Opis dyscyplin

PIŁKA NOŻNA
piątek 27 maja godz. 11.00 - 17.00 (grupy E-H: godz. 11-14, grupy A-D: godz. 14-17)
Termin:
sobota 28 maja godz. 11.00 - 14.00
Miejsce: Stadion Miejski ul. Gen. J. Bema 23/29 – 4 boiska - nawierzchnia trawiasta
Rejestracja drużyn zakończona – brak możliwości zgłaszania się do zawodów.
 Turniej rozegrany zostanie zgodnie z przepisami FIFA dotyczącymi gry w piłkę pięcioosobową z
pominięciem czasu gry, fauli akumulowanych, podwójnych zagrań z bramkarzem.
 Zabroniona jest gra we wkrętach metalowych, zawodników obowiązują jednolite stroje sportowe.
 Brutalne faule oraz niesportowe zachowanie karane będzie wykluczeniem z gry na czas 2 i 5 min.
lub karą meczu (wykluczanie do końca czasu gry).
 Walkower przyznawany będzie gdy drużyna nie stawi się do gry w wyznaczonym czasie
spotkania.
W zawodach weźmie udział 40 zespołów. Drużyny, które zajęły czołowe miejsca w Mistrzostw
Skarbowców w Rewalu w 2015 roku zostały rozstawione. Jednocześnie odbywać się będą 4 mecze
zgodnie z harmonogramem spotkań. W przypadku niestawienia się drużyny na boisku o wyznaczonej
godzinie, drużynie przyznawany będzie walkower.
I Dzień
I runda 40: drużyn podzielonych na 8 grup 5 zespołowych. Drużyny zagrają w grupach systemem
„każdy z każdym”. Punktacja: zwycięstwo - 3 punkty remis - 1 punkt porażka - 0 punktów. Dwie
najlepsze drużyny przechodzą do II rundy.
˗
II runda – 1/16 finałów - obowiązuje system pucharowy.
W przypadku remisu w fazie pucharowej obowiązuje 5-minutowa dogrywka, a gdy ona nie przyniesie
rozstrzygnięcia - rzuty karne (po 3 dla każdego zespołu). Zwycięzcy meczów przechodzą do
rundy III. Czas trwania meczu 1 x 15 minut.
Rozstawienie drużyn:
A1 – D2, A2 – D1, B1 – C2, B2 – C1, E1-H2, E2 – H1, F1 – G2, F2 – G1.
˗
III runda – zwycięzcy z 1/16 finałów podzielnie zostaną na dwie grupy 4 zespołowe.
I grupa – zwycięzcy meczów: A1 – D2, A2 – D1, B1 – C2, B2 – C1
II grupa – zwycięzcy meczów: E1-H2, E2 – H1, F1 – G2, F2 – G1
W fazie finałowej (III runda), osiem najlepszych zespołów zagra w dwóch grupach systemem
„każdy z każdym”. Czas trwania meczu 1 x 15 minut
Zwycięzcy grup zagrają o 1 miejsce, zespoły z drugich miejsc o miejsce 3, zespoły z 3 miejsce o
miejsce 5, zespoły z 4 miejsc o miejsce 7 w turnieju. Czas trwania meczu 2 x 10 minut. Punktacja:
zwycięstwo - 3 punkty remis - 1 punkt porażka - 0 punktów.
O końcowej tabeli w fazie finałowej decyduje w kolejności:
1) Ilość zdobytych punktów.
2) Wynik bezpośredniego meczu.
3) Wynik bezpośredniego spotkania między drużynami (w przypadku 3 lub więcej drużyn „mała
tabela” uwzględniająca wyniki bezpośrednich spotkań).
4) Stosunek bramek zdobytych i straconych.
5) Ilość zdobytych bramek.
6) Dodatkowy mecz.
Klasyfikacja:
 zespołowa.
Punktacja według klucza.
Dekoracja najlepszych drużyn: sobota 28 maja Hala Arena Toruń ul. Gen. J. Bema 73/89 –
podczas biesiady.
PŁYWANIE
Termin:
piątek 27 maja godz. 11.00 - 15.00
Miejsce: Uniwersyteckie Centrum Sportowe, ul. Św. Józefa 17
Rejestracja zawodników zakończona – brak możliwości zgłaszania się do zawodów oraz
zastąpienia zawodnika.
Zawodnicy zobowiązani są do stawienia się na pływalni min. 30 minut przed wyznaczoną godziną
startu. Jeżeli zawodnik nie stawi się w ustalonym czasie rozgrywania zawodów zostanie
zdyskwalifikowany.
 Dystans: 50 m, jednocześnie na 6 torach, zgodnie z harmonogramem.
 Styl pływania: dowolny (każdy swoisty sposób pływania pod warunkiem, że start następuje ze
słupka startowego lub z wody, na dystansie styl może być zmieniany),
 Zawodnik nie zatrzymuje się podczas pływania - odbijanie się od dna grozi dyskwalifikacją.
 indywidualna kobiet i mężczyzn– wygrywa zawodnik pokonujący dystans w najkrótszym czasie
w danej kategorii wiekowej (męskiej i żeńskiej),
 zespołowa kobiet i mężczyzn – decyduje suma najlepszych miejsc zawodników reprezentujących
daną instytucję.
Dekoracja zwycięzców: Uniwersyteckie Centrum Sportowe, ul. Św. Józefa 17 – 30 minut po
zakończeniu każdej kategorii wiekowej. W przypadku nie stawienia się zawodnika na
dekorację zwycięzców, medal i dyplom odebrać będzie można w biurze zawodów.
Dekoracja najlepszych ekip w klasyfikacji zespołowej: Hala Arena Toruń ul. Gen. J. Bema
73/89 – piątek 27 maja podczas biesiady.
TENIS STOŁOWY
Termin:
piątek 27 maja godz. 11.00 - 17.00
sobota 28 maja od godz. 10.00
Miejsce: Lodowisko Tor-Tor ul. Bema 23/29
System rozgrywek: pucharowy.
Jednocześnie odbywać się będą mecze na 10 stołach, zgodnie z harmonogramem.
Do fazy 1/8 finału mecze rozgrywane będą do 1 wygranego seta do 11 punków. Mecze od fazy 1/4
(czołowa ósemka) rozgrywane będą do 2 wygranych setów do 11 punków. Zawodnicy, którzy zajęli
czołowe miejsca w Mistrzostwach Skarbowców w Rewalu w 2016 roku zostali rozstawieni.
W przypadku niestawienia się zawodnika przy stole w po wyznaczonym terminie meczu
przeciwnikowi przyznany będzie walkower.

zespołowa kobiet i mężczyzn - decyduje suma punktów trzech zawodników/zawodniczek danej
wiekowych.
Dekoracja zwycięzców: Stadion Miejski ul. Gen. J. Bema 23/29 - 30 min. po zakończeniu meczu
finałowego. W przypadku nie stawienia się zawodnika na dekorację zwycięzców, medal i
dyplom odebrać będzie można w biurze zawodów.
73/89 – sobota 28 maja podczas biesiady.
BADMINTON
Termin:
piątek 27 maja godz. 11.00 - 17.00 (rozgrywki kobiet)
sobota 28 maja od godz. 10.00 (rozgrywki mężczyzn)
Miejsce: Uniwersyteckie Centrum Sportowe, ul. Św. Józefa 17.
 D - 15:00
Turniej zostanie przeprowadzony w grach pojedynczych kobiet i mężczyzn. Zawodnicy
zabezpieczają sprzęt do gry (buty do sportów halowych, rakiety do badmintona) we własnym zakresie
poza lotkami. Organizator zapewnia lotki nylonowe na każdy mecz. Jeżeli któryś z zawodników
udostępni lotkę piórową to lotka piórowa ma pierwszeństwo przed nylonową. W przypadku gdy
zawodnicy mają dwie różne lotki piórowe to pierwszego seta grają jedną lotką a drugiego - drugą
lotką. W przypadku sporu, którą pierwszą - losowanie.
Zawodnicy grających w poszczególnej grupie zgłaszają się do sędziego głównego 30 minut przed
rozpoczęciem gier. Walkower przyznawany będzie gdy zawodnik nie stawi się do gry w
wyznaczonym terminie meczu. Mecze w poszczególnych kategoriach wiekowych rozpoczynają
się od rundy kwalifikacyjnej.
Jednocześnie będą odbywały się 4 mecze zgodnie z załączonym harmonogramem
Biuro turnieju będzie przy sali gimnastycznej, w której będą rozgrywane wszystkie mecze
badmintona.
Do każdego kortu przypisany jest 1 sędzia, którego zadaniem jest liczenie punktów oraz rozstrzyganie
ewentualnych sporów między zawodnikami dotyczących rozgrywanych akcji. Mecze kobiet i
mężczyzn będą odbywały się według takiego samego systemu.
 Runda kwalifikacyjna, oraz mecze do fazy 1/16 finału mecze rozgrywane będą do 1 wygranego
seta do 11 punków.
 Mecze od 1/8 finału rozgrywane będą do 2 wygranych setów do 11 punków, bez przewag.
 Mecze: finałowy oraz o 3 miejsce turnieju rozgrywane będą do 2 setów wygranych do 15 punktów
1) Pomiar czasu: elektroniczne chipy.
2) Godzina startu jest ostateczna, osoby które nie stawią się na linii startu do wyznaczonej godziny
nie będą brały udziału w biegu i nordic walking.
3) Zawodnicy na starcie ustawiają się:
a) biegacze przy linii startu,
b) zawodnicy nordic walking za biegaczami.
4) Trasa dla biegaczy i zawodników nordic walking jest jednakowa.
5) Zawodnicy są zobowiązani stawić się na linii startu na 10 minut przed biegiem.
6) Numery startowe należy odebrać w biurze zawodów w hali Arena Toruń ul. Gen. J. Bema 73/89,
w czwartek od 16.00 do 22.00, w piątek od 7.00 do 8.30
prowadzone będą klasyfikacje:
1) biegacze
a) indywidualna kobiet w kategoriach wiekowych,
b) indywidualna mężczyzn w kategoriach wiekowych,
c) zespołowa kobiet i mężczyzn - decyduje suma punktów trzech zawodników/zawodniczek
danej jednostki skarbowej, którzy uzyskali najlepsze miejsca w poszczególnych kategoriach
wiekowych.
2) zawodnicy nordic walking.
wiekowych.
Zasady uczestnictwa:
1) Długość trasy biegu głównego wynosi 5 km. Impreza ma charakter zamknięty. Prawo startu w
biegu mają osoby, które zostały wcześniej zgłoszone przez Urzędy Skarbowe.
2) Pomiar czasu w biegu głównym zostanie wykonany za pomocą elektronicznych chipów.
3) Zawodników biegu głównego obowiązuje limit czasu 1h:00min:00s.
Limit czasu i kontrole:
1) Zawodnicy, którzy nie dobiegną do mety w ciągu 01h:30min:00s.od strzału startera, zobowiązani
są do przerwania biegu i zejścia z trasy. Zawodnicy nie będą sklasyfikowani.
2) Zawodnicy, którzy po upływie regulaminowego czasu pozostaną na trasie czynią to na własną
odpowiedzialność, stosowną do obowiązujących przepisów ruchu drogowego oraz Kodeksu
Cywilnego.
zawodów. W przypadku nie stawienia się zawodnika na dekorację zwycięzców, medal i dylom
odebrać będzie można w biurze zawodów.
PIŁKA SIATKOWA
Termin:
sobota 28 maja godz. 9.00 - 16.00
Miejsce: Hala Arena Toruń ul. Gen. J. Bema 73/89 – 3 boiska
Uniwersyteckie Centrum Sportowe, ul. Św. Józefa 17 – 2 boiska
Skarbowców w Rewalu w 2015 roku zostały rozstawione. Mecze będą rozgrywane zgodnie z
harmonogramem na 5 boiskach jednocześnie:
 3 boiska - Hala Arena Toruń ul. Gen. J. Bema 73/89,
 2 boiska - Uniwersyteckie Centrum Sportowe, ul. Św. Józefa 17.
Na boisku podczas gry muszą przebywać 2 zawodniczki. Mecze w każdej rundzie rozgrywane
będą do 1 wygranego seta do 11 punków.
Walkower przyznawany będzie gdy drużyna nie stawi się do gry w wyznaczonym czasie spotkania.
Piątek 27 maja 2016 r.
I runda: 53 drużyny podzielone na 8 grup 6 zespołowych oraz 1 grupę 5 zespołową. Drużyny zagrają
w grupach systemem „każdy z każdym”. Punktacja: zwycięstwo - 2 punkty, porażka - 1 punkt,
walkower - 0 punktów. Dwie najlepsze drużyny przechodzą do II rundy.
Zasady ustalania kolejności:
1) Liczba zdobytych punktów,
2) Wyższy stosunek setów,
3) Wyższy stosunek małych punktów,
4) Mecze bezpośrednie.
Miejsce rozgrywania meczów grup A – E: Hala Arena Toruń ul. Gen. J. Bema 73/89.
Godziny rozpoczęcia rozgrywek grupowych:
 Grupa A - boisko nr 1
- godz. 11:00 (hala główna)
 Grupa B - boisko nr 2
 Grupa C - boisko nr 3
- godz. 11:00 (sala treningowa)
 Grupa D - boisko nr 1, 2- godz. 14:00 (hala główna)
 Grupa E - boisko nr 3
- godz. 14:00 (sala treningowa)
Miejsce rozgrywania meczów grup F – I: Uniwersyteckie Centrum Sportowe, ul. Św. Józefa 17.
Sobota 28 maja 2016 r.
II runda: Miejsce rozgrywania meczów: Hala Arena Toruń ul. Gen. J. Bema 73/89.
18 drużyn podzielonych na 3 grupy 6 zespołowych. Drużyny zagrają w grupach systemem „każdy z
każdym”. Punktacja: zwycięstwo - 2 punkty, porażka - 1 punkt, walkower - 0 punktów. Dwie
- godz. 9:00 (hala główna)
- godz. 9:00 (sala treningowa)
III runda finałowa: Miejsce rozgrywania meczów: Hala Arena Toruń ul. Gen. J. Bema 73/89 – hala
główna. Godzina rozpoczęcia rundy finałowej. 12:00.
1 grupa 6 zespołowa. Drużyny zagrają w grupach systemem „każdy z każdym”. Punktacja:
zwycięstwo - 2 punkty, porażka - 1 punkt, walkower - 0 punktów.
O miejscu w tabeli w rundzie finałowej decyduje w kolejności:
Punktacja wg klucza.
Dekoracja najlepszych drużyn: Hala Arena Toruń ul. Gen. J. Bema 73/89 – sobota 28 maja
STRZELANIE
Termin:
27 maja, godz. 11.00 - 17.00
Miejsce: Lodowisko Tor-Tor ul. Bema 23/29.