Świetny występ naszych uczniów na Mistrzostwach Polski

Świetny występ naszych uczniów na Mistrzostwach Polski Młodzików
15.10.2016 16:50
W dniach 23 – 24 września na stadionie miejskim w Słubicach odbyły się „Mistrzostwa Polski młodzików w lekkiej
atletyce”. Dwoje uczniów naszej szkoły wzięło w nich udział: Aleksandra Majewska biegająca na dystansie 600m
oraz Adam Kasprowicz biegnący na dystansie 2000m.
Jako pierwsza starowała Aleksandra i wywalczyła 4 miejsce w swojej serii poprawiając rekord życiowy, który od
soboty wynosi 1:39,39min. Pozwoliło to Oli wywalczyć miejsce 6 w kraju. Wspomnieć należy, iż Ola jechała na
mistrzostwa z 24 czasem a mimo tego wywalczyła bardzo wysokie 6miejsce. Aleksandrze do medalu zabrakło 0,6
sekundy taka mała różnica była pomiędzy 3 a 6 miejscem.
Kolejny start to bieg na 2000m z udziałem Adam Kasprowicza. Bieg od początku w mocnym tempie: 1km 2:51min
czyli bardzo mocno. Adam biegł jako trzeci. Na 800m przed metą faworyt osłabł i nie liczył się już w walce o złoto.
Pozostał Adam i jego kolega z Białogardu. Tampo biegu nie spadło i ostatecznie Adam wbiegł na metę jako
wicemistrz Polski w biegu na 2000m, poprawiając swój rekord życiowy o 10sekund i ustanawiając nowy rekord
klubu „KL Bałtyk Koszalin”, który wynosi 5:46,62min. Do zwycięscy Adam stracił 1,7 sekundy.
Serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników, gdyż jest to efekt bardzo ciężkiej pracy przez cały rok. Nad