Turniej piłki nożnej Na żabnieńskim "Orliku" rozegrany został turniej

Turniej piłki nożnej
Na żabnieńskim "Orliku" rozegrany został turniej "Wygraj z Visa!", adresowany do dzieci szkół
podstawowych.
Turniej, który w Polsce rozgrywał się na pięciuset boiskach powstałych z rządowego programu „Orlik
2012”, powstał dzięki współpracy Visa i FIFA, które w ten sposób chciały wypromować Mistrzostw
Świata FIFA w Piłce Nożnej wśród najmłodszych adeptów tego sportu. Cala akcja adresowana jest do
samorządów, na terenie których zostały wybudowane boiska z rządowego programu „Orlik 2012”.
Dzięki temu rozegrane mogły być lokalne turnieje piłkarskie dla uczniów szkół podstawowych.
Nagrody dla zwycięzców- czyli oficjalne repliki piłek nożnych adidas Jabulani- zostały wręczone
0 pkt
Turniej otworzył pierwszym zagraniem piłki prezes Gminnego Zrzeszenia LZS p.Marian Fido. Z 12
trafieniami „królem strzelców” mundialu został reprezentujący Brazylię Daniel Zych, natomiast
„najlepszym bramkarzem” był reprezentujący Francję Maksymilian Jankowski.
Nagrodą w turnieju były piłki oraz koszulki ufundowane przez firmę „Visa”. Natomiast każdy z
zespołów otrzymał pamiątkowe puchary i dyplomy. Wszyscy zawodnicy zwycięskiej drużyny
uhonorowani zostali pamiątkowymi medalami. Nagrody wręczali obecni na zawodach: burmistrz
p.Zbigniew Lustofin, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Żabnie p.Renata Kwaśniak oraz prezes
Gminnego Zrzeszenia LZS p.Marian Fido. Turniej zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego
ze Szkoły Podstawowej w Żabnie Marcin Węgiel i Katarzyna Kotwieja.
Akcja, prowadzona była pod honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki.