Turniej odbędzie się dnia 20.12.2015 r. o godz.900
Hala Widowiskowo-Sportowa „AZOTY” ul. Mostowa 1A, 47-223 Kędzierzyn-Koźle.
b) aktywizacja wszystkich środowisk.
c) realizacja kalendarza imprez sportowo-rekreacyjnych MOSiR.
V. System rozgrywek:
1. Przepisy ogólne:
a. w każdej drużynie może brać udział do 10 zawodników – amatorów zgłoszonych do Turnieju.
W Turnieju nie mogą startować Zawodnicy zrzeszeni, posiadający licencje zawodnicze OZPN
(do 35 roku życia),
b. zabrania się transferów pomiędzy drużynami uczestniczącymi w Turnieju,
c. za udział w Turnieju drużyn nie płacą wpisowego,
d. każda drużyna posiada swojego kierownika, który zgłasza drużynę i odpowiada za wszelkie sprawy
związane z zespołem,
e. przed każdym meczem kierownik drużyny wypełnia protokół, który przekazuje sędziemu
spotkania,
f. każdy zawodnik powinien posiadać przy sobie dowód tożsamości, by można było rozstrzygnąć
ewentualne spory wynikłe w czasie meczu,
g. w drużynach grają tylko Zawodnicy pełnoletni,
h. wszyscy pełnoletni Zawodnicy biorą udział w turnieju na własną odpowiedzialność co deklarują
podpisanym oświadczeniem przygotowanym przez Organizatora / zał. nr 1 do pobrania na stronie
i. mecze rozgrywane będą zgodnie z przyjętym systemem, w zależności od ilości zgłoszonych
zespołów – np. w grupach, „każdy z każdym” itp.,
j. Organizatorzy mogą przyznać walkower lub wykluczyć drużynę za niezastosowanie się do
Regulaminu.
k. Organizator zapewnia wyłącznie doraźną pomoc przy urazach, powstałych w czasie gry (opatrzenie
otarć, dezynfekcja ran, zabezpieczenie ran - plaster, bandaż).
2. System i zasady rozgrywek:
a. minimalna ilość drużyn – 4, maksymalna ilość drużyn – 12. Decyduje kolejność zgłoszeń,
b. w przypadku 12 drużyn zespoły zostaną podzielone na 2 grupy A i B, w których „każdy zagra
z każdym”, następnie rozegrane zostaną półfinały 1A-2B i 1B-2A, zwycięzcy półfinałów rozegrają
finał, przegrani półfinałów mecz o 3 miejsce,
c. w przypadku 5, 6, 7 drużyn turniej zostanie rozegrany systemem „każdy z każdym”. Drużyny,
które zajmą miejsca 1 - 4 awansują do półfinału i będą grały o miejsca 1 - 4 w następujący sposób:
1-4, 2-3. Zwycięzcy awansują do finału, przegrani zagrają o 3 miejsce.
d. o kolejności miejsc w Turnieju decyduje:
 większa ilość zdobytych punktów,
 wynik bezpośredniego spotkania przy dwóch zespołach z jednakową ilością punktów,
 mała tabela przy 3-ch zespołach z jednakową ilością punktów: lepsza różnica zdobytych bramek,
większa ilość zdobytych bramek,
e. o poszczególne miejsca będzie rozgrywany jeden mecz w przypadku remisu rozgrywana będzie
dogrywka 1 x 5 minut w przypadku remisu po dogrywce wykonane zostaną rzuty karne (po 5
na drużynę) lub do skutku,
f.. za zwycięstwo w meczu przyznaje się 3 punkty za remis 1 punkt, porażka zero punktów,
g. w przypadku niestawienia się drużyny na mecz sędzia przyznaje walkower,
3. Przepisy gry:
a. czas meczu ustala się na 2 x 7 minut. Przerwa na zmianę stron wynosi 1 minutę,
b. drużyny występują po 6 Zawodników, w tym jeden bramkarz w stroju odróżniającym się od
pozostałych zawodników drużyny,
c. w momencie rozpoczęcia meczu na boisku musi być minimum 4 zawodników,
d. walkower orzeka sędzia po upływie 5 minut od przewidzianego czasu rozpoczęcia meczu,
e. zmiany są lotne wyłącznie w strefie zmian,
f. strefą zmian określony jest obszar rozciągający się na odległość 5 m od linii środkowej na każdej
połowie boiska,
g. piłka z autu jest wybijana nogą (piłka w momencie wykonania rzutu z autu musi stać nieruchomo
na zewnątrz boiska lub na linii bocznej – nie może być zagrana z boiska). Bramkarz wprowadza
piłkę do gry ręką podając ją do zawodnika (piłka musi opuścić pole karne),
h. drużyna ma 5 sekund na wprowadzenie piłki do gry. Po tym czasie sędzia odgwizduje rzut wolny
pośredni dla drużyny przeciwnej,
i. Zawodnik drużyny przeciwnej powinien znajdować się 5 metrów od miejsca wybijania autu,
rzutu rożnego, bądź rzutu wolnego. Zawodnik sam niezwłocznie odchodzi na przepisową
odległość, nie czekając na znak sędziego. Uporczywe blokowanie wybicia piłki karane jest karą
w postaci upomnienia (żółta kartka),
j. Sędziowie mają prawo karać Zawodników karami indywidualnymi: upomnieniem - poprzez
pokazanie żółtej kartki oraz wykluczeniem z gry – poprzez pokazanie czerwonej kartki,
k. w przypadku poważnie rażących fauli lub wybitnie niesportowych zachowań sędziowie mają
prawo usunąć Zawodnika z pola gry (czerwona kartka) – decyzję o karze podejmuje
przedstawiciel Organizatora z sędzią (łącznie z usunięciem takiego zawodnika z udziału w całym
Turnieju),
l. drużyna, w której występował wykluczony zawodnik po 2 minutach od wznowienia gry po
wykluczeniu, ma prawo wprowadzić innego zawodnika,
m. zawodnik powraca na boisko po wyraźnym wskazaniu sędziego,
n. drużyna grająca w osłabieniu przez okres trwania kary - w przypadku utraty bramki przez
drużynę grającą w osłabieniu Zawodnik powraca na boisko (nie dotyczy przewinień ukaranych
czerwoną kartką).
o. za dokonanie zmiany w miejscu do tego nie przeznaczonym sędzia udziela drużynie karę 2 minut
dla jednego Zawodnika i przez ten czas drużyna gra w osłabieniu,
p. w czasie gry Zawodnik nie może wykonywać tzw. wślizgu,
q. przepis o spalonym nie obowiązuje,
r. w pozostałych przypadkach mają zastosowanie przepisy PZPN.
IV. Stroje piłkarskie:
a. drużyny ubrane są w kompletne, jednolite stroje piłkarskie z numerami na koszulkach,
b. strój bramkarski powinien odróżniać się kolorem od strojów zawodników z pola,
c. w przypadku jednakowych kolorów koszulek zawodniczych Organizator zapewnia kolorowe
narzutki.
VI. Nagrody:
Pierwsze trzy drużyny otrzymają puchar i medale dla każdego Zawodnika.
VII. Zapisy:
Zapisy do turnieju przyjmuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu do dnia
15.12.2015 r. Telefonicznie/fax: 77/472 31 38 wew. 115 od poniedziałku do piątku w godzinach
700 – 1500 oraz pocztą elektroniczną: e- mail: [email protected]
Zgłoszenie powinno zawierać nazwę drużyny, imiona i nazwiska Zawodników wraz z datami
urodzenia. /
VIII. Postanowienia końcowe:
1) Zawodnicy biorący udział w turnieju nie płacą wpisowego.
2) Wszyscy uczestnicy zawodów zobowiązani są do przestrzegania regulaminu obiektu sportowego tj.
Hali Widowiskowo-Sportowej „AZOTY” w Kędzierzynie-Koźlu.
3) Wszyscy uczestnicy zobowiązani są zapoznać się z niniejszym Regulaminem i przestrzegać go
podczas turnieju.
4) Organizator zastrzega sobie prawo interpretacji i zmian poszczególnych punktów Regulaminu.
5) Organizator jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej wobec Uczestników zawodów.
6) Organizator nie zapewnia Uczestnikowi jakiegokolwiek ubezpieczenia na życie, zdrowotnego,
OC, z tytułu choroby, wypadku, odniesienia obrażeń, śmierci lub szkód, jakie mogą wystąpić
w związku z obecnością lub udziałem Uczestnika w turnieju oraz nie ponosi z tego tytułu
odpowiedzialności. Każdy Zawodnik startując w turnieju w pełni akceptuje Regulamin turnieju
i startuje na własną odpowiedzialność.
7) Każdy Uczestnik zobowiązany jest do szczególnej dbałości o bezpieczeństwo podczas
obecności na boisku i kierowanie się zasadą fair play w trakcie turnieju.
8) Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania wizerunku Zawodnika w materiałach
fotograficznych i filmowych z turnieju oraz w celach promocyjnych „Zimowego Turnieju