Artykuł pochodzi ze strony: Miastecki Portal Internetowy Brązowy

Artykuł pochodzi ze strony:
Miastecki Portal Internetowy
Brązowy medal Piotra Zabłockiego w Serbii
W Serbii w miejscowości Subotica odbył się Międzynarodowy Turniej Kadetów (do lat 17) w
zapasach - styl klasyczny. Zawodnik Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko Piotr Zabłocki
reprezentował Polskę w kategorii wagowej do 69 kg. Piotrek jak na mistrza Polski przystało, radził
sobie w walkach zapaśniczych bardzo dobrze z reprezentantami innych państw. W pierwszej walce
pokonał reprezentanta Słowacji, kładąc go na łopatki przy stanie 8:0. Druga walka była już
trudniejsza, ale wygrana z Grekiem na punkty 6:4 . W trzeciej walce o wejście do finału Piotrek miał
za przeciwnika reprezentanta Serbii. Po bardzo wyrównanej walce (2:2) wygrał zawodnik
gospodarzy, bo ostatni zdobył punkt techniczny. O brązowy medal Piotrek wygrał na punkty z
reprezentantem Austrii 7:2. W tej wadze startowało 16 zawodników.
Kazimierz Wanke: Piotr Zabłocki będzie reprezentował Polskę w ME Kadetów na matach w
Sztokholmie - Szwecja już w dniach 19-24.07.2016. Zawody w Serbii były ostatnim sprawdzianem
poziomu wyszkolenia naszych zawodników (reprezentantów Polski) w 10 kategoriach wagowych
przed ME. Piotrek po zawodach pozostanie w Serbii do 3 lipca na międzynarodowym zgrupowaniu