Zgodnie z Uchwałą Zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej oraz Regulaminem Ramowym Rozgrywek
w piłce nożnej Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Regulaminem Dyscyplinarnym PZPN Wydział Gier
prowadzący przedmiotowe rozgrywki postanawia co następuje:
1. Rozgrywki prowadzi Wydział Gier Śl. ZPN Podokręg Rybnik.
2. Rozgrywki odbywają się w grupach zgodnie z terminarzem rozgrywek.
3. W zawodach o mistrzostwo ligi młodzików mogą brać udział zawodnicy urodzeni w latach 2004
i 2005, dziewczęta urodzone w latach 2003 - 2005 oraz zawodnicy i dziewczęta urodzeni
po 31 grudnia 2005 posiadający zgodę opiekunów prawnych i zaświadczenie lekarza sportowego.
W zawodach o mistrzostwo ligi młodzików młodszych mogą brać udział zawodnicy urodzeni
w latach 2005 i 2006, dziewczęta urodzone w latach 2004 - 2006 oraz zawodnicy i dziewczęta
urodzeni po 31 grudnia 2006 posiadający zgodę opiekunów prawnych i zaświadczenie lekarza
sportowego.
4. Uprawnienia do gry w Młodzikach i Młodzikach Młodszych dokonuje Wydział Gier Podokręgu
na podstawie zgłoszenia w systemie Extranet.
5. Czas trwania zawodów wynosi 2x30 minut z obowiązkową 10 - minutową przerwą pomiędzy
obiema częściami gry.
6. Wymiary boiska oraz bramek:
Zawody rozgrywane na boiskach trawiastych lub o nawierzchni sztucznej o zalecanych
wymiarach 70-75 m x 55-68 m. Bramki o wymiarach 5 m x 2m (ustawione na 16-stce), trwale
zakotwione. Pole bramkowe od środka bramki półokrąg o średnicy 9,15 m. Pole karne 18,32 x 9
m. Rzut karny wykonuje się z odległości 9 m. Rzut rożny z punktu środkowego pomiędzy linią
boczną a polem karnym (około 26 m). Dopuszczalne są stożki.
7. Mecze rozrywane są piłkami nr 4.
8. Drużyny grają w 9 osobowych składach (8 + bramkarz). Zawodnicy podstawowego składu mają
być zaznaczeni znakiem X w sprawozdaniu. Maksymalna liczba zawodników rezerwowych
w składzie to 9. W czasie spotkania każda drużyna może wymienić dowolną ilość zawodników zmiany powrotne. Minimalna liczba zawodników mogących brać udział w zawodach to siedmiu.
9. Obuwie miękkie tzw. lanki (zakaz gry we wkrętach i mixach). Obowiązkowe ochraniacze.
10. Obowiązuje przepis o spalonym.
11. Stosuje się kary indywidualne 2 minuty, po trzeciej karze indywidualnej wykluczenie.
12. Obsady sędziowskiej dokonuje Kolegium sędziów Podokręgu. Sędziuje 1 sędzia.
13. W sezonie rozgrywkowym 2016/2017 obowiązują następujące opłaty na rzecz Podokręgu