3c
Agata Magiera
5
Za osiągnięcia sportowe stypendia otrzymali:
Aleksandra Bańbor – I miejsce w zawodach pływackich Mistrzostwa Śląska w kategorii open.
Agnieszka Dubiel – I miejsce w Pucharze Polski w klasie Laser 4,7, VI miejsce w Mistrzostwach
Europy w kategorii dziewcząt do lat 15, oraz srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie
Młodzieży w Pucku.
Martyna Malich – I miejsce w Mistrzostwach Śląska w klasie laser 4,7 i II miejsce
w Międzynarodowym Pucharze Beskidów w klasie Optymist.
Paulina Bieniek – I miejsce w zawodach pływackich Międzynarodowego Mityngu Pływackiego.
Emilia Brachaczek – III miejsce w klasyfikacji generalnej młodzików Zimowych Mistrzostw Polski
w Ratownictwie Wodnym.
Stypendium otrzymali także uczniowie drużyny piłki nożnej w składzie:
Arkadiusz Mirowski, Kacper Winiarczyk, Tomasz Malczyk, Dariusz Jasiński, Wojciech Kostelecki,
Olaf Sala, Kamil Mucharski, Sebastian Dmowski, Sebastian Sobolewski i Wiktor Stawicki. Drużyna
zdobyła III miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Premiera Donalda
Tuska.
Stypendium otrzymali również uczniowie drużyny piłki koszykowej w składzie:
Mateusz Bielecki, Wojciech Kuśmierz, Dominik Maśliński, Krzysztof Malich, Dominik Olejniczak,
Michał Klof, Karol Trepiak i Mateusz Tobiasz. Drużyna zajęła I miejsce w Międzygimnazjalnych
Zawodach Piłki Koszykowej chłopców o Mistrzostwo Knurowa, a także uczniowie i uczennice:
Amanda Dmowska, Paulina Stępień i Natalia Stępień oraz Michał Nowosielski, Paweł Pypno,
Wojciech Wolaniuk i Mateusz Wrażeń, uczniowie zdobyli I miejsce w Międzygimnazjalnych
Drużynowych Zawodach w Tenisie Stołowym.
GRATULUJEMY i życzymy powodzenia w II semestrze!
Wśród wszystkich klas najlepszą frekwencję na zajęciach miała klasa: II f – nieobecności
wyniosły około 6,05%, I c- 6,23%, oraz 1a – 6,6% natomiast klasy: III c, II e i III e to klasy
z największą ilością godzin nieobecności na zajęciach lekcyjnych- powyżej 12%. Najbardziej
punktualną klasą w I semestrze to: klasa I e – 3 spóźnienia.
Karol Trepiak
Wszystkie wymienione osoby otrzymały prawo do dnia niepytanego.
Na podstawie sprawozdania pani z biblioteki w tym semestrze uczniowie przeczytali średnio
2,6 książki. W konkursie na najlepiej czytającą klasę pierwsze miejsce zajęła klasa II a, drugie klasa
II b, a III miejsce klasa III d.
Najlepszą czytelniczką w I semestrze została Tania Białczak z kl. I c ( 20 książek). W nagrodę
otrzymała dzień bez pytania.
W konkursach przedmiotowych wzięło udział 156 uczniów tj. 36% wszystkich naszych
gimnazjalistów. Do II etapu zakwalifikowało się 23 uczniów:
Kinga Brot, Agata Magiera, Dominik Olejniczak, Paulina Tomecka, Karolina Botwina, Martyna
Parlak, Kamil Oleksy, Weronika Niedźwiedź, Katarzyna Wojnacka, Michał Padula, Paweł Jur,
Aleksander Nauka, Marcin Kleibert, Aleksandra Bańbor, Anna Leszczyńska, Paulina Kulig, Mateusz
Papis, Sandra Biskup,
Dziewięciu z nich jest już finalistami. Wszyscy mają prawo do dnia niepytanego za zgodą pani
fizyka
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA W FINALE!
W Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia uczestniczyło 12 uczniów. Do etapu rejonowego
zakwalifikowała się jedna uczennica Paulina Bieniek z klasy 1 e.
W X Wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek zespół wokalno – instrumentalny zajął I
miejsce w województwie. Skład zespołu to: Aleksandra Śmieja, Arkadiusz Smołka, Dominik
Olejniczak, Mateusz Styczeń, Wiktor Kołodziej, Szymon Bolisęga, Dominika Linart, Aleksandra
Kutypa. Zespół ma również prawo do dnia niepytanego.
Oprócz konkursów pozaszkolnych odbyły się następujące konkursy szkolne:
W szkolnym konkursie biblijnym uczestniczyło 12 osób. Do etapu rejonowego
zakwalifikowało się 5 osób: Kamil Krotosik, Tomasz Podyma z klasy 2 f, Magdalena Jaworska z
klasy 3 a, Szymon Bolisęga z klasy 3 b oraz Alicja Bismor z klasy 1 c.
W I semestrze odbyły się szkole konkursy plastyczne: okładka na książkę pt. „Król
Maciuś I” oraz o prawach dziecka. I miejsce zdobyła Natalia Pietrasz, II miejsce Monika Błażyczek,
a III miejsce Zuzanna Szewc.
W szkolnym konkursie matematycznym do II etapu zakwalifikowało się w klasach
pierwszych 14 osób, a w klasach drugich 10 osób.
W ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Góra Grosza” zebraliśmy 28,5 kg. W naszej szkole
najwięcej kilogramów uzbierała klasa I a, następnie klasa I c i klasa III b. Pieniądze z tej akcji
zostały przeznaczone na rodzinne domy dziecka w Polsce.
W akcji „Zbiórka baterii” I miejsce zajęła klasa I c, II miejsce II a, a III miejsce klasa I e. W
sumie zebraliśmy 47kg baterii. Klasy mają prawo do dnia niepytanego za zgodą pani dyrektor.
Na konto fundacji „Pomóż i Ty” za sprzedaż cegiełek wpłynęło 80 zł. Pieniądze zostały
przeznaczone na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych. Na konto fundacji „Serce”
za sprzedaż świeczek bożonarodzeniowych wpłynęło 160 zł. Pieniądze zostały przeznaczone
na pomoc chorym i potrzebującym dzieciom.
20 uczniów naszego gimnazjum 13 stycznia było wolontariuszami Wielkiej Orkiestry
Świątecznej Pomocy. W sumie zebrali ponad 10 000 zł, a najwięcej Wojciech Kuśmierz 2000zł.
Dziękujemy w imieniu najmniejszych dzieci i osób starszych, bo dla nich grała orkiestra w tym roku.
W grudniu zbieraliśmy pieniądze na leczenie Antosi Wieczorek. Podczas aukcji "Zmaluj coś
dla Antosi" i kiermaszu świątecznego zebraliśmy 2450 złotych. Szczególne podziękowania
kierujemy do klasy III c i III b, które z okazji Mikołaja pieniądze na swoje prezenty przeznaczyły