WYSTĘP NORBERTA CAŁKI Z SULEJÓWKA NA MISTRZOSTWACH
EUROPY W SZERMIERCE NA WÓZKACH
Burmistrz Waldemar Chachulski z Norbertem Całką
Od 6 do 11 lipca w Warszawskim Hotelu Marriott najlepsi szermierz e
z 12 państw
rywalizowali o tytuł Mistrza Europy. W konkurencjach indywidualnych i turniejach drużyn
Polskę reprezentowało 22 szermierzy - m.in. Norbert Całka z Sulejówka (Integracyjny Klub
Sportowy Warszawa). Zawodnikowi towarzyszył Burmistrz Sulejówka Waldemar Chachulski ,
który od dłuższego czasu dopinguje i otacza opieką uzdolnionego i pełnego pasji sportowca.
Norbert w ubiegłym roku zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów oraz brązowy
medal Pucharu Świata w Montrealu.
Występ Norberta na Mistrzostwach Europy poprzedził czerwcowy udział w turnieju Sadyba
Open Cup 2009. Wtedy na wózkach usiedli również szermierze sprawni, walczyli i …
przegrywali. Norbert Całka pokonał w półfinałach Sebastian a Giedrojcia z Legii Warszawa
i zdobył II miejsce w kategorii szpada mężczyzn (Sadyba Open Cup). I miejsce przypadło jego
złoto
na trwających od 7 dni w Warszawie Mistrzostwach Europy.
Polacy tegoroczne zmagania zakończyli 10 medalami. Podsumowując zmagania szermierzy
Burmistrz Sulejówka powiedział - podziwiam zaangażowanie, zapał i niezwykły hart ducha
zawodników. Bez względu na wynik, każdy z 22 szermierzy reprezentujących Polskę, jest
zwycięzcą. Jestem dumny z występu Norberta Całki, który biorąc udział w mistrzostwach
pokonał przede wszystkim niepełnosprawność.