08-11.11.2014 Propozycje tras
Transkrypt
08-11.11.2014 Propozycje tras
PTTK OZ w Głogowie Klub Turystyki Pieszej i Górskiej „Mrówka” Plan Rajdu – G. Opawskie – Zlatohorska Vrchovina - Jeseniki 08-11.11.2014 r ODJAZD AUTOBUSU Z OS. PIASTÓW ŚLĄSKICH II - 500 Dzień pierwszy – 08.11.2014 r. (sobota) BISKUPIA KOPA Trasa krótka – godzina wyjścia 1015 Zlate Hory (zielony) – Kaplica św. Rocha – Mnichuv kamen – rozejście szlaków – Biskupia Kopa (czerwonym do żółtego) – Pod Biskupią Kopą – Przełęcz pod Kopą (Mokra) – Plac K. Habla – Złodziejska Ścieżka – Przełęcz pod Zamkową (czerwony) – Zamkowa – Szyndzielowa Kopa - Pokrzywna Czas przejścia 400 h + odpoczynki Długość trasy 11 km Trasa długa – godzina wyjścia 1015 Zlate Hory (żółty) – Rozmital – Maya – murki graniczne – Antonicek (d. kaplica ) – ścieżka św. Antoniego – ruiny Zamku Leuchtenstejn (niebieski) – Braunerova lavicka – rozejście szlaków – Biskupia Kopa (czerwony) – Pod Biskupią Kopą – Grzebień – Bolkowice – Jarnołtówek (niebieski) – skały Karliki – Piekiełko – Gwarkowa Perć – Kaplica polowa - Pokrzywna Czas przejścia 500 h + odpoczynki. Długość trasy 14 km Obiadokolacja – godz. 1700 ANDRZEJKOWY TURNIEJ MRÓWEK W BOWLINGU - 1800 – 2200 Serdecznie zapraszamy wszystkich biorących udział oraz pozostałe osoby do kibicowania. Opłata za udział W turnieju 15 zł. Wspólne wyjście do Hotelu Gorzelanny (300 m) – godzina 1740 Nocleg: Kompleks Hotelowy „Chrobry” , Pokrzywna 69, Tel. 77 439 75 45; 607 399 967 Telefony kontaktowe: Jadwiga Ulbin Paweł Herkt Dzień drugi – 09.11.2014 r. (niedziela) PRADED Śniadanie godz. 730 Odjazd autobusu godz. 800 Trasa I – godzina wyjścia – 0845 Bela Hotel Edward (niebieski) – Vysoky vodopad – Studeny vrch (1171 m n.p.m.) – Svycarna (zielony, czerwony) – Pod Pradedem (niebieski) – Praded (1491 m n.p.m. wjazd windą na taras widokowy 80 CZK) – Pod Pradedem (czerwony, zielony) – U Barborky (czerwony, niebieski) – Ovcarna (zielony) – Karlova Studanka Czas przejścia 600 h + odpoczynki. Długość trasy 18 km Trasa II – godzina wyjścia 900 Sedlo Videlsky Kriż (żółty) – Cernik – Svycarna (zielony, czerwony) – Pod Pradedem (niebieski) – Praded (1491 m n.p.m. wjazd windą na taras widokowy 80 CZK) – Pod Pradedem (czerwony, zielony) – U Barborky (czerwony, niebieski) – Ovcarna (zielony) – Karlova Studanka Czas przejścia 500 h + odpoczynki. Długość trasy 15 km Trasa III – godzina wyjścia 915 Karlova Studanka (niebieski) – dolina Bilej Opavy – Chata Barborka (czerwony) – Pod Pradedem (niebieski) – Praded (1491 m n.p.m. wjazd windą na taras widokowy 80 CZK) – Pod Pradedem (czerwony, zielony) – U Barborky (czerwony, niebieski) – Ovcarna (zielony) – Karlova Studanka Trasa doliną Bilej Opawy tylko przy ładnej, bezdeszczowej pogodzie. Czas przejścia 600 h + odpoczynki. Długość trasy 17 km Z osady Ovcarna pod Pradziadem do parkingu przy restauracji Hvezda nad Karlovą Studanką można zjechać kursującym wahadłowo busem. Cena biletu 16 CZK Odjazd autobusu – parking Karlova Studanka - 1630 1800 - obiadokolacja 2000 – impreza andrzejkowa – zimna płyta, napoje we własnym zakresie Telefony kontaktowe: Jadwiga Ulbin Paweł Herkt Dzień trzeci – 10.11.2014 r. (poniedziałek) Śniadanie godz. 9 ZAMEK MOSZNA 00 Odjazd autobusu do Prudnika i Mosznej – 0930 1100 1250 Zwiedzanie Zamku Moszna z przewodnikiem oraz spacer po parku. Bilet wstępu do zamku oraz na teren pałacowo-parkowy: dorośli – 14 zł, dzieci, młodzież oraz emeryci i renciści z ważną legitymacją – 9 zł Odjazd autobusu do Pokrzywnej - 1300 Trasa (dla osób które nie chcą zwiedzać zamku) – godzina wyjścia 945 Prudnik PKP (czerwony) – pałac – Kozia Góra (klasztorna) – Sanktuarium św. Józefa – Święta Góra – Kobylica – Dębowiec – Wieszczyna – Trzebieszów – Młyńska Góra - Pokrzywna Czas przejścia 430 h + odpoczynki. Długość trasy 16 km Suma podejść 360 m Trasa po zwiedzaniu zamku – godzina wyjścia - 1400 Pokrzywna (czerwony) – Zamkowa – Przełęcz pod Zamkową Górą (żółty) – Saperska Droga – d. skocznia narciarska – Suchy Stawek – Pokrzywna Czas przejścia 200 h + odpoczynki. Długość trasy 6 km Dla osób chcących pozostać w Pokrzywnej Trasa I – godzina wyjścia - 930 Pokrzywna ( drogą do niebieskiego) – Olszak – Żabie Oczko – Krzyżówka – Skały Karolinki – Jarnołtówek – Skały Karliki – Piekiełko - Gwarkowa Perć – Dolina Bystrego Potoku – Pokrzywna Gwarkowa Perć to stary kamieniołom, a jego pokonanie związane jest z zejściem po 35-stopniowej drabinie. Jest to jedyne takie miejsce w polskich Sudetach, które przy odrobinie dobrej woli można podciągnąć pod kategorię via ferrat, czyli „ dróg żelaznych”. Jeszcze jedna, ale już prawdziwa via ferrata znajduje się w niemieckiej części Gór Łużyckich ( Nennenfelsen) Czas przejścia 330 h + odpoczynki. Długość trasy 10 km MOJA PROPOZYCJA DLA CHĘTNYCH NA CIEKAWE SPĘDZENIE GODZIN POPOŁUDNIOWYCH. PARK ROSENAU – ZAGINIONE MIASTO. Atrakcje Parku: Kino 7D, Avatar, park żywiołów, sztolnia, kamienny krąg, jaskinia, wielki dmuchawiec, ogród wody, potwór z jeziora, karuzela, tawerna, lodowisko całoroczne. To wszystko za 10 zł od osoby. Chętnych zapraszam na wspólne wyjście z przewodnikiem. Spotkanie przed hotelem – godz. - 1415 Obiadokolacja – godz. 1800 Telefony kontaktowe: Jadwiga Ulbin Paweł Herkt Dzień czwarty – 11.11.2014 r. (wtorek) Śniadanie godz. 800 Złożenie bagaży do autobusu – 845 Odjazd autobusu do Zlatych Hor – 850 Trasa krótka – godzina wyjścia 915 Zlate Hory – ratusz (czerwony) – Hadi Louky – Pod Cernym jezerem – Zlodejska louky (żółty) – dawna kaplica św. Anny (niebieski) – Zamecky vrch – hotel Bohema – Hadi Louky – Zlate Hory Czas przejścia 400 h + czas na odpoczynki. Długość trasy 11 km Trasa długa – godzina wyjścia 915 Zlate Hory – ratusz (czerwony) – Hadi Louky – Pod Cernym jezerem – Zlodejska louky – Tobias Melchior – Taborske Skaly – Hreben - Pricny vrch (powrót) – Hreben ( niebieski) – Nowe Sztolnie – Vyr - Zamecky vrch – hotel Bohema – Hadi louky – Zlate Hory Czas przejścia 530 h + odpoczynki. Długość trasy 17 km Telefony kontaktowe: Jadwiga Ulbin Paweł Herkt Odjazd autobusu do Głogowa: Zlate Hory - godz. 1630 UWAGA: - Prosimy o zabranie dokumentów uprawniających do przekraczania granicy (Dowód Osobisty, Paszport); - prosimy również pamiętać o zabraniu koron. !! POWYŻSZY PLAN STANOWI TYLKO PROPOZYCJE TRAS DLA TURYSTÓW PIESZYCH!! !! PLAN MOŻE ULEC ZMIANIE Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD ORGANIZATORA!!