Dane pojazdu - aukcje idea leasing
Ekspertyza DEKRA nr 147540/4/16-10606 z dnia Nr zlecenia DEKRA: VBL(A)/WRO/23830/16/04/26 Nr zlecenia/szkody: Data zlecenia: 26-04-2016 28-04-2016 DEKRA Polska - Centrala 02-697 Warszawa, ul. Rzymowskiego 28 tel. (22) 577 36 12, faks (22) 577 36 36 Zleceniodawca: System IdeaLeasing Idea Leasing SA ul. Strzegomska 42 b 53-611 Wrocław Rzeczoznawca: inż. Krzysztof Chyziński DEKRA Polska - O. Wrocław UWAGA: Ze względu na przeznaczenie dokumentu usunięto w nim wszelkie informacje dotyczące wartości pojazdu, cen wyposażenia, korekt, etc. Dane pojazdu Grupa obiektów (Eurotax) Kod EC (Eurotax) samochody osobowe 0068651 Producent Model Typ/wersja BMW Seria 1 [E81] 07-12 118d Rodzaj nadwozia Liczba drzwi/liczba miejsc hatchback 3/4 Masa własna [kg] Dopuszczalna masa całkowita [kg] Rozstaw osi 1/2 1310 1820 2660 Rodzaj silnika Układ oczyszczana spalin Pojemność silnika [ccm] Moc silnika [KM/kW] Skrzynia biegów z zapłonem samoczynnym KOX 1995 143/105 M 6-biegowa Nr rejestracyjny VIN ST5795F WBAUB31090VL18176 Data 1. rejestracji Data 1. rej. w Polsce Data nast. bad. techn. Rok produkcji 16-03-2010 18-01-2013 30-11-2016 2010 (rok produkcji został zweryfikowany z zewnętrzną bazą danych) Stan licznika [km] 129 073 (odczytany) Kolor nadwozia/rodzaj powłoki brązowy/2-warstwowa metalizowana Data oględzin 2016-04-27 Ogumienie Oś przednia tylna Koło prawe lewe prawe lewe Producent, typ Goodyear, Eagle UG GW3 Goodyear, Eagle UG GW3 Goodyear, Eagle UG GW3 Goodyear, Eagle UG GW3 Rozmiar 205/50 R17 89H 205/50 R17 89H 205/50 R17 89H 205/50 R17 89H Zużycie 65 % 65 % 65 % 65 % strona 1/27 DEKRA Polska Sp. z o.o. 02-697 Warszawa, ul. Rzymowskiego 28 tel. (22) 577 36 12, faks (22) 577 36 36, www.dekra.pl, email: [email protected] Ekspertyza DEKRA nr 147540/4/16-10606 z dnia 28-04-2016 Wyposażenie standardowe wg Eurotax 1. ABS 2. Airbag 6 sztuk 3. Alarm 4. Atrapa chłodnicy z czarnym grillem i chromowanym obramowaniem 5. Elektryczne podnoszenie szyb przednich 6. Felgi stalowe 16 z ogumieniem 195/55 7. Immobilizer 8. Klamki w kolorze nadwozia 9. Klimatyzacja 10. Kolumna kierownicy regulowana mechanicznie w pionie i poziomie 11. Komputer pokładowy 12. 13. 14. 15. Lakier uni Listwy ozdobne srebrne Lusterka boczne regulowane elektrycznie Mocowania do fotelika dziecięcego ISOFIX na tylnych siedzieniach 16. Opony umożliwiające jazdę po przebiciu Runflat 17. Pakiet serwisowy BMW Service Inclusive 5 lat / 100.000 km 18. Pasy bezpieczeństwa- 3-punktowe, z pirotechnicznymi napinaczami z przodu 19. Radio BMW Business CD 20. Regulacja wysokości foteli przednich 21. Schowek przedni podświetlany i zamykany 22. 23. 24. 25. Sygnalizacja uszkodzenia opony System Auto Start Stop System dynamicznej kontroli trakcji DTC System wspomagający hamowanie na zakrętach CBC 26. Tapicerka materiałowa Electra 27. Trzecie światło stop 28. Tylne oparcie dzielone i składane asymetrycznie (60/40) 29. Układ dynamicznej kontroli stabilności DSC 30. Wejście AUX-IN 31. Wskaźnik temperatury zewnętrznej 32. Wspomaganie układu kierowniczego 33. Zamek centralny 34. Zderzaki i lusterka w kolorze nadwozia Wyposażenie dealerskie 1. Czujnik deszczu z automatyczną kontrolą świateł mijania ..................................................................... 2. Czujniki odległości przy parkowaniu (PDC) - tył ..................................................................................... 3. Dodatkowe oświetlenie ........................................................................................................................... 4. Dywaniki welurowe ................................................................................................................................. 5. Felgi aluminiowe 17 Star Spoke 262 z ogumieniem 205/50 ................................................................... 6. Klimatyzacja automatyczna .................................................................................................................... 7. Lakier metalik ......................................................................................................................................... 8. Lusterko wsteczne przyciemniane automatycznie ................................................................................. 9. Ogrzewanie przednich foteli ................................................................................................................... 10. Pakiet Edycja Lifestyle .......................................................................................................................... 11. Pasek przeciwsłoneczny na przedniej szybie ....................................................................................... 12. Podłokietnik z przodu ........................................................................................................................... 13. Przygotowanie do montażu tel. GSM - uniwersalne (Bluetooth) .......................................................... 14. Reflektory biksenonowe ....................................................................................................................... 15. Spryskiwacze reflektorów ..................................................................................................................... 16. Sterowanie głosem ............................................................................................................................... 17. System nawigacji satelitarnej Professional, pakiet ............................................................................... 18. Szyberdach szklany, elektryczny .......................................................................................................... 19. Tempomat ............................................................................................................................................ 20. Złącze audio iPod/USB ......................................................................................................................... 21. Światła przeciwmgielne ........................................................................................................................ - Wyposażenie dodatkowe 1. System nawigacji satelitarnej Business - pakiet ..................................................................................... - strona 2/27 DEKRA Polska Sp. z o.o. 02-697 Warszawa, ul. Rzymowskiego 28 tel. (22) 577 36 12, faks (22) 577 36 36, www.dekra.pl, email: [email protected] Ekspertyza DEKRA nr 147540/4/16-10606 z dnia 28-04-2016 Wartość bazowa pojazdu Wartość bazowa pojazdu wg Eurotax (netto/zakup)¹ .............................................................................. - Korekty Pierwsza rejestracja Wyposażenie Ogumienie Inne Wcześniejsze naprawy ............................................................................................................................... Stan ogólny, stwierdzone braki i uszkodzenia ............................................................................................ Powyższą wartość określono w oparciu o notowania cen samochodów używanych na rynku polskim Eurotax (baza danych nr 04-2016 POL) z uwzględnieniem parametrów technicznych i rynkowych mających wpływ na wartość pojazdu. Dla pojazdów zarejestrowanych w Polsce powyższa wartość została określona na dzień sporządzenia wyceny. Jeżeli pojazd nie jest zarejestrowany w kraju - podana wartość jest wartością hipotetyczną przy założeniu uiszczenia wszelkich opłat i podatków należnych przy wprowadzeniu pojazdu na polski obszar celny. Wydruk podstawowy bez informacji o wartości pojazdu - ze względu na przeznaczenie dokumentu usunięto w nim wszelkie informacje dotyczące wartości pojazdu, cen wyposażenia, korekt, etc. Data: 28-04-2016 Rzeczoznawca DEKRA: inż. Krzysztof Chyziński Dokument wystawiony elektronicznie ważny bez podpisu. strona 3/27 DEKRA Polska Sp. z o.o. 02-697 Warszawa, ul. Rzymowskiego 28 tel. (22) 577 36 12, faks (22) 577 36 36, www.dekra.pl, email: [email protected] Ekspertyza DEKRA nr 147540/4/16-10606 z dnia 28-04-2016 Pomiar grubości powłoki lakierowej poj. Nr punktu kontroli 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Kontrolowany element Pokrywa przednia Błotnik przedni lewy Słupek przedni lewy Drzwi przednie lewe Dach Słupek środkowy lewy Próg lewy Drzwi tylne lewe Błotnik tylny lewy Pokrywa/klapa Błotnik tylny prawy Drzwi tylne prawe Słupek środkowy prawy Próg prawy Drzwi przednie prawe Słupek przedni prawy Błotnik przedni prawy Zmierzony przedział grubości powłoki lakierowej [µm] 210 - 380 280 - 475 210 - 240 215 - 415 240 - 360 190 - 1420 190 - 2680 550 - 1060 910 - 4760 195 - 315 320 - 1370 195 - 420 90 - 100 105 - 130 240 - 390 210 - 585 230 - 360 strona 4/27 DEKRA Polska Sp. z o.o. 02-697 Warszawa, ul. Rzymowskiego 28 tel. (22) 577 36 12, faks (22) 577 36 36, www.dekra.pl, email: [email protected] Ekspertyza DEKRA nr 147540/4/16-10606 z dnia 28-04-2016 Opis stanu technicznego NADWOZIE/Elementy karoserii Nazwa elementu Opis elementu Pok. kom. silnika Błotnik Drzwi tyln. l. przed. l. Rodzaj uszkodzenia ubytek/odprysk(i) powłoki lakierowej, punktowe zarysowanie, głębokie ubytek/odprysk(i) powłoki lakierowej Umiejscowienie / Rozmiar Uwagi na krawędzi Stan techniczny nadwozia (szkielet). Stan techniczny nadwozia (szkielet) opisano w załączonej tabeli. Przeprowadzona naprawa blacharsko-lakiernicza Tak. Patrz zmierzony zakres grubości powłoki lakierowej na wybranych elementach. W pojeździe stwierdzono ślady rozległej naprawy powypadkowej. W celu dokładnej weryfikacji stanu pojazdu po naprawie zaleca się przeprowadzenie szczegółowych badań, w tym pomiaru punktów bazowych nadwozia, badań geometrii zawieszenia oraz szczegółowych NADWOZIE/Osprzęt Nazwa elementu Szyba Lusterko zew. Nakłądka progu Listwa progu Osłona spryskiwacza reflektora Opis elementu czołow. lew. lew. praw. lew. Rodzaj uszkodzenia Umiejscowienie / Rozmiar ubytek materiału, punktowe Uwagi łagodne uszkodzone mocowanie obudowy wadliwe spasowanie ubytek materiału pęknięcie Stan techniczny nadwozia (osprzęt). Stan techniczny nadwozia (osprzęt) opisano w załączonej tabeli. NADWOZIE/Wnętrze Nazwa elementu Nakładka słupka Podsufitka Opis elementu przed. l. Rodzaj uszkodzenia Umiejscowienie / Rozmiar Uwagi zarysowanie zarysowania Stan techniczny nadwozia (wnętrze). Stan techniczny nadwozia (wnętrze) opisano w załączonej tabeli. PODWOZIE/Silnik/układ przeniesienia napędu Stan techniczny silnika z układem przeniesienia napędu. Nie wnosi się uwag. PODWOZIE/Zawieszenie/koła strona 5/27 DEKRA Polska Sp. z o.o. 02-697 Warszawa, ul. Rzymowskiego 28 tel. (22) 577 36 12, faks (22) 577 36 36, www.dekra.pl, email: [email protected] Ekspertyza DEKRA nr Nazwa elementu Opona koła 147540/4/16-10606 Opis elementu przed. p. Rodzaj uszkodzenia z dnia Umiejscowienie / Rozmiar odkształcenie 28-04-2016 Uwagi wybrzuszenie na powierzchni bocznej Stan techniczny podwozia (zawieszenie). Stan techniczny podwozia (zawieszenie) opisano w załączonej tabeli. PODWOZIE/Układ kierowniczy Stan techniczny układu kierowniczego Nie wnosi się uwag. PODWOZIE/Układ hamulcowy Stan układu hamulcowego. Stan techniczny układu hamulcowego opisano w załączonej tabeli. Stwierdzono następujące odstępstwa od stanu normatywnego: sygnalizacja usterki układu hamulcowego PODWOZIE/Układ wydechowy/katalizator Nazwa elementu Opis elementu Układ wydechowy Rodzaj uszkodzenia Umiejscowienie / Rozmiar Uwagi głośna praca/nietypowe odgłosy pracy Stan techniczny układu wydechowego. Stan techniczny układu wydechowego opisano w załączonej tabeli. Uwagi ogólne - dot. wyceny Dokumenty pojazdu Podczas oględzin przedstawiono dowód rej. poj. oraz wykonano jego fot. cyfrowe, które załączono do ekspertyzy. Podczas oględzin nie przedstawiono do wglądu książki serwisowej pojazdu. Informacja dotycząca pochodzenia pojazdu Pojazd z importu indywidualnego z UE Zabezpieczenia przeciwkradzieżowe - immobiliser: - w wyniku przeprowadzonych oględzin pojazdu nie stwierdzono niesprawności immobilisera w zakresie możliwym do ustalenia podczas oględzin pojazdu w warunkach pozawarsztatowych. Zabezpieczenia przeciwkradzieżowe - inne: - alarm. Dodatkowe uwagi dotyczące sam. osobowego: Nie dotyczy. Jazda próbna strona 6/27 DEKRA Polska Sp. z o.o. 02-697 Warszawa, ul. Rzymowskiego 28 tel. (22) 577 36 12, faks (22) 577 36 36, www.dekra.pl, email: [email protected] Ekspertyza DEKRA nr 147540/4/16-10606 z dnia 28-04-2016 Jazdę próbną przeprowadzono na odcinku oraz w czasie umożliwiającym zgrubne określenie stanu technicznego pojazdu. Badanie poprawności i/lub budowy numerów identyfikacyjnych/seryjnych obiektu: Nie badano. Weryfikacja prawdziwości danych obiektu, w tym roku produkcji i innych. Nie przeprowadzono (z wyjątkiem roku produkcji) - przyjęto wg okazanych dokumentów i wskazanych źródeł. strona 7/27 DEKRA Polska Sp. z o.o. 02-697 Warszawa, ul. Rzymowskiego 28 tel. (22) 577 36 12, faks (22) 577 36 36, www.dekra.pl, email: [email protected] Ekspertyza DEKRA nr 147540/4/16-10606 z dnia 28-04-2016 DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA Fot. 1. Fot. 2. strona 8/27 DEKRA Polska Sp. z o.o. 02-697 Warszawa, ul. Rzymowskiego 28 tel. (22) 577 36 12, faks (22) 577 36 36, www.dekra.pl, email: [email protected] Ekspertyza DEKRA nr 147540/4/16-10606 z dnia 28-04-2016 DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA Fot. 3. Fot. 4. strona 9/27 DEKRA Polska Sp. z o.o. 02-697 Warszawa, ul. Rzymowskiego 28 tel. (22) 577 36 12, faks (22) 577 36 36, www.dekra.pl, email: [email protected] Ekspertyza DEKRA nr 147540/4/16-10606 z dnia 28-04-2016 DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA Fot. 5. Fot. 6. strona 10/27 DEKRA Polska Sp. z o.o. 02-697 Warszawa, ul. Rzymowskiego 28 tel. (22) 577 36 12, faks (22) 577 36 36, www.dekra.pl, email: [email protected] Ekspertyza DEKRA nr 147540/4/16-10606 z dnia 28-04-2016 DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA Fot. 7. Fot. 8. strona 11/27 DEKRA Polska Sp. z o.o. 02-697 Warszawa, ul. Rzymowskiego 28 tel. (22) 577 36 12, faks (22) 577 36 36, www.dekra.pl, email: [email protected] Ekspertyza DEKRA nr 147540/4/16-10606 z dnia 28-04-2016 DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA Fot. 9. Fot. 10. strona 12/27 DEKRA Polska Sp. z o.o. 02-697 Warszawa, ul. Rzymowskiego 28 tel. (22) 577 36 12, faks (22) 577 36 36, www.dekra.pl, email: [email protected] Ekspertyza DEKRA nr 147540/4/16-10606 z dnia 28-04-2016 DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA Fot. 11. Fot. 12. strona 13/27 DEKRA Polska Sp. z o.o. 02-697 Warszawa, ul. Rzymowskiego 28 tel. (22) 577 36 12, faks (22) 577 36 36, www.dekra.pl, email: [email protected] Ekspertyza DEKRA nr 147540/4/16-10606 z dnia 28-04-2016 DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA Fot. 13. Fot. 14. strona 14/27 DEKRA Polska Sp. z o.o. 02-697 Warszawa, ul. Rzymowskiego 28 tel. (22) 577 36 12, faks (22) 577 36 36, www.dekra.pl, email: [email protected] Ekspertyza DEKRA nr 147540/4/16-10606 z dnia 28-04-2016 DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA Fot. 15. Fot. 16. strona 15/27 DEKRA Polska Sp. z o.o. 02-697 Warszawa, ul. Rzymowskiego 28 tel. (22) 577 36 12, faks (22) 577 36 36, www.dekra.pl, email: [email protected] Ekspertyza DEKRA nr 147540/4/16-10606 z dnia 28-04-2016 DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA Fot. 17. osłona słupka PL Fot. 18. strona 16/27 DEKRA Polska Sp. z o.o. 02-697 Warszawa, ul. Rzymowskiego 28 tel. (22) 577 36 12, faks (22) 577 36 36, www.dekra.pl, email: [email protected] Ekspertyza DEKRA nr 147540/4/16-10606 z dnia 28-04-2016 DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA Fot. 19. Fot. 20. strona 17/27 DEKRA Polska Sp. z o.o. 02-697 Warszawa, ul. Rzymowskiego 28 tel. (22) 577 36 12, faks (22) 577 36 36, www.dekra.pl, email: [email protected] Ekspertyza DEKRA nr 147540/4/16-10606 z dnia 28-04-2016 DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA Fot. 21. Fot. 22. strona 18/27 DEKRA Polska Sp. z o.o. 02-697 Warszawa, ul. Rzymowskiego 28 tel. (22) 577 36 12, faks (22) 577 36 36, www.dekra.pl, email: [email protected] Ekspertyza DEKRA nr 147540/4/16-10606 z dnia 28-04-2016 DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA Fot. 23. Fot. 24. strona 19/27 DEKRA Polska Sp. z o.o. 02-697 Warszawa, ul. Rzymowskiego 28 tel. (22) 577 36 12, faks (22) 577 36 36, www.dekra.pl, email: [email protected] Ekspertyza DEKRA nr 147540/4/16-10606 z dnia 28-04-2016 DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA Fot. 25. Fot. 26. strona 20/27 DEKRA Polska Sp. z o.o. 02-697 Warszawa, ul. Rzymowskiego 28 tel. (22) 577 36 12, faks (22) 577 36 36, www.dekra.pl, email: [email protected] Ekspertyza DEKRA nr 147540/4/16-10606 z dnia 28-04-2016 DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA Fot. 27. próg lewy Fot. 28. strona 21/27 DEKRA Polska Sp. z o.o. 02-697 Warszawa, ul. Rzymowskiego 28 tel. (22) 577 36 12, faks (22) 577 36 36, www.dekra.pl, email: [email protected] Ekspertyza DEKRA nr 147540/4/16-10606 z dnia 28-04-2016 DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA Fot. 29. Fot. 30. strona 22/27 DEKRA Polska Sp. z o.o. 02-697 Warszawa, ul. Rzymowskiego 28 tel. (22) 577 36 12, faks (22) 577 36 36, www.dekra.pl, email: [email protected] Ekspertyza DEKRA nr 147540/4/16-10606 z dnia 28-04-2016 DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA Fot. 31. Fot. 32. strona 23/27 DEKRA Polska Sp. z o.o. 02-697 Warszawa, ul. Rzymowskiego 28 tel. (22) 577 36 12, faks (22) 577 36 36, www.dekra.pl, email: [email protected] Ekspertyza DEKRA nr 147540/4/16-10606 z dnia 28-04-2016 DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA Fot. 33. Fot. 34. strona 24/27 DEKRA Polska Sp. z o.o. 02-697 Warszawa, ul. Rzymowskiego 28 tel. (22) 577 36 12, faks (22) 577 36 36, www.dekra.pl, email: [email protected] Ekspertyza DEKRA nr 147540/4/16-10606 z dnia 28-04-2016 DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA Fot. 35. Fot. 36. nadkole PL strona 25/27 DEKRA Polska Sp. z o.o. 02-697 Warszawa, ul. Rzymowskiego 28 tel. (22) 577 36 12, faks (22) 577 36 36, www.dekra.pl, email: [email protected] Ekspertyza DEKRA nr 147540/4/16-10606 z dnia 28-04-2016 DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA Fot. 37. nadkole PP Fot. 38. strona 26/27 DEKRA Polska Sp. z o.o. 02-697 Warszawa, ul. Rzymowskiego 28 tel. (22) 577 36 12, faks (22) 577 36 36, www.dekra.pl, email: [email protected] Ekspertyza DEKRA nr 147540/4/16-10606 z dnia 28-04-2016 DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA Fot. 39. strona 27/27 DEKRA Polska Sp. z o.o. 02-697 Warszawa, ul. Rzymowskiego 28 tel. (22) 577 36 12, faks (22) 577 36 36, www.dekra.pl, email: [email protected]