Regulamin HALP Stargard

INFORMACJE OGÓLNE
1. Halowa Amatorska Liga Piłkarska (HALP) to rozgrywki sportowe, których celem jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród mieszkańców Stargardu i
okolicznych miejscowości, integracja miłośników piłki nożnej, a także wyłonienie najlepszych drużyn amatorskich i najlepszych zawodników.
2. Organizatorem rozgrywek jest OSiR Stargard Sp. z o.o.
 zakup sprzętu sportowego, pucharów i nagród,
 organizacja uroczystego zakończenia, zaproszenie gości.
WARUNKI UCZESTNICTWA
1. Warunkiem uczestnictwa w Halowej Amatorskiej Lidze Piłkarskiej jest:
 pisemne zgłoszenie drużyny do rozgrywek za pomocą formularza zgłoszeniowego,
 terminowe opłacenie wpisowego za udział w rozgrywkach,
 zapoznanie, akceptacja i przestrzeganie niniejszego regulaminu.
2. Wysokość wpisowego w rozgrywkach Halowej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej w sezonie 2016/2017 jest uzależniona od liczby uczestniczących drużyn i systemu
rozgrywek. Płatność jest jednorazowa (do 10.11.2016) lub w dwóch równych transzach (do 10.11.2016 i 10.01.2017). Brak wpłaty w wyznaczonych terminach
może skutkować walkowerem na korzyść drużyny przeciwnej lub wykluczeniem z rozgrywek.
3. Zawodnicy zgłoszeni do rozgrywek muszą mieć ukończone w dniu rozgrywania meczu 18 lat.
4. Każda drużyna winna być ubezpieczona od następstw nieszczęśliwych wypadków. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za uszczerbki na zdrowiu
poniesione przez uczestników ligi w trakcie rozgrywek.
5. Każda drużyna musi posiadać kierownika, w zakresie którego leżą następujące prawa i obowiązki:
 prawo do zgłoszenia i wycofania drużyny z rozgrywek,
 potwierdzenie własnoręcznym podpisem danych zawartych w formularzu zgłoszeniowym,
 dopilnowanie wszystkich formalności związanych z organizacją ligowych spotkań,
 prowadzenie ewidencji kartek poszczególnych zawodników,
 odpowiedzialność za zachowanie drużyny w trakcie meczu i po jego zakończeniu,
 zobowiązanie do kontaktu z organizatorem w celu otrzymywania bieżących informacji na temat rozgrywek.
6. Drużyna ma prawo do jednorazowej zmiany nazwy w trakcie trwania rozgrywek.
REJESTRACJA ZAWODNIKÓW
1. Drużyny składają się maksymalnie z 18 zawodników, zgłoszonych przed rozpoczęciem rozgrywek. W przypadku niewykorzystania wyznaczonego limitu,
istnieje możliwość zgłoszenia dodatkowych zawodników w trakcie trwania rozgrywek, jednak nie później niż do zamknięcia okienka transferowego. Zgłoszenia
dokonuje kierownik drużyny najpóźniej przed rozpoczęciem spotkania, w którym dany zawodnik lub zawodnicy mają wystąpić.
2. Zawodnik może być wpisany tylko na jednej liście zgłoszeniowej. W przypadku zgłoszenia zawodnika na kilku listach, jego przynależność do drużyny będzie
traktowana za ważną wtedy, gdy zawodnik ten rozegra spotkanie w danej drużynie po raz pierwszy.
3. Zawodnik ma prawo zmienić drużynę tylko raz – w okresie transferowym, w terminie wyznaczonym przez organizatora. W trakcie trwania sezonu (poza
okresem transferowym) nie wolno zawodnikom zmieniać barw klubowych.
4. Jedna drużyna może dokonać dowolną liczbę transferów. Należy przy tym jednak pamiętać, że liczba zawodników reprezentujących daną drużynę nie może
przekroczyć 18.
SYSTEM I ZASADY ROZGRYWEK
1. Mecze rozgrywane są w dwóch klasach rozgrywkowych (Superliga i I liga).
2. Mecze odbywają się w wyznaczonych przez organizatora dniach w hali OSiR przy ul. Pierwszej Brygady 1 w Stargardzie. Organizator zastrzega sobie jednak
prawo do zmiany miejsca rozgrywania spotkań.
3. Rozgrywki Superligi i I ligi rozgrywane są w dwóch rundach: zasadniczej i finałowej. W rundzie zasadniczej zespoły grać będą systemem każdy z każdym (po
jednym spotkaniu). Po rozegraniu rundy zasadniczej zespoły zostaną podzielone na dwie grupy według zajętych miejsc: mistrzowską i spadkową, a
poszczególnym zespołom zostanie uwzględniona połowa zdobytych punktów w rundzie zasadniczej (przykładowo 18 pkt. w rundzie zasadniczej = 9 pkt. przed
rundą finałową). W przypadku uzyskania nieparzystej liczby punktów w rundzie zasadniczej, zespołom zostanie uwzględniona połowa zdobytych punktów w
rundzie zasadniczej z zaokrągleniem w górę o 0,5 pkt. (przykładowo 19 pkt. w rundzie zasadniczej = 9,5 pkt. + 0,5 pkt. = 10 pkt. przed rundą finałową). W
rundzie finałowej zespoły grać będą systemem każdy z każdym (po jednym spotkaniu) w swoich grupach.
4. Drużyny rozgrywają mecze w terminach przyjętych zgodnie z terminarzem rozgrywek. W przypadku nierozegrania zaplanowanego spotkania lub serii
spotkań, wynikającego z nieprzewidzianych okoliczności, spotkania zostaną przeniesione na najbliższy wolny termin wskazany przez organizatora.
5. Każdej drużynie przysługuje prawo do przełożenia jednego meczu w sezonie. Jeżeli zgłoszenie nastąpiło najpóźniej 48 godzin przed planowym rozpoczęciem
meczu, wówczas nie jest wymagana zgoda drużyny przeciwnej. Jeżeli do meczu pozostało mniej niż 48 godzin, drużyna przeciwna musi wyrazić zgodę na
przełożenie meczu. W szczególnych przypadkach organizator może nie wyrazić zgody na przełożenie meczu.
6. Nowe terminy zaległych meczów ustala organizator, bez konsultowania ich z kierownikami drużyn. Muszą one jednak zostać rozegrane najpóźniej przed
ostatnią kolejką rundy zasadniczej lub ostatnią kolejką rundy finałowej.
7. Nie ma możliwości przekładania meczów ostatnich kolejek rundy zasadniczej i finałowej w każdej klasie rozgrywkowej. Wyjątek stanowi rozegranie meczu
awansem.
8. Mecze prowadzą sędziowie wyznaczeni przez organizatora. Ich uprawnienia rozpoczynają się z chwilą wejścia na obiekt, gdzie rozgrywane są zawody.
Rozstrzygnięciom sędziowskim podlegają również przewinienia dokonywane podczas chwilowej przerwy w grze oraz gdy piłka jest poza grą. Zawodnicy
rezerwowi i osoby funkcyjne również podlegają władzy i jurysdykcji sędziego. Ta sama sytuacja dotyczy wszystkich zawodników po zakończeniu spotkania, aż
do momentu opuszczenia przez sędziego obiektu, na którym znajduje się boisko.
9. Zawody muszą się odbyć również w przypadku nieobecności wyznaczonego sędziego. Wówczas kapitanowie obu drużyn proponują swojego kandydata do
prowadzenia zawodów.
10. Kierownicy drużyn zobowiązani są do czytelnego wypełniania protokołów meczowych i dostarczania ich sędziemu najpóźniej 5 minut przed planowanym
rozpoczęciem spotkania (maksymalnie 12 zawodników oraz kierownik drużyny). W trakcie trwania meczu możliwe jest dopisanie do protokołu zawodnika - pod
warunkiem, że zawodnik ten jest wpisany w formularzu zgłoszeniowym danej drużyny.
11. Sędziowie i organizator mają prawdo do sprawdzania i weryfikowania tożsamości zawodników. W przypadku niemożności weryfikacji tożsamości zawodnika
lub stwierdzenia u niego stanu po spożyciu alkoholu, mają prawo nie dopuścić go do gry.
12. W razie jakichkolwiek podejrzeń, że zawodnik może być nieuprawniony do gry, należy zgłosić to sędziemu lub organizatorowi. Za wstawienie do gry
zawodnika zawieszonego, odbywającego karę dyskwalifikacji, grającego pod obcym nazwiskiem lub niespełniającego limitu wiekowego obowiązującego w
rozgrywkach, grozi:
 zespołowi walkower,
 zawodnikowi zawieszenie na okres wskazany przez organizatora.
13. Kierownicy oraz zawodnicy drużyn rozpoczynający daną kolejkę spotkań zobowiązani są do pomocy w przygotowaniu boiska. W razie odmowy, sędzia może
nie dopuścić do rozpoczęcia meczu.
14. W przypadku spóźnienia jednej z drużyn lub odmowy pomocy w przygotowaniu boiska, po upływie 5 minut od chwili planowanego rozpoczęcia meczu,
sędzia ma prawo odgwizdać walkower. W szczególnych przypadkach czas oczekiwania może ulec wydłużeniu.
15. Zespół, który nie stawi się na mecz bez wcześniejszego powiadomienia, przegrywa walkowerem 0:5 i zostaje ukarany odjęciem jednego punktu. Punkty nie
zostaną odjęte, jeżeli drużyna poinformowała organizatora, a ten drużynę przeciwną, o fakcie niestawiennictwa na meczu.
16. Trzy walkowery w sezonie eliminują i automatycznie wykluczają drużynę z rozgrywek. Drużynie wykluczonej lub dobrowolnie rezygnującej z udziału w
rozgrywkach nie przysługuje zwrot kosztów.
17. W przypadku, gdy drużyna zostanie wycofana w pierwszej rundzie rozgrywek, spotkania z jej udziałem zostaną potraktowane jako nierozegrane. Natomiast
w przypadku, gdy drużyna wycofa się lub zostanie wykluczona z rozgrywek, a rozegra co najmniej połowę spotkań objętych terminarzem, wówczas wyniki tych
spotkań zostaną zachowane, a w pozostałych zostanie przyznany drużynie przeciwnej walkower w stosunku 5:0.
18. Za zwycięstwo w meczu drużyna otrzymuje 3 punkty, za remis 1 punkt, przegrana - 0 punktów.
19. O kolejności miejsc w tabeli decyduje:
 ilość zdobytych punktów,
 wyniki bezpośrednich spotkań przy dwóch zespołach z jednakową ilością punktów,
 mała tabela przy trzech lub więcej zespołach z jednakową ilością punktów,
 lepszy bilans bramek zdobytych i straconych we wszystkich spotkaniach z całego cyklu rozgrywek,
 większa liczba bramek zdobytych we wszystkich spotkaniach z całego cyklu rozgrywek,
 jeżeli powyższe punkty nie rozstrzygnęły o kolejności, zarządza się dodatkowe spotkanie.
20. Zasady spadków i awansów:
 drużyny, które zajmą miejsca 11-12 w Superlidze, zostaną zdegradowane do I ligi,
 drużyny, które zajmą miejsca 1-2 w I lidze, uzyskają awans do Superligi,
 drużyna, która zajmie miejsce 10 w Superlidze, rozegrają baraże (mecz i rewanż) o utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej z zespołem z 3. miejsca w I lidze.
PRZEPISY GRY
1. Mecz trwa 2 x 15 minut, z 1-minutową przerwą. Zatrzymywanie czasu następuje w przypadku dłuższych przerw uniemożliwiających kontynuację gry oraz
tylko i wyłącznie na wniosek sędziego prowadzącego spotkanie.
2. Jeżeli piłka jest strzelona w kierunku bramki i w tym czasie rozlegnie się sygnał dźwiękowy kończący daną część gry, sędzia musi poczekać na rozstrzygnięcie
strzału i dopiero kończy zawody. W takim przypadku zawody są zakończone w momencie, gdy:
 piłka wpadnie do bramki (gol jest zdobyty),
 piłka opuszcza pole gry,
 piłka odbija się od słupka, poprzeczki lub bramkarza i mija linię bramkową (gol jest zdobyty),
 piłka odbija się od słupka, poprzeczki lub bramkarza i nie mija linii bramkowej (gola nie ma),
 piłka dotyka jakiegokolwiek innego zawodnika niż bramkarz drużyny, w kierunku bramki której kopnięta została piłka.
3. W drużynie występuje 5 graczy (4 zawodników w polu + bramkarz), przy czym dopuszcza się rozegranie meczu w 3-osobowym składzie. Jeżeli wskutek kar
czasowych lub czerwonych kartek drużyna pozostanie na boisku w ilości mniejszej niż trzy osoby, to spotkanie zostanie zakończone. Wówczas, jeżeli wynik
będzie korzystny dla drużyny, która pozostawała w ilości mniejszej niż trzy osoby, to zostanie on zweryfikowany jako walkower dla drużyny przeciwnej - z
konsekwencją anulowania goli zdobytych przez zdekompletowaną drużynę i zachowania bądź też dopełnienia do pięciu liczby goli zdobytych przez drużynę
przeciwną.
4. Zawodnicy występują w jednolitych, ponumerowanych strojach (bramkarz musi grać w stroju odróżniającym się kolorystycznie od stroju drużyny). W
szczególnych przypadkach sędzia może robić odstępstwa od tej reguły.
5. Obowiązuje całkowity zakaz gry w okularach, biżuterii i z innymi przedmiotami mogącymi potencjalnie powodować niebezpieczeństwo uszkodzenia ciała. W
przypadku jakiegokolwiek nieszczęśliwego wypadku, który spowodował utratę zdrowia własnego oraz u innych osób, odpowiedzialność prawna spada na
sprawcę.
6. Rozgrywki są prowadzone zgodnie z przepisami gry w piłkę nożną, z modyfikacjami we wskazanych obszarach:
 odległości muru (obowiązuje 5 m),
 odległości od przeciwnika przy rzucie z autu i rzucie różnym (obowiązuje 5 m),
 fauli (faule akumulowane) - przepisy gry futsal,
 kar indywidualnych - czasowych.
7. Zasady wykonywania stałych fragmentów gry:
 rzut karny wykonywany jest z punktu znajdującego się na wprost bramki i oddalonego od niej na odległość 7 m,
 drugi punkt karny znajduje się na wprost bramki i oddalony jest na odległość 10 m,
 przy wznowieniu gry rzutem od bramki, bramkarz wznawia grę wyłącznie wyrzutem ręką z dowolnego miejsca własnego pola karnego,
 w przypadku rzutu od bramki piłka jest w grze dopiero, gdy opuści pole karne,
 jeżeli bramkarz nie wznowi gry w czasie 5 sekund, sędzia zarządzi rzut wolny pośredni dla drużyny przeciwnej z linii pola karnego, z punktu najbliższego
miejscu, gdzie nastąpiło naruszenie przepisów,
 jeżeli bramkarz kontroluje piłkę w rękach przez czas dłuższy niż 5 sekund, sędzia zarządzi rzut wolny pośredni dla drużyny przeciwnej z linii pola karnego, z
punktu najbliższego miejscu, gdzie nastąpiło naruszenie przepisów,
 bramka nie może być uznana, jeśli bramkarz drużyny atakującej rzuca lub rozmyślnie uderza (piąstkuje) ręką piłkę z własnego pola karnego i jest ostatnim
zawodnikiem zagrywającym piłkę,
 z rzutu od bramki oraz z rzutu autowego nie można zdobyć bramki,
 z rzutu wolnego bezpośredniego i rzutu rożnego bramka może być zdobyta wyłącznie na drużynie przeciwnej; w przypadku, gdy piłka wpadnie do bramki
drużyny wykonującej rzut wolny lub rzut rożny, sędzia zarządza rzut rożny dla drużyny przeciwnej,
 auty wykonuje się nogą z linii autowej boiska lub zza linii autowej boiska - piłka musi leżeć nieruchomo; w przypadku naruszenia procedury, grę wznowi
autem drużyna przeciwna,
 rzut rożny wykonuje się z pola rożnego (umowny promień 25 cm od narożnika) najbliższego miejscu, gdzie piłka opuściła pole gry - piłka musi leżeć
nieruchomo; w przypadku naruszenia procedury, sędzia zarządzi rzut od bramki dla drużyny przeciwnej,
 w przypadku, gdy piłka po kopnięciu gracza danej drużyny uderzy o sufit hali, wówczas grę rzutem z autu wznawiają gracze drużyny przeciwnej,
 zabrania się w jakikolwiek sposób blokowania piłki przeciwnikowi, który próbuje wznowić grę z autu, rzutu rożnego czy rzutu wolnego - w przeciwnym
wypadku sędzia może ukarać zawodnika blokującego piłkę karą czasową,
 czas na wznowienie gry po jej przerwaniu, o ile sędzia nie zarządzi wznowienia na sygnał gwizdkiem, wynosi 5 sekund; w przypadku przekroczenia tego czasu,
grę wznowi drużyna przeciwna rzutem wolnym, rzutem od bramki lub rzutem z autu.
8. Zmiany prowadzone są w systemie "hokejowym", a ilość zmian w meczu jest nieograniczona. W czasie zmiany zawodnika obowiązują następujące procedury:
 zmiany dokonuje się w środkowej strefie boiska, w pobliżu ławek rezerwowych (zawodnik kontuzjowany może opuścić pole gry w miejscu najbliższemu
temu, w którym odniósł kontuzję),
 zawodnik rezerwowy może wejść dopiero wtedy, gdy zawodnik schodzący opuści pole gry,
 jeżeli zawodnik wchodzący wejdzie na pole gry, zanim zawodnik schodzący je opuści, to drużyna dokonująca nieprawidłowo wymiany zostaje ukarana
wykluczeniem zawodnika na czas 2 minut lub do utraty bramki,
 w przypadku naruszenia procedury wymiany, sędzia przerywa grę (chyba, że istnieje możliwość zastosowania korzyści) i zarządza rzut wolny pośredni dla
drużyny przeciwnej,
 bramkarz może zamienić się miejscami z każdym zawodnikiem - pod warunkiem, że zmiana zostanie dokonana za zgodą sędziego oraz nastąpi podczas
przerwy w grze,
 zawodnik krwawiący musi opuścić pole gry.
NARUSZENIA PRZEPISÓW GRY - SANKCJE DYSCYPLINARNE
1. Jeżeli zawodnik dopuszcza się poniższych przewinień, są one karane rzutem wolnym bezpośrednim:
 rozmyślnie zagrywa piłkę ręką.
Powyższe przewinienia są akumulowane w czasie pojedynczej części zawodów.
2. Jeżeli zawodnik dopuszcza się poniższych przewinień, są one karane rzutem wolnym pośrednim:
 bramkarz wznawia grę przez czas dłuższy niż 5 sekund,
 bramkarz trzyma piłkę w rękach przez czas dłuższy niż 5 sekund, po tym, jak złapał ją w wyniku akcji przeciwnika,
 bramkarz dotyka piłkę po raz drugi, zanim dotknie jej inny zawodnik, po tym jak wprowadził ją do gry,
 bramkarz łapie piłkę w ręce we własnym polu karnym po rozmyślnym zagraniu jej przez współpartnera,
 gra w sposób niebezpieczny,
 przeszkadza bramkarzowi w zwolnieniu piłki z rąk,
 popełnia przewinienie na współpartnerze,
 narusza procedurę wymiany,
 słownie lub czynnie okazuje niezadowolenie w czasie, gdy piłka jest w grze.
Przewinienia karane rzutem wolnym pośrednim nie są akumulowane.
3. Akumulowanie fauli następuje w czasie pojedynczej części zawodów. Jeżeli drużyna w czasie jednej części zawodów popełni 5 fauli akumulowanych, to każdy
kolejny faul akumulowany będzie skutkował rzutem wolnym bezpośrednim.
4. W przypadku szóstego i kolejnych fauli akumulowanych nie stosuje się korzyści, chyba że przerwanie gry pozbawiłoby drużynę atakującą realnej szansy
zdobycia bramki. W przypadku zastosowania korzyści po faulu zaliczającym się do fauli akumulowanych, sędzia musi zasygnalizować ten fakt w najbliższej
przerwie w grze. Jeżeli po zastosowaniu korzyści nastąpi kolejne naruszenie przepisów gry, to przerwaną grę wznawia się zgodnie z charakterem ostatniego
przewinienia. Jeżeli korzyść zastosowana została po piątym faulu akumulowanym, to nie powoduje ona konieczności podyktowania rzutu wolnego z drugiego
punktu karnego, jeżeli akcja zostanie przerwana lub niewykorzystana. Jeżeli akcja zostanie przerwana na skutek przewinienia karanego kolejnym faulem
akumulowanym, to rzut wolny z drugiego punktu karnego (ewentualnie miejsca przewinienia) zostanie przyznany drużynie za drugie przewinienie, a nie za to,
po którym sędzia zastosował korzyść.
5. Procedura wykonywania rzutu wolnego bezpośredniego, począwszy od szóstego faulu akumulowanego, w każdej połowie meczu:
 piłka musi leżeć nieruchomo,
 zawodnicy drużyny broniącej nie mogą ustawić muru obronnego,
 zawodnik wykonujący rzut musi być zidentyfikowany,
 bramkarz musi pozostać we własnym polu karnym, w odległości minimum 5 m od piłki,
 zawodnicy, z wyjątkiem bramkarza i wykonawcy rzutu, pozostają za umowną linią na wysokości piłki równoległą do linii bramkowej i w odległości nie
mniejszej niż 5 m od piłki,
 zawodnicy nie mogą przekroczyć umownej linii piłki, dopóki piłka nie będzie w grze,
 zawodnik wykonujący rzut wolny kopie piłkę z zamiarem zdobycia bramki i nie może podawać do innego zawodnika, a żaden zawodnik nie może dotknąć
piłki, dopóki nie odbije się ona od bramkarza, słupka, poprzeczki lub wyjdzie poza pole gry,
 jeżeli zawodnik wykonujący rzut wolny nie ma intencji zdobycia bramki, sędzia przerywa grę i przyznaje rzut wolny pośredni drużynie przeciwnej,
 jeżeli zawodnik popełnia szósty faul akumulowany na własnej połowie lub na połowie przeciwnika pomiędzy linią środkową a umowną linią przechodzącą
przez drugi punkt karny, to rzut wolny wykonywany jest z drugiego punktu karnego,
 jeżeli zawodnik popełnia szósty faul akumulowany na połowie przeciwnika pomiędzy umowną linią przechodzącą przez drugi punkt karny a linią bramkową,
ale poza polem karnym, to drużyna decyduje, czy rzut wolny wykonywany jest z drugiego punktu karnego, czy z miejsca, gdzie nastąpiło przewinienie.
6. W rozgrywkach obowiązują kary indywidualne w postaci kar czasowych, żółtych oraz czerwonych kartek. Ocena przewinienia zależna jest od sędziego
prowadzącego spotkanie.
7. Pierwsze przewinienie zawodnika może skutkować karą czasową lub żółtą kartką i karą czasową lub bezpośrednio czerwoną kartką. Drugie przewinienie tego
samego zawodnika, jeżeli w efekcie pierwszego zastosowano tylko karę czasową, musi skutkować kolejną karą czasową i co najmniej żółtą kartką. Pierwsza
żółta kartka zawodnika wiąże się z karą czasową wykluczenia z gry na 2 minuty, a druga żółta, i w konsekwencji czerwona eliminuje go z gry do końca meczu.
Zespół, którego zawodnik otrzymał czerwoną kartkę, gra w osłabieniu przez 5 minut. W przypadku otrzymania czerwonej kartki, zawodnik opuszcza boisko bez
prawa powrotu do gry, a zespół uzupełnia skład do pełnego innym zawodnikiem po upływie 5 minut. Kary czasowe mogą być stosowane również bez kartki
żółtej. W przypadku każdej utraty bramki w czasie gry w osłabieniu po otrzymaniu przez zawodnika kary czasowej 2 minut, drużyna uzupełnia skład o jednego
zawodnika (aż do pełnego w przypadku, gdy ukarano w tym samym czasie więcej niż jednego zawodnika). W przypadku otrzymania kary czasowej 5 minut w
konsekwencji czerwonej kartki drużyna nie ma prawa przez cały okres kary uzupełniać składu niezależnie od ilości straconych bramek.
8. Czerwoną kartkę zawodnik może otrzymać za przewinienie polegające na:
 nieprzepisowym zatrzymaniu zawodnika wychodzącego na czystą pozycję,
 wybiciu piłki ręką z linii bramkowej,
 umyślnym zagraniu ręką przez bramkarza poza polem karnym, pozbawiającym realnej szansy na zdobycie gola przez drużynę przeciwną,
 gwałtownym protestowaniu wobec decyzji sędziego, używając w stosunku do niego słów wulgarnych i obelżywych,
 grze brutalnej - umyślnym uderzeniu lub usiłowaniu uderzenia przeciwnika lub współpartnera,
 popełnieniu przez zawodnika innego rodzaju czynu, który sędzia uzna jako niesportowe lub wybitnie niesportowe zachowanie.
9. Po otrzymaniu trzeciej żółtej kartki w sezonie zawodnik otrzymuje automatyczny zakaz gry w jednym spotkaniu, po szóstej - w dwóch spotkaniach, po
dziewiątej - w trzech spotkaniach, i zakaz gry w jednym meczu po każdej kolejnej żółtej kartce.
10. Za otrzymanie czerwonej kartki zawodnik otrzymuje automatyczny zakaz gry w następnym meczu, a w przypadku rażącego złamania przepisów przez tego
zawodnika, organizator - w porozumieniu z sędzią prowadzącym spotkanie - może wykluczyć go z gry na więcej niż jeden mecz. Z kolei w przypadku otrzymania
drugiej w sezonie czerwonej kartki zawodnik zostaje wykluczony na co najmniej dwa spotkania. Trzecia czerwona kartka skutkuje odsunięciem od gry na co
najmniej trzy mecze. Przepis ten nie dotyczy sytuacji, w której czerwona kartka była konsekwencją dwóch żółtych.
11. Żółte i czerwone kartki obciążają konto zawodnika w trakcie trwania całego sezonu. W przypadku zmiany drużyny przez zawodnika, kartki nie zostają
anulowane.
12. Sędziowie mogą karać kartkami nie tylko zawodników, ale także osoby wpisane do protokołu meczowego jako osoby funkcyjne.
POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Organizator zastrzega sobie prawo do nakładania kar dyscyplinarnych i finansowych.
2. Drużyny zobowiązane są do utrzymania porządku w szatniach i na trybunach (całkowity zakaz palenia papierosów i spożywania napojów alkoholowych).
Kierownik zespołu jest odpowiedzialny za egzekwowanie w/w nakazów i zakazów wobec zawodników swojego zespołu. Ich nieprzestrzeganie może
doprowadzić do czynności dyscyplinarnych wobec drużyny, włącznie z wykluczeniem z rozgrywek.
3. Wszelkie skargi, wnioski i protesty należy składać w formie pisemnej, w Biurze Obiektów Sportowych w hali OSiR przy ul. Pierwszej Brygady 1 w Stargardzie,
najpóźniej w ciągu 48 godzin od zakończenia spotkania.
4. Wszyscy uczestnicy zobowiązani są zapoznać się z niniejszym regulaminem i przestrzegać go podczas rozgrywek. O sprawach nieujętych w niniejszym
regulaminie decyduje organizator i tylko on ma prawo do jego ostatecznej interpretacji.
5. Zapoznanie się z niniejszym regulaminem i udział w rozgrywkach jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb
organizacji i promocji rozgrywek Halowej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o ochronie danych osobowych, Dz. U. 2016 r.
poz. 922).
6. Komunikaty, informacje, terminarze, wyniki, tabele, klasyfikacje strzelców oraz galerie zdjęć ze spotkań Halowej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej dostępne są na
oficjalnej stronie internetowej rozgrywek - halp.stargard.pl oraz na oficjalnym profilu na Facebooku - facebook.com/halpstargard.
7. Patronami medialnymi rozgrywek są: Głos Szczeciński, Radio Stargard i portal internetowy stargardzka.pl.