Pechowa pora ka Tęczy w Karczewie

Płońszczak - Gazeta lokalna - Płońsk, Raciąż, Baboszewo, Czerwińsk, Dzierzążnia, Joniec, Naruszewo
Pechowa porażka Tęczy w Karczewie
Kiedy wrÃłci fart?- Dzisiaj to był wielki fart - słychać było wśrÃłd wychodzących ze stadionu kibicÃłw
gospodarzy. To idealne podsumowanie pojedynku Mazura Karczew z Tęczą 34 Płońsk. W wyrÃłwnanym
pojedynku ciut więcej szczęścia mieli karczewianie i na 5 minut przed końcem spotkania zdobyli
zwycięską bramkę. Płońscy kibice nadal więc czekają na pierwsze zwycięstwo i na... powrÃłt
wspomnianego fartu, bo bez tego też trudno w piłce liczyć na wygrane.Kolejne dwie szybkie
kolejkiKalendarz czwartoligowych rozgrywek w sierpniu został tak skonstruowany, że w minionym
tygodniu ponownie grano systemem środa-sobota. Za nami zatem kolejne dwie kolejki, ktÃłrych wielkimi
zwycięzcami są przede wszystkim: Polonia II Warszawa, Mazur Karczew, Legionovia i Mazowsze Płock czyli drużyny, ktÃłre zdobyły w nich komplet punktÃłw.
Tęcza tylko w środęTęcza swoje zaplanowane na weekend spotkanie z Narwią Ostrołęka, z powodu
odbywającej się w tym czasie na płońskim stadionie Europejskiej Parady Orkiestr Dętych, zagra w środę
(29 sierpnia) o godzinie 17. A w minioną środę płońszczanie udali się do Karczewa na drugi w tym
sezonie mecz wyjazdowy i zawodnicy chcieli sobie i kibicom udowodnić, iż pierwszy kompromitujący
wyjazd do Warszawy (0:7 z Polonią II) nie jest rzeczywistym wyznacznikiem możliwości
Tęczy.WyrÃłwnana walkaI ten wyjazd był już zupełnie inny. Co prawda specyfika spotkania wyznaczyła
gospodarzy jako drużynę posiadającą inicjatywę, ale Tęcza postawiła Mazurowi trudne warunki. To nie
faworyzowana drużyna z Karczewa zagrała słabszy mecz, a po prostu płońszczanie swoją grą nie pozwolili
gospodarzom na wiele. Tęcza była nie tylko dobrze zorganizowana i walcząca, ale także prÃłbowała
szukać swojej szansy na gola.Mazur posiadał optyczną przewagę przez niemal całe spotkanie, ale rÃłwnie
dobrze wynik tego spotkania mÃłgł być odwrotny. W pierwszej połowie gospodarze byli aktywni w
ofensywie, ale ich poczynania przeważnie kończyły się na dwudziestym metrze przed bramką Tęczy.
Bardzo groźnie było tylko dwukrotnie. Raz bardzo dobre dośrodkowanie minęło zamykającego akcję
napastnika, a w drugiej sytuacji szybszy od szarżującego - po ładnym prostopadłym podaniu - zawodnika
Mazura był Maciej Wiśniewski.Tęcza w pierwszych 45 minutach grała ostrożnie z wyraźnym szacunkiem
dla jednego z faworytÃłw czwartoligowych rozgrywek. Ale dwukrotnie kontry płońszczan także były
bardzo groźne. W obu przypadkach zabrakło jednak końcowej decyzji: raz Michałowi Boguckiemu, ktÃłry
po ładnej akcji ofensywnej nie zdecydował się w dogodnej sytuacji na strzał, w drugim przypadku
Hubertowi Lewandowskiemu, ktÃłry tak wymanewrował obrońcę, że gdyby zdecydował się kończyć akcję
samodzielnie (a nie podawać) mÃłgłby wyjść na pozycję sam na sam z bramkarzem.W drugiej połowie
mecz nabrał tempa, a wyraźny apetyt na zwycięstwo wykazywały oba zespoły. Płońszczanie grali z
większą wiarą, dłuższymi momentami potrafiąc prowadzić grę. Efektem było kilka rzutÃłw wolnych i jedna
bardzo dobra okazja w polu karnym, po ktÃłrej Tęcza mogła objąć prowadzenie. Była to 60 minuta gry, a
swoją ładną akcję prawym skrzydłem groźnym dośrodkowaniem zakończył Gracjan Paczkowski, głową do
Radosława Cytlocha piłkę zgrał Hubert Lewandowski, ale stoper Tęczy - na Ãłsmym metrze przed bramką
- nie zdecydował się na strzał z woleja a przyjęcie i obrońca zdołał go zablokować.Gospodarze zaś byli w
ofensywie jeszcze bardziej zdeterminowani niż w pierwszej połowie. Co prawda wielokrotnie prÃłbowali
zagrozić bramce Macieja Wiśniewskiego, ale albo Tęcza skutecznie te poczynania neutralizowała albo w
ostatniej chwili zawodnicy Mazura wybierali złe rozwiązania.Emocje w końcÃłwceSytuacja diametralnie
zmieniła się, kiedy już niemal wszyscy przeświadczeni byli o tym, że mecz zakończy się wynikiem
bezbramkowym. I to we fragmencie gry, w ktÃłrym to Tęcza więcej była przy piłce, prÃłbując
konstruować akcje ofensywne. Mazur wÃłwczas dwukrotnie wyprowadził bardzo szybkie i niebezpieczne
kontry, a jedna z nich - w 85 minucie - zakończyła się golem.
Radość gospodarzy była niesamowita. A Tęcza nie mając już nic do stracenia wszystkie siły rzuciła do
ataku - w ostatniej minucie w polu karnym gospodarzy pojawił się nawet Maciej Wiśniewski.I jego
obecność w polu karnym pomogła, bo płońszczanom udało się nawet zdobyć gola. Z rzutu wolnego
mocno uderzył Robert Jadczak, a piłka wpadła w okienko bramki Mazura. Ogromną radość Tęczy i smutek
Mazura przerwał sędzia, ktÃłry pokazał, że był to rzut wolny pośredni i gola nie uznał.Teraz Narew i
WulkanJak już wspomnieliśmy Tęcza z Narwią Ostrołęka zagra w środę (g. 17), a potem - w niedzielę
(spotkanie o g. 14) - jedzie na mecz z Wulkanem Zakrzew.Artur Kołodziejczyk
Kapitan zespołu Hubert Lewandowski „szarpałâ€• tym razem w ataku. Tak jak i cała drużyna
pozostawił na murawie w Karczewie sporo zdrowia, ale niestety efektu bramkowego z tego nie było.
Już w doliczonym czasie gry piłka po uderzeniu z rzutu wolnego przez Roberta Jadczaka wpadła do siatki
Mazura, ale ponieważ nikt jej po drodze nawet nie „musnąłâ€• (a był to rzut wolny pośredni), gol
nie został uznany.
W piątek, 24 sierpnia wydział dyscypliny MZPN podjął decyzję w sprawie kary dla Igora Gołaszewskiego,
ktÃłry w meczu z warszawską Polonią „nawymyślałâ€• sędziemu. Igor dostał karę 2 meczÃłw (plus
jeden pauzował za kartki), a więc będzie mÃłgł już grać w meczu z Wulkanem.
Jak będzie dalej z wynikami Tęczy zależy też m.in. od tego, kiedy do gry wrÃłcą kontuzjowani zawodnicy.
Do „tęczowego szpitala― do Jarosława Szmyta i Marcina Boguckiego, ktÃłrzy nie grają od
Utworzono 3 March, 2017, 11:50
początku sezonu, dołączyli ostatnio Krzysztof Dzięgielewski i Łukasz Barankiewicz (obaj na zdjęciu).
Ostatnie informacje są jednak już trochę bardziej optymistyczne. Bogucki i Dzięgielewski już wznowili
treningi, za dwa tygodnie będzie mÃłgł to uczynić Szmyt. Gorzej wygląda sprawa Barankiewicza, ktÃłry z
powodu pękniętej łękotki prawego kolana przeszedł we wtorek (28.08.) zabieg artroskopii i czeka go
kilkutygodniowa rehabilitacja.Więcej zdjęć w GaleriiWYNIKIV KOLEJKA (22-23 SIERPNIA): * Mazur
Karczew - Tęcza 34 Płońsk 1:0 * Polonia II Warszawa - MKS Mława 5:0 * RKS Ursus Warszawa - Pogoń
Grodzisk Mazowiecki 0:5 * Narew Ostrołęka - Legionovia Legionowo 1:2 * Wulkan Zakrzew Szydłowianka Szydłowiec 1:3 * Okęcie Warszawa - Korona Ostrołęka 3:2 * Mazowsze Płock - Start
Otwock 1:0 * Korona GÃłra Kalwaria - Piast PiastÃłw 3:0 * Hutnik Warszawa - GLKS Nadarzyn 1:4.Środa,
22 sierpnia:
Mazur Karczew - Tęcza 34 Płońsk 1:0 (0:0)
Tęcza: Maciej Wiśniewski - Michał Bogucki, Robert Jadczak, Radosław Cytloch, Marcin Malikowski,
Gracjan Paczkowski, Jarosław Unierzyski, Bartłomiej Gołaszewski, Emil Kuciński (89, Michał Dziepak),
Sławomir Daniszewski (73, Marcin Czerniakowski), Hubert Lewandowski.VI KOLEJKA (25-26 SIERPNIA):
* MKS Mława - GLKS Nadarzyn 0:0 * Piast PiastÃłw - Hutnik Warszawa 3:0 * Start Otwock - Korona
GÃłra Kalwaria 2:0 * Korona Ostrołęka - Mazowsze Płock 0:1 * Szydłowianka Szydłowiec - Okęcie
Warszawa 0:0 * Wulkan Zakrzew - Legionovia Legionowo 0:2 * Pogoń Grodzisk Maz. - Mazur Karczew
1:3 * Polonia II Warszawa - RKS Ursus Warszawa 4:0. Mecz: Tęcza 34 Płońsk - Narew Ostrołęka zostanie
rozegrany w środę 29 sierpnia, godz. 17.W VII KOLEJCE (1-2.09.) ZAGRAJĄ: * Wulkan Zakrzew - Tęcza
34 Płońsk (TaczÃłw, niedziela, 2.09., g. 14) * MRKS Ursus Warszawa - MKS Mława * Mazur Karczew Polonia II Warszawa * Narew Ostrołęka - Pogoń Grodzisk Mazowiecki * Okęcie Warszawa - Legionovia
Legionowo * Mazowsze Płock - Szydłowianka Szydłowiec * Korona GÃłra Kalwaria - Korona Ostrołęka *
Hutnik Warszawa - Start Otwock * GLKS Nadarzyn - Piast PiastÃłw.