Wygrane Tęczy Płońsk, Błękitnych Racią i Sony Nowe

Płońszczak - Gazeta lokalna - Płońsk, Raciąż, Baboszewo, Czerwińsk, Dzierzążnia, Joniec, Naruszewo
Wygrane Tęczy Płońsk, Błękitnych Raciąż i Sony Nowe Miasto
Zwycięski koniec piłkarskiej jesieni
To było wspaniałe zakończenie rundy jesiennej rozgrywek piłkarskich w wykonaniu naszych drużyn.
Nasz czwartoligowy jedynak - płońska Tęcza 3:1 pokonała Nadnarwiankę Pułtusk.
Wygrały także dwie nasze drużyny w lidze okręgowej. Błękitni Raciąż 2:1 pokonali bieżuńską Wkrę, a
Sona Nowe Miasto aż 5:0 Tęczę Ojrzeń.
Zwycięstwo na wagę środka tabeli
Ostatnia kolejka rundy jesiennej czwartoligowych rozgrywek była niezwykle ważna dla wielu drużyn.
Szczególnie w dolnej części tabeli, w zależności od wyników ostatnich spotkań, sytuacja mogła był
niezwykle zmienna.
Ostatecznie najbardziej zadowoleni byli płońszczanie i szydłowianie, bo wygrane dały im, odpowiednio,
awans na 9 i 13 miejsce.
Tęcza w sobotnie popołudnie mierzyła się z sąsiadem w ligowej tabeli - Nadnarwianką Pułtusk.
Teoretycznie więc każdy wynik w tej konfrontacji był możliwy. W szeregach płońszczan czuć było
niepewność, ponieważ mocno ograniczona była możliwość zestawienia optymalnego składu. Z różnych
przyczyn (kartki, kontuzje, szkoła) nie mogli w tym meczu zagrać m.in. Robert Jadczak, Kamil Kudelski,
Emil Kuciński, Mateusz Iwanicki, Jakub Swiniarski, Mateusz Pałka.
Obawy kadrowe były jednak bezpodstawne. Tęcza od pierwszego gwizdka sędziego grała bardzo
żywiołowo, spychając gości do defensywy. Widać było, że naszym zawodnikom niezwykle zależy na
odniesieniu zwycięstwa. Grali ambitnie i dobrze. Długo jedynie brakowało odpowiedniego wykończenia
ofensywnych akcji. Gol padł dopiero w 41 minucie, kiedy to z rzutu wolnego dobrze dośrodkował Marcin
Bogucki, a piłkę do siatki skierował Sebastian Iwanicki. Niestety gospodarze z prowadzenia cieszyli się
zaledwie minutę i do szatni - mimo bardzo dobrej postawy Tęczy w pierwszej połowie - drużyny schodziły
z wynikiem remisowym.
Po przerwie dominacja gospodarzy nie była już tak wyraźna. Gra się wyrównała, ale mimo to, pewne
zwycięstwo odniosła Tęcza. Gospodarze po prostu perfekcyjnie wykorzystali swoje podbramkowe szanse.
A decydujące okazały się zaledwie dwie minuty. W 66 bowiem najsprytniej w zamieszaniu
podbramkowym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marcina Boguckiego zachował się Sebastian Jadczak i
Tęcza ponownie wyszła na prowadzenie. A dwie minuty później po akcji Mateusza Nowaka, efektownie do
siatki pułtuszczan trafił Maciej Kowalik i wygrana 3:1 stała się faktem.
Mistrzem jesieni został GKP Targówek Warszawa, który o pięć punktów wyprzedza Bug Wyszków.
Utworzono 3 March, 2017, 17:40
Błękitni na trzecim, Sona piąta
Na przerwę zimową nasze drużyny ligi okręgowej udają się na bardzo dobrych pozycjach w tabeli Błękitni zajmują trzecią lokatę, Sona awansowała na piąte miejsce.
Szczególnie sytuacja raciążan, w kontekście walki o awans, wydaje się całkiem dobra. Błękitni do lidera
(Makowianki) tracą trzy punkty, a druga (Korona Ostrołęka) po niespodziewanym remisie z Rzekunianką
ma tylko jeden punkt więcej.
Raciążanie w ostatniej kolejce mieli niezwykle ciężkie zadanie - wyjazdową potyczkę z Wkrą Bieżuń.
Pierwsza połowa spotkania toczyła się pod dyktando Wkry, to drużyna gospodarzy częściej była przy piłce
i stwarzała więcej groźnych sytuacji. W 31 minucie gospodarze strzelili nawet bramkę, ale asystent
sędziego głównego dopatrzył się pozycji spalonej. Trzy minuty przed przerwą zaś, przed utratą gola
uratowała Błękitnych interwencja Kamila Kalinowskiego.
W drugiej połowie spotkania zdecydowanie lepiej prezentowali się raciążanie. I dośc szybko udowodnili
to, zdobywając prowadzenie. W 58 minucie ładnym prostopadłym podaniem popisał się Paweł Lubasiński,
a do siatki trafił Mariusz Kopecki. Trzy minuty później stuprocentową sytuację zmarnował Dariusz
Petrykowski, ale w 68 minucie goście byli już jednak skuteczniejsi. A konkretnie ponownie gola zdobył
Kopecki, który wykończył składną, zespołową akcję. Gospodarzy stać było wyłącznie na honorową
bramkę, która padła po uderzeniu z rzutu wolnego już w doliczonym czasie gry.
Również wyjazdowym meczem kończyła jesień Sona, która miała o wiele łatwiejszego rywala - Tęczę
Ojrzeń. Już od początku spotkania całkowicie dominowała drużyna z Nowego Miasta. Zawodnicy Sony
popisywali się dokładnymi podaniami oraz przeprowadzali składne akcje, które mogły się podobać
zgromadzonej publiczności. Worek z bramkami rozwiązał w 22 minucie Maciej Białorudzki, który po
precyzyjnym podaniu od Michała Ernesta po raz pierwszy pokonał bramkarza Tęczy. A 8 minut później,
pięknym strzałem z ok. 25 metrów, z rzutu wolnego wynik podwyższył Ernest, który jak się okazało miał
udział we wszystkim golach Sony. Sam zdobył kolejnego gola w 58 minucie, a przy kolejnych dwóch
asystował. Jego podania na gole zamienili: Maciej Białorudzki i Rafał Kraszewski ustalając wynik tego
jednostronnego meczu na 5:0. Wynik mógłby być jeszcze wyższy, jednak w wielu sytuacjach gościom
zabrakło szczęścia.
Artur Kołodziejczyk, Łukasz Majkowski, Krzysztof Lewandowski
IV LIGA
19.11. Tęcza 34 Płońsk - Nadnarwianka Pułtusk 3:1 (1:1)
bramki: S. Iwanicki (41, asysta Bogucki), S. Jadczak (66, asysta Bogucki), Kowalik (68, asysta Nowak).
Tęcza: Damian Wójcik - Szymon Piekarzewski, Mariusz Unierzyski, Damian Makowski, Sebastian Jadczak,
Karol Załustowicz, Jarosław Unierzyski, Marcin Bogucki, Sebastian Iwanicki, Mateusz Nowak, Maciej
Kowalik.
Wyniki XVII - ostatniej kolejki (sob.-niedz. 11-13.11.) rundy jesiennej: * Amator Maszewo - Błękitni
Gąbin 0:1 * Mławianka Mława - MKS Ciechanów 1:0 * Bug Wyszków - Kasztelan Sierpc 7:1 * Tęcza 34
Płońsk - Nadnarwianka Pułtusk 3:1 * Marcovia 2000 Marki - Wkra Żuromin 0:1 * KS Łomianki - Ostrovia
Ostrów Maz. 2:0 * Korona Szydłowo - Huragan Wołomin 1:0 * GKP Targówek Warszawa - MKS Przasnysz
2:0 * Wisła II Płock - wolny termin.
Tabela
LIGA OKRĘGOWA
19.11. Tęcza Ojrzeń - Sona Nowe Miasto 0:5 (0:2)
bramki: Białorudzki (22, asysta Ernest), Ernest (30, asysta Kraszewski), Ernest (58, asysta Prusinowski),
Białorudzki (69, asysta Ernest), Kraszewski (73, asysta Ernest).
Sona: Rafał Wieczorkowski - Marcin Szwejkowski, Krzysztof Brudzyński, Mateusz Chyczewski, Michał
Chyczewski (76, Radosław Jastrzębski), Konrad Wiktorowicz (55, Krzysztof Kowalczyk), Cezariusz
Prusinowski, Rafał Kraszewski, Łukasz Młudzikowski (75, Karol Olbryś), Maciej Białorudzki, Michał Ernest.
20.11. Wkra Bieżuń - Błękitni Raciąż 1:2 (0:0)
bramki: Kopecki (58, asysta Lubasiński), Kopecki (68, asysta Osiecki).
Błękitni: Kamil Kalinowski - Michał Golian, Paweł Kopczyński, Dariusz Borzym, Kamil Szelągiewicz,
Arkadiusz Wróblewski, Kamil Osiecki (79, Piotr Nowicki), Mariusz Mikłowski, Paweł Lubasiński (90, Łukasz
Szelągiewicz), Mariusz Kopecki, Dariusz Petrykowski (86, Rafał Kieczmer).
Pozostałe wyniki XVII (ostatniej) kolejki (sob.-niedz. 19-20.11.): * Tęcza Łyse - Wieczfnianka Wieczfnia
4:2 * Rzekunianka Rzekuń - Korona Ostrołęka 1:1 * Kryształ Glinojeck - Iskra Krasne 2:0 * Makowianka
Maków Maz. - KS CK Troszyn 5:0 * Żbik Nasielsk - Boruta Kuczbork 3:0 * KS Pniewo - Orzeł Sypniewo