Dziewczęta Gimnazjum nr 2 Mistrzyniami Powiatu w Piłce Siatkowej.

Dziewczęta Gimnazjum nr 2 Mistrzyniami Powiatu w Piłce
Siatkowej.
08 stycznia w Bugaju koło Miłosławia odbył się turniej finałowy Mistrzostw Powiatu
Dziewcząt. W turnieju wzięły udział reprezentacje gimnazjów z Nekli, Miłosławia,
Orzechowa i Wrześni. Zespoły grały systemem ,,każdy z każdym” do dwóch wygranych
setów. Ostatnie rozegrane mecze okazały się finałowymi. W meczu o 3 miejsce Gimnazjum
nr 1 Września wygrało z Miłosławiem 2:1 . W meczu o 1 miejsce spotkały się zespoły
Gimnazjum nr 2 Września i Gimnazjum Orzechowo. Pierwszy set dobrze rozpoczęły
wrześnianki prowadząc już 20:14 , ale końcówka seta należała do rywalek , które
wygrały 26:24. Drugi set rozpoczęły znakomicie orzechowianki od prowadzenia 8:1.
Potem do gry wróciły podopieczne Przemysława Motyla, które seriami zdobywały punkty i
wygrały zdecydowanie 25:15. Trzeci decydujący o mistrzostwie set rozpoczął się od
prowadzenia 4:0 dla wrześnianek aby za chwilę przegrywać 5:8. Końcówka bardzo
wyrównana i nerwowa. Ostatecznie 15:12 wygrały gimnazjalistki z Wrześni i to one
stanęły na najwyższym miejscu podium. Zdaniem wielu kibiców i obserwatorów mecz
finałowy był najciekawszym i stojącym na najwyższym poziomie spotkaniem tego dnia a
dziewczęta obu zespołów pokazały duże umiejętności gry w piłkę siatkową .
Przemysław Motyl
Gimnazjum nr 2 Września: od lewej stoją-Michalina Leracz, Natalia Kwapinska, Weronika