uścięcice zdobyły grand prix

UŚCIĘCICE ZDOBYŁY GRAND PRIX
Autor: Tomasz Matusiak
W niedzielę, 13 marca w opalenickiej hali OSiR odbył się Turniej Finałowy Grand Prix Gminy
Opalenica w Halowej Piłce Nożnej Drużyn Wiejskich o Puchar Burmistrza Opalenicy. Zagrały w
nim cztery najlepsze drużyny wyłonione z zawodów eliminacyjnych: Uścięcice, Błękitni Wojnowice
I, Kozłowo i Blancos Wojnowice II. W decydujących zawodach w pierwszym półfinale Uścięcice
wysoko pokonały Blancos Wojnowice II 11:1. Dużo bardziej zacięty przebieg miał drugi mecz.
Błękitni Wojnowice, nie bez trudu, bo 3:2 pokonali Kozłowo. W spotkaniu o trzecie miejsce Blancos
Wojnowice II wygrali z Kozłowem 4:3. Emocji nie zabrakło również w pojedynku decydującym o
końcowym triumfie. Do przerwy Błękitni remisowali z Uścięcicami 1:1. Gdy po zmianie stron dwa
gole strzelili zawodnicy z Wojnowic wydawało się, że zwycięzca jest już znany. Jednak gracze z
Uścięcic nie dali za wygraną. W końcowych minutach strzelili trzy bramki i tym samym przechylili
szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Rozstrzygające trafienia były autorstwa Wojciecha Pawlaka,
który tymi golami zapewnił sobie tytuł Króla Strzelców. Na zakończenie zawodów burmistrzowie
Opalenicy wręczyli drużynom puchary oraz dyplomy. Tomasz Szulc pogratulował zawodnikom
wspaniałej postawy i wysokiego poziomu sportowego. Podziękował także organizatorowi
opalenickiemu OSiRowi za perfekcyjne przygotowanie turniejów. Uścięcice: Sławomir Wiśniewski,
Leszek Kaczmarkiewicz, Sławomir Huchwajda, Jakub Majcherek, Wojciech Pawlak, Aleksander
Cieślak i Przemysław Wiśniewski. Błękitni Wojnowice I: Przemysław Klaczyk, Patryk Klaczyk,