Regulamin Turnieju Piłkarskiego Skrzydlewska Cup 2013

Organizator
1. Organizatorem i sponsorem Turnieju Piłkarskiego Skrzydlewska Cup 2013 jest Joanna
Skrzydlewska, poseł do Parlamentu Europejskiego - zwany dalej Organizatorem.
2.
Organizatorem technicznym Turnieju Piłkarskiego Skrzydlewska Cup 2013 jest Biuro Poselskie
Joanny Skrzydlewskiej z siedzibą w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 111 - zwany dalej Organizatorem
Technicznym
3. W eliminacjach organizatorami bezpośrednimi są szkoły biorące udział w turnieju - w Łodzi po jednej z
każdej dzielnicy, w regionie - po jednej w każdym mieście. Organizator techniczny będzie koordynował
całe rozgrywki tzn. ustalał terminy spotkań, miejsce ich rozgrywania itp.
4. W drugiej rundzie i półfinałach mecze będą rozgrywane w Łodzi, a organizatorem meczów będą szkoły
wytypowane przez organizatora, finał rozegrany zostanie na boisku Szkoły Podstawowej nr 114 w Łodzi.
Biuro Organizacyjne
Biuro Poselskie Joanny Skrzydlewskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego
ul. Piotrkowska 111, 90 425 Łódź
tel. 42 633 80 60
fax. 42 633 44 22
e-mail: [email protected] lub [email protected]
Biuro organizacyjne Turnieju Piłkarskiego Skrzydlewska Cup jest czynne od poniedziałku do piątku w
godz. 9 - 17
Uczestnictwo
1. Turniej jest organizowany dla uczniów szkół podstawowych, chłopców z klas I - III oraz IV - VI, którzy są
uczniami danej szkoły podstawowej co najmniej od września 2012 r.
2. Każda szkoła może maksymalnie wystawić dwie reprezentacje, po jednej w każdej grupie wiekowej.
Szkoła może też wystawić tylko jedną drużynę w wybranej grupie wiekowej.
3. Każda drużyna może liczyć maksymalnie po 12 uczniów, ale drużyny grają w składach 6-osobowych: 5
zawodników w polu i bramkarz
4. Każdy z zawodników grających w turnieju musi mieć:
a) ważną (podstemplowaną na dany rok szkolny) legitymację szkolną
b) zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na udział w turnieju oraz zgodę rodziców lub opiekunów
prawnych na rozpowszechnianie jego wizerunku na potrzeby turnieju (wzory pism w załącznikach nr 1 i 2
do regulaminu). Brak tych dokumentów w dniu rozgrywania meczu eliminuje zawodnika z udziału w
turnieju.
5. Każda szkolna drużyna musi mieć wyznaczonego Opiekuna - nauczyciela lub inną osobę pełnoletnią,
która będzie się uczniami opiekować.
6. Opiekun drużyny odpowiada za zawodników podczas turnieju.
7. Opiekun przed każdym meczem musi mieć zebrane legitymacje szkolne swoich podopiecznych i
przedstawić je innym Opiekunom (gdyby tego zażądali).
8. Weryfikacja zawodników będzie się odbywać przed każdym meczem na podstawie list zgłoszeniowych.
9. Podczas turnieju w stroje sportowe mogą być ubrani tylko uczniowie, których nazwiska figurują na
liście startowej. Za naruszenie tego punktu regulaminu drużynie grozi dyskwalifikacja.
System rozgrywek
Eliminacje
1. Mecze eliminacyjne, w grupach odbywają się w dniach 13 maja - 7 czerwca.
2. Mecze eliminacyjne rozgrywane będą systemem każdy z każdym, do dalszych gier awansują jedna lub
dwie najlepsze drużyny (w zależności od liczby zgłoszonych drużyn).
3. Mecze eliminacyjne będą rozgrywane w Łodzi oraz w tych miastach województwa łódzkiego, z których
zgłoszą się drużyny. Organizator zastrzega sobie prawo wyznaczenia miast, w których będą rozgrywane
spotkania eliminacyjne.
4. W Łodzi eliminacje będą się odbywać w dzielnicach między szkołami z poszczególnych dzielnic np.
widzewskie szkoły zagrają na Orliku szkoły z Widzewa.
5. Organizatorami eliminacji będą wybrane szkoły spośród tych które zgłosiły się do rozgrywek.
6. Do obowiązków organizatora eliminacji należy:
- zawiadomienie pozostałych drużyn o miejscu i terminie eliminacji (co najmniej 3 dni przed terminem,
nie licząc sobót i niedziel)
- przygotowanie boiska do gry zgodnie z regulaminem Turnieju Piłkarskiego Skrzydlewska Cup
- wypełnienie protokołu eliminacji i przesłanie go tego samego dnia lub najpóźniej dnia następnego do
Biura Organizacyjnego - faksem lub e-mailem. Protokół można tez dostarczyć osobiście do biura
Organizatora nie później niż dnia następnego po rozegraniu meczów eliminacyjnych.
- w przypadku braku faksu lub e-maila organizator jest zobowiązany do natychmiastowego przesłania
protokołu pocztą - przesyłka priorytetowa, polecona do Biura Organizacyjnego
7. Spotkania eliminacyjne sędziują sędziowie wyznaczeni przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej lub
Organizatora Turnieju
8. Kolejność rozgrywania meczów w grupach będzie wyznaczana w drodze losowania
Druga runda
1. Mecze II rundy będą rozgrywane od 12 czerwca.
2. Mecze II rundy - w zależności od liczby uczestników - będą rozgrywane w 4 grupach, systemem z każdy
z każdym, a do półfinału awansuje zwycięzca grupy.
3. Skład grup zostanie wyłoniony w drodze losowania, które odbędzie się w Biurze Organizacyjnym
Turnieju Piłkarskiego Skrzydlewska Cup co najmniej 3 dni wcześniej, ale dokładny jego termin wyznaczy
Organizator Turnieju i poinformuje o tym zainteresowanych czyli Opiekunów drużyn, które awansowały
do II rundy.
4. Organizator przewiduje rozegranie meczu o III miejsce
5. Finał i mecz o III miejsce rozegrane zostaną na boisku Szkoły Podstawowej nr 114 przy ul. Milionowej
w Łodzi.
Przepisy gry
1. Mecze będą rozgrywane na boiskach typu Orlik
2. Czas gry: 2x10 minut dla drużyn z klas I - III oraz klas IV - VI. Przerwa - 5 minut.
3. Drużyna liczy maksymalnie 12 zawodników, na boisku jest 5 zawodników i bramkarz, 6 siedzi na ławce
rezerwowych
4. Zawodników obowiązują stroje sportowe i korkotrampki (miękkie korki). Organizator zapewnia stroje
piłkarskie (koszulki i spodenki) oraz znaczniki w razie gdyby oba zespoły miały stroje w identycznych
kolorach lub wzorach.
5. Bramkarz może łapać piłkę tylko w polu karnym
6. Rzut od bramki wykonywany jest nogą, ale piłka nie może przekroczyć polowy boiska.
7. Wyrzut z autu wykonywany jest rękoma zza głowy
8. Piłka z wyrzutu od bramki nie może przekroczyć linii środkowej
9. Jeśli piłka z wyrzutu od bramki przekroczyła linię środkową to drużyna która nie popełniła przewinienia
wykonuje rzut wolny pośredni z linii środkowej boiska.
10. Nie ma spalonego
11. Zmiany systemem hokejowym, przy linii środkowej, nie dalej niż 3 metry od niej. Zawodnik
wchodzący może wejść na boisko dopiero kiedy zmieniany je opuści
12. Podczas wykonywania stałych fragmentów gry zawodnicy drużyny przeciwnej muszą stać co najmniej
5 metrów od piłki
13. Rzut karny wykonywany jest z odległości 9 metrów od bramki
14. Kary w postaci żółtej lub czerwonej kartki będą nakładane na podstawie przepisów PZPN a w
16. Zawodnik ukarany czerwoną kartką zostaje wykluczony z gry
16. Niesportowe zachowanie Opiekuna drużyny będzie karane upomnieniem, a później żółtą lub
czerwoną kartką. Ukaranie Opiekuna czerwoną kartka oznacza, że musi on opuścić ławkę rezerwowych.
17. Pozostałe przepisy zgodnie z przepisami PZPN
Punktacja
1. Za zwycięstwo drużyna dostaje 3 pkt. remis - 1 pkt, a za porażkę - 0 pkt.
2. O kolejności miejsc w grupie eliminacyjnej decyduje liczba punktów
3. W przypadku zdobycia przez więcej niż jedną drużynę równej liczby punktów o awansie decydują:
a) wynik bezpośredniego meczu
b) lepsza różnica bramek w całym turnieju
c) większa liczba zdobytych bramek
4. Jeżeli powyższe punkty nie dadzą rozstrzygnięcia między zainteresowanymi drużynami przeprowadza
się dogrywkę 2x5 minut lub do tzw. złotego gola czyli drużyna, która pierwsza strzeli bramkę – wygrywa.
Jeśli dogrywka nie przyniesie rozstrzygnięcia wówczas obowiązuje runda rzutów karnych - 1 runda po 3
rzuty, w razie potrzeby kolejna - po 1 aż do skutku
5. W meczach, które muszą wyłonić zwycięzcę w przypadku remisu przeprowadza się dogrywkę trwającą
5 minut, a następnie (o ile nie padnie bramka) rzuty karne: 1 runda po 3 rzuty, później po 1 aż do skutku
Zgłoszenia
1. Zgłoszenia do Turnieju Piłkarskiego Skrzydlewska Cup 2013 przyjmowane będą od 2 do 26 kwietnia w
formie elektronicznej, faksem lub pocztą pod adresem Biuro Poselskie Joanny Skrzydlewskiej Poseł do
Parlamentu Europejskiego, ul. Piotrkowska 111, 90-425 Łódź - decyduje data stempla pocztowego.
2. Zgłoszenia drogą elektroniczną przyjmowane będą na formularzu zgłoszeniowym który będzie
dostępny na stronie internetowej Turnieju Piłkarskiego Skrzydlewska Cup. Wypełniony formularz należy
przesłać pod adresem e-mail: [email protected] lub [email protected] , fax nr
042 633 44 22. Każde zgłoszenie musi mieć pieczątkę szkoły oraz podpis dyrektora szkoły.
3. Szkoła nadsyłając zgłoszenie akceptuje i przyjmuje do wiadomości regulamin turnieju oraz zobowiązuje
się do przestrzegania jego zapisów.
4. Zgłoszenia drużyn muszą zawierać:
- imię i nazwisko, numer telefonu dyrektora szkoły
- dokładny adres szkoły, numer telefonu, faksu oraz adres e-mail
- imię i nazwisko oraz numer telefonu Opiekuna drużyny
5. Potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia do turnieju jest publikacja na stronie internetowej
Nagrody
Organizator Turnieju Piłkarskiego Skrzydlewska Cup 2013 zapewnia uczestnikom następujące nagrody:
1. Każdy uczestnik turnieju dostanie strój piłkarski – koszulkę i spodenki.
2. Najlepsza drużyna turnieju dostanie stroje piłkarskie dla każdego zawodnika
- bezpłatne bilety na mecz T-Mobile ekstraklasy na stadionie Widzewa, rozgrywany we wrześniu
- wszyscy zawodnicy zwycięskiej drużyny wezmą udział w profesjonalnym treningu piłkarskim, który
poprowadzi Michał Probierz, były szkoleniowiec m.in. Widzewa.
3. Drużyna która zajmie drugie miejsce dostanie komplet strojów piłkarskich dla każdego gracza
4. Drużyna, która zajmie trzecie miejsce dostanie profesjonalne piłki
5. Opiekunowie drużyn, które zajmą pierwsze miejsca, wraz z osobą towarzyszącą pojadą - na
zaproszenie poseł Joanny Skrzydlewskiej - na wycieczkę do Brukseli .
Finansowanie
1. Organizator turnieju pokrywa koszty z nim związane (wynajem boisk, obsługę sędziów, medyczną,
kupno piłek, wody mineralnej dla zawodników)
2. Transport na miejsce rozgrywania meczów szkoły organizują we własnym zakresie
Ubezpieczenie
Uczestnicy Turnieju Piłkarskiego Skrzydlewska Cup 2013 ubezpieczają się we własnym zakresie.
Aktualne informacje o Turnieju Piłkarskim Skrzydlewska Cup 2013 dostępne są na stronie internetowej
Sposób interpretacji regulaminu oraz wszystkie sprawy sporne rozstrzyga Biuro Organizacyjne Turnieju
Piłkarskiego Skrzydlewska Cup 2013. W sprawach nieuregulowanych regulaminem decyduje