Scenariusz zajęć na podstawie wyjazdu studyjnego VETPRO _2_-1

Transkrypt

Scenariusz zajęć na podstawie wyjazdu studyjnego VETPRO _2_-1
SCENARIUSZ ZAJĘĆ NA PODSTAWIE WYJAZDU STUDYJNEGO
,,INTERDISCIPLINARY DIMENSION OF VOCATIONAL TRAINING- QUALITY
TROUGH INTERNATIONAL COOPERATION OF VOCATIONAL SCHOOLS”
,,INTERDYSCYPLINARNY WYMIAR KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO –
JAKOŚĆ POPRZEZ MIĘDZYNARODOWĄ WSPÓŁPRACĘ SZKÓŁ
ZAWODOWYCH”
„Wirtualna wycieczka do fabryki Fabryki samochodów BMW”
Cele lekcji:
•
zapoznanie uczniów z historią powstania marki BMW,
•
zapoznanie uczniów z procesem produkcji samochodu osobowego BMW SERIA 1,
•
zapoznanie uczniów z przygotowaniem i organizacją produkcji w Fabryce w Lipsku,
•
kształcenie postaw organizacji i planowania produkcji i stanowiska pracy na linii produkcyjnej,
•
kształtowanie odpowiedzialności indywidualnej i zbiorowej przy wykonywaniu zadań.
Formy pracy:
•
zbiorowa
•
indywidualna
Metody pracy:
•
wykład
•
pogadanka
•
pokaz multimedialny: https://www.youtube.com/user/BMWPolska
•
praca w grupach
Pomoce dydaktyczne:
•
prezentacja multinedialna
•
katalogi
•
film
•
strony w.w.w: http://www.bmw-werk-leipzig.de; http://www.bmw.pl/pl/pl/
•
literatura fachowa
Przebieg lekcji:
•
powitanie uczniów
•
prezentacja celów lekcji
•
podanie tematu lekcji: „Wirtualna wycieczka do Fabryki samochodów BMW”
•
wykład wprowadzający w tematykę prezentacji
•
pokaz multimedialny
•
omówienie wirtualnej wizyty fabryce
•
podział uczniów na grupy z przydzieleniem tematu zadania –„ Opisz jeden z etapów
produkcji samochodu osobowego marki BMW”.
•
prezentacja i ocena pracy uczniów
•
podanie tematu pracy domowej – „Opisz wrażenia z wizyty Fabryce BMW”
•
podsumowanie zajęć

Podobne dokumenty