Pole karne: prostokąt o wymiarach 14 x 7 metrów.
Rzut karny: odległość 9 metrów.
Bramki: 2 x 5 metra.
Piłki: rozmiar 4, waga 290 gram
Czas gry w I rundzie: 1 x 12 minut.
Czas gry w II rundzie zostanie ustalony podczas odprawy trenerów i będzie wynosił 10, 11 lub 12 minut.
Zespoły grają w składach sześcioosobowych: bramkarz plus pięciu graczy w polu.
Obuwie: halowe (jasna podeszwa).
Bramka zdobyta po bezpośrednim strzale z rozpoczęcia gry nie zostaje zaliczona.
Po aucie bramkowym gra wznawiana jest rzutem od bramki wykonywanym nogą przez dowolnego
zawodnika lub ręką przez bramkarza. Jeżeli piłka po rzucie od bramki przekroczy bezpośrednio linię
środkową, traktowane jest to jako przekroczenie przepisów gry przez drużynę wznawiającą. Drużyna
przeciwna rozpocznie grę od rzutu z autu z wysokości linii środkowej boiska.
Wprowadzenie piłki do gry z autu wykonywane jest nogą z linii lub zza linii bocznej. Piłka nie może być
zagrana wyżej niż do wysokości kolan zawodników. W przypadku zagrania piłki powyżej wysokości
kolan drużyna wprowadzająca piłkę do gry w ten sposób traci ją. Wprowadzenie piłki do gry z tego
samego miejsca wykonuje drużyna przeciwna.
Wszystkie rzuty wolne są rzutami wolnymi pośrednimi. Jeżeli piłka po rzucie wolnym wpadnie
bezpośrednio do bramki, strzał taki nie zostaje zaliczony jako bramka, a drużyna broniąca rozpoczyna
od rzutu od bramki.
Przy wznowieniach gry, wprowadzaniu piłki do gry z autu, rzutach od bramki, wolnych, rożnych
zawodnicy drużyny broniącej stoją w odległości nie mniejszej niż 5 metrów od piłki.
Przy rzutach karnych wszyscy zawodnicy poza zawodnikiem wykonującym ustawieni są za linią piłki, w
odległości nie mniejszej niż 5 metrów od piłki.
Zagranie, po którym piłka uderzy w sufit traktowane jest jako wybicie piłki poza pole gry w aut boczny.
Gra wznawiana jest wrzutem z autu na wysokości miejsca, w którym piłka uderzyła w sufit.
Zmiany odbywają się systemem hokejowy w wyznaczonej strefie zmian. Za wykonanie zmiany poza
strefą zmian drużyna przekraczająca przepisy może zostać ukarana rzutem wolnym na korzyść drużyny
przeciwnej.
Zawodnicy rezerwowi oraz sztab szkoleniowy w trakcie meczu siedzą na ławce rezerwowych. Trener
drużyny może stać obok ławki rezerwowych. Przebywanie członków drużyny, w innym miejscu jest
niedozwolone i każdorazowo będzie traktowane jako przekroczenie przepisów gry, a drużyna zostanie
ukarana rzutem wolnym na rzecz przeciwnika, wykonywanym z linii środkowej boiska.
Za niesportowe zachowanie zawodnicy mogą zostać ukarani karami minutowymi od 1 do 3 minut.
Za niesportowe zachowanie sztabu szkoleniowego drużyna może zostać ukarana karą minutową od 1
do 3 minut. W takim przypadku boisko opuszcza wskazany przez trenera zawodnik.
Po utracie bramki przez drużynę grającą w osłabieniu, anulowana zostaje kara minutowa. Jeżeli w chwili
straty gola karę odbywa więcej niż 1 zawodnik, anulowana zostaje ta kara, której czas pozostały do jej
zakończenia jest najkrótszy.
Za wybitnie niesportowe zachowanie zawodnik może zostać ukarany czerwoną kartką. Zawodnik, który
zostanie ukarany czerwoną kartką nie może zagrać w dalszej części meczu, w którym otrzymał karę.
Drużyna gra w osłabieniu przez 5 minut. Stracona bramka nie anuluje kary za czerwoną kartkę. Po
upływie kary drużyna może wprowadzić brakującego zawodnika.
Zachęcamy aby po upływie 7-8 minut trenerzy dali możliwość gry wszystkim zawodnikom rezerwowym,
aby mogli oni wspominać turniej „Widok Cup” jako ten, w którym byli aktywnymi uczestnikami, a nie tylko
widzami.
§5. Punktacja
1. Punktacja jest prowadzona tylko w I rundzie.
2. Za zwycięstwo drużyna otrzymuje 3 punkty, za remis 1. Za porażkę drużyna nie otrzymuje punktów.
f. Rzut monetą
4. Od II rundy punkty nie są przyznawane.
§6. Nagrody
1. Za udział w turnieju drużyny otrzymają takie same nagrody, bez względu na uzyskane wyniki.
§7. Finansowanie
1. Wpisowe do turnieju od drużyny wynosi 250 zł.
2. Wpisowe należy wpłacić na konto bankowe organizatora do dnia 31.10.2012
MLKS Widok Skierniewice, ul. Nowobielańska 102, 96-100 Skierniewice
Bank Spółdzielczy w Skierniewicach
Nr konta: 85 9297 0005 0100 1300 2004 0001
W tytule przelewu prosimy wpisać: „Wpisowe do turnieju rocznika 2002 i podać nazwę drużyny.”
3.
4.
5.
6.
Za każdego zawodnika zgłoszonego do turnieju należy wpłacić opłatę rejestracyjną w wysokości 150 zł.
Pieniądze te należy wpłacić przelewem na konto organizatora lub gotówką w dniu przyjazdu.
Organizator jako potwierdzenie wpłaty wystawi rachunek uproszczony lub dokument KP.
Organizator nie ma możliwości wystawienia FV.
§8. Ubezpieczenie
1. Uczestnicy ubezpieczają się na koszt własny.
§9. Opieka medyczna
1. Organizator zapewnia podczas rozgrywek opiekę medyczną, której stanowisko w miejscu rozgrywek
będzie oznaczone w widoczny sposób.
§10. Odpowiedzialność
1. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne wypadki podczas turnieju.
2. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za utratę rzeczy pozostawionych na obiektach sportowych lub
miejscach zakwaterowania.
§11. Wyżywienie
1. Organizator zapewnia uczestnikom wyżywienie podczas turnieju w formie 3 posiłków.
2. Organizator zapewnia uczestnikom napoje i przekąski podczas rozgrywek.
3. Jeżeli, któryś z zawodników nie może z powodów zdrowotnych spożywać określonych potraw, należy tą
informację podać w polu uwagi w liście zgłoszeniowej przy nazwisku zawodnika. Organizator w miarę
możliwości postara się zapewnić takiemu zawodnikowi inny posiłek. Należy podać potrawy jakie
zawodnik może spożywać. Po taki posiłek powinien zgłosić się trener zespołu lub kierownik drużyny
podczas wydawania posiłków.
§12. Atrakcje dodatkowe
1. Uczestnicy będą mieli możliwość zwiedzenia skierniewickiej „Parowozowni”, w której można podziwiać
zabytkowe tabory kolejowe z różnych okresów historii.
2. W skierniewickim kinie „Polonez” uczestnicy będą mieli możliwość obejrzenia filmu „Asterix i Obelix: W
służbie Jej Królewskiej Mości”.
3. Obie atrakcje są dla uczestników bezpłatne.
4. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany lub odwołania atrakcji, z powodów od niego niezależnych.
§13. Zgoda na wykorzystanie wizerunku uczestników
1. Wyrażam zgodę / Nie wyrażam zgody* na wykorzystywanie wizerunku zawodników i sztabu
szkoleniowego drużyny …………………………..…. przez MLKS Widok Skierniewice, ul. Nowobielańska
102, 96-100 Skierniewice, w ramach uczestnictwa w VI Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej „Widok Cup
2012”. Wykorzystanie wizerunku sprowadza się do publikacji na stronach internetowych organizatora:
a. zdjęć zawodników, zdjęć z turnieju,
b. podania imion i nazwisk zawodników uczestniczących w rozgrywkach oraz strzelców bramek.
Zapoznałem się i akceptuję powyższy regulamin bez zastrzeżeń.