Roland Garros

(piątek, 01 czerwca 2012) - Napisał plusz.pl - Zmieniony (piątek, 01 czerwca 2012)
Dzisiejszy dzień na kortach Roland Garros nie dostarczył już tak spektakularnych wydarzeń jak przegrana
obydwu sióstr Williams w grze pojedynczej. Niemniej jednak nie było też nudno. Urszula Radwańska
niestety przegrała z Petrą Kvitovą na korcie Suzanne Lenglen, ale Rafael Nadal dość łatwo poradził sobie
po południu na tym samym korcie z Denisem Istominem.
Z punktu widzenia Polaków ważne mecze odbyły się na "outside courts". Na korcie 16 w deblu Łukasz
Kubot wygrał w dwóch setach z parą francuską, a na korcie 14 mogliśmy oglądać pasjonującą walkę pary
A.Radwańska/A.Kerber z Włoszkami, Flavią Pennetta i Francescą Schiavone. Wieczorny mecz był
wyjątkowo zacięty i wyrównany. Dopiero w trzecim secie para polsko-niemiecka przy remisie w setach i
wyniku 5:0 zdołała wygrać trzy kolejne serwisy. Niestety partnerce Polki nie wystarczyło sił, aby nawiązać
równorzędną walkę ze znacznie bardziej doświadczoną Flavią Pennetta. Zawodniczka ta zdecydowanie
wyróżniała się siłą i dokładnością uderzeń oraz wyjątkową wytrzymałością. Jako jedyna do końca meczu
powstrzymywała się przed wydawaniem okrzyków przy odbiciu piłki - pojawiły się one dopiero przy kilku
długich wymianach w końcówce trzeciego seta. Dzień na kortach był również wyjątkowo udany dzięki
niezbyt upalnej pogodzie. Jutro z pewnością wydarzeniem dnia może stać się mecz Agnieszki
Radwańskiej ze Svetlaną Kuznetsovą. Plan odwiedzenia wszystkich turniejów Wielkiego Szlema można