REGULAMIN TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO 1. CEL TURNIEJU

REGULAMIN TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO
1.
CEL TURNIEJU
Celem Turnieju jest wyłonienie mistrza Zespołu Szkół Nr 1 w Piasecznie w grze pojedynczej na rok
szkolny 2016/2017 oraz popularyzacja tenisa stołowego w szkole.
2.
UCZESTNICY
Uczestnikami Turnieju są wszyscy uczniowie, którzy do dnia końca roku kalendarzowego 2016 r.
dokonali zgłoszenia u nauczycieli wychowania fizycznego. Obowiązuje podział na grupy: chłopcy,
dziewczęta, nauczyciele.
3.
PRZEBIEG TURNIEJU
Turniej chłopców będzie rozgrywany systemem pucharowym I i II runda, III runda systemem każdy
z każdym- podział na dwie 6-osobowe grupy. Do finału awansują po dwie osoby z każdej grupy. Turniej
dziewcząt i nauczycieli systemem każdy z każdym. Turniej rozgrywany będzie w kategoriach:
gra pojedyncza-chłopcy
gra pojedyncza-dziewczęta
gra pojedyncza-nauczyciele
4.
TERMIN I MIEJSCE
Turniej będzie rozgrywany w okresie według terminarza ustalonego przez nauczycieli wychowania
fizycznego. Miejscem rozgrywek będzie sala gimnastyczna lub (korytarz szkolny) w Zespole Szkół Nr 1
w Piasecznie. Rozgrywki będą prowadzone na lekcjach wychowania fizycznego lub na zajęciach SKS-u.
Terminy poszczególnych meczów oraz wyniki ogłaszane będą na tablicy ogłoszeń umieszczonej przy
pokoju nauczycieli wychowania fizycznego.
5.
PUNKTACJA
Do dwóch wygranych setów. Aby wygrać set, należy zdobyć 11 punktów (zmiana serwującego co
2 serwy, na przemian). Gdy stan gry wyniesie 10:10 od tego momentu serw następuje po razie, aż do
uzyskania przez jednego z zawodników 2-punktowej przewagi (koniec seta). Mecz finałowy będzie
rozgrywany do trzech wygranych setów. Mecze sędziują nauczyciele wychowania fizycznego lub
uczniowie wyznaczeni przez Komitet Organizacyjny w obecności nauczyciela. Na zakończenie Turnieju
przewiduje się organizację Super Finału, w którym wezmą udział zwycięzcy gier pojedynczych
wszystkich kategorii.
6.
NAGRODY
Zwycięzcy Turnieju otrzymają tytuł Mistrza szkoły na rok szkolny 2016/2017, potwierdzony dyplomem.
Przewiduje się również nagrody rzeczowe dla uczestników Turnieju za I, II i III miejsce. Pula nagród
może zostać zmieniona w zależności od pozyskanych środków.