Weekend Triathlonowy

Weekend
Triathlonowy
Górzno, dn. 20.08.2013 r.
W dniach 16-17 sierpnia Górzno gościło najlepszych polskich triathlonistów. Po raz dwudziesty piąty zostały rozegrane w
Górznie zawody triathlonowe. W piątek o godz. 12:00 jako pierwsi stanęli do rywalizacji po raz XV najmłodsi adepci triathlonu. W
najmłodszej kategorii wiekowej rocznik 2002 i młodsi najlepszymi okazali się: Jakub Szymczak z Koła w kategorii chłopców a wśród
dziewcząt Wiktoria Lenartowicz również z Koła. Startująca w tej kategorii Zuzanna Żuk z Górzna zajęła trzecie miejsce. W kategorii rocznik
2000-2001 zwyciężali: Łukasz Gajewski z Gryfina wśród chłopców oraz Julia Sanecka również z Gryfina. Startujące w tej kategorii
reprezentantki Górzna Małgorzata Żuk i Roksana Sobiech zajęły 9 i 12 miejsca. Wśród gimnazjalistów zwyciężyli: Rafał Lenartowicz z Koła
wśród chłopców oraz Marta Zygmunt wśród dziewcząt reprezentująca również MLKUS Triathlon Koło. Po zmaganiach młodych
triathlonistów na starcie stanęły osoby niepełnosprawne rywalizujące w duathlonie na wózkach inwalidzkich. W kategorii tetraplegia
najlepszym okazał się Piotr Bartczuk z Torunia z wynikiem 5:56:00 wyprzedzając Piotra Woźniaka z Sierpca oraz Karola Grabowskiego z
Lipna. W kategorii paraplegia zwyciężył z czasem 21:30:00 Arkadiusz Garbacz z Konstancina Jeziornej wyprzedzając Arkadiusza Palucha
również z Konstancina Jeziornej oraz Mateusza Lewandowskiego z Sierpca. Wśród pań zwyciężyła Wioletta Maciejewska z Chodecza
wyprzedzając Paulinę Szmajda z Włocławka. O godzinie 17:00 na kompleksie boisk piaszczystych „Wisiałki” rozpoczęły się rozgrywki
siatkarskie w X Nocnym Turnieju Siatkówki Plażowej 4xS. W kategorii open 12 zespołów zostało rozlosowanych do trzech grup
eliminacyjnych. W pierwszej grupie bezkonkurencyjną okazała się para Deguć/Mielczarek wygrywając wszystkie pojedynki. Drugie miejsce
zajęli Duszak/Lawrenc, trzecie Kwiatkowski/Więckowski a czwarte Mikołajczak Morek. W grupie drugiej wszystkie pojedynki wygrali
bracia Rochno wyprzedzając parę Kalisz/Schepke, Milewski/Sznajder oraz Piątkowski/Miąskowski. Grupę trzecią wygrała para
Lewandowski/Szypryt wyprzedzając pary Małecki/Miszkiewicz, Stefański/ Kaniecki oraz Stefański/Potempa. Następnie zostały rozegrane
półfinały, w których padły następujące wyniki: Deguć/Mielczarek – Kalisz Schepke 2:0, bracia Rochno – Małecki/Miszkiewicz
2:0, Lewandowski/Szypryt – Duszak/Lawrenc 2:0. Zwycięzcy meczów półfinałowych spotkali się w meczach o miejsca 1-3. Dwa
zwycięstwa po 2:1 w setach odnieśli siatkarze Lewandowski/Szypryt z Płocka wyprzedzając braci Rochno z Zielonej oraz parę
Deguć/Mielczarek (Olsztyn/Lidzbark). W kategorii 40+ najlepszym okazał się Burmistrz Górzna Robert Stańko grający w parze z
Andrzejem Kaliszem z Chełmży. Drugie miejsce zajęli Zalewski/ Dobersztyn z Bydgoszczy a trzecie Brzóskiewicz/ Milewski z Brodnicy.
Druga para z Brodnicy Stefański/Potempa zajęła czwarte miejsce. W kategorii Górzno wystartowało sześć par. Najlepszą okazała się para
Łukasz Komosiński/Paulina Rogalska wygrywając wszystkie pojedynki. Na drugim miejscu uplasowała się para Stańko/Borysiak, trzecie
miejsce zajęli Tułodziecka/Przybycki. Kolejne miejsca zajęli: 4. Marta Zygmunt/Iga Przybylska, 5. Trzepałkowski/Jagielski a 6.
Szymański/Witulska. W sobotę o godzinie 11:00 Burmistrz Górzna otworzył jubileuszowe 25 Mistrzostwa Polski w Triathlonie na dystansie
klasycznym. Na początek do rywalizacji przystąpiło 21 pań. Mistrzynią Polski została olimpijka z Londynu Agnieszka Jerzyk z Leszna.
Srebrna medalistką została Paulina Kotwica ze Szczecina a brązowy medal przypadł kolejnej reprezentantce Polski Ewie Komander z
Kędzierzyna Koźla. W kategorii młodzieżowców U-23 Mistrzynią Polski została Magdalena Mielnik z Olsztyna. Srebrny medal zdobyła
Małgorzata Szczerbińska z Malborka a brązowy medal Zuzanna Ratkowska z Rumii. Wśród mężczyzn najlepszym okazał się olimpijczyk
Marek Jaskółka ze Szczecina, który został Mistrzem Polski. Srebrny medal zdobył Mateusz Kaźmierczak z Warszawy a brązowy medal
przypadł ubiegłorocznemu Mistrzowi polski Sylwestrowi Kuster z Dąbrowy Górniczej. Wśród młodzieżowców U-23 najlepsym był wice
mistrz Polski open Mateusz Kaźmierczak z Warszawy. Srebrny medal zdobył Mateusz Rak z Rumii a brązowy Tomasz Marcinek z Katowic.
Tradycyjnie w Górznie rozegrano również VIP Triathlon. Zwyciężyła sztafeta składająca się z Burmistrza Górzna Roberta Stańko
(pływanie), Marka Cebuli Burmistrza Krosna Odrzańskiego (rower) oraz Antoniego Mężydło Posła RP (bieg). Drugie miejsce zajęli
triathloniści z Susza (pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Susz).
Organizatorami „Weekendu triathlonowego” byli Urząd Gminy w Górznie, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Górzno oraz
Zespół Szkół w Górznie. Imprezę wspomogli finansowo: Urząd Marszałkowski w Toruniu, Starostwo Powiatowe w Brodnicy,
Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej, Urząd Gminy w Górznie oraz sponsorzy: GOTEC, BS Brodnica, Centrum Handlowe ROBI,
ZPUH Kowalk, JB Kożuchowicz, Marek Hildebrandt, Altermia, RCKP i U Brodnica, Auto Szulc, IMS Socha, Fiszer, Zakład Instalacji
Elektrycznej Benedykt Bojanowski, Dworek „Wapionka”, BAX POL, OEE „Wilga”, TURGOR, UNIFREEZE, DT Partners, Juwim
Bartniczka, PAK Toruń, GEOMAPA – Stanisław Kalisz, Edyta i Robert Leśniewscy – Usługi Transportowe, Stacja Paliw JANKO, Bożena i
Andrzej Dreślińscy, Usługi Transportowe Bogusław Jarzynka, Gospodarstwo Agroturystyczne Hajduczek, Cukiernia MIGO.
Patronat medialny nad imprezą sprawowali: TVP Bydgoszcz, Polskie Radio PiK oraz „Gazeta Pomorska”.