrywka w systemie „nagłej
śmierci”. Każda drużyna wyznacza po 2 osoby i rywalizują one w formacie foursome brutto.
Dogrywka odbywać się będzie na dołkach wskazanych przez Komitet Turnieju do momentu
wyłonienia zwycięzcy. Kolejne miejsca zajmą kluby według kolejności odpadania z dogrywki w taki
sposób, że im później dana drużyna odpadła, tym wyższe miejsce zajmuje. W przypadku, gdy dwa
zespoły odpadną z dogrywki po tym samym dołku to zajmą one miejsce ex-aequo.