Lekcja przyrody

Transkrypt

Lekcja przyrody
Lekcja przyrody
(czwartek, 27 marzec 2014) - Nadesłał Administrator - Ostatnia aktualizacja (środa, 02 kwiecień 2014)
Scenariusz Temat: Tętno – znak działania układu krwionośnego. Cele operacyjne: 1. Uczeń
zna: ·
Budowę układu krwionośnego człowieka ·
Prace serca i jej skutki 2. Uczeń potrafi:
·
Zmierzyć prawidłowo tętno w spoczynku i po wykonaniu wysiłku ·
Wskazać prawidłowo
położenie serca, tętnicy szyjnej i nadgarstkowej 3. Uczeń rozumie ·
Role układu krwionośnego
·
Zasady higieny układu krwionośnego Metody: Ø Pogadanka Ø Praca z wykorzystaniem Internetu
Ø Pokaz modelu człowieka Ø Ćwiczenia praktyczne Formy pracy: ·
Indywidualna Pomoce: ·
Laptopy dla każdego ucznia z dostępem do Internetu ·
Model człowieka (budowa wewnętrzna)
·
Stopery
Przebieg zajęć: ·
Czynności organizacyjne ·
Rozkładanie laptopów 1.Wstęp
·
Przypomnienie wiadomości o budowie naczyń krwionośnych ·
Postawienie pytania: "Czym
jest tętno? " ·
Zapisanie tematu 2. Część wnioskowa Uczniowie: ·
Korzystanie z zasobów
Internetu odszukują informacje o budowie układu krwionośnego, serca, zasad higieny, podnoszenie
sprawności układu krwionośnego ·
Pokazują na modelu człowieka położenie i budowę narządów
układu krwionośnego ·
Pokazują na sobie miejsce badania tętna ·
Mierzą tętno w spoczynku i
po wysiłku ·
Omawiają procesy zachodzące w swoim organizmie (przyspieszone tętno i wzmożony
oddech) ·
Odszukuje w internecie informacje o higienie układu krwionośnego 3.
Podsumowanie
·
Ocena aktywności uczniów ·
Omówienie wniosków, podkreślenie roli ruchu i uprawiania
sportu na sprawność układu krwionośnego ·
Zadanie domowe – pomiar tętna członków
rodziny
Mierzymy tętno w spoczynku
Intensywny bieg i .....
..... mierzymy tętno po wysiłku
http://www.sp3plonsk.pl - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Płońsku
Powered by Mambo
Generated: 4 March, 2017, 09:29