XIV Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa LKS Błyskawica Pakosław

Autor: Maciej Piechowiak
_Blyskawica_Pakoslaw/k/
XIV Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa LKS Błyskawica
Pakosław
Tradycyjnie 15 sierpnia na boisku w Pakosławiu odbył się XIV Turniej Piłki Nożnej o Puchar
Prezesa LKS Błyskawica Pakosław. W tej prestiżowym turnieju, który jest rozgrywany
nieprzerwanie od 2001 roku udział wzięły: Sparta Brody, Jastrząb Rudniki, LZS Wąsowo i
drużyna gospodarzy Błyskawica Pakosław. Zespoły rozgrywały mecze każdy z każdym i o choć o
końcowej kolejności decydowała tabela właściwie w każdym meczu należało grać o zwycięstwo. W
pierwszym meczu gospodarze Turnieju zagrali odwiecznym rywalem Spartą Brody. W pierwszej
połowie do bramki Sparty po kapitalnym strzale z rzutu wolnego trafił Krystian Strymiński. W
drugiej połowie zawodnicy Błyskawicy zmarnowali kilka dogodnych sytuacji a za to goście
wykorzystali jeden z kontrataków i ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1. W drugim
meczu Jastrząb Rudniki zdecydowanie pokonał LZS Wąsowo 2:0. Mecz pomiędzy Błyskawicą a
Jastrzębiem rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy. Po dwóch indywidualnych akcjach
szesnastoletniego Marka Matyjasika Błyskawica prowadziła już 2:0 do przerwy. Druga połowa
meczu należała również do graczy z Pakosławia, którzy udokumentowali swoją przewagę bramką
Patryka Nowackiego, ustalając wynik na 3:0. Kolejne spotkanie pomiędzy Spartą Brody i LZS
Wąsowo było bardzo zacięte. Zawodnicy Sparty mieli dużą przewagę w rozgrywaniu piłki ale nie
mogli sforsować linii obrony graczy z Wąsowa, którą dyrygował Jarosław Łuczak. W końcówce
meczu jedną z niewielu akcji wykorzystali gracze LZS Wąsowo i to oni nieoczekiwanie cieszyli się
ze zwycięstwa 1:0. Gracze Błyskawicy Pakosław wiedzieli, że remis w ostatnim meczu z LZS
Wąsowo wystarcza im do zwycięstwa w Turnieju. Gospodarze nauczeni jednak doświadczeniem z
ubiegłego roku, kiedy to w takiej samej sytuacji przegrali mecz i zajęli ostatnie miejsce, nie
zamierzali kalkulować. Po bramkach Krystiana Komina i Mariusza Magdziaka drużyna
Błyskawicy Pakosław wygrała mecz 2:0 i zwyciężyła w całych zawodach. Ostatnie spotkanie
pomiędzy Spartą Brody a Jastrzębiem Rudniki miało rozstrzygnąć ostateczną kolejność na
miejscach II-IV. Mecz był zacięty od początku do końca i zakończył się zwycięstwem Sparty Brody
2:1. XIV Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa LKS Błyskawica Pakosław wygrała drużyna
gospodarzy, drugie miejsce zajęła ekipa Sparty Brody, trzecie Jastrzębia Rudniki a czwarte LZS
Wąsowo. Po zawodach z rąk Michała Sznytki Prezesa Błyskawicy trzy pierwsze zespoły otrzymały
okazałe puchary i dyplomy. Najlepszym bramkarzem zawodów został Mateusz Hała z Błyskawicy
Pakosław, najlepszym strzelcem Marek Matyjasik z Błyskawicy Pakosław a najlepszym
zawodnikiem Jarosław Łuczak z LZS Wąsowo. Turniej został finansowany z dotacji Gminy
Lwówek oraz środków własnych Klubu. Organizatorzy już dziś zapraszają w przyszłym roku na