Jutro ruszają zapisy do Iron Triathlon Malbork

Informacja prasowa
27.07.2013
GARMIN Iron Triathlon 2013 – emocjonujący finał w Ślesinie!
W sobotę 27 lipca Ślesin gościł niemal 400 triathlonistów, którzy ścigali się ze sobą na
dystansie 1/4 ironmana, czyli 950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegu. Wśród
zawodników oprócz ścisłej czołówki polskiego triathlonu nie zabrakło znanych osobistości –
dziennikarza Macieja Dowbora, posłanki i byłej Mistrzyni Świata w boksie zawodowym Iwony
Guzowskiej oraz debiutanta w tego typu zawodach – złotego medalistę Igrzysk Olimpijskich w
Pekinie – wioślarza Adama Korola!
Po zaciętej rywalizacji w Garmin Iron Triathlon Ślesin na podium stanęli: Adam
Głogowski, Mateusz Rak i Krzysztof Augustyniak. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Małgorzata
Szczerbińska przed Pauliną Wargacką i Roksaną Marczak.
Zawody w Ślesinie to również zakończenie tegorocznego cyklu Garmin Iron Triathlon
2013, składającego się z czterech imprez, a każda z nich na dystansie ¼ Ironmana. Zawodnicy
rywalizowali w Malborku, Szczecinku, Radkowie i Ślesinie. Suma czasów tych czterech startów
wyłoniła zwycięzcę całego cyklu, w którym zwyciężyli: Małgorzata Szczerbińska z łącznym
czasem 9:26:28 i Krzysztof Augustyniak z czasem 8:14:17.
Organizatorzy po raz pierwszy w Polsce postanowili zorganizować również tzw. "Bitwę
płci". Jest to klasyfikacja, w której nagrodą był rower czasowy Scott Plasma 30. Formuła polegała
na zsumowaniu czasów czterech ćwiartek pierwszego mężczyzny i czterech ćwiartek pierwszej
kobiety. Wynik porównano z czasem Mistrza Świata z Hawajów z 2012 roku Petea Jacobsa
(8:18:37) w przypadku pierwszego mężczyzny i Leandy Cave (9:15:54) w przypadku pierwszej
kobiety. Kto był bliżej czasu mistrza lub kto pokonał ten czas z większą przewagą zwyciężał w
„Battle of the sexes”. Zwycięstwo w tej rywalizacji odniósł Augustyniak.
Nie zabrakło również atrakcji dla pozostałych uczestników, którzy startowali w czterech
zawodach w cyklu. Z pośród 60 osób, które ukończył wszystkie starty, zostały przeprowadzone
zawody pod nazwą „Kto pierwszy, ten lepszy”, w których Adam Głogowski wygrał samochód
Renault Clio! D rugą nagrodą był rower czasowy Scott Plasma, a trzecią zegarek Garmin
Forerunner 910xt.
GARMIN Iron Triathlon 2013 to pierwszy ogólnopolski cykl czterech imprez, a każda z nich rozgrywana jest na dystansie ¼
Ironman (0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegu). Pierwsze zawody z cyklu odbyły się 2 czerwca w
Malborku. Druga impreza była jednocześnie Mistrzostwami Polski Amatorów, która została rozegrana 9 czerwca w Szczecinku.
Trzecie zawody, to etap górski, gdzie 7 lipca triathloniści ścigali się w Górach Stołowych w Radkowie. Finał cyklu zostanie