Hiszpania

Transkrypt

Hiszpania
Scenariusz zajęć planowanych
Temat zajęć: Poznajemy kraje UE - Hiszpania.
Data prowadzenia zajęć: 11.04.2016 r.
Prowadząca: Anna Grudziecka
Czas trwania zajęć: 60 min
Uczestnicy zajęć: wychowanki grupy II z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim
i umiarkowanym
Cel główny zajęć:
- nabywanie wiadomości o tradycjach, kulturze i życiu ludzi w Hiszpanii
Cele szczegółowe:
- poznawanie ciekawostek o Hiszpanii
- poznanie różnych form aktywności,
- czerpanie radosci ze wspólnej zabawy,
- rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej,
- wdrażanie do swobodnego wypowiadania się na wybrany temat,
- kształtowanie postawy proeuropejskiej.
Metody pracy:
- słowna – pogadanka,
- praktycznego działania – zabawy ruchowe,
- oglądowa – pokaz,
- pozytywnego wzmacniania - pochwały.
Formy pracy:
- indywidualna zróżnicowana,
- grupowa jednolita.
Środki dydaktyczne: mapa, prezentacja multimedialna, laptop, karty pracy, gazety, kredki.
Przebieg zajęć:
Zajęcia wstępne:
1. Powitanie wychowanek – „ Buenos dias”- dzień dobry.
2. Zaproszenie dziewczynek do kącika tematycznego ,w którym zaprezentowane są ilustracje
przedstawiające charakterystyczne dla Hiszpanii informacje. Pokazanie Hiszpanii na mapie
Europy.
Część główna zajęć:
1. Prezentacja multimedialna.
2. Zabawa „ Królowa Hiszpanii”.
Gra jest doskonałym sprawdzianem pamięci. Wszyscy siedzą w kole, prowadząca rozpoczyna:
"Jestem królową Hiszpanii. Wyjechałam w podróż na Wyspy Kanaryjskie. Drugi gracz powiada:
"Jestem królową Hiszpanii. Wyjechałam w podróż na Wyspy Kanaryjskie, było gorąco”, itd.
3. Zabawa „ La Tomatina”.
Obrzucanie się dojrzałymi pomidorami wykorzystując małe kulki gazet.
4. Zabawa „ Strzel gola”.
Trafianie do celu.
4. Hiszpański wachlarz- składanie wachlarza hiszpańskiego z kartek i ozdabianie go.
Zajęcia końcowe:
1. Porządkowanie miejsca pracy.
2. Podsumowanie zajęć i pożegnanie w języku hiszpańskim - Adios.

Podobne dokumenty