pobierz konspekt

Transkrypt

pobierz konspekt
Temat: Polonez – doskonalenie kroku podstawowego oraz figur i chwytów.
Cele główne lekcji:
1. Umiejętności:
1. Uczeń zna charakterystykę tańca i podstawowe figury taneczne
2. Uczeń potrafi ułożyć własny układ taneczny w rytmie poloneza
3. Uczeń zna zasady kulturalnego zachowania się podczas tańców
towarzyskich
2. Motoryczność:
Kształtowanie koordynacji ruchowej, orientacji przestrzennej
3. Wiadomości:
Umiejętność zorganizowania sobie odpoczynku czynnego po zmęczeniu
umysłowym
4. Akcent wychowawczy: współpraca w grupie,
5. Metoda zadania głównego: zadaniowo-ścisła.
6. Forma organizacyjna zadania głównego: podział na zespoły, frontalna
Miejsce zajęć: sala gimnastyczna
Data: 24.02.2014r
Czas trwania: 45 min.
Klasa: IAB
Liczba ćwiczących: 12 dziewcząt, 12 chłopców
Przybory i przyrządy: magnetofon, płyta cd,
Tok lekcji
Zadania szczegółowe
Środki
Czas
Uwagi organizacyjno metodyczne
CZĘŚĆ
WSTĘPNA
1. Czynności
organizacyjno –
porządkowe.
Zbiórka, sprawdzenie obecności,
sprawdzenie gotowości do zajęć,
omówienie tematu zajęć.
2. Motywacja do
zajęć.
Pokaz motywacyjny.
3. Krótka
rozgrzewka
Taniec integracyjny – Taniec belgijski
Układ taneczny według niniejszego
CZĘŚĆ
schematu:
GŁÓWNA
4. Realizacja
1. Wejście w parach
zadania głównego.
2. Para w prawo para w lewo
3. Tunel z jednej strony
4. Tunel z drugiej strony
5. Kolumna środkiem para za para
6. Rozejście w parach: partnerka w
prawo partner w lewo
7. Łączenie w pary
8. Para w prawo para w lewo
9. Zatrzymanie w połowie sali:
partner klęka na lewe kolano,
partnerka obchodzi dookoła
partnera. Partner wstaje i obrót
partnerki
10. Łączenie w czwórki
11. Podwójny tunel od końca
12. Partnerka przechodzi na drugą
3’
Zbiórka w szeregu
3’
Prowadzący zwraca
uwagę na poprawność
wykonywanych ćwiczeń
Zwraca uwagę na
zachowanie odpowiednich
odległości
Prowadzący stoi tak aby
był widoczny dla
wszystkich ćwiczących
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
CZĘŚĆ
KOŃCOWA
5. Ćwiczenia
uspokajające.
6. Czynności
organizacyjno
porządkowe.
stronę partnera i wraca z
powrotem (2 takty)
Łańcuszek od przodu i od tyłu
(tworzymy 2 koła)
2 ślimaki
2 koła
Młynek
Wyprowadzenie z kół
Para za para
Zatrzymanie i ukłony
Ćwiczenia oddechowe.
Ćwiczenia relaksacyjne przy muzyce
Zbiórka, omówienie lekcji, pożegnanie.
3’
Koło

Podobne dokumenty